Geliştirme Sistemi [Güncelleme]

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve TheMaster tarafından 27 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

%100 Geliştirmede Süre Kalksın mı ?

1. Evet Kalksın.

90,0%
  2. Hayır Kalkmasın. Ben Beklerim.

10,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. TheMaster

TheMaster User

Merhaba Arkadaşlar;

Fikrim Geliştirme İndirimiyle İlgili.Malum Geliştirme İndirimi 2 Haftada Bir Çıkıyor ve 1 Saat Kalıyor.Geliştirmelerini O Saate Saklıyorsanız Helede Seviyeleri Yüksekse
    %100 Yapsanız Bile Sizi Bekletiyor ve Bu Sebepten Dolayı Geliştirme İndirimi Saatinde Fazla Bir Geliştirme Yapamıyorsunuz.

Fikrim : %100 Geliştirme Yaparken Geliştirme Süresinin Kalkması.
    Zaten %100 Demek Kesin Geçeceği Anlamına Gelir, Neden Birde Bekliyoruzki ?

Arkadaşlar Konuyu Okuyanlar Lütfen Oy Kullansın Ve Yorum Olarak Görüşünüzü Bildirin :)

Son düzenlenen: 27 Eylül 2014
  2. Dün düşündüğüm bir konuydu ben açıcaktım sen açmışsın :). Bencede kalkmalı. Tek seferde 16 seviye yap olan bir şeçenekte olsun. +1
    İyi Forumlar

3. Olabilir.

4. Güzel fikir bence olmalı +1

5. TheMaster

TheMaster User

Oylarınız İçin Teşekkür Ederim Arkadaşlar.İnşallah Daha Çok Destek Bulacagız.Modlarım Sizlerdende Destek Bekliyorum.

6. Kesinlikle olmalı söylediğin yani anlattığın çok doğru bir şey :) bir bildikleri var ama ne acaba.

Oyum kesinlikle olumlu...

7. Bende dün bu konuda o kadar isyan ettim ki tarifi imkansız :):) irislerde sadece 1 tanesi 16 levele ulaştı diğerleri 7-8 de kaldı. Bence de kalkmalı

8. Süreler %50 civarlarında düşse anlarım ama %100 düşmesi çok kötü.

9. Merhaba ,

Bu dediğinizin olacağını sanmıyorum çünkü dediğiniz olay ilk başlarda yok. :) Yani sıfırdan başladığınızda %100 geliştirme de yapsanız %60 ta yapsanız daha kısa zamanda bitiyor fakat seviyeleri yükseldikçe bekleme süresi artıyor. Belli bir hesaplamaya göre yapılmış büyük olasılıkla eğer dediğiniz gibi olursa bekleme süresi kalkarsa geliştirme indirimi çıktığında bir anda herşeyi 16 seviye yapabilirler.

İyi forumlar.

10. DraydiBoy

DraydiBoy User

Bence olmalı ama kıyamet Moderatorun hakkı da var geliştirilebilir.

11. TheMaster

TheMaster User

Destekleriniz İçin Teşekkür Ederim Arkadaşlar.
    Süre Kısalması Güzel Bir Öneri Teşekkür Ederim.

Bu Konuda Size Katılmıyorum Kıyamet Modum.Haklısınız %60 Ve %100 ile Yapsak Bekliyoruz.Ama Gözden Kaçırdıgınız Bir Nokta Var.
    %60 İle Yapsak Geçeceği Bir İhtimal.Geliştirmenin Başarısız Olma İhtimali Var.Bunu Beklemek Heyecan Vericidir.
    Ama %100 İle Geliştirme Yapıyoruz.Geçeği Kesin Zaten. Bence %100 Yaparken Beklemek Zaman Kaybı.
    Kaldı ki Geliştirme Saati 1 Saat Yeterince Geliştirme Yapamıyoruz.
    Sürenin Kaldırılmasını İstemiyorsanız, geliştirme Saati Değil Geliştirme Günü Olması Lazımki Herkes Geliştirmelerini Yetiştirebilsin.Sabah Akşam Çalışıyoruz.2 Haftada 1 Saat Yakalamak Gerçekten Zor Kaldıki Bu Zaman İçinde İşimizde Olabiliyor.Özetle %100 Geliştirmelerde Sürenin Kalkması Taraftarıyım.
    Oyunuz Ve Görüşleriniz İçin Teşekkür Ederim.

12. Kardeş ama •Kıyamet• mod bir konuda haklı.

%25 indirim çıktığı zaman bekleme süresi olmassa herkes ekipmanındakileri birden 16 lvl yapabilir.

Bunu düşünmüşler yani darkorbit boşu boşuna süre koymamış...

Fakat yinede sürenin kısaltılmasından yanayım :)

13. Merhaba ,

Önceki mesajımda belirttiğim gibi standar bir LF-4'ü ilk seviye geliştirmesini yaparken %100 olsa da kısa sürüyor. Her seviye yükseldiğinde bir sonraki için bekleme süresi artıyor. Bunlar belli hesaplamalar ve mantık dahilinde yapılmıştır. Çünkü %100 geliştirme de bekleme olayı olmazsa elinde uridium olan kişiler sıfırdan iris - LF-4 v.b. şeyleri o 1 saat içinde çok rahat 16 seviye yapabilir.

