2 Kat Kullanıcı 2 Kat Eğlence

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve iEmre tarafından 25 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Türkiye serverlarının birleştirilmesine ne dersiniz ?

1. Evet . Oyuncu sayısına ve oyuna katkısı olur.

48,7%
  2. Hayır. Serverda yerim gayet iyi neden keyfimi bozayım.

17,9%
  3. Evet Ama Biraz Daha Gelişmeli

10,3%
  4. Hayır. Gereksiz

23,1%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. iEmre

iEmre User

Merhaba arkadaşlar oyunda oyuncu sıkıntısı olduğunu hepimiz görüyoruz ve ne yapsak buna bir çözüm bulamıyoruz serverda yıllardır oynayan kişiler yeni gelenlere acımasızca davranabiliyor.
    Bunlar ;
    Sürekli eski harita baskını
    Palladium baskını
    Diğer Yandan Yeni Oyuncuların ;
    Elit Mermi Sıkıntısı
    Baskın korkusu ve bundan doğan bıkkınlık.(Oyunu bırakma ile sonuçlanır genelde)
    Görev yapacak arkadaş bulamamak

Vb. Sıkıntıları var bu oyuna yeni bir şirket yada yeni bir tasrım vs. getirmek yerine bir kaç serveri birleştirebilirsek en azından dededen yadigar bu oyun benim bu serverda biz ne dersek o gibi olayı yıkmış oluruz.

Bunuda çekilişle belirlemek mümkün TÜRKİYE'nin 6 serveri var yani 3 server'a düsecek fakat oyuncu daha fazla olacak.

Eminim serverlarda full olan arkadaslarımızın işine gelmeyecektir cünki yeni baslayanları kesmek kolay kendileri gibi full olan gemilerin karşılarına gelmesini istemezler o kadar cesur olamıyorlar.
    Server birleştirme bir kaç eski oyunda yapılıyor ve darkorbittede yapılması taraftarıyım.
    Bize getirileri ;
    Daha fazla oyuncu ile daha fazla eğlence
    Eski haritalarda baskın dahi olsa koruyacak full gemiler (cünki tp kasmak isteyecekler sıralama icin)
    Daha fazla savaş (artık savaşlar için pvp kullanacaklarını umuyorum)
    Admin ve Cm ler için ise daha az server a hizmet verme kullanıcıları bir arada toplamış olmak güzelliğide mevcut :)

Bu oyunu 5 kişi oynamaktansa 10 kişi oynamayı tercih ederim madem dışardan 5 kişi bulamıyoruz şimdilik içerdeki 5 erli gurupları bir araya getirerek 10 arlı daha kalabalık daha güclü ve daha istikrarlı bir DARKORBİT 'in tadını çıkarmıyoruz ?

emin2020 bunu beğendi.
  2. Anlaşılan sıkıntı kesilme korkusu eger buysa bu oyun savaş oyunu. 1 Ülkeyi 1 İLE doldurursan sonucu ne olur ? sen diyorsunki fuller birbirlerini yesin zayıflarda rahat kasılsın 3 kuruşa 5 köfte hemi :D

3. 2 yada 3 Sunucuyu birleştirildiğinde ; Bir etkinlik yapıldığından yada Kurban Bayramı ve Okul tatili gibi zamanlarda oluşacak yoğunluk hakkında bir fikrin var mı ?

Aynı haritada 600 tane NPC kesen adam düşün ? , Sizce bu mantıklı mı ?

Mantıklılığı bırakın böyle bir sistemi kaldıracak sunucu ancak özel olarak kurulabilir ki , Hiç bir firma milyonlar harcayıp ta sonu belli olmayacak bir şey için sunucuları tek bir devasa sunucuda birleştirmez.

3 Birleştirilmiş Sunucu ;

Chat kısmında milletin yazışmaları o kadar artacak ki , Chat Moderatörleri nereye bakacağını şaşıracak

Adam bir yazı yazacak , arkadaşı onu görene kadar üzerine 1000 kişi daha yazacak

Size soruyorum sizce bu mantıklı mı ?

3 Tane sunucuyu birleştirdiğinizde , yukarıda da belirttiğim gibi tatil zamanında oluşacak yoğunluğu tek bir sunucu kaldırabilir mi ? Hadi kaldırdı diyelim ,

O Kadar yeni oyuncu arasından , Tek bir haritaya 300 - 400 Adam düşünce NPC ' yi nasıl bulup keseceksin ?

Bu sefer de millet kendi şirketinin adamını keser , Sen zayıfsın gidersin , Kristallon ne bileyim , Cubikon ' a saldırırsın

Bir elit gelir seni keser , Sonra NPC ' yi keser.

