NPC Bilgisi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve .-ProzeN-. tarafından 3 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

NPC Bilgisi olsunmu?

1. Olmalı

84,3%
  2. Olmamalı

15,7%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. .-ProzeN-.

.-ProzeN-. User

Merhaba NPC Bilgisi fikrimle karşınızdayım :)

Hemen konuya giricem savaşırke yaratığın ne kadar darbe puanı ne kadar kalkanı kaldığını yaratığın üstündeki yeşil - mavi renklerden görebiliyoruz. Ama sayı ile gösterilmesi tabiki daha anlaşılır olucaktır.

Chat, görevler vb. penceler gibi NPC Bilgisi penceresi olucak ve bu pencerede yaratığın ne kadar darbe puanı ve kalkana sahip olduğunu görebilicez. Ayrıca bununla kalmayıp grup üyelerinin NPC ye ne kadar vurduğunu (kimin vurmayıp beleşçilik yaptığını :D ) görebilicez :)

Bu pencerede o anki işaretli yaratığın bilgileri gözükür başka yaratığı işaretlerseniz bilgiler değişir sonra tekrar aynı yaratığa döndüğünüzde vermiş olduğunuz hasar sıfırlanmaz kaldığı yerden devam eder.

Oylarınızı bekliyorum. :)

Son düzenlenen: 8 Şubat 2015
    BlackGhost™ ve *Cihan* bunu beğendi.
  2. Artık oyun ekranında sayfaları sığdırmak zorlaşacak gibi onun yerine Ayarlardan Npc canını göster diye bir buton olsa ve isteyen ona basınca yeşil ve mavi renkteki yerler biraz daha genişleyip yaratığın canı yazabilir. hem yeni bir sayfadan kurtulmuş olur hemde yaratığın canını öğrenmiş oluruz dediğin kimin neye hasar verdiğinide grup sayfasında ki yaratık bilgi ekranında biryere yazılabilir.

3. Nefes

Nefes User

Merhaba

Olmamalı demedim ama arkadaşımız haklı ekran olarak çok pencere var zaten ayrı bir yer kaplayacaktır ama olabilir sonuçta bazı pencereleri sadece kullanacağımız zaman açıyoruz.

4. -Andromeda-

-Andromeda- Guest

Bence de ekrana pencere sığdırmak zaten yeterince zor ama ayarlardan npc bilgisi göster diye bir seçenek olursa olabilir oyum olumlu

5. .-ProzeN-.

.-ProzeN-. User

Sorun yer kaplamasıysa sorun değil sonuçta kullanmak isteyen pencereyi açar ben 4-5 te kasılıken çöpleri toplayıp 1-8 de sattığım için ve depoda yer açılması için her çöpten sonra prometid ve draniuma geliştirdiğim için zenginleştirme penceresi açık oluyo ve ekranın yarısı sırf 1 pencere yüzünden gidiyo genede oynayabiliyorum yani fazla sorun olucağını sanmam ayrıca NPC Bilgisi penceresinin sağ alt köşesinde büyültüp küçültme yeri vardır ordan ayarlayabilirsiniz

BlackGhost™ bunu beğendi.
  6. Prophecy

Prophecy User

Bence mouseu üstüne tutunca küçük bir bilgilendirme gelebilir ama pencere olmamalı

7. .-ProzeN-.

.-ProzeN-. User

Bu pencerenin amacı savaşta canı rahat görememek zaten o kargaşada bi yandan hareket edip bi yandan nasıl mouseyi üstüne tutucaksın

8. KARANLIK

KARANLIK User

Merhabalar

Pencere olayını kaldırır farklı bir yöntem bulursanız bende destek veririm :)

İyi forumlar

9. İzninizle konuyu hazırlıyacagım resimlerle desteklemek istiyorum ?

10. .-ProzeN-.

.-ProzeN-. User

Çok iyi olur

11. Mini haritanın sol tarafına açılır kapanır bir bölüm olmasın uygun olacağını düşündüm . Ve buna istinaden şu resmi hazırladım : [​IMG]
    Tasarım tamamen bana aittir . Teşekkür ederim :) Böyle birşeyin olacağının oyunculara uygun olacağını düşündüm . Dediğim gibi açılır ve kapanır . Ama kimin ne kadar vurup vurmadığını hesaba katmadım . Biraz saçma olacağını düşündüm :)
    Saygılarımla GENELKURMAY

Son düzenlenen: 5 Ekim 2014
  12. DraydiBoy

DraydiBoy User

Olabilir +1

13. oyun kasması olursa ?

14. PAPATYA

PAPATYA Guest

Selam,

Oyunda tecrübe kazanmış kişiler zaten mevcut npclerin (sık kesilen diyelim) darbe ve kalkanlarını biliyordur. Fakat az canı kalmış NPC için bu tür bir uygulama gelebilir.Sizin belirttiğiniz gibi olmasada ufak bir item getirilerek menzilin içindeki kalan npclerin canı gösterebilir bu item süreli olabilir.

Keyifli Forumlar

ım_not_normall bunu beğendi.
  15. Papatya modun dedigi gibi :p

Belirli bir levele kadar gosterilebilir ;)

Ama mini haritadaki yazinin okunacagini sanmam kucuk olur :)

16. KARANLIK

KARANLIK User

Merhabalar

Bu resimdeki gibi bir boyut olursa sorun olmayacaktır.Daha güzel yeteneği olanlar geliştirebilir :) Yapan kişinin eline sağlık.

İyi forumlar

Z1ND4N[Gazi] bunu beğendi.
  17. keşke geliştirmeli seceneği kullansaydın ona oy verirdim yinede olmalı olarak kullandım oyumu ama biraz gelişmeli +1

18. .-ProzeN-.

.-ProzeN-. User

Çok üşengeç biriyim kusura bakmayın ilk boş vaktimde konuyu geliştiricem

19. Prophecy

Prophecy User

Pencere için yer yok yeterince pencere var

20. Teşekkürler moderatörüm :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.