Kapı Yaparken Duraklatma

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve X_!-S-U-P-E-R-!_ tarafından 8 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Olmalı mı olmamalı mı ?

1. Olmalı.

oy sayısı 62
    86,1%
  2. Olmamalı.

oy sayısı 4
    5,6%
  3. Gereksiz. (Farketmez)

oy sayısı 6
    8,3%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Kapı yapan herkesin ortak sıkıntısı, tam dalgaların yarısında kapı çalar, biri çağırır, İnternet gider, bilgisayar donar, olur da olur...

Bunun için şöyle bir şey düşündüm:

Böyle durumlar için kapı yaparken oyundaki pencerelere (Harita, Konuşma, Gemi Özellikleri vb. olan pencereler) ayrı bir pencere daha eklensin ve burada duraklatma tuşu olsun. Bu tuşa basıldığında tüm oyun sen ve kapıdaki canavarlar için dursun. Ama örneğin konuşma penceresi çalışsın. Sadece senin gemin ve NPC'ler donsun.

Bence böylesi çok daha iyi olacaktır.

2. destelkliyorum guzel bir fikir

3. Evet bende destekliyorum senin gemin donsun sen görün ama kimse sana tıklayamasın npcler salıdramasın güzel fikir benim başıma çok geldi.

4. Nefes

Nefes User

Merhaba

Bende olumlu oy kullandım şöyle olabilir arkadaşımızın dediğine benzer bir görünmezlik tuşu koyulabilir istediğimiz zaman gemiyi kapı dahilinde kamufle edebilmeliyiz sperhead özelliği gibi olabilir.

BlackGhost™ bunu beğendi.
  5. evet moduma katılıyorum ama bunun ıcın dedıgı gıbı tus deyılde kamufle olmalı ama sadece 3 kere ıs gormelı bu kamufle ve surelı olmalı 5 dk bence konuyu duzenlersın olumlu soncular ala bılırsın

6. olmalı bencede çok kayıp verdim

7. Evet buda olabilir güzel fikir.Sadece Kapıdayken Npc'lere görünmez olabiliriz.

8. Önemli olan fikrin uygulanması :) Eğer yöneticiler isterseler uygun olarak düzenleyebilirler :) Ama 3 kere ve 5'er dakikalık olmalı fikrine katılmıyorum. Neden mi ? Çünkü böyle olursa bir bakıma kötü olur, özellikle uzun süren işlerinizde ya da her iki dakikada bir yapmak zorunda kaldığınız şeylerde çok büyük sıkıntılara yol açabilir. Destekleriniz için teşekkürler umarım uygulanır :)

Güncel.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 12 Kasım 2014
  9. bende katılıyorum gayet iyi bir fikir bende çok kayıp verdim inşallah yapılır bole bir şey.

10. .SİHİRBaZ.

.SİHİRBaZ. Guest

Merhabalar,

X_!-S-U-P-E-R-!_ lütfen konuyu güncel tutmak için güncel diye yazmayınız tekrarında gereken cezai işlem uygulanacaktır.

Keyifli Forumlar

11. Modum güncel yazmak kötü bir şey mi ?

Eğer öyleyse söyleyin öğreneyim.

12. .SİHİRBaZ.

.SİHİRBaZ. Guest

Merhabalar,

Forum kurallarınca yasaktır.

Keyifli Forumlar

13. Modum burası sohbet yeri değil ama bir soru daha.

Peki nasıl güncelleyebiliriz araştıracaktım ama çıkmam lazım.

14. Merhaba ,

Peş peşe aynı kişinin konuya sürekli mesaj yazması uygun değildir. Flood hakkında biraz araştırma yaparsanız bilgi edinebilirsiniz.

İyi forumlar.

15. Tamam modum şimdi anladım flood yaptığı için uyarı aldı ben zaten biliyorum flood yanlış bir hareket olduğunu.

Bende korktum...

NPC'ler için geçerli olan görünmezlik tuşu fikri ideal...

16. Merhaba ,

Önemli değil genel olarak hatırlatmış olduk. :)

İyi forumlar.

17. PAPATYA

PAPATYA Guest

Selam,

Bu bir oyun ve fikir çok reel geldi. Yani nasıl anlatsam bilemedim. Kapı çalıyor falan haklısınızda tuşla durdur oynat falan biraz karmaşık geldi, bir korumalı bölge olabilir. Her bölüm arası 1kez o kısma girilebilir npcler orada ateş edemez gibi bişi olabilir.

Keyifli Forumlar

18. bencede olmalı mazallah bir ihtiyacın olsa gidemiyorsun.tamam ful olanlar yapar sorun yok ama bir alphayı 2 saatte bitiren icin olmalı..ya çkan yaratıklar kapıda neden peşimize gezerki hepsi ortada toplansa sıktığımız peşimize gelse sorun kalmayacak yani..

19. Özür dilerim modum uzun zamandır foruma girmiyordum :) Eskiden konu 2. sayfaya geçince güncel yazmakta bir sakınca yoktu ben öyle hatırlıyordum değiştiğinden haberim yoktu :)

Bence karmaşık bir tarafı yok, hem illa tuş ile olacakta değil :) Dediğim gibi bir pencere yapılırsa diğerlerinin yanına, ona tıklayıp "Durdur" seçeneğine tıklayarak kapıyı istediğimiz sürece durdurabiliriz :) Ben şahsen bunun sınırlı olması tarafında değilim çünkü bizde insanız sonuçta birden fazla işimiz çıkabilir :)

20. PAPATYA

PAPATYA Guest

Selam,

5dk süreli bir koruma bölgesi olabilir NPC ler pause gibi donup kalması taraftarı değilim.

Gelişebilir.

Keyifli Forumlar

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.