Chat Banı Caydırıcılığı Arttırılması

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve **JΛCĶ*§PΛЯЯØ√**65 tarafından 25 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

CHAT BANI CAYDIRICILIĞI ARTSINMI ?

1. EVET

32,6%
  2. HAYIR

67,4%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Sohbet banı caydırıcı değil.

SOHBET BANI IP YE ATILSIN
    sohbet banı nicke değil oyuncunun IP adresine atılsın.
    sebebi adam yeni gemi açıp geliyor ve kaldığı yerden eylemlerine devam ediyor.

SOHBET BANI OLAN OYUNA GİREMESİN
    sohbet banı atılan kişi banlı olduğu süre içinde ana sayfaya girebilsin fakat oyuna giremesin.
    böylece banın caydırıcılığı artar. ban almamak için herkes yazdıklarına dikkat eder.

ŞP - TP KESİNTİSİ OLSUN
    sayısını bu işin uzmanlarına bırakmakla beraber, mükerrer ban alan gemiden ŞP TP kesintisi yapılsın.
    bu maddenin gerekçesi. insanlara saygısı olmayan bir insanın oyun içinde yükselmeyede hakkı olmamalı. yükselmek isteyen insan oyun kurallarına ve insanlara saygılı olmalı.

Aknette bütün maddeler için oy istemiyorum. Chat banının caydırıcılığı arttırılsınmı arttırılmasınmı ona oy veriyorsunuz.

İyi Oyunlar

Son düzenlenen: 25 Ağustos 2014
  2. -Andromeda-

-Andromeda- Guest

cezalar biraz ağır örneğin ban alan oyuna girmesin yerine ban cezalarının süreleri arttırılabilir ve şp-tp düşmesinin ise eylem caydırıcılığından çok oyundan soğutmaya yönelik olacağını düşünüyorum tek desteklediğim kullanıcının ip sine ban atılsın

3. Şimdi birşey derdim ama forumda kara listedeyim tek kötü lafımda ban alırım onun için demiyorum. :D

4. sohbet banı ip ye atılmamalı ne yani ben banlıyım arkadaşım oyuna giremiyor girip rsb almamı istedi oda ban yicek
    ben ban yedim diye oyuna giremem diye bişey imkansız mesela rutbe atlayacaksın ban yüzünden hem oyuna giremeyeceksin hem tp şp azalıcak belkide rutbe düşeceksin
    millet hafifletmeye çalışırken senin bunu yapman çok ters -1

5. DraydiBoy

DraydiBoy User

kardeş çok sert konu olmus oyum olumsuz
    -1

6. Çok sıkı kurallar, özgürlüğü engelliyor ve kısıtlıyor bence olmamalı oyum olumsuz ama, kardeş anket sorun öyle bir değişik bir biçimde yazılmış ki hangisine oy vereceğimi şaşırdım :D

7. chatte çok sıkıntılar var. daha yeni hiç alakam olmayan adam ağır hakaret etti. şimdi ona dava açıyorum. banlandı. ama yeni gemi açtı geldi aynen devam etti. temiz chat istiyorum şahsen ben kimseye hakaret etmiyorsam terbiyem gereği. kimsede bana hakaret edememeli. bunu terbiyesinden yapmıyorsa chat banının caydırıcılığından yapmalı.

8. DeLi_AsK

DeLi_AsK User

aynn çok doğru bir karar 10 -15 yaşındaki çocuklar büyüklere yan çar açıp küfürler ediyor her küfürün cezası olmalı tabiki

9. Haklı olabilirsin.. Lakin gerçekten de dediklerin çok ağır.. Ama IP'e ban kesinlikle olmalı.. Zaten benim oyundan biraz da soğumamın nedeni Chat.. Ama sonradan Forum'u gördüm, oldukça bağlayıcı.. :)

-Andromeda- bunu beğendi.
  10. yorumun için teşekkür ederim.

yorumun için sağol. sen anket sorusuna göre oy ver maddeleri sadece fikir olarak yazdım ana tema ban caydırıcılığı.

teşekkür ederim

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 25 Ağustos 2014
  11. Hayır. Aksine chatte tanıdığım veya tanımadığım herkesle şakalaşırım eğleniriz hep beraber ama adamına göre muamele diye birşey var.

12. Ancasin

Ancasin User

Katılmadığım tarafı : Oyunda aylardır arkadaşım olan birine sohbetimizin sonunda "annene babana selam söyle" dedim 7 gün sistem banı yedim; daha sonra birine kızıp "o çocuğu görürsem senden önce ben kesecem" dedim 7 gün sistem banı yedim; bu iki durumun ikisini de supporta yazdım, sağolsun Alkılıç admin ilgilenip açtı. Demek ki suçum yok ki açtı değil mi? Bunu neden anlattım? Böyle saçma sapan sistem banları yiyince oyuna girememek sence ne kadar mantıklı?