Bu sefer oyunda geliştirmeleri tamamlanmış bir çok gemi ortaya çıkacaktır.

İyi forumlar.

14. modum haftada sadece 1 gün çıkıyor bu indirim o da 1 saat yani uyanık olanlar geliştirir neden her şeyi bukadar zorlaştırıyosunuzki ( biliyorum sizin elinizde olan bişey değil ) yani dikkat ediyorum yazdıklarınıza hep zor olanı seçiyosunuz

15. Merhaba ,

Hafta 1 yada ayda 1 çıksa da %100 yaptığınızda bekleme olayı olmazsa geliştirmelerin hepsini yaparlar. Bekleme olmadığı zaman 1 saat kısa bir süre değildir. Oranı %100 kısmına getirip hemen geliştir ( Beklemeden ) yaptığınızda en fazla 1 dakika sürer hadi 2 dakika sürsün. 60 dakika'da 30 item geliştirilebilir. Diyelim ki normal geliştirme yaparken yani işlem devam ederken hemen geliştir yaparsanız o zaman 60 dakikada B0-2 , iris , LF-4 , Roketatar v.b. itemlerin hepsi geliştirilebilir.

Ayrıca ben zor olan kısmı değil mantıklı olan tarafı düşünerek yazıyorum. Madem konusu açıldı o zaman neden herkes hep oyunu kolay hale getirmeye çalışıyor ? :)

Bir konuda ciddi olmadan bir şeyler yazmıştım. :) Aslında ben olsam böyle herşeyi ile hazır gemi + hesap paketleri yapardım.

Mesela 10 LF-3 , 10 B0-2 v.b. Vengeance / 15 LF-4 , 15 B0-2 , 8 iris / 35 LF-4 , 35 B0-2 , 8 iris + Apis + Zeus diye çeşitli paketler yapardım. Kimse uğraşmadan tepeden inme gemilerle oynardı. :)

Herşey o kadar kolay olsa yani herkese kısa zamanda her türlü şeye ulaşabilse server'da nasıl hareket edeceksiniz ? Kısaca her açıdan bakmak gerekiyor.

Son olarak bu %100 geliştirmede neden süreyi bekliyoruz zaten %100 geliştirme yapıyorum hemen geliştirme olsun diye ilk aklıma geldiği ve düşündüğüm 3 seneyi geçmiştir.

Fakat daha önceki mesajlarımda belirttim. Oyunda bir takım matematik ve denge hesapları yapılmış ona göre sistem oluşturulmuş.

İyi forumlar.

16. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

denge bozulur urisi olan indirimde full yapar suresi kisalsa da ayni sey sure indirim de denge sagliyor zamanla olması bazi seylerin oyunu guzellestiriyor hemen kavusulanin heyecani kalmaz gecen full olan arkadas yaziyor oyunun tadi kalmadi amacim bitti hakli:)

17. geliştirmede 2 seçenek olmalı bence
    1. hemen geliştir
    2. geliştir

geliştirme süresi beklemek istemeden geliştirme yapanlar için %25 gibi özel zamanlarda geçerli indirimler geçerli olmayacak
    normal geliştir kısmında şuandaki gibi olacak

yani burda şu faydayı sağlıyoruz itemini hemen geliştirmek isteyen özel indirimden vs. faydalanamayacak lakin bekleme süresi ile uğraşmayacak ve bu sayede benim gibi indirim beklemeden geliştirme yapanlar saatlerce beklemiyecekler 16. seviye item yapmak için

18. KARANLIK

KARANLIK User

Merhabalar

Geliştirme günleri dışında bu olabilir ancak.Geliştirme günlerindede bu özelliği beklersek avucumuzu yalarız doğrusunu konuşmak gerekirse.Olmayacak duaya amin denmez hesabı :)

İyi forumlar

19. Ortada ciddi bir sorun var. Oda yüksek seviyede ki oyuncuların, düşük seviyede ki oyuncuları çerez niyetine harcaması, adaletsiz karşılaşmalar ve oyundan soğuyan oyuncular. Bur da bence yapılması gereken her oyuncu kendi seviyesinden +2, -2 seveyeli oyuncularla çarpışabilmesi, saldırabilmesi vs.. çünkü vuruş gücü 1000-2000 olan oyuncuların vuruş gücü katbekat fazla olan oyuncularla karşılaşıyor oluşu ve daha ateş bile edemeden yok oluyor oluşu oyunu bir hayli zevksiz hatta sinir bozucu bir hale getiriyor. Mücadelelerin daha adil ve daha zevkli olması için bu uygulamanın yada bu tür bir uygulamanın türevlerinin hayata geçirilmesi bu oyunu daha keyifli bir hale getirecektir diye düşünüyorum

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.