Güvenlik Sistemi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve *KORCAN96*[GHST] tarafından 26 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce Güvenlik Sistemine Telefon Dahil Edilsin mi?

1. Evet

85,7%
  2. Hayır

3,6%
  3. kararsızım,geliştirilmeli(nedeni yazarsınız mutlu olurum)

10,7%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Beyler ve bayanlar hesabım çalındı , hesabım boşaltıldı , mail adresime ulaşamıyorum .... söyleyen bir çok insanla karşılaşmışıztır.

Benim düşüncem:

-Oyuncu bilgilerine telefon numarası eklensin.
    -Oyuncu mail ve şifre değişiklerinde telefonuna bir kod gelsin.
    -O kod ile işlemini isterse onaylasın.
    -Hesabımızda satılmasını istemediğimiz eşyalara kilit koyalım.
    -Kiliti açmak için telefon numaramıza kod gönderilsin
    -Kişi isterse kabul edip kiliti açabilir.
    -Mail adresinin şifresi unuttuk
    -Mail adresini değiştirmek için cep telefonumuza kod gönderilsin.
    -Böylece maile gelen onaylama postasına gerek kalmayacak.

*Geçmiş forumda buna benzer konular vardı biraz onlardan etkilendim biraz e-posta şirketlerinin güvenlik politakalarından etkilendim.

2. oyuncu ekipman bölümüne de ekipmanın satılmamasına kilit konsun diyorsun ona onayım yok ver o zaman çarı başkasına sana kasssın sende gel aksam kas olmaz ama su olabilir hesap çalınmasına karsı girişte nick ve şifre yazarken ilk orda bir kod isteyebilir o bir türlüsü olamaz haksız kazanç yerine giriyor ekipmanlara kilit koy demişsin olmaz bir hesabı birden fazla kişinin kullanması yasak zaten bu amacınla sende bunu yapmaya calısıyorsun

3. -Darkorbit multiplayer bir oyun.
    -Siz ekipman kiliti olsa hesabınızı başka birilerine mi kastırcaksınız ?

4. KARANLIK

KARANLIK User

Merhabalar

İlk olarak hesap güvenliğinden üyeler sorumludur.Bir gmaile hesabınızı kayıt eder gmailide telefonunuza bağlarsanız %100 güvenlik sağlarsınız.Tabi siz hata yapıp virüslü programlar indirmedikçe hile vb programlara hesabınızı kayıt etmedikçe sorun olmaz.Yani bu kadar şeye hiç gerek yok.

İyi forumlar

5. sayın modum hile kullanmadım ama hesabım çalındı gmailime girilip mail değiştirildi gmail im telefonuma kayıtlı ve hiç bir şekilde telefonuma mesaj veya kod gelmedi çünkü çalan mail şifremi kırmış direk şifre ile girmiş adamı mahkemeye verdim 2 gündede hesabımı geri aldım g mailin en güzel yanı maile kim nereden girmişse bulabiliyorsunuz tabii giren iz bırakmışsa bende mail değiştirme linkini silmiş ama çöp kutusundan kaldırmamış oradan buldum vatandaşı ve mahkemeye verdim geri aldım bence arkadaşın fikri çok olumlu sanki hesabını başkalarına kastırırsın diyen arkadaşımızın hiçmi eşi dostu yok hiçmi acemi olup kapısını eşine dostuna yaptırmadı yapacaksa başkasına kastırma işini her şekilde yapar zaten bence olmalı +1

6. sportmen70

sportmen70 User

bu durumda bir şekilde sizin bilgisayarınızdan girmiş olmalı çünkü bende de 2 adımlı sorgulama var ve bütün bilgisaylarda kod yolluyor.

7. büyük bir ihtimalle trojen ts lerden felan bulamıştır bunu yapıyorlar çünkü:S

8. sportmen70

sportmen70 User

büyük ihtimalle neyse geri almışsınız önemli olanda bu :)

MìЯÀ£À¥. bunu beğendi.
  9. KARANLIK

KARANLIK User

Merhabalar

Şifrenizi uzun ve karışık yaparsanız bulunması imkansız.Bu sizin hatanız maalesef.

İyi forumlar

10. sportmen70

sportmen70 User

modum imkansız değil sadece süre artar.

