Toplamda kesilen yaratık sayısına göre yeni harita önerisi...

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve βŁЦ£¤МДИ tarafından 6 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Belirlenmiş sayıda yaratık kesenlerin girebileceği haritaya ne dersiniz ?

1. Evet. Bu sayede oyun daha dengeli bir hal alır.

75,0%
  2. Hayır, Mevcut durumda zaten denge var,

6,3%
  3. Kararsızım, Ancak ufak tefek düzenlemeler ile denenebilir.

18,8%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Merhaba Arkadaşlar,

-Benim şöyle bir fikrim var;Oyundaki oyuncuların toplamda kestiği yaratık sayısına göre, yeni oluşturulacak olan ve gemilerin kesmiş olduğu yaratık sayısına göre sınıflandırılacak olan haritalarda oyuncular devam edecek.

Örneğin; toplamda 500.000 yaratıga kadar kesim yapmış gemiler 6-1,6-2,6-3 e, 2 milyona kadar olan gemiler 7-1,7-2,7-3 e, 2 milyondan fazla kesim yapmış gemiler de 8-1,8-2,8-3 e yerleştirilecek ve haritalarda belirlenen sınıra ulaşan arkadaşlar bir sonraki haritaya giriş yapmak zorunda bırakılacak.(Not: Yaratık sınırı rasgele söylenmiştir, modifiye edilebilir.),(toplamda kasılan uridium'a görede bu sınıflama yapılabilir amaç aynı güçteki oyuncuları bir arada tutarak rekabeti artırma)

Böylece full+full gemi ile phoneix aynı maplerde dolaşamayacak, umarım ki dengeleme sağlanacak ve oyun daha zevkli bir hale gelecek.
    Bot ile yaratık kesmiş oyuncular da bu sayede kendi kurvarındaki oyuncularla savaşmak durumunda kalacak tabi bot kullanımı her türlü cezalandırılması gerekir ancak mevcut durumda takdir edersiniz ki oyun içinden çıkılamayacak hal aldı ve oyuncular arasında aşırı dengesizlik var.

Kısa ve öz yazdım. Sevgili Admin'lerden ricam konuyu sabitlemeleri ve diğer arkadaşlarında bu konudaki fikirlerini almak, Tabii ki şu an yazdıklarımın gerçekleşmesini zorlaştıracak durumlar olabilir ancak fikir alışverişinden kimse bir şey kaybetmez.

Son düzenlenen: 6 Haziran 2019
  2. *DangDang*

*DangDang* User

Senin dediğin sistem yapıldığında klan ve grup halinde kasılan oyuncular artık böyle bir şekilde kasılamıyacak mesela benim arkadaşım zayıf goliath ama be full+full bir gemiye sahibim o arkadaşıma kasılırken yardım etmek istediğimde edemiyeceğim mantıklı olarak

3. öncelikle vermiş oldugunuz cevap için tesekkurler. Ortak haritalar tabii ki olacak.

4. BETERBÖCEK

BETERBÖCEK Guest

Merhabalar,

Bu açtığınız konu ne yazık ki güncelleme ve fikir konusudur ve bölümünün burası olmadığı gibi sabitlenmesi de mümkün değildir. Konunuzu düzenleyip ilgili alana taşıyor, INDEX sistemine ekliyorum.

İyi forumlar diliyorum...

5. anladım tesekkurler.

6. daha önce bir anket vardı PvP ve PvE li çapraz sunucu anketi. bu konu daha ıyı bence. ThyPhon açmıştı.

7. Ben malesef olumsuz gözle bakıyorum konuya,yazılım kullanan uyanıkların(!) suistimal edilebileceği her konuya olumsuz gözle bakıyorum.Dediğiniz sistemin ilk etabını bitiren hesapları satmaya çalışıp piyasa oluşturabilirler(500.000 yaratık nerden baksan 10 milyon uri kazandırır en az).Diğer yandan bu bir savaş oyunu neticede.İsim vermeyelim ama hemen hemen her oyunda güçlü gemilerin yeni başlayanlara acımadığı görülmüştür.Zaten birçok insan bu his için oynuyor.Bugüne kadar bir kişi bile görmedim ki ava çıkınca küçük gemileri es geçmiş olsun.

8. Öncelikle vermiş olduğunuz cevap için teşekkürler. Pvp tabii ki olacak; yaratık sayısına takılmayın azaltılıp artırılabilir, toplamda kasılan uridium sayısına göre de bu duzenleme yapılabilir. Bahsettiğiniz hesap-satış işlemi ile ilgili yorum yapmam söz konusu değil, bildiğiniz üzere hesap-satış işlemi yasak ve bu ayrı bir konu. Güçlü gemilerin güçsüz gemileri kesme konusuna gelirsek, belirtmiş olduğumuz sınırlamalar içersinde elbetteki güçlü gemi de olacak güçsüz gemi de bizim burdaki maksatımız çok güçlü gemiler ile çok güçsüz gemileri ayırmak. Ankete katıldığınız için teşekkürler

Atakentlistyla bunu beğendi.
  9. Nadir kişilerdenim sanırsam kendimce bir standartım vardır o standartın altındaki gemileri kesmem.

10. Bazı oyuncu arkadaşlar gemisini geliştirebilmek için yaratık kesme ihtiyacı duyabilir doğal olarak. Şuan port'tan dışarı çıkmanız durumunda aniden geminizden 300 k hasar çıktığını görebiliyorsunuz hatta cogu zaman göremeden patlayabiliyorsunuz. Bu durumda bu oyuncular oyuna tutunamaz. Yani oynamak istemez. Yapılması gereken şey sadece yaratık kesilebilecek başka gemilere saldırı yapılamayacak haritalar oluşturmaktır bu durumda oyuncuların kendilerini geliştirmelerine fırsat verilir.

11. Dediklerinize katılıyorum yeni oyucu almayan ve yeni oyuncularına eziyet eden oyun tutunamaz.

12. Vermiş oldugunuz destek için tesekkurler. iyi forumlar

13. ÇORBACI

ÇORBACI User

Saldırıya korumalı haritalar olmak zorunda mesela 1-7 portalına atlayınca karşına 2 seçenek çıkacak saldırıya açık veya saldırıya kapalı harita sen istediğini seçeceksin saldırıya açık harita kapalıya göre daha fazla tp uri falan verebilir böylece kendine güvenen oyuncular orayı tercih eder kimse bana bulaşmasın ben yaratığımı kesiyim diyen oyuncularda güvenli haritayı seçer.

14. Çok mantıklı. Oyunun dengesizliğini bir nebze olsun iyileştirir.

15. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Konunuz yeterli ilgi ve desteği görmemiş olduğundan kilitlenerek arşive taşınmıştır.

İyi Forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.