Neden ? Adam Kesecek NPC Bulamıyor ne yapsın ?

Arkadaş hepsini geçtim , Türkiye de böylesine birleşmiş bir sunucuyu kaldıracak İnternet hızına sahip kaç kişi var

Millet daha , Bu ayrı sunucular da kine İnternet hızını yetiştiremiyor ve FPS Düşüklüğünden şikayet ediyorlar.

Yani bana göre bu konuda söylenecek tek söz sizi biraz daha
    mantıklı düşünmeye sevk etmek olacaktır.

Son düzenlenen: 25 Eylül 2014
    0(-_-)0[ons]0(-_-)0 bunu beğendi.
  4. Altyapı kaldırmaz kaldırsaydı süper fikirdi her haita boş :(

5. iEmre

iEmre User

Bu kadar uzun uzun yazmışsın fakat çok komik bir şeyi atlıyorsun. Şu aşşağıda bahsettiğin 400 500 600 oyuncu nerede bana bi tarif edermisin haritalarına gideyim ? Türkiye 6 dayım sabah 20 öğlen 30 akşam 35 civarı gece zaten 5 yada 10 kişi var :) 100 kişiyi bulunca server bi tadı oluyor cok nadirde olsa 100 kişiyi buluyor.Fakat senin o bahsettiğin kullanıcı sayıları darkorbit'in bile hala bir hayalinden ibaret...
    Unutmadan bağlantı vs gibi şeylerin bununla hiç bir alakası yok darkorbit'i de zorlayacak bir şey yok burda oyunda oyuncu zaten hic yok adamlar birbirini kesebilir buna hakları var evet daha zor olacaktır ama daha boş bir oyun olmasından iyidir.
    Ben bu oyuna para harcayarak gemimi zaten yapıyorum yarın kesicek adam bulamayacağımıda cok iyi biliyorum. 1 ülkeyi 1 server a demedim yazının tamamını okumamışsın arkadaşım. 6 Serveri 3 serverda birleştirsinler dedim ve güçlü gemiler denkleriyle oynamaktan korkuyorsa ona zaten benim yapabileceğim bir şey yok
    Alt yapı sorunu bizimle alakalı bir şey değil darkorbit sadece 1 ay ugraşarak bu dediğim sistemi sorunsuz bir şekilde getirebilir ve bizim açımızdan değişen hic bir şey olamaz evdeki bilgisayardan bahsetmiyoruz sadece 1 slot hdd si 10 bin € olan bir makineden bahsediyoruz.
    .

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 25 Eylül 2014
  6. Sunucular tamamemn sıfırlanıp herkes isteğine göre 4 Farklı Türk serverine gitse daha iyi olur
    bencede öyle olmalı 4 server ideal bence hem bir server rütbeye göre yeteri kadar oyuncu almış ise o kişi başka servere gidebilir.
    Mesela tr serverlerinde toplam 800 albay var 4 servere en fazla 200er kişi düşüyor 200 albay alınmış ise bu oyuncu rütbesinin düşmesini göze alabilirse ve bir düşük rütbede boş yer varsa o şekilde girebilir. Rütbe düşmesi ise alt rütbenin ulaşabileceği en fazla puanın 1 azı ile olabilir

7. iEmre

iEmre User

Tabiki server sayısı değişebilir ama şunu kabul edelim yeni oyuncu gelmiyor oyuna ve serverlarda oyuncu kıtlığı mevcut

8. saçma fikir bence. 3 serverde birleşsin diyorsun. 3 serverdeki sıralamaya oynayan adamların emekleri ne olacak. adam tr5 serverinde 1. dir diyelim serverler birleşince bu adam kaçıncı olacak. onun emegine yazık degil mi?
    Foward_Unto_Down sonuna kadar yazdıklarında haklısın katılıyorum. bu fikir olmamalı.

9. iEmre

iEmre User

Oyunda yeni oyuncu yok bu ne olacak peki ? Haritalarda toplam 30 kisi ile oyun oynuyoruz bu ne olacak ?

10. KARANLIK

KARANLIK User

Merhabalar

Hiç bir oyuncuyu serverinden etme gibi bir hakkımız yok.Kim nerde istiyorsa oynamakta.Ben hep olduğum gibi bu tür fikirlere olumsuz bakıyorum.

Peki rütbe puanları için ne yapılacak.Bu haliyle yüksek olan rütbe puanları ne olacak ?

