Yeni Etkinlik: Lasirn'in Gazabı

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve 56™_ρικαçø_™56 tarafından 31 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

böyle bir etkinliğe ihtiyacımız var mı?

1. evet

66,7%
  2. hayır

33,3%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. LASİRN in GAZABI
    -YÜK GEMİSİ (bu gemiyi kesmek kolay olacak ve düşük haritalarda çıkacak. 17+ lvl gemiler sıkamayacak. ödülleri bol olacak )
    -Etkinlik sandıkları
    -12 normal ve 4 günlük görevden oluşan 4 görev zinciri (sayı değişebilir)
    -Bir yeni tasarım: inferno leonov
    -Bir yeni pet tasarımı: inferno leonov

ETKİNLİK GENEL OLARAK NASIL İLERLEYECEK?
    - Bu etkinlik iki faza ayrılacaktır.
    Birinci faz boyunca 3 etkinlik gemisi olan "YÜK GEMİSİ" "KONVOY GEMİSİ" "KORUYUCU" (gemi isimlerini anlık olarak aklıma gelenlerden yazıyorum tabiiki değişebilir)
    -YÜK GEMİSİ sadece x1 ile vurulabilir ve sadece 16 lvl ve aşağısı seviyeler vurabilir bunun için kesilmesi kolay bir npc olacak
    -KONVOY GEMİSİ ve KORUYUCU ise elit lazerler ile vurulacak
    -Etkinliğin birinci bölümünde etkinlik gemilerine ek olarak Sirenler de haritada ortaya çıkar.
    Özel bir Siren şarkısı alanı yaratarak alandaki bütün oyuncuların akıllarını başlarından alabilirler.
    Bu süreç boyunca geminizin kontrolünü kaybedersiniz ve geminiz 10 saniyeliğine rastgele hareket eder.
    Aklınız başınızdan alınmışken ateş edemezsiniz fakat bütün İşlem Eşyalarını kullanabilirsiniz.
    Bu etkiden kurtulmak için “EMP-01” Eşyasını da kullanabilirsiniz.
    -Eğer bir oyuncu Siren şarkısı alanına girerse kısa süreliğine sersemleşir.
    O kısa sürenin ardından veya canı azaldıkça alan tekrar tetiklenir
    ve lazer toplarınızın onları vuramayacağı kadar uzak bir şekilde büyürler!
    Bu sebepten ötürü oyuncu kendini feda ederek alanın içine girmelidir ki bir süre sonra geçici olarak o alan yok olsun.
    Burda 1 oyuncu kendini feda ederek alanın büyümesine engel olru ve alan en küçük hale gelir o oyuncu sayesinde
    diğer oyuncular alana yakalanmadan menzilli şekilde sıkmaya devam edecektir.
    İkinci faz sırasında LASİRN, KORUYUCU batırıldığında bir ihtimalle - kendisine ait KORUYUCU’nun intikamını
    almaya çalışmak için ortaya çıkabilir! LASİRN in oldukça yüksek bir darbe puanı vardır ve dört SAVAŞÇI ona eşlik eder.
    Bu ŞAVAŞÇI lar yalnızca x1 ile vurulabilir ve LASİRN in darbe puanı düşene kadar gelmeye devam ederler.
    LASİRN kesilir kesilmez, kalan bütün SAVAŞÇI lar da ortadan kaybolur.
    LASİRN ile savaşabilmek için elit lazer kullanmanız gerekir.

ETKİNLİK GEMİLERİNDEN NE GİBİ ÖDÜLLER ALABİLİRİM?
    -YÜK GEMİSİ
    *verdiğiniz hasara göre soluk taş veya ışıldayan taş ve ndr-40 cephanesi ile ödüllendirilirsiniz.
    -KONVOY GEMİSİ
    *verdiğiniz hasara göre TP ve ışıltılı taş.
    -KORUYUCU
    *verdiğiniz hasara göre tp ve soluk taş ile ödüllendirilirsiniz.ayrıca düşük bi oranda olsa uri kazanma şansınız var.
    -SİREN
    *verdiğiniz hasara göre tp,uri ve soluk taş ile ödüllendirilirsiniz.
    *en çok hasarı veren oyuncu fazladan uri ile ödüllendirilecektirç
    *son hasarı veren oyuncu 10 EMP-01 kazanma şansına sahip olacaktır.
    -LASİRN
    *verdiğiniz hasar sebebiyle uri ve TP ile ödüllendirileceksiniz.(en az %3 hasar vermeniz gerekli)
    *en fazla hasarı veren oyuncu ndr-40 (etkinlik cephanesi) ile ödüllerilecektir(elbette bu güzel bi miktar olacaktır).
    *küçükte olsa tasarımı kazanma şansı(tasarım varsa uridium alırsınız)
    -SAVAŞÇI
    *verdiğiniz hasara göre TP ile ödüllendirileceksiniz.
    *son hasarı veren oyuncu şu eşyaları kazanma şansına sahip: gg,araştırma dosyası,nbr-40,lf-4,ucb-100

YÜK GEMİSİ içinde ne barındırıyor?
    -YÜK GEMİSİ x1 le vurulmalıdır . en son atışı yapan oyuncu nbr-40 cephanesi, araştırma dosyası, MCB-50, gg
    gibi çeşitli öğeler kazanacaktır.en çok hasarı veren oyuncu ise uridium,ışıldayan taş veya soluk taş kazanma şansına sahip.

