Güncelleme 3 Klan Yenilemesi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve [-_HaNıM-AGA_-][£d£] tarafından 2 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

klan güncellemsi ypaılmalımı

1. KESİNLİKLE EVET

50,0%
  2. EVET

25,0%
  3. GELİŞTİRİLMELİ

41,7%
  4. HAYIR GEREK YOK

25,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. BİRAZ UZUN AMA OKUDUĞUNUZA DEĞİCEK

Darkorbit klan sistemi cok basit ve cok sıradan gelin bunu biraz değiştirelim :

SORUNLAR

1-Klanda kredi sistemi değiştirildi fakat klanda 500 milyon 3-5 milyar kredi olan klanlar var para öyle duruyor gereksiz yere bu değiştirilmeli.
    2-Klan üye alımı ve klan potansiyeli
    3-diplomasi bölümü başka şirkette ittifakın var ama haritada onlarla sıkışabiliyorsun .
    4-klan iceriği cok zayıf extra özellikler getirilmeli .

CÖZÜMLER
    1-klan kredisi yeni acılan klan alışveriş bölümü sayesinde cözülüyor ;
    alışveriş bölümünü kimler kullanabilir : başkan ve yetkililer
    alışverişte bulunan ürünler nelerdir ;
    *-tüm klana faydası olucak
    %5 tp %5 şeref %5 vuruş vs vs güclendiriciler
    *-güclendirici fiyatları tane olarak
    kalkan vuruş darbe : 100 milyon
    tp şeref : 75 milyon
    dierleri : 50 milyon
    *-tüm güclendiriciler normalde oldu gib i tüm klan üyelerinde 10 saat kalıcak .
    2-klan üye alımı sınırı 50 cok düşük artırılmalı düzenlemesi ise klan sıralamasına göre ayarlanmalı
    ilk 10 daki klanlar 100 kişi
    ilk 20 deki klanlar 80 kişi
    ilk 30 daki klanlar 70 kişi
    ilk 50 deki klanlar 50 kişi
    ilk 100 deki klanlar 40 kişi
    ilk 200 deki klanlar 30 kişi
    200 ve ilerisi 20 kişi şeklinde olabilir .

3-diplomaside örneğin;
    ittifak yaptın düşman şirket klanlarla sıkışamamalısın attığın pet kamikazeleri onlara işlememeli. nap icin ayrı bi güncelleme gelebilir .

FAYDASI :
    1- Oyuncular klan oyununa daha cok yatkınlaşıcak
    2- klandaki kredi boşa gitmicek
    3- oyun icerisinde gemiler daha güclü bir hale gelicek vuruş kalkan olarka
    4- geriden gelen oyuncular daha hızlı bi şekilde gelişip yükseklere cıkıcak
    5- klan sıralamasında üst sıralarda olmak iicn insanlar heveslenecek

ÖNEMLİ NOT :
    1-kalkan vuruş darbe güclendiricisini sadece ilk 20 deki klanlar
    2- tp şeref güclendiricisini sadece ilk 30 daki klanlar
    3- dierlerini ise sadece ilk 50 deki klanlar satın alabilicek.

TÜM RAKAMSAL DEĞERLER DEĞİŞTİRİLEBİLİR:)

SEVGİLER SAYGILAR
    KENANCAN

Son düzenlenen: 2 Eylül 2014
  2. kesinlikle evet ve geliştirilmeli dedim çünkü şu 2. çözüme takıldım anladığım kadarıyla ilk 10 klan 100 kişi alabilecek ilk 20 80 kişi. bence bu yanlış olur. 20 kişilik bir kalnın devamlı kasılması lazım ki 30 olabilsin. bu yüzden de sıralamada ilerlemesi çok zor olur diye düşünüyorum.

not: o değerler ilk 10 ilk 20 değilde 1-10,11-20,21-30 gibi olmalıydı sanki :)

3. hic bi zaman ilk 10 daki klan 100 kişi olmaz 50 bile olmuyor insanlar cok secici :) ayrıca sıralamalara üst klanlara cıkmak üye fazlalından ziyade üyelerin en iyi kullanıcı sıralamasına baktı iciin ilk 10 daki klanların büyüklüğü fazla kişi olması daha etkileyici olur ve ilk 10 a girme mücafedesi yaratır:) desteklediğin icinde tşk ler

TheDarkMen_2 bunu beğendi.
  4. Ancasin

Ancasin User

1. Ben klanda vergi uygulamıyorum ama uygulayanlar için güzel olur. +1

2. İlk 10'daki klanlar 100 kişi, 200 ve daha aşağıdakiler en fazla 20 kişi mi alabilecek yani? Eğer doğru anladıysam bu güçlü klanları daha güçlü yapar, güçsüz klanları da haritalardan yok eder. -1

3. Kamikaze zaten bir nevi intihar saldırısı demektir. Patlayan cisim patladığında şu dost etkilenmesin, şu düşman etkilensin gibi bir ayar yapılamaz gerçek hayatta. Dediğin gibi olursa hayal ürünü ve yapmacık olur. O yüzden ben şuan ki halini gerçekçi buluyorum ve katılmıyorum. -1

Önemli not bölümüne hiç katılmıyorum. Bütün güçlendiricileri bütün klanların yeterli kredisi olmak şartıyla alma hakları olması lazım.