Katıldığım tarafı : TR1 serverında chatte sürekli terör örgütü propagandası yapan birisi var. Adını vermeyecem, bilen biliyor. Bu adam belirli bir sürede bir sürekli bu propagandayı yapar, sonra cm tarafından haklı olarak banlanır, 5 dk. sonra gelir ve chate hiçbir şey olmamış gibi "s.a." yazar.

Dolayısıyla fikrine katılıyorum da diyemiyorum, katılmıyorum da diyemiyorum.

13. iki paragrafında da yerden göğe kadar haklısın. benim haklı olduğum taraf, chatte insanların banlanmaktan korkmuyor olması. hatta dur bi son son söveyimde ban alıp çıkayım diyenler var. yorumun için teşekkürler.

o zaman senin bunu desteklemen lazım. aynıyız o noktada.

14. -Andromeda-

-Andromeda- Guest

Merhaba;

ilk önce kimse size bu şekilde bir cevap yazma hakkını vermiyor. Bu tür mesajlar tartışma çıkartabileceği için forumda yasaklıdır. Forumda yenisiniz diye sizi ilk önce uyarıyorum. Tekrar yazmanız halinde forumdan yasaklanacaksını. Ek olarak flood (alt alta) mesaj yazmayın bu konuda da uyarı hakkınız doldu tekrarı halinde ceza alacaksınız

iyi forumlar

15. xxnightxx

xxnightxx User

bu norml

burda hayır oyu kullananlar kimler biliyormusunuz? canı istediği zaman birilerine küfür-hakaret etme ihtiyacı duyanlar.

16. Merhaba ,

Chat ban sistemi zaten gerek CM , CA ve sistem olarak yeterince ağır yani normalde diğer yabancı serverlarda chat ortamı bu kadar kötü değildir.

Çünkü kimse kusura bakmasın biz Türk'ler birşey olunca hemen küfür ederiz. Yabancılar ise bunun bir oyun olduğu bilincinde oldukları için chat ortamları bizimkiler kadar seviyesiz değildir.

Yabancı serverlarda oynayıp dil olarakta anlayanlar varsa yabancıların chat ortamı ile ilgili bir kıyaslama yapabilirler.

İyi forumlar.

17. Ancasin

Ancasin User

Özellikle bu bölüme imzamı atarım.

Senin düşüncene globalde veya özelde edilen küfürlere, propagandalara karşı olsa evet derdim, biri birine küfür mü etti evet bence de ip ban almalı; hergün görüyoruz sırf küfür etmek için açılan gemiler var. Ama sistem banlarından dolayı da fikrine katılamıyorum. Örneğini yukarıda verdim.

Son düzenlenen: 25 Ağustos 2014
  18. Senin dediğin olmaz kardeş çok ağır olur millet oyunu bırakır ben yanlışlıkla bişey yazsam o kelimenin chatte yasak olduğunu bilmesem ban yesem oyundan soğurum... Zaten belli süreler var banlanmanın hangi hesapla girerse gitsin banı alır... Kıyamet SM'de haklı katılıyorum ona...

19. Perm ban önerseydin bari :D

Kurallar ağır kusura bakma ... yani hatalı ban aldığımızı düşün. Oyuncu ekranı kırmakla beraber 1.dereceden akrabalara küfürleri taramalı gibi sallayacaktır.

Saygılar ...

LOONIE TUNES

20. Perm ban iyi fikir.

Senin nezdinde yukarıdaki arkadaşlarada cevap vereyim zira flood yapmak yasakmış burada.

Olumlu veya olumsuz fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Şimdiye kadarki yorumlardan anladığım şu. millet bu olayı kanıksamış. birisi kendisine chatten hangi küfürü ederse etsin gidip uyuyabiliyor. ben üç gündür uyuyamıyorum. benim içimdeki bana o hakareti eden şahsiyeti elime alamıyor olmanın ızdırabının bir karşılığı olmalı.

Bir arkadaş millet oyundan soğur yazmış. ben bu oyunu oynuyorum. ayda yaklaşık 3 milyon uri çekiyorum. ama o hakareti duyduktan sonra elim gemiye gitmez oldu. sorgulamaya başladım. benim bu hakareti duyma ihtimalim olan yerde ne işim var.??

Yirmili yaşlarımı hatırlıyorumda. bırakın sinkaflı küfürü veya aleni hakareti, millet ima için bile dehşetli kavgalar çıkarırdı. Şimdi pek umursanmıyor galiba.

Sistem banlarına gelince sistem şimdiki yöntemle banlamasına devam eder. CM lerin yetkilerine IP ban eklenir, IP banı CM veya ADMİN atar. yani yanlışlıkla banlama diye birşey olmaz.

Yabancı serverlerde küfür edilmiyor olması bize burada edilen küfürleri ortadan kaldırmıyor maalesef.

Propaganda meselesine gelince. Bu sistem olnlarıda engellemeye yetecektir diye düşünüyorum. sonuçta burası oyun sitesi herkes oyununa baksın.

Yazıyı uzatmak istemiyorum. katılan herkese teşekkür ederim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.