Uzay Pazarı/Kişisel pazarlama/Rapor Tuşu

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Kurtul1944 tarafından 10 May 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Bu sistemler gelmeli mi ?

1. Evet Çok iyi olur!

71,4%
  2. Hayır, gereksiz

21,4%
  3. Geliştirilebilir, Bence.. (yazın)

7,1%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Kurtul1944

Kurtul1944 User

V.I.P Üyeliğin fiyatı 20.00 TL olarak belirlendi. Ancak oyundaki avantajları daha da arttırıldı. 500.000.000 Tecrübe Puanı'nı geçmiş tüm oyuncular artık kullanmadığı tüm ürünlerin satışını yapabilecek. Satışları 48 saatte 10.000 uridum' geçmemek koşulu ile uridium karşılığı veya talep ettiği kredi miktarı ile satabilecek. Her kullanıcı uridium ile her 12 saatte 1 ürün koyabilir veyahut kredi ile her 12 saatte 2 ürün koyabilir. Böyle bir kota olmasının sebebi ise, art niyetin de önüne geçerek, haksız kazancı engellemek ve hesap içeriklerinde oyun düzeni ve adaleti bozacak hareketlere engel olmak.

Buradaki amaç, oyun içerisindeki ticaret hacmini arttırmak ve gelişmekte olan kullanıcıların elde edemediği ürünlerin kolay olarak elde edilebilmesini sağlamak. Böylece oyun içerisindeki ticaret hareketi artmış olup,gelişmekte olan kullanıcıların yasa dışı uygulamalara eğilimi azalacak ve Elit hesaplara karşı en azından direniş gösterebilecekler.

Ancak satış gerçekleşmesi için bazı kurallar var.
    Örneğin, Gemide o an takılı olan ekipmanlar satılamaz.
    Ana üs dışında saldırıya korunmasız bölgelerde ve saldırı altındayken de satış gerçekşemez
    Elit ürünler (Prometheus, Lf4 Türevleri -geliştirilmemiş stok lf4ler hariç- Apis Zeus) gibi malzemeler, satılamaz
    Bazı birleştirme malzemeleri satılamaz. (Oil, immunizer cpu, mikrotransistörler ve nano kondansatörler)
    Küçük bir yazılım ile, 36 saat içerisinde sattığı ürünü, aynı fiyata veya daha düşüğe satamayacak. Ürün sattıkça ürünün değeri, son satılandan daha az olamayacak. Aynı oyuncudan kullanıcı sadece tek seferde alış-veriş yapabilecek. Böylece haksız zenginleşmenin de önüne geçilecek. Sistem İris ve Flaxların dükkandaki satışı gibi olacak.

Açık Arttırma sekmesinde yeni bir pencere olacak. Bu pencerede, sekme tuşu olacak ve sekme tuşundan her şirketin kendi sistemindeki pazarcılar gözükebilecek. Buradan alış veriş yapılamayacak ancak, satıcının yeri güncel olarak orada paylaşılacak.

Klan savaşı olanlar, düşman klan üyesinin yerini oradan göremeyecek ancak sahada uygun koşullarda alışveriş yapabilecekler. Düşman ile alışveriş yapmış oyuncuları klan başkanı klandan atabilecek ve 36 saat boyunca afaroz yemiş üye, eskiden mensubu olduğu klanın üyeleri tarafından saldırılabilecek. Bu konumda eksi şeref veyahut herhangi bir ödül alınmayacak.
    Kolay kolay herkes bu suçlama ile atılamayacak. 4 en az üyenin onayını gerektiren mini-anket sistemi olacak. Bu ankette oy kullanan üyeler farklı level ve rütbelerde olmak zorunda. Aksi halde oyuncu klandan atılamaz. Böylece, klan başkanları klan üyelerine haksızlık edemeyecek.

