Banka Havalesi ile Nasıl Uridium/Avantaj Paketi Satın Alırım?

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve buzmavi tarafından 19 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. buzmavi

buzmavi User

Merhaba arkadaşlar,

sizlere sunduğumuz bir ödeme yöntemide banka Havalesidir.

Banka havalesi yapılırken dikkat edilmesi gereken şeyleri size anlatayım:

1. : Ödeme sayfasında olan ve sizden doldurulması istenen bilgilerin sonucunda size bir Havale için
    "kullanım amacı numarası"
    verilir.

Bu numara ile bankanıza gidip yada Online olarak gerekli olan geri kalan havale işlemi için gerekli bilgileri yani
    • Banka hesap numaranızı
    • banka kodunuzu
    • banka adını
    • kendi adınzı soyadınızı
    ve bu
    "kullanım amacı numarasını"

havale makbuzunda

"açıklamalar" denen yere girip havale yapmalısınız.

Yani siz sadece ödeme sayfasındaki bir kaç bilgiyi doldurup ödeme yapmış olmuyorsunuz.

2. Türkiyeden yapılan havaleler genelde 7-10 gün arasında sürmektedir. Şunu lütfen unutmayın siz bankanızdan havale yaptığınızda ödemeniz bize anında ulşamaz bu Kredi kartı tarzında olan bir işlem değildir dolaysıyla oyun paranızda anında hesabınza yatmaz.

Ancak diyelim ki siz 3 katlı alım promosyonu zamanından havale yaptınız elbette anında hesabınzıa yatmadığından siz bu bonusları alamayacaksınız. O nedenle 3 katlı promosyon banka havalesi ile geçerli değildir. Bunun için diğer ödeme seçenekleri kullanınız lütfen.
    3. ATMlerden havale yapamazsınız çünkü burada gerekli olan bütün bilgileri giremezsiniz. Lütfen ATMleri havale yapmak için kullanmayınız

4. Lütfen her bir kullanım amacı için 1 havale yapınız.
    Örnek veriyorum:

hem VİPlik hemde İnci almak istiyorsunuz bunun için 2 kez ödeme panelinden gerekli yerleri doldurup 2tane ayrı kullanım amacı numarası almalısınız. İşte bu 2 ayı kullanım amacını 2 ayrı havale yaparak yollamalısınız.

Bir tek havalede her 2 kullanım amacını girip havale yapmayınız eğer olurda yaparsanız bu durumma ilk yazdığın kullanım amacı numarası işleme alınacaktır dolayısıyla diğer almak istediğiniz gelmez buna lütfen dikkat ediniz.

Lütfen bu konulara dikkat ediniz.

Saygılarımla

2. buzmavi

buzmavi User

Merhaba Uzay Pilotları,

Bu konuda banka havalesi yaparken nelere dikkat edilir, işlem sıraları nelerdir, karşılaşılan problemler ve çözümleri hakkında sizlere önemli bilgiler vereceğim.

ÖNEMLİ NOT: Aşağıda anlatılan havale işlemleri sadece yeni bir içerik satın almak isterseniz geçerlidir. Borç bakiyesi yüzünden kapanan hesaplarda bu havale işlemi yapılamaz. Borç bakiye havale işlemleri sadece yurt dışı hesaplarına yapılmalıdır.

Banka havale işlemlerinde 2 işlem sırası vardır;

1- Satın alınacak itemleri Bigpoint üzerinden sipariş etmek ve ödeme bilgilerinizi almak.
    2- İlgili ödemeyi bir banka aracılığıyla Bigpoint hesabına göndermek.

Öncelikle birinci aşamayı yapalım. Pazar yerine girdiniz ve ödeme ekranını açtınız. Bu örnek işlemde biz örnek olarak VIP Altın paketini satın alacağız.

Adım 1 - Satın alacağımız nesneyi seçerek DEVAM tuşuna basıyoruz.

Adım 2 - Sistem bize hangi ödeme tipini kullanacağımızı soruyor. "Banka Havalesi" opsiyonunu tıklıyoruz.

Adım 3 - Kendimize ait kişisel bilgilerimizi eksiksiz olarak giriyoruz. Bu aşama önemlidir bir problemle karşılaşırsak bu bilgiler size gerçekten lazım olacaktır.

Adım 4 - Sistem bize ödeme bilgilerini veriyor. Burada ödeme yapılacak banka, şube, hesap adı ve hesap numarası yazmaktadır. Ayrıca "Kullanım Amacı" yazan bir kısım bulunmaktadır. Bu kullanım amacı sizin alışveriş isteğinizin sisteme kayıt edilmesiyle size tahsis edilen bir numaradır. Siz ödemenizi yaptığınızda açıklamanızda bu "Kullanım Amacı" mutlaka yazmalıdır. Ödemeniz bize geldiğinde kullanım amacını sisteme girdiğimizde otomatik olarak sizin alışverişiniz olduğu, ne sipariş ettiğinizi görürüz ve hesabınıza gerekli işlemi yaparız.

Adım 5 - Bir önceki ekranda yazdır dediğimizde karşımıza böyle bir ekran çıkmaktadır ve bunu bir yazıcıdan çıkarmanız istenmekte. Eğer imkanınız varsa çıktısını alın eğer alamıyorsanız buradaki bilgileri bir yere doğru şekilde not alın.