ETKİNLİK HAZİNE SANDIKLARI ne içerir?
    *etkinlik hazine sandıkalrında nbr-40 cephanesi,itibar, soluk ve ışıltılı taş,enerji transferi,gg,araştırma dosyası gibi işe yarayan
    eşyalar bulabilirsiniz.

HANGİ CEPHANE EKSTRA HASAR VERİR?
    *nbr-40 etkinlik gemilerine x8 hasar uygular.Bu cephane etkinlik süresince dükkanda satışa sunulacaktır.

ETKİNLİK HANGİ HARİTALARDA OLACAK?
    *Etkinlik x3 - x4 - x5 - x6 - x7 haritalarında olacaktır.

ETKİNLİK SIRASINDA GÖREVLER OLACAKMI?
    *evet. görevleri görev kulelerinden kabul edebilirsiniz.12 normal ve 4 günlük görevden oluşan görev zinciri.
    bazı görevler için belirbi bir itibara ihtiyacınız vardır.(itibar kutulardan kazanırlır)

TAŞLAR NE OLACAK?
    *soluk taş ve ışıldayan taş birleştirilip inferno leonov gemi tasarımı ve pet tasarımı elde edilebilecek.
    *NOT: tasarımları birleştirip alamadım diye üzülmene gerek yok . tasarımlar etkinlik süresince satışta olacaktır.

YENİ TASARIM VE ÖZELLİĞİ NELERDİR?
    -yeni tasarım : inferno leonov
    * npc lere karşı %7 ekstra lazer hasarı.
    * +2 lazer slotu.

ETKİNLİK GEMİLERİ CAN KALKAN VE VURUŞLARI NEDİR?
    *YÜK GEMİSİ (SADECE X1 İLE VURULABİLİR)
    -CAN=200.000
    -KALKAN=150.000
    -HASAR=1800-2200
    *KONVOY GEMİSİ(SADECE ELİT CEPHANELERLE VURLABİLİR)
    -CAN=1.250.000
    -KALKAN=500.000
    -HASAR=9000-11000
    *KORUYUCU
    -CAN=2.000.000
    -KALKAN=850.000
    -HASAR=13000-17000
    *SİREN
    -CAN=5.000.000
    -KALKAN=0
    -HASAR=20000(SABİT)
    *siren şarkısı etki alanı 0 dan başlar ve her 5 saniye yarıçapı 100 birim artar bu kırmızı renkle belli edilir.
    *maksimum 900 birim alana kadar ulaşır ve birini sersemletmediği taktirde alan kaybolmaz
    *eğer bir oyuncu sirenin alanın herhangi bir yarıçapta iken alanına girerse oyuncu sersemler ve gemisi rastgele hareket
    eder 10 saniye boyunca (bu etkiden EMP-01 ile çıkılabilir).bu olayın ardından siren alanı tekrar 0 a iner.
    *LASİRN
    -CAN=15.000.000
    -KALKAN=1.000.000
    -HASAR=25000(SABİT)
    *ŞAVAŞÇI
    -CAN=250.000
    -KALKAN=150.000
    -HASAR=3000-5000
    *SAVAŞÇI lar ------- her 2.5m hasar aldığında ortaya çıkar (4 adet). kesilmedikçe birikebilir ve
    --------- kesildğinde ortadan kaybolurlar.

ETKİNLİK SONUNDA KALAN ETKİNLİK MALZEMELERİ NE OLACAK?
    *etkinlik bittiği gün hesabınızın anasayfasında bir panel olacak ve bu panel içerisinde 4 seçenek olacak bunlar:şeref-tecrübe puanı-uridium-cephane(nbr-40 ucb-100).kalan taşınıza göre takas edebileceksiniz.

NOT: bu etkinlikte npc leri sadece elitle vurbileceğimiz için orta düzey gemilerin dahil ufakta olsa kazanç elde edeceğinide hesaplayıp ödüllerdeki cephaneleri , uridiumları ve cephanenin market fiyatının ona göre belirlenmesini istiyorum.
    Bu etkinlikteki düşüncem ve amacım eğer iyi bi tp verilirse npc lerden hafta içinde herkezin haritalara dökülmüş bir şekilde deli gibi npc avladığını görmek ve ufak gemilerin gerek hasar gerekcan kalkan ve uridiumlarının az oluşundan ötürü YÜK GEMİSİ ni dahil etmek istedim bu sayede onlarda hem uri hem araştırma dosyası hemde cephane kazanabilecek bu etkinlikten
    ve hatta tasarımı kazanma şansları bile var gerekli taşları topladıktan sonra tabii ki bu kolay olmamalı ama şans şanstır şimdiden hayal edebiliyorum haritalardaki kalabalıklığı ve grubları umarım beğenirsiniz.Bu etkinliği eski oynadığım oyundaki etkinlikle benzer yaptım umarım bu bir suç değildir(eksiğim varsa tamamlayınız).