Satış ile başarım kazanımı olacak. 20 kere satış yapan
    "Semt Pazarcısı"
    40 kere satış yapmış
    "Potansiyel CEO"
    500 den fazla satış yapmış kişi
    "Darkorbit AVM"

4x haritalarında düşmanla iş birliği yapmış oyuncularında 1 adet başarımı ve ödülü olacak.

50 satış
    "Kimsenin kulu değilim" (-150.000 şeref, 20.000 uridium 15.000.000 Kredi)
    100 satış
    "Kendi Hesabıma Çalışıyorum" (-300.000 şeref 30.000 uridium 40.000.000 kredi)
    500 satış
    "Ha Ha Ha Ha! Ben Parama Bakarım!" (-500.000 şeref, 40.000 seprom)

Başarım kazanan kullanıcı, yöneticilerin belirleyeceği miktarda şeref puanı ile ödüllendirilecek. 1.000 satış gerçekleştirmiş kullanıcı ise bonkör bir ödül paketi ile şereflendirilecek ve devam eden sürede her 300 satışta bir süpriz ödül kazanacak.

Düşmanla 1.000 kereden fazla satış yapmış oyuncular şirketlerinden atılmış olacaklar öldüklerinde ise 5-2 korsan haritasında yeniden doğabilecekler. Tüm şeref puanları ellerinden alınacak ve Korsan rütbe sistemine geçecekler. 5-2 de npc'ler bu kişilere saldırmayacak ancak 5-3 ve 5-1 de yine npcler otomatik saldıracaklar. Bu kişiler kendi aralarında klan kurabilecekler ancak diğer şirketlerin klanlarına katılamayacaklar aynı zamanda Tüm şirketlerin diğer npcler gibi ortak düşmanı olmuş olacaklar. Klanlar, haftada 1 kere bu hain oyuncular için "Aranıyor" temalı ödül koyabilecek. Ödül koydukları oyuncu mutlaka 20 level üzeri olmak zorunda.

Aranıyor başlığı ile öldürülen oyuncular için görevler dizisi ve başarımlar dizisi de uygulanabilir.

Her şirket sadece kendi üyesine satış yapabilecek. Düşman şirket oyuncuları sadece PVP haritasında saldırıya korumasız bir biçimde satış yapabilecek. Satış işlemi sırasında malzemelerin gemiye aktarımı anında olmayacak 15 saniye sürede olacak. Bu süre içerisinde 3 kişilerin saldırısı sonucu taraflardan biri veya hepsi imha olursa, imha eden Uridiumla ödüllendirilecek ve itemler korsan kutusu olarak map'e düşecek. Kargo kutusu olarak düşmeyecek. Düşman şirkete silah satan oyuncu kendi şirketi tarafından kesilebilecek.
    Örneğin, EIC biri 4-2 haritasında MMO'lu birine ekipman satarsa, gemi 24 saat boyunca hedef gösterilecek. Çünkü kişi şirketini satmış düşmanla ticaret ilişkisi güderek ihanette bulunmuş olacak ve 1 saat boyunca X1-2-3-4 haritalarına giriş yapamayacak. ancak 4x haritalarında düşmanla ticarette herhangi bir kota veya kısıtlama olmayacak. Kişi kendi şirketine ihanette özgür olabilecek. Oyuncu kendisine sıkan dostlara nefsi müdaafa olarak da sıksa eksi şeref alacak. Bu tip oyuncuları öldürenler şu başarımları kazanacak.

10 farklı hain öldürürse;
    "İhanetin bedeli Ölümdür" (+50.000 şeref ve 5.000 uridium)
    50 farklı hain öldürürse;
    "Düşmana merhamet vatana ihanettir" (150.000 şeref ve 15.000 uridium)
    100 farklı hain öldürürse;
    "Hainlerin Aramızda Yeri yok" (300.000 şeref ve 25.000 uridium)

bu arada bu başarımlar sadece şirket içerisindeki hainlerin öldürülmesi ile kazanılabilir.