Birinci aşamayı tamamladık. Sıra geldi ilgili bankaya ödeme işlemini gerçekleştirmeye. Öncelikle dikkat ederseniz daha fazla masraf ödememeniz için ödeme yapmanız gereken banka bir Türk bankasıdır.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Levent- İstanbul

Örnek banka ödemesine geçmeden önce banka havaleleri ile ilgili birkaç ipucu vermek istiyorum. Bankalar genellikle kullanıcılarına internet bankacılığını kullanmaya özendirmek için kendi şubeleri aralarında bile olsa işlem masrafı istemektedirler. Bu miktar hangi banka olursa olsun genellikle 20-40 TL arasındadır.

ATM'lerden Havale yapamazmıyım?

ATM'lerden masraf alınmaz ya da çok düşük alınır evet. Ama buradan yaptığınız havale / eft işlemlerine açıklama yazamazsınız. Yani "Kullanım Amacını" giremezsiniz. Kullanım Amacı numarası olmayan bir ödeme işlemi sorun yaratmaktadır. Ayrıca gereğinden çok fazla zaman kaybı yaşarsınız.

Havale ücretini daha az nasıl öderim?

Eğer bir banka ile ticari anlaşmanız varsa (firmanızın hesapları ya da şahsi hesaplarınız varsa) banka size bu işlemi masraf almadan yapabilir. Sonuçta işlem masrafı alma yetkisi tamamen banka şubelerindedir. Ayrıca herhangi bir bankanın internet şubesinden havale / eft işlemi yaparsanız çok düşük miktarlarda işlem masrafı ödersiniz.

İkinci aşamaya örnek olarak size Yapı ve Kredi Bankasının internet şubesinden örnek bir ödeme işlemi göstereceğim. Bu yapacağım işlem havaledir (aynı bankanın şubeleri arasındaki transfer) eğer siz başka bir bankanın internet şubesini kullanıyorsanız bu eft (farklı bankalar arası transfer) olacaktır. Farklı olarak sadece banka ve il seçeceksiniz (Yapı ve Kredi Bankası / İstanbul)

Adım 1 - Bankamın internet şubesine giriş yapıyorum.

Adım 2 - İnternet şubesinin işlemler listesinden "havale" opsiyonunu seçiyorum çünkü benim hesabımda Garanti Bankasında eğer siz başka bir bankanın şubesinden girmiş olsaydınız EFT seçmeniz gerekirdi.

Adım 3 - Bankam bana havale işleminde hangi hesabımı kullanacağımı soruyor. Uygun olan hesabımı seçip "HESABA HAVALE" seçeneğini tıklıyorum.

Adım 4 - En önemli kısıma geldik. Havaleyi göndereceğim hesabın bilgilerini Bigpoint'den aldığım şekilde giriyorum. Havale yaptığım için sadece Şube No / Hesap No / Açıklama ve Gönderilecek tutar bilgilerini benden istemektedir. Defalarca dediğim gibi "Kullanım Amacı" kodunu açıklama kısmına yazıyoruz!!! ve DEVAM diyoruz.

Adım 5 - Banka tüm işlemlerin bir özetini gösteren onaylama ekranı karşıma çıkardı. Az önce hesap numarasını yazmıştım aynı bankanın müşterisi olduğu için hesap adını otomatik olarak sistem buldu ve "GLOBAL COLLECT BV" olarak kayda aldı. Tekrar olarak "Kullanım Amacı" numarasına dikkat ediyorum. Herşey doğru ise "TAMAM" tuşuna basıyorum.

İşlemimiz teknik olarak tamanlanmıştır ve banka bizden 0,80 TL havale işlem masrafı almıştır. İşlem sonunda dekontumuzu mutlaka almalıyız. Bir sonraki aşamada işlem dekontunu görebilirsiniz. Onu bilgisayarımıza mutlaka kaydediyoruz. (PDF olarak kaydetmeniz daha sağlıklı olacaktır.)

Örnek Dekont:

Ödeme işlemini yaptınız dekontunuz elinizde peki şimdi neler olacak?

Ödemeniz yapıldıktan sonra oyun hesabınıza satın aldığınız itemin geçmesi 2-3 iş günü sürebilir (cumartesi, pazar hariç). Eğer 3 iş gününden fazla süren bir havale işleminiz olduysa dekontunuzla birlikte support.tr@darkorbit.com adresine başvurmalısınız.

Katlı avantaj saatinde uridium almak için havale yaptım hesabıma katlı uridium gelecekmi?

Hayır Banka havalesi ile yapılan ödemeler katlı avantaj saatinde hesabımıza gemediği için maalesef katlı avantajlardan banka havalesi ile yararlanamazsınız. Bunun için diğer ödeme seçeneklerini kullanmalısınız.

Bankanın kapalı olduğu saatte katlı avantaj çıktı ne yapmalıyım?

Banka havalesi ile avantajlardan maalesef yararlanamazsınız.

İyi oyunlar,

DarkorbitTakımınız

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 25 Ağustos 2014
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.