Son düzenlenen: 3 Eylül 2019
    fuyyus_1907 bunu beğendi.
  2. Güzel bir fikre benziyor. Bazı oyuncular kesim yapmak için bu etkinliği kullanabilir. Bunu engellemek adına etkinlik süresince 17 lvl altına insta kalkan konulabilir demek istiyorum ama diyemiyorum malesef suistimal çok fazla çünkü. Bunun yerine bu etkinliğin 17+ lar içinde farklı ödüllerle olanı düzenlenirse tüm oyuncuları pve ye teşvik etmiş oluruz kesim yapan olur mu olur ama en azından sayı en aza indirgenir.

Bunun yanında farklı materyaller yazmışsınız taşlardan bahsetmişsiniz. Bu taşların etkinlik bitiminde şeref puanına dönüştürülmesi demişsiniz. Açıkcası 17 lvldan düşük gemiler için şeref puanı ödülü bence aşırı işlevsiz ve teşvik edici bir etken olmaktan uzak. Etkinlik içi uridium ve kredi ödüllerinin haricinde bu taşlar kazanılmaya devam etsin ancak etkinlik sonunda özel bir mağaza ile bu taşları oyuncu farklı materyallere takas edebilsin bence. Lf4 uridium kredi ekstra enerji bo2 hız jeneratörleri bazı uçuş düzenleri ganimet anahtarı ya da oyuncunun 22 lvl a rushlayabilmesini sağlamak için tp puanına takas edilebilmesi daha mantıklı olurdu. Bu sayede herkes kendi ihtiyacını karşılayabilir ve teşvik edici olur. 17+ da ise havoc herkül tp şp geliştirilmiş lf4 takası uygun gibi.

Ben destekliyorum.

3. yorumun ve değerlendirmen için teşekkür ederim bi kaç kişi daha olumlu bir şekilde eleştiri yapıp yeni fikir verirse topluca eklemeyi düşünüyorum :)

YENİDENPASA bunu beğendi.
  4. bencede güzel fikir senin fikrinde güzel bence takas yapmak düşük lvl gemiler için bencede gerekli

5. yorum ve değerlendirmeniz için teşekkür ederim YENİDENPASA nın dediği bana da çok mantıklı geldi düzenleme yapmayı düşünüyorum bende :)

6. Spinaci

Spinaci User

2-3 yazısal düzenlemeyle daha okunaklı olabilir, onun dışında güzel gibi duruyor ama nbr-40 tan sonra bir ara okumaya devam etmedim xD yanına slm-bn-18 roketi güzel giderdi

7. ya bu isimler illaki böyle gelicek diye bişey yok ama o kadar çok lazer geldiki artık isim bulmak bile zor cephanelere sağol yorumun için :)

Spinaci bunu beğendi.
  8. Anxiety

Anxiety Guest

Merhaba,

Konu başlığını ve içeriğini tamamen büyük harflerle yazmak yasaktır. Lütfen Forum Kuralları'na uyarak konu açmaya özen gösteriniz.

Konunuzu Bölüm Kuralları'mıza uygun açtığınız için teşekkür ederim. Konunuzun daha rahat okunması için paragraf paragraf ayırabilir, örnek görsellerle ya da listeli açıklamalarla düzenleyebilirsiniz. Konunuzu Index konumuza eklemiş bulunmaktayım. Fikrinize üyelerimizin desteği arttığında raporlarımıza ekleyerek bilgilendirme geçeceğiz.

İyi forumlar.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 31 Ağustos 2019
    56™_ρικαçø_™56 bunu beğendi.
  9. o zaman büyük harfleri yokediyorum düzenliyorum tekrardan birkaç şeyide değiştiriyorum yeterli olacaktır değilmi modum

10. Anxiety

Anxiety Guest

Merhaba,

Başlığınızı ben kendim düzelttim. Tekrar etmemeye özen göstermeniz yeterli olacaktır. İçeriğinizin tamamı büyük harf olmadığı için sorun yok, sadece madde başlıklarını büyük yazmışsınız.

İyi forumlar.

11. ilgi ve alakanız için teşekkürler.

12. DarkOrbit sürekli etkinlik getiriyor. Bunu da getirsin :p

13. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Konunuz yeterli ilgi ve desteği görmemiş olduğundan kilitlenerek arşive taşınmıştır.

İyi Forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.