İyi forumşar

11. ben yerimden memnunum -1

12. iEmre

iEmre User

Modum yeni server getirince gececekmiyiz full gemileri bırakıp ?
    Hayır
    Bu haliyle her gün azalan bir oyuncuya sahip darkorbit 20-30 kisi ile oyun oynuyoruz resmen acılan yan hesapları oyuncudan sayarak kendimizi avutuyoruz sadece

13. KARANLIK

KARANLIK User

Merhabalar

Haklı olabilirsiniz.Ancak o serverdeki bir kişinin bile olumsuz düşünmesi ve serverlerin birleşmesi kul hakkıdır.Alacağımız zevk için böyle bir hak yenemez ve kimsede hesabını veremez.

Ayrıca server açılması çok çok zor durumlarda olur.Çok yoğunluklarda.Böyle bir durumda olmadığından serverimizle yetinmeliyiz.

İyi forumlar

14. iEmre

iEmre User

Modum iş kul hakkına kalırsa Tr6 nın oyuncularının allah yardımcısı olsun neyse konuyu kitleyin isterseniz resetten sonra bile zor acılan bir oyunda bu dediğmi yapmak baya bir uzun sürer ama sunuda söylim modum eski tüm oyunlar server birlestirme yaptı bu oyun zaten zevk işidir. Kimsenin elinden ekmeğini suyunu almıyoruz gemileride durucak zaten yanlış anlamayın ama benim gözümde bu is sadece şunu gösterir "Ezik kesmek varken güçlü düşmanı ne yapayım.Burda herkes bana abi çekiyor zaten.". Umarım anlamışsınızdır iyi forumlar...

15. -Andromeda-

-Andromeda- Guest

Merhaba

mesajlarınızı birleştirdim lütfen flood yapmayınız ban alırsınız

iyi forumlar

16. KARANLIK

KARANLIK User

Merhabalar

Ben veya başka bir yetkili arkadaşım olumsuz düşününce konu olumsuz damgası yemiyor.Eğer gerekli destek gelirse bizlerde gerekli işlemleri uygularız.

İyi forumlar

17. kaansakal

kaansakal User

Yaklaşık bir yıldır bu konunun takipçisiyim.Yılar önce isk1de başladım çok kalabalıktı ama şuan bomboş.Az önce baskına gittim 4-1 ve 4-3de toplam 4 kişi gördüm 10dk de.İmzamda da söylediğim gibi İskandinavya 1 yalnızlıktır
    Benim gibi düşünenleri görünce nedense mutlu oluyorum :) ama benim gibi düşünmeyenler de var maalesef.
    Kul hakkı muhabbeti apayrı bir olay o konuya girersek benim çok hakkımı yiyen var diyeyim inceyi anlayan alsın :)
    Tabiki bu konunun "oyuncu isteğiyle yapılması" kanaatindeyim.Yani isteyen değişir isteyen değişmez.Ve bunun da bedavaya değil birtakım meblağlara yapılması tarafındayım.(Her iki tarafı da memnun etmek lazım sonuçta :) (Örneğin %x TP ve %x ŞP kesintisi vs gibi)
    Bu kesilmeler olursa oyunu uzun yıllardır oynayan oyuncuları (genellikle üs rütbeli olduğu için) çok etkilemeyecek bir yenilik olmuş olur çünkü artan rütbe uzman yüzbaşı,binbaşı vs olur.Albay ve üstü rütbe tam tersine serverda oyuncu arttığı için azalır.

Neyse bu konu hakkında çok konuştum gerisi darkorbite kalsın.Maalesef şöyle de bir röportaj var:

18. iEmre

iEmre User

Bu oyunda kul hakkı vs. şeyleri savunanlara hic anlam veremiyorum. Cubiyi kesecekken sizi gelip kesip sonra cubiyi kesip gidenler hak yemiyormu ? Yada siz kasarken kamufle acıp tüm haritayı temizleyenler ? Bu bir oyun ve bu konuda amaç daha kalabalık ve eğlenceli bir hale getirmek destekleyenlere şimdiden teşekkürler. Ve fikir belirtmemiş arkadaşlardanda olumlu olunsuz fikirlerini belirtmelerini rica ediyorum.

19. DraydiBoy

DraydiBoy User

bence bu server birleşmesi ile ilgili konulara olumlu bakmıyorum çünkü bu serverler değişirken oldur ya yanlışlıkla bir hata oldu o zaman ne yapıcak bigpoint kafanda biraz canlandırma yapsan ne demek istediği mi anlarsın -1

20. iEmre

iEmre User

Bu konuda bir hata yapması durumunda darkorbit daha hızlı davranacaktır emin olabilirsin cünki bir kullanıcı değil tüm serverda hata yapmış olur.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.