Öneri Kutuculara Kötü Haber

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ..*ßØ$$™MДHØД*.. tarafından 16 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Olsun mu?

1. Evet

oy sayısı 20
    36,4%
  2. Hayır

oy sayısı 35
    63,6%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Bilindiği üzere bu konu hakkında çok şikayet var. Programa ya da bota bırakıp kutu toplattıran yüzlerce oyuncu var. Bu haksızlığın önüne geçmek için aklıma bir fikir geldi ve paylaşmak isterim.

Günlük kutu toplama limiti olsun. Örneğin en fazla 2.500 avantaj kutusu toplansın. Toplanılan her 2.500 kutudan sonra yine oyuncu kutu alınca "2.500 avantaj kutusu topladınız. Ödül alamıyorsunuz." yazısı çıksın. Çok az oyuncu elle topluyor ve 2.500 e ulaştı diyelim. Herkes kutulardan yeniden ödül alabilmek için 90 dakika beklesin (2.500 e ulaşanlar) . Bu 90 dakika sona erince yeniden ödül alımları başlasın.

Bu dediklerim sadece normal avantaj kutuları için geçerli. Etkinliklerde olan avantaj kutuları veya Spaceball daki kutular için geçerli değil.

Ankete katılan her kişinin yorum yapmasını rica ediyorum. Teşekkürler.

Geliştirmemi isterseniz de yazabilirsiniz.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 16 Eylül 2015
  2. bunun bir çözümü olmaz kardeşim. ama bana kalırsa kutu sayısını arttırmalısın ve sureyide azaltmalısın 15 dk 30 dk civarı olmalı hic degilse oyuncular bir yemek yesin :d su içsin wc ihtiyaçını gidersin süre çok fazla

3. Kutu sayısını artırcam şimdi bana da az geldi bu rakam :D . Ama süre konusunda bi sorun yok bence. O bırakanlar çok avantaj elde ediyor. Bu avantajı kısıtlamaya çalışıyorum bende :)
    Düzenledim bu arada

4. bunlar çozum degil kalıcı çozum olmaycak şuanki program için çunku do alakası yk do sistemine girmiyor eskiler sistemde yakalanıyordu bunun yakalanması baya zor :9

5. Kalıcı çözümün geleceğine kimsenin inancı kalmadı. Ama bunlar kısıtlanabilir. Emekle oynayan her oyuncu tepki göstermeli bence. Bende bunlardan biriyim. 3 yıl verdiğim emek var benim bu süre içinde yaptıklarımı başkası 2 ayda yapsın. Oldu canım. Bunlara göz yumamaz kimse de kusura bakmasın.

6. mega$06

mega$06 User

Botçuları engellemek için yapılan uygulamalarda emeğiyle kutu toplayanların da zarar görmesine karşıyım ben.

7. WightPro

WightPro User

Hayır diyenler botcular ;-)

8. Zarar gören yok zaten. Botçuların avantajlarını kısıtlamaya çalışıyoruz burda. Elle sen 1 günde 2.500 toplayabilir misin? Ben haftada belki de ayda bu kadar toplamıyorum.
    Bana da öyle geliyorda susuyorum işte çakmasınlar :D:D

9. ben 2500 kutuyu 1 saatte topluyorum diyelim 10 saat kutu toplayacam ne olacak 1 saat topla sonra kutu alamazsınmı diyecek bu çözüm değil katılmıyorum size .

