Destek Eğitim Arena SSS

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve buzmavi tarafından 22 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. buzmavi

buzmavi User

Eğitim Arenası Nedir?
    Eğitim arenası, oyuncuların diğer oyuncularla teke tek savaşabileceği bir OxO arenasıdır. Oyuncular, bu savaşlardan ödüller kazanır ve en iyi arena savaşçılarının yer aldığı sıralama listeleri bulunur.

Eğitim Arenası sunucular arası işler ve bu sayede her an bir rakip bulunabilir.
    Burada savaşmakla hiçbir şey kaybetmezsiniz. Gemiler, Droidler ve P.E.T'ler onarılarak savaş öncesi hallerine döndürülür ve karşılaşma başlamadan önce bulunduğunuz haritanın en yakın kapısı civarında yeniden doğarsınız.

Nasıl Katılabilirim?
    Eğitim Arenası savaşlarına katılmak için, genel istemci menüsündeki yeni “vs” simgesini kullanmanız gerekir.

Bu simgeyi tıkladığınızda açılacak pencerede, OxO arenasında savaşmak istediğinizi onaylayın.

Rakibinizi beklerken, oynamaya devam edebilirsiniz. Oturumunuzu kapattığınızda veya isteğinizi iptal ettiğinizde, bekleme listesinden çıkarılırsınız.
    Bir rakip sizinle savaşmayı kabul ettiğinde, otomatik olarak arenaya alınırsınız.
    Arenada, “Üç setlik” bir karşılaşma gerçekleşir. Rakibinizle iki veya üç round savaşırsınız ve iki round kazanan oyuncu karşılaşmayı da kazanır.
    Kazanan bir puan alır. Bu puanlar, oyuncunun Eğitim Arenası sıralamasının belirlenmesinde kullanılır.
    Bir Galaksi Kapısına, Team Death Match, Sector Control veya Jackpot Arena savaşına girerseniz, Eğitim Arenası bekleme listesinden çıkarılırsınız.

Savaşların Adil Olduğundan Nasıl Emin Olabilirsiniz?
    Sadece Seviye 7 veya üzeri oyuncular katılabilir.

Sistem, ekipmanınızı ve pilotluk becerilerinizi göz önünde bulundurarak bir “Skor” hesaplar ve sizi aynı veya yakın skora sahip bir rakiple eşleştirir.

Savaş sırasında bağlantınız kesilirse ve 90 saniye içinde yeniden bağlanamazsanız, roundu kaybedersiniz. Üçüncü round başlarken bağlantınız kesilirse ve 90 saniye içinde yeniden bağlanamazsanız, karşılaşmayı kaybedersiniz.

Sıralama Nasıl İşliyor?
    Eğitim Arenasındaki her zaferiniz, size bir puan kazandırır.
    Bu puanlar yer aldığınız savaş sayısı, Zafer Oranınızı belirler ve sıralamadaki yeriniz bu orana göre belirlenir. Yani, çok fazla sayıda savaş yapıp çok fazla zafer kazanan bir oyuncu, sıralamada 5 savaş yapıp 5'ini de kazanan bir oyuncunun önüne geçer.

Başka Neleri Bilmem Gerekiyor?

Ödüller:

Ödüller, aşağıdaki tabloya göre dağıtılır. Ödülünüzü almanız için çevrimiçi olmanız ve oturum açmanız gerekir.

Kazanan:Şunlardan bir veya birkaçını kazanabilirsiniz:

Öğe:
    ACM-1 Mayın
    PLT-2021
    EMP - 01
    Ekstra Enerji
    Kayıt Diski
    DCR-250
    Uridium
    Lazer cephanesi

Kaybeden Ödül Paketi:Şunlardan bir veya birkaçını kazanabilirsiniz:

Öğe
    Lazer Cephanesi
    Seprom
    EMP-01
    PLT-2026
    Uridium

Özel Ekipman

Savaş sırasında şu ekipmanları kullanamazsınız:
    • Kamuflaj (CPU, Spearhead’s Ultimate Kamuflajına izin verilir)
    • Atlama CPU'ları (Tüm Türler)
    • Gemi Kayması
    Eğitim Arenası karşılaşması sırasında Nano Gövde doldurulamaz ancak sahip olduğunuz Nano Gövdeyi karşılaşmalarda kullanabilirsiniz.

Diğer Koşullar
    Siz Eğitim Arenasındayken JPA karşılaşması başlarsa, karşılaşmayı kaybedersiniz ve herhangi bir ödül alamazsınız. Geminiz, Eğitim Arenası karşılaşması başlamadan önceki haline döner.

Bir Eğitim Arenası karşılaşmasına hazır halde rakibinizin gelmesini beklerken, diğer oyuncular size saldıramaz ve siz de başkalarına saldıramazsınız. Not: Bu bir acil çıkış değildir. Bir çatışmanın ortasındayken, Eğitim Arenası davetlerini kabul edemezsiniz.

Bir round yaklaşık 5 dakika sürer. Roundu kazanan olmazsa, kimse ödül alamaz. İki round boyunca bir değişiklik olmazsa, karşılaşma sona erer. Bir roundu kimse kazanamazsa, iki oyuncu da sıfır puanla ayrılır. Örnek: Oyuncu A 1. roundu kazanır ancak 2. ve 3. roundları kimse kazanamazsa, Oyuncu A ödülü alır. 1. ve 2. roundları kimse kazanamazsa, karşılaşma sona erer ve kimse bir şey kazanamaz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.