Oy kullanamadım şimdilik.

5. sondan başa doğru cevaplıyorum :

bütün klanlar kredisine göre alırsa hic bi klan üst sırala cıkmak icin cabalamaz o sebepten dolayı cabalamaları icin o destekleri almak icin daha cok cabalarlar

3. kamikaze konusunda hasklı olabilirsin saygı duyuyorum
    2. mesele alttaki klanları yok etmek dğeil onları yukarıya cıkmaya teşvik etmek

6. Ancasin

Ancasin User

O zaman 2. yi ben yanlış anladım galiba. Benim anladığım ilk 10'dakiler en fazla 100 kişi olabilsin, 200 ve daha aşağıdakiler en fazla 20 kişi olabilsin diyorsun. Bu durumda güçlü olanlar nasıl daha üste çıkabilecek? Yanlış anladıysam biraz daha ayrıntılı anlatırsan memnun olurum :)

7. bak şimdi kardeşim adamın klanında 40 kişi var 7 . sırada misal benim klanımda 15 kişi var 6. örneğin klanın sıralması sağlam oyunculara bakar ben sağlam oyuncularla sıralamaya giriyorum başka oyuncuya ihtiyacım yok ama arkadan gelen oyuncu örneğin sensin senin yukarı cıkmak icin oyuncuya ihtiyacın var zaten 20 tane gemiyi aldında bi üst kademeye gecersin sora orayı doldurur bi üste gecersin bölelikle yüksek sıradaki klanlara daha hızlı yetişirsin ben klana her oyuncuyu alamam itibarım zedelenmesin die sen deneme yanılma yoluyla alıp üst sıralara cıkarsın risk alırsın cünkü klan güclendiricilerindne almak icin cabalarsın anladın :)

8. Ancasin

Ancasin User

O zaman daha aşağı sıralamadaki klanların daha fazla üyeye ihtiyacı oluyor. Şuan aynı şeyi söylüyoruz bence? :)

9. aşa yukarı evet:) ama farklı mantıktan gidiyoruz ortada buluşuruz ya sıkıntı değil :) biraz üstten alır biraz aşadakine veirirz olur biter

10. Ancasin

Ancasin User

Bence bunda da sınırlamaya gerek yok; atıyorum 100 kişi mi olsun istiyorsun, o zaman her klanın 100 üye alma hakkı olsun. Ben de herkesi almıyorum bi ben varım bi kardeşim var şuan tr1'de 403. sıradayız. Vergi uygulasam, önerine göre tp-şp desteği alabiliriz sadece ama bu öneri gerçekleşirse ben hasar desteği alırdım. Neden diyeceksin, ben de keyif diyecem :D Bence üye sayısında da destek konusunda da sınırlama olmasın, isteyen istediği desteği alsın, bence konu bu halinden daha çok tutar. Son karar sana ait artık :)

11. olabilir:)

mantıklı :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 Eylül 2014
  12. hanım ağa özellikle diplomasi konusunda çok haklısın ittifak olan düşman şirketi kesince bile tp şp gelior düzeltilmeli onlara petler falan işlememeli ama aynı zamanda onlara ateş etmemiz de engellenmemeli ( ama sadece petler , akıllımayınlar falan engellensin çünkü düşmanıma yardım ederse belki dostumu da kesmek istiyebilirim ve klan penceresini açıp ittifakı bozmak kritik zamanlarda zaman kaybettirir)Klanların altyapısını DArkorbit güçlendirmeli daha çok yneilik gelmeli sağlamlaştırılmalı.

13. DraydiBoy

DraydiBoy User

" ilk 10 daki klanlar 100 kişi
    ilk 20 deki klanlar 80 kişi
    ilk 30 daki klanlar 70 kişi
    ilk 50 deki klanlar 50 kişi
    ilk 100 deki klanlar 40 kişi
    ilk 200 deki klanlar 30 kişi
    200 ve ilerisi 20 kişi şeklinde olabilir . "

sadece burası kafama yatmadı söyle düşün benim bildiğim kadarıyla ne kadar tp topladıysan klan girince sevyeyi yükseltiyor ne kadar rütbeli o kadar rütbe puanı bu yüzden 100 kişiyi düşün hepsi elit gemi olursa ?

14. sen de haklısın bence 50 yeterli bir sayı hatta fazla

15. karşıdakilerde ona rakip olarak bi grup toparlamak icin cabalarlar :) dayanışma dahada artar

:)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 Eylül 2014
  16. ewy tşk

17. .SİHİRBaZ.

.SİHİRBaZ. Guest

[-_HaNıM-AGA_-][£d£] arkadaşımıza açtığı konu için teşekkür ederiz devamı bekleriz.

Konuya katılma konusunda ise sadece klan ittifakları ve napları konusunda olan konu desteklenebilir bana göre.

18. tşkler

19. Geliştirebilir

20. mesela nasıl şu şöyle olsaydı bu böyle olsaydı bi fikir koy ortaya bizde bilelim :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.