Geri bildirim Geliştirici blogu ( 2015)

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve buzmavi tarafından 8 May 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. buzmavi

buzmavi User

Oyun Tasarımcımız bu konudaki görüşlerinizi duymayı istiyor lütfen görüşlerinizle bize katkı sağlayın,yardımarınız için şimdiden sağ olun!

Duyurunun aslını görmek için :
    https://board-tr.darkorbit.com//threads/gelistirici-blogu-mayis.105146/

Son düzenlenen: 9 May 2015
  2. I_love_RAP

I_love_RAP User

iyi güzel düşünüyorsunuz ama farzedin spaceball var pvp de düşmanla savaşıyorum ve klan olarakta savştayız, 5-6 defa kestikten sonra adama sıkmayacakmıyım bu ne saçma bir öneri, bu oyun savaş oyunu ve malesef çözüm bulamadığınız sorunları bu tür düzenlemelerle bizim zararımıza düzeltmeye çalışıyorsunuz, pusing yapanları sistem zaten yakalamıyormu, en basiti aynı IP den girdiğinde belli oluyor zaten, şu mikser ve merkava benzeri programlara bir çözüm bulun, adamlar çok rahat savaşıyor ve el becerisinin bir önemi kalmıyor, gemim elit ama savaşma isteği kalmadı, emeğe saygı lütfen bunlardan bıktık artık..

®Kaan bunu beğendi.
  3. Benim anlamadığım bir şey var bir oyunucuyu kestik diyelim başkasının kesip tekrar aynı oyuncuyu kesersek 45 dk geçmeden göreve yazmıyacak mı?

Böyle ise görev falan yapılmaz eski haritada adam kesiyorum zaten pek adam olmuyor.

4. ®Kaan

®Kaan User

Yani sanki oyuncu sayınız server başı 100.000 aktif oyuncu da gidip böyle bir şey yapıyorsunuz
    Serverdaki oyuncuların isimlerini ezberledim sadece bir hafta oynama ile.
    Zaten oyuncu az elbette aynı oyuncuya denk geliyoruz...

WarRobot bunu beğendi.
  5. olumsuz düşünüyorum.citadel görevler var ortada citadelle gezeni zor bulursun.150 citadel istiyo diyelim.ayrı ayrı 150 tane citadeli nerden bulalım.45 dk bir kessen aynısını bitene kadar çok zaman gerekli.zorluk getircek.puşing falan boş şeyler.zaten pvp de aynı oyuncuyu kestiğinde artık puan vermemeye başlıyor.görevlere de işlemzse yandık.oyun tad vermez.görevler bitmez.

deniz41123 bunu beğendi.
  6. Bence çözüm oyuncu sayısı çok olan sunucular için iyi ama oyuncu sunucuları az olan servarlar için kötü.Bence sunucudaki ortalama açık oyucu(onnline) sayısına göre belirlenmeli.

7. Çok Kötü bişi sakın yapmayın bunu bune ya

8. yöneticiler görevlere baktığımız zaman 750 goli 500 vega 200 ageis citadel spead bunları kesmemiz lazım sizin görüşünüze göre bu görevler bitmez bu görevler 1 tane değil ya biz bu görevleri hiç yapmıyacaz yada oyunu bırakacağız bu kadar basit eğer ısrarcısanız görevdeki sayılar düşürülebilir

9. buzmavi

buzmavi User

Pushing de oldukça can sıkıcı bir durum bunun en aza indirgenmesini istemez misiniz? İP tek başına yeterli bir tespit sağlamaz bildiğiniz gibi danışıklı pushing yapanlarda var her koldan bir çözüm bulmak daha iyidir .

Bura hepsi şu an öneri aşamasında daha iyi öneriniz varsa yada saçma bile olsa bir fikrin varsa yorumunu esirgeme akıl akıldan üstündür en berbat fikirlerin içinden bile daha iyi öneriler doğabilir.

İşte sizce ne olmalı? Misal Arena duelloları görevemi yazsın? işte fikirlerinizi bekliyoruz sadece eleştirmekle yetinmeyin önerilerde sunun berbat bile olsa önerini beklyoruz.

:) zaten pushing yolcularının en baş mazereti buna benzer şeyler ,buna herkes için iyi bir çözüm bulunsun isteniyor bu yüzden üye fikirlerinede başvuruyorlar

Buda bir fikir :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 8 May 2015
  10. ÇORBACI

ÇORBACI User

Arenadaki kestiğimiz oyuncuları göreve yazarsa bu sorunda çözülür bence.

