Ekipman Puanı Sistemi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve amazingchicken98 tarafından 5 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Ekipman Puanı Sistemi Nasıl Sizce ?

1. İyi gelebilir

80,0%
  2. Gelmesin

20,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Günümüzde hiçbir online oyunda ister P2W olsun F2P olsun P2P olsun yeni başlayan oyuncular oyunda hiçbir eksiği olan adamlarla eşleştirilmiyor karşı karşıya getirilmiyor. Aynı şeyin de DarkOrbite basit bi sistemle oyunu bozmadan hatta iyileştirerek gelebileceğini düşünüyorum.

Yani olay çok basit aslında. Her geminin bir puanı olacak o anki ekipmanına göre. Seviye tecrübe şeref vs. şeyler etki etmeyecek zaten oyunda 2 tane kapı yapınca 14 level oluyorsun. Bu bahsettiğim ekipman puanına en az etki eden şey kullandığımız gemi olacak. Asıl etki eden şey arge ( mesela ilk arge 3 puan 21. arge 40 puan vb.) LF-4 diroitler bunların tasarımları jeneratörler (hız dahil) bunların geliştirmeleri gibi şeyler etki edecek. Eğer iki gemi arasında bariz ekipman puanı farkı varsa saldıracamayacaksın. Tabi adam ilk dalarsa iş değişir. Ayrıca bahsettiğim puan sistemi PvP haritalarında çalışmayacak. Sadece şirket haritalarında olacak. Korsan haritalarında da saldırmak için gerekli puanlar normal haritalara göre daha esnetilebilir.

Arkadaşlar bazıları botların işine gelebilir gibi şeyler diyecektir. Eğer bu sistem PvP de çalışmazsa dediğim gibi PvP haritaları kalabalıklaşır kutu toplamak zorlaşır. Eğer şirket haritalarında yeni oyuncular dakika başı patlamadan oyunu oynayabilirse bot sayısı azalır oyuncu sayısı artar diye düşünüyorum.

Birde kafanıza ben UFE yim kimseye saldıramayacakmıyım ? Diye düşünce gelebilir. Tabii gemiler geliştikçe saldırmak için puanlar daha esneyecek. Bu sistemin amacı Oyuncu karşılaşmalarında herkesin birşeyler yapabilmesi. Mesela güçsüz gemisi olan adam vs yi harika attı EMA yı Instayı çok iyi kullandı diyelim amaç bunu yaparken en azından vs yi kazanma şansı olan adama karşı yapabilmesi. Birbirine karşı hiç şansı olmayan insanların yan yana gelmemesi.

Tabii benim yukarıda belirttiğim fikir neredeyse şuan aklıma geldi ve daha taslak sayılır. Eğer ilgi görürse geliştiriciler daha iyi hale getirir diye düşünüyorum.

.Paradoks. bunu beğendi.
  2. Labirent

Labirent Guest

Merhaba,

Fikrinizi beğendim üyelerden gereken desteği alırsa raporlarıma ekleyeceğim :)

İyi forumlar

3. Modum konuyu unutmuşum sizin beğenmenizi 10 üyenin beğenmesine eşit olarak düşünebiliriz bence raporda araya bir yere sıkıştırabilirsiniz :p

4. V*A*Y*N*E1

V*A*Y*N*E1 User

oyuna böyle bir yenilik gelmez fikir güzel lakin böyle şeyler hoş karşılanmaz bu sistemde oyuncuların insafına kalıyor yani görevim olsa dahi seviyemden oldukça düşük olanları kesmiyorum ben herkes böyle bir düşüncede olsa hiç sorun olmaz aslında oyunu bu denli bozan kirletende biz oyuncular değil miyiz aslında

amazingchicken98 bunu beğendi.
  5. Oyunun formatı böyleyken oyuncunun suçu yok bence benim düşüncem böyle bir sistem olmadığı sürece oyunda ne yapılırsa yapılsın grafikler güncellensin harika müzikler eklensin uriyi nerdeyse bedavaya verseler bile oyunu oynayan aktif oyuncu sayısı artmaz. full sayborg x-3 de 7 flaxlı leonovu kesebildiği sürece oyuncu kitlesi hiç artmaz.

ha fikrin olup olmaması şirkete bağlı tabi bence böyle bir sistem 2011 - 12 gibi gelmeliydi eğer yeni oyuncular isteselerdi oyunda bence benim burada konu açmama gerek kalmadan çoktan böyle bir şey gelmiş olurdu oyunun gelirlerinden vip satışlarından falan memnunlar demek ki yıllardır yeni oyuncu arayışı içine girmiyorlar

6. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Konunuz yeterli ilgi ve desteği görmemiş olduğundan kilitlenerek arşive taşınmıştır.

İyi Forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.