Öneri Bigboy Savaş Alanı Mühendisi / Bigboy Battlefield Engineer

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 8 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Olsun Mu ?

1. Evet

73,2%
  2. Hayır

8,9%
  3. Evet Geliştirilebilir

17,9%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Merhabalar arkadaşlar bildiğiniz üzere bigboy çok yavaş olduğundan dolayı kimse bu gemiyi kullanmıyor ama çoğu kişide bu gemiyi goliath kadar sevmekte :D (Bende dahil :D )

Gelelim konumuza bu tasarım Bigboyun artık savaşlarda kullanılması için geliştirilmiş versiyonudur.

Fiyatı 275.000 uridium

Özellikler:

DP %10 artar

Hız 48 puan artar yani promeryum + full hız ile 540 yani goliath hızında olacak :)

Lazer slotu 1 adet artar.

Bir özelliği ise alan savunması yani savaş alanı mühendisi olmasıdır nedir bu savaş alanı mühendisi ?

Bu tasarım ile klan istasyonun Ramla - Ramma ve LTM-HR - LTM-MR modüllerini haritada seçtiği bir yere koyabilecek yani istediği yere savunma binası koyabilecek.

Maksimum koyabileceği lazer binası : 2

Maksimum koyabileceği roket bataryası : 2

Uyarı ! : Modulleri koyamayacağınız yerler portallar ve uzay istasyonlarıdır. Moduller sadece oyunculara saldıracaktır.

Oyundan çıkarsanız modullerde haritadan kalkacaktır eğer geminiz patlarsa modullerde havaya uçacaktır.

Modullerin oyunculara hasarı 30.000.

Dipnot: Bu tasarımda savunma binası koyarsanız geminizin kalkan puanı %10 düşer.

Son düzenlenen: 8 Ağustos 2015
  2. tebrikler gayet basarili +1 :) bu arada görseller 10 numara 5 yildiz

D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R bunu beğendi.
  3. Güzel fikir, bigboy kullananların sayısı artar +1

D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R bunu beğendi.
  4. Zaten bi modül +50 k vuruyor çok abartılı olmuş ama yinede eline sağlık güzel hazırlamışsın :)

5. Gemiyi kesersen modulleride patalyacak o yüzden bence normal değerler :D

6. bu mutlaka olmalı bi big boy hayranı olarak :)

7. Ama yaratıkları kesebiliyor herkes bu tasarımı bot olarak kullanır :)

8. aynen yaw ya da modüller olmayabilir ?!

KoruyucuPeri bunu beğendi.
  9. Moduller sadece oyunculara sıkıyor artık.

10. aynen bole daha mantıklı oldu :)

11. Sentry Gun xD tam DODGE'luk bir öneri :p fena değil ama Darkorbit bu tür FPS mekanikleri için hazır değil gibi.

12. Klan istasyonu var aegis support citadel gelen hasarları çekiyor bu neden olmasın ?

Ayrıca RTS oyunlarının tamamında bunun gibi defense binaları var.

Darkorbit Online RTS oyunudur. Bu arada fikirim kötü mü diyorsun ? tam anlayamadım DODGE'LUK bir öneri derken ne kast ettin ?

13. [​IMG]

Darkorbit MMO tabanlı bir Sci-Fi Aksiyon Shooter'dır (-_-) bu oyunu da RTS yaptın ya ... YOK ARTIK ! :D

RTS (Real-Time Strategy) : Oyuncuların gerçek zaman içerisinde bina ve birim oluşturarak oynanan strateji türüdür. Normal strateji oyunlarından tek farkı her entity'nin (nesne , varlık vb.) savaş alanı içinde geçen gerçek bir zaman ile gerçek-zamanlı hareket edebilmesidir. Normal strateji oyunlarında bir ordu bir üsse saldırmak için belli bir süre ister ama RTS oyunlarında direk oraya gerçek zaman içinde ilerleyip saldırabilirsiniz.

Klasik Strateji'de dikkat vardır. RTS'de ise ayrıntılı strateji

14. RTS real Time Strategy yani gerçek zamanlı strateji.

darkorbit de bu sınıfa giriyor. Çünkü çok fazla strateji kurabilmektesin. Oyunun yapısına bakarsan anlarsın.

15. O zaman *************'de bir RTS ... bu mantıkla.

Ama onun türü MOBA. Ve Darkorbit'te strateji kurmuyorsun ... tamam bazı pozisyonlarda ince düşünmek gerekiyor ama çoğunlukla aksiyon ve ''shooter'' var. RTS demek binalar , üsler , taarruz planları , detaylı bombardımanlar , fetihler demek.

Stratteji , Darkorbit'in sadece bir parçası ... ana gövdesi değil.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 8 Ağustos 2015
  16. İyide Böyle tip RTS oyunlarıda var ? Aksiyon RTS karışık bu oyunda. aslına bakarsan her oyunda RTS mantığı vardır.

MOBA RTS oyunlarından türemiş bir oyun tipidir. Gerçeği eskiden saf anlamda oyun türlere ayrılmaktaydı ama oyun platformları geliştikçe oyun türleri bir birine girmekte...

17. Her oyunda ''strateji'' vardır. RTS yoktur ... *************'da bile strateji kuruluyor sen üstten ben alttan çuf çuf :D

Eh ...
    *************'te RTS mantığıyla oyna da gör gününü başka bir şey demiyorum :D

18. Demek istediğim şu çoğu oyun RTS oyunlarından ve FPS oyunlarından türemiştir.

Bu yüzden diyorum strateji kullanılan oyunların çoğunda RTS mantığı vardır. ÜS binalar olmasa bile strateji olduğundan dolayı RTS mantığına giriyor. Çünkü aktif olarak strateji kullanıyorsun nereyi basacağını nereden çekileceğini stratejik olarak düşünüyorsun.

Ayrıca ben DO da strateji kurabiliyorum. Klanlar strateji kurabiliyor mesela ona göre konfi çekiyorlar cephanen yoksa tank görevi görüyorsun.

hangi haritayı basacağını belirliyorsun daha sayayım mı ? Tabii sen darkorbit ile fazla ilgilenmediğin için bunda RTS mantığı yok demen normal.

Strateji kurulan her oyunda RTS mantığı vardır. Ayrıca bu oyunda dediğim gibi Aksiyon RTS karışımı bir oyun.

19. WolfWar

WolfWar User

Dostum çok harika bir fikir +1 Ama keşke bunu bigboy üzerinde yapmak yerine yeni bir uzay gemisi yapabilirdin.

20. Bigboyu bilerek yaptım çünkü oyunda uzun süre olan bir gemi lakabı ağır kravazör fakat savaşlarda kullanılmayan bir kravazör...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.