>Raporlama;

Rapor et tuşu sayesinde Support ekibinin etki alanı çok genişleyecek ve kullanıcı desteği almış support ekibi, illegal kullanımın önüne çok daha rahat şekilde geçebilecek. Doğru tespit yapmış kullanıcılar ödüllendirilecek ve onlara da uygun görülen bir ünvan verilecek.

Bu arada, başarımlar sadece örneklemedir. Başarımların içeriği de oylanabilir veya yöneticiler istediğini uygun görebilir

SONOFIMAM bunu beğendi.
  2. BETERBÖCEK

BETERBÖCEK Guest

Merhabalar,

Tek mesaj yazmaya özen gösterin lütfen.

Konunuz bölüm Index'ine eklenmiştir.

Konu yeterli desteği alırsa iletmekten büyük memnuniyet duyacağıma eminim, fikrinize sağlık efenim.

İyi forumlar diliyorum...

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 11 May 2019
    Lyngvia ve Kurtul1944 bunu beğendi.
  3. Kurtul1944

Kurtul1944 User

teşekkürler mod'um

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 11 May 2019
  4. SONOFIMAM

SONOFIMAM User

Belli bir ihanet kotası olduktan sonra korsan olarak nitelendirmek mücadeleye ayrı bir boyut katacak gibi. Oyunda 17-18 level uzeri cogu hesabın uridiuma ve krediye ihtiyaci yok bence. Ama guzel fikir. O yuzden +1

Kurtul1944 bunu beğendi.
  5. Kurtul1944

Kurtul1944 User

Teşekkürler destek için :)

6. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

ip.png

Kendi kendinize vermiş desteğin hiç kimseye faydası yoktur. Fikrin sahibi tarafınca farklı hesaplar tarafından desteklenmesi yasaktır, bu nedenle SONOFIMAM adlı hesabınız yasaklanmış olup, konu anketindeki oylar sıfırlanmıştır. Bu ve buna benzer bir davranışı tekrarlamanız halinde asıl forum hesabınız da ceza alacaktır.

İyi forumlar.

7. Kurtul1944

Kurtul1944 User

kardeşimin hesabıydı. Bana destek vermesini istemiştim. Aile fertleri destek çıkamaz mı ?

8. İyi salladın şimdi;)

Spinaci ve Kurtul1944 bunu beğendi.
  9. Kurtul1944

Kurtul1944 User

Ne sallıyıcam birader evde 1 bilgisayar var. Art niyet olsa VPN kullanırdık

10. Kullansaydın birader bak ne güzel konuydu oylari sifirlattin ben de + vermiştim
    Neyse bida basam:D

Kurtul1944 bunu beğendi.
  11. Kurtul1944

Kurtul1944 User

Neyse sağolasın desteğin için. Ben istediğim kadar kardeşim desem de kimse inanmaz. Haklısınız o yüzden ilahi adalet diyorum :D

12. güzel hazırlanmış uğrasılmıs ancak bunu muhtemelen oyuna dökmek suanki do ekibi için çok zor olur diye düşünüyorum gecenlerde yapılan bir pet iyileştirmesiyle bile pet oldugundan daha kötü hale gelmişti 2 hafta düzelmedi böyle uzun ve detaylı kodlamalar muhtemelen yıllar alır emeği n için bende destekliyorum ancak yakın zamanda kolayca gerçeklesecek bir olay değil zannımca

Kurtul1944 bunu beğendi.
  13. Kurtul1944

Kurtul1944 User

Bize sadece yapacağız deseler yeter. 2020 de Client sistemine geçeceklermiş. Daha kolay yaparlar orada bence. Ama dediğin gibi yakın zamanda zor gözüküyor. Desteğin için teşekkür ederim.

14. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Konunuz yeterli ilgi ve desteği görmemiş olduğundan kilitlenerek arşive taşınmıştır.

İyi Forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.