Duyuru DarkOrbit Oyuncuları 38.200 EUR Bağış Topladı

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve -PARS- tarafından 9 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. -PARS-

-PARS- Guest

Selamlar pilotlar!

DarkOrbit'te düzenlenen iki haftalık bağış kampanyası sona erdi ve toplam 38.200 EUR bağış toplandı.Bigpoint, kendi katkılarıyla birlikte bu miktarı ikiye katlayarak 76.400 EUR'yu mültecilere yardım amacıyla kullanılmak üzere Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğine (UNHCR) teslim etme kararı aldı.

UNHCR, Akdeniz'de yaşamakta olduğumuz mülteci krizinde mültecilerin korunması ve hayat kurtarıcı yardımların sunulması amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

DarkOrbit Kıdemli Canlı Uygulama Prodüktörü Shawn Lord, "Oyunlar, gözlerini dış dünyaya kapatamaz.Oyuncularımız ve bir şirket olarak biz, mültecilerin çektiği büyük sıkıntıların kesinlikle farkındayız,” dedi.“Yaptığımız bağışın UNHCR'ye yaşamları kurtarması ve evlerini terk etmek zorunda bırakılan aileleri korumasında yardımcı olacağını bilmekten mutluyuz.”

Bigpoint CEO'su Khaled Helioui ise, "Küresel zorunlu göç sayılarının giderek artması Batı toplumlarının karşılaştığı en ciddi sorunlardan birisi.Avrupa ve Almanya merkezli bir şirket olarak, çalışanlarımızla birlikte, Bigpoint'in etkisini artırmaya ve mültecileri desteklemeye yönelik ahlaki bir sorumluluk taşıdığını hissediyorum," dedi."Yaptığımız yardım çağrısının oyuncularımız arasında uyandırdığı yankıdan ve UNHCR ile işbirliğinin bir parçası olmamız için sağladıkları fırsattan gurur duydum.Almanya'daki sivil toplum kuruluşlarının üstün gayretlerinden de görüldüğü üzere harekete geçme ve destekleme sorumluluğu sadece kamu kuruluşlarına ait değildir. Kurumlar da kendi rollerini oynamalı ve bizi daha pek çok kuruluşun takip edeceğini görmeyi umuyorum."
    UNHCR'yi destekleyen Alman kuruluşlarının iletişim sorumlusu Christine Andersen, "Mültecilerin karşılaştığı sıkıntılar küresel bir sıkıntı.Bu konuda hepimiz birlikte hareket etmeliyiz!Mültecilere sundukları bu destek için Bigpoint'e ve oyunculara çok teşekkür ederim," dedi.

Hepinize çok, çok teşekkür ederiz!

DarkOrbit ekibiniz

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.