11. Bu fikir son derece kötü bir fikir pushingi engellemenin bir yolu yoktur.

Ama dediğinizi göreve değilde rütbe puanına eklenmesi konusunda yaparsanız biraz mantıklı olabilir fakat süresi en fazla 10 dk olmalı.

BeşiktaşlıGökhan bunu beğendi.
  12. görevdeki sayıları düşürün olur biter sorun kalmaz

yeni görevlerdeki sayılar çok güzel diğer göreve bakıyorum 500 goli 500 vega kesersem tamamlanıyor sayıları makbul seviyeye çekerseniz ne siz ne de oyuncular mağdur olur bunu iyi düşünün

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 9 May 2015
  13. I_love_RAP

I_love_RAP User

pushing genelde oyuncu sayısının az olduğu serverde olur diye düşünüyorum, bunun en iyi çözümüde serverleri birleştirmek. alın size fikir.
    ayrıca görevlerde cidden sorun 200-300 citadel nerden bulacaz, diğer görevlerde öyle.

14. I_love_RAP

I_love_RAP User

ama sayın admin mikser ve merkava gibi programlar için yazdığıma bişey demediniz. anlamıyorum ya arkadaşlar sizler memnunmusunuz bu durumdan, yoksa birçok oyuncu kullanıyormu bunları!!! el becerisi yoksa savaşın hiçbir anlamı yok, ne güzel tıkla otomatik sıksın, valla bence programlar ciddi bir sorun.

15. siyahkutup

siyahkutup User

Merhaba benim fikrim sorunu temelden çözmeye çalışmanız. Serverde oyuncu sayımız az arkadaşların dediği gibi Görevlerde değişiklik yapmanız en güzeli olur. Görevler oyuncuları bu duruma da yönlendiriyor sanırım. görevleri daha da zenginleştirmeniz gerekiyor. Etkinlikler güzel oluyor mesela ama ana görevlerde değişmeli oyunculara yeni heyecanlar vermelisiniz. yeni haritalar süper olabilir. başka fikirlerimde var aslında her gezegenin kendine özgü gemileri veya tasarımları olmalı, neyse şimdilik bukadar.

16. Sayın Rick Dekard;

Merak ediyorum siz oyunda ki sunucuların hepsine girip kontrol ediyormusunuz yada daha doğrusu oyuna giriyor musunuz ?

Oyunda sayısız hata var bunlar hala düzelmedi 1-2 senedir yaratık donma olayı var. Siz bu sorun yerine ilk bu bugları giderin.

Şimdi gelelim merak ettiğiniz sorunun cevabına:

İlk önce bazı sunucularda çok az oyuncu bulunuyor ki bu sunucularda oyuna giren 500-100 kişi felandır ABD sunucuları gibi bu sunucular boş oluyor.

Şimdi pvpde spaceballda ki oyuncular veya kutu toplayanlar birden bize sıkarsa ve bunu 3-4 defa tekrarladılar biz kendimizi savunmayalım mı ?

Harcadığımız x3 , x4 , ve rsb gibi özel cephaneleri görevler için tutuyoruz yada baskın için siz bu yeniliği getirirseniz bu cephaneleri biz %50 olarak boşa sıkacağız çünkü pvp haritalarında hep aynı kişiler var.

Bu yeniliğin bu şekilde oyuna getirilmemesi kanaatindeyim.

Saygılar.

Prophecy bunu beğendi.
  17. Bunun çözümü aslında basittir. Arenadaki savaşlar da göreve yazılmalı ayrıca mesela tr1 de ortalama onnline 1000 kiş var diyelim 30 dk engel süresi, tr6 da ortalama onnline 100 kişi var 5 dakika engel süresi gayet olumlu bence.

18. buzmavi

buzmavi User

Evet buda güzel bir öneri

19. SLayer_81

SLayer_81 User

bu çok kötü yaaa
    yapmayın böyle birşey benim 1den fazla hesabım yok ama pvp görevlerimiz oluyor haritada adam olmuyor 1 tane adam oluyor onu yakaladıkça kesiyoruz siz böyle yaparsanız görevleri yapmak zaten çok zorken imkansız olcak

20. SLayer_81

SLayer_81 User

arkadaşın dediğine katılıyorum serverler bomboş serverleri birleştirin

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.