MìЯÀ£À¥. bunu beğendi.
  11. katılıyorum çünkü bu oyunu oynayan hemen herkes ts kullanır maalesefki kötü niyetli insanlarlada çok karşılaşıyoruz oyunda önce güvendirip sonrada ts ye attıkları linklere trojen koyuyorlar bu sayedede sizin en karmaşık şifrenizi bile çözüyorlar hatta çözmelerine gerek kalmıyor şifre açıkça gidiyor karşıya:S

teşekkür ederim

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 26 Temmuz 2014
  12. zaten bu ekipman bölümüne kilit istemenden belli ki hesabı baskaları kasıyor baskaları kasmassa zaten gerek yok böyle bir şeye sen ver çarını başkasına sonrada carın bosaltılsın ben neden istemiyom bunu çünkü hesabımı bir ben kullanıyom ekipmana kilit koydurarak artık gözün arkada kalmıyacak nasılsa kasacak adam bişey satamıyacak çarımı bişey yapamaz oh yan gel yat nasılsa ekipman kilitli dediğim gibi ekipmana kilit olacagına girişte nick ve şifre bölümüne girildiğinde orada bir onay kodu isteyebilir ama ekipmana kilit çok saçma

13. KARANLIK

KARANLIK User

Merhabalar

Kasteddiğiniz yolla gereğinden biraz uzun şifreyi bulmak 10 yıllar sürer dediğiniz gibi biraz süre artarak bulunsaydı şuan hiç birimiz hesabımıza giremezdik

İyi forumlar

14. Darkorbit üstünde çok büyük paralar ve emekler verilen bir oyun Telefon olayı gelebilir kaldıki Bir oyunun **** **** bile bu korumayı yapıyorsa Bigpoint istese seve seve getirebilir :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 26 Temmuz 2014
  15. Cloud

Cloud User

Güzel olabilir ama geliştirilmeli

16. -Andromeda-

-Andromeda- Guest

Hotmail kullanıyorsanız Ayarlar>. güvenlik buradan telefon numaranızı ekleyip girişte onayı açarsanız maile her girişte kod gerekli olur kimse giremez eğer bu kod olayı oyuna gerirse çok karmaşa olur

17. Gmail hesabı kullanın telefon kod korumalı olsun %99.9 güvenlidir hata yapmadğımız sürece.!! cümleten iyi bayramlar.

18. titans___

titans___ User

şimdi bende bilgisayarda trojen var dı dicemde bu faceden bulaşdı nerden mi biliyom ordan benşm adıma arkadaş listeme acaip videolr ın var diye mesajlar gtti paraya kıydım ve vşrüs programı aldım bugünde 10 defa dip ve hızlı tarama yaptım her yapışmda buluyro maşşallah oyunda da fazla kasma oluyordu o azaldı aam 10 defa temizlemem gerekdi şimdi geçen bir şey başıma geldi oda ben adama grub atmadığım halde 2 de bir grub isteği gitti adamdan kıllandım ama bu ondanmı ondansa da yapcak bir şey yok zaten günde 20 dea programla trojen spy dı malware mi nedir taratıyım bazen 700 bazen 160 hata ayıklıyor ben kasıyom hala ama arkadaş gibi gmail kullanmıyom şifrem karmaşık ama trojen facedeki çok manyakdı bence yani arkadaş listeme ulaşıp beni küçük düşürmek için başkalarına sapıkça şeyler yazmışım gibi oldu ki beni çok üzddü arkadaşlarımdan biri iptal etti arkadaşlığını gerçi anlattım ama dönmedi napak öle biliyorsa hemen sildiyse yapcak bir şey yok

19. Fısıltı

Fısıltı Guest

Merhaba;

Oyun hesabınızdan siz sorumlusunuz modlarımızın ve arkadasşarımızın dediği gibi gmail kullanın ordan güvenkiğinizi sağlayın farklı sitelerden dolayı bulaşmış olan trojenler yüzünden hesabınızdan oluyorsunuz veya oyunu rahat oynayamıyorsunuz .

Keyifli Forumlar.

20. titans___

titans___ User

yok ben size demiyorum arkadaşlardan gerçi sizinde bu trojenler içi bir ilaç varmı gerçi burda kime güvenicez orasıda ayrı sorun bakalım gidecekse gider 5 senelik emek bir anda giderse üzülürrüm tabi ama napalım birde bu sitenin üsttüne gelince site bilgilerini görüntüle yazısında bu web sitesinin kimliği doğrulanmadı ve bağlantınız şifrelenmedi diyor bunlar ne kadar önemli

Son düzenlenen: 30 Temmuz 2014
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.