10. Asla olmamalı ..Belki şimdi arkamdan Botçu falan yazacaksınız fakat ben günde 5-10 saat kutu toplayan kenarda farklı bi oyun oynarken pete toplatan oyunda öldüğümde tekrar girip haritayı işaretliyip diğer oyuna devam edende birisi oldugum için yani 1 dakikam bile kutusuz geçmiyor şu an sayfa ikiye bölünü peti gezdiiriyorum ve asla böyle birşey olmamalı yani o kadar kurtarma radar aldık.Belki 2500 kutu 1 saatte toplıcaz yada 2 saatte sonra 1.30 saat ne yapcağız palla desek başka şirektte cubi desek çok kişi var !
    -1

11. mega$06

mega$06 User

tüm gün elle 2500 tane toplayabilirim evet.(petimde toplama modülü yok almayı da düşünmüyorum siz bilmezsiniz paskalya kutuları falan gelirdi tüm gün toplar 100kdan fazla uri kasardık)

12. Tamam zaten günlük sıfırlancak sayaç. 2.500 ü bir günde toplaman sıkıntı yaratmaz.

13. Ben sırf kutu toplamak için ikinci ekranı aldım *** oynarken petle kutu topluyorum ve 2500 kutu 3-4 saatte toplanır ve bir önerim var engelleme mantıklı ama şöyle olsa diyelim 100. Kutuda uyarsa 60 sn bekleme süresi verse eğer gene toplamaya devam ederse caza artsa 60 dk 60 gün. Tabi bu daha seviyeli olucak ayrıca hiçbir bot da bunu ayırt edemez :)

Ve bir sonraki uyarı için bir kutucuk olucak ör. Pet kutucuğu gibi bir panel olucak oyun istemcisinde

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 17 Eylül 2015
  14. Benim bu yorumlardan çıkardığım sonuç:
    Oyun resmen kutu toplama oyununa dönüşmüş. Belki DO oyuncular arada sırada alır birkaç uri elde ederler diye düşünmüş olabilir ama amacı çok saptı. Ne oynadığımız belli değil ki. Hatta anket açalım DO 'nun oyun türünü değiştirelim. Uzay savaş oyunu değil de "Uzay ölme ve kutu toplama oyunu" diyelim böylece yeni gelenler nasıl bir oyun olduğunu anlar ne dersiniz???
    Bence canavar urileri birkaç kat artmalı ama günlük kutu limiti olmalı. Yok kutu çıkardı günde bilmemkaç uri toplardık. Yine toplayın toplamayın diyen mi var. Sadece özel günlerde kalksın bu uygulama. Onun dışında limitsiz oldukça oyun bozuluyor.

15. Bence pvpdeki kutular kaldırılmalı. Haksız kazanç sağlanıyor fakat bu botla alakalı değil. Parası olan katlayıcı alarak pvpde topladığı uri ve gg sayesinde çok hızlı gelişebiliyor, parası olmayanlar ne yapsın? Adalet yok. Diğer bir seçenekte katlayıcıyı kaldırabilirler.

16. ^^NOAH

^^NOAH User

Eğer böyle bişey olursa katlayıcı satamazlar ve oyun iflas eder :D

17. Katlayıcı nın bir suçu yok ona bulaşmayalım şimdi :D . Ama bende hiç katlayıcı çekmedim orası ayrı. Yorumlar olumlu olumsuz güzel geliştirme amaçlı fikir belirtenler var. Bakalım adminlerimizin yorumu ve diğer oyuncuların yorumu ne olacak :)

18. iEmre

iEmre User

doğru diyorsun ama şuda var biz para yatırıyoruz ama para yatırmayanlar ne yapıcak oyun gerçekten boşalmış kimse oyunda olmuyor darkorbit böyle giderse ADMİN ve CM lerle oynayacak sanıyorum oyun boşalmış bi gidişle darkorbit holdink ilk başladığı zamanına dönecek biz para yatırmadığımız sürece oyun oynama ve support tek başlarına oyunu oynarlar...!

BlackGhost™ bunu beğendi.
  19. Boşalmış mı? Hangi serverde oynuyorsun. Buyur tr3 e gel. PvP de kutucu en az 150 gemi var bizim server de. Diğer haritalarla 650-700 gemi rahat çıkar. Buna boşalmış diyorsanız bilemiyorum.

20. güzel bir öneri bence olabilir :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.