Yeni Hammadde Pallas

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve [-ASLANBEY-] tarafından 2 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

BU FİKİR UYGULAMAYA GEÇİRİLMELİ Mİ?

1. Evet

oy sayısı 56
    96,6%
  2. Hayır

oy sayısı 2
    3,4%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Merhaba Arkadaşlar;

Korsan haritalarını genellikle Palladium toplamak için kullanıyoruz ve bildiğiniz gibi 15 palladiumu takas ettiğimizde galaksi kapısı için 1 adet enerji kazanıyoruz.

İlk başta ne kadar zevkli olsa da bir süre sonra yoruluyoruz bu yüzden petimize toplatmak istiyoruz ve afk (Away from Keyboard kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçe'de Klavye'den uzakta anlamına gelmektedir. genelde uzun süreli bilgisayar başında bulunulmayan durumları karşınızdakine bildirmek için kullanılır) bırakıyoruz. Ancak bazen kurnaz oyuncular petimizi kesiyor hatta bizim gemimizi bile kesiyorlar. Daha sinir bozan şey ise bir anda yanımızda beliren korsan yaratıklarının bize saldırması ve palladium toplamamıza engel olması. Sisli bölge dışına çıkıp kamufle olup pete toplatmak da her zaman çözüm olmuyor.

Biz pilotlar gibi Galaksi Konseyi de durumdan rahatsız oldu ve yönetim kurulu toplantısında bu soruna çözüm üretmeleri için en çılgın bilim adamlarını görevlendirdiler. Korsan haritalarındaki casuslarımız yeni bir tür hammadde keşfettiler. Bilim adamlarının bizi mutlu edecek haberleri var. Artık korsan yaratıkları onu imha eden oyunculara PALLAS verecek. Böylelikle sisli bölgenin yükü hafiflemiş olacak. Korsan yaratıklarını imha etmek hiç bu kadar zevkli olmamıştı değil mi?

Müfettişlerimiz bir rapor hazırladı ve galaksi konseyine sundu. İşte kelimesi kelimesine o rapor.

Yüce Galaksi Konseyine;

..........
    saygılarımızla.

RAPOR

......................
    SONUÇ:
    Araştırmalar sonucu keşfedilen hammaddenin PALLAS olduğu saptanmıştır.[​IMG]

ÖZELLİKLERİ:
    • Palladiumdan ebat ve değer olarak daha büyüktür. Rengi kırmızıdır.[​IMG]
    • Pallas sisli bölgede palladiuma göre daha seyrek bulunur.
    • Sisli bölgedeki pallasları petler toplayamaz sadece uzay gemileri toplayabilir.
    • Pallas 5-2 de değil x-1 haritalarında takas edilir.
    • 3 pallas takas edildiğinde galaksi kapıları için 1 enerjiye karşılık gelir.
    • Pallas imha edilen yaratığın çöpünde bulunmaz. Direkt olarak imha eden oyuncunun gemisine ışınlanır.
    • Annihilator ve Battleray grup olarak kesiliyorsa ödüller gruptaki oyunculara verdikleri hasar oranınca dağıtılır. Bazen bazı oyuncular hiç pallas alamayabilir. (örneğin 4 kişi annihilator imha ettiğinde en çok hasar veren 3 oyuncuya pallaslar verilir.)
    • Pallaslar tıpkı palladiumlar gibi oyuncu gemisi imha edilse bile geminin ambarında kalır. Diğer oyunculara geçmesi mümkün değildir.
    • Oyuncu gemisinin ambarı dolu ise pallas kazanamayacaktır.
    • İnterceptor'da 0,5 (yarım) pallas bulunur.[​IMG]
    • Barracuda'da 1 adet pallas bulunur. [​IMG]
    • Saboteur'da 1 adet pallas bulunur.[​IMG]
    • Annihilator'da 3 adet pallas bulunur. [​IMG]
    • Battleray'da 10 adet pallas bulunur. [​IMG]

Son düzenlenen: 9 Şubat 2014
  2. inter gelmeli bence çunku 5-3 gidemeyen çok var kesiliyorlar inter 1tane bulunmalı

3. tamam kardeş konuyu güncelliyorum interceptor 0,5 pallas verecek.

ayrıca arkadaşlar galaksi konseyi ve yaratıkların pallas vermesi benim hayal ürünümdür ancak diğer bilgiler gerçektir google'a pallas ve ya paladium yazdığınızda göreceksiniz. belki de siz de benim gibi palladium diye bir elemetin gerçekte var olduğunu öğrenmiş olacak ve şaşıracaksınız.

4. usta sen bayağı ayrıntıya girmişsin ama uğraşmışsın güzel olmuş :)

5. ayrıntıya girdiğim yerler formalite icabı olan biraz da realite katmak istediğim yerler bu bilgileri bu oyunu oynayan kişilerin de öğrenmesini arzu ettim. Darkorbit ekibi de bu tür şeylerden besleniyor aslında salt hayal ürünü bir oyun oynamıyoruz o yüzden zevk veriyordur belki de.. örneğin; '' Aegis mitolojideki gelmiş geçmiş en üstün zırhtır.'' cümlesi geçiyor konumda, yani Aegis diye birşey gerçek hayatta ne kadar mitolojik de olsa varmış. :) yorumun için teşekkürler güzel bakan güzel görür :)

Son düzenlenen: 4 Şubat 2014
    fenerbahçe1907 bunu beğendi.
  6. güzel fikir ama pallas yerine direk pala düşse daha iyi olur .

7. direkt palladium düşse 5-2 de takas edildiği için yaratık imha edip edip 5-2 de herkes takas eder 5-2 çok yoğun olur.. 5-3teki pala toplayan kişilerin portallardan atlayıp gelmesi bir külfet oluşturuyorsa 5-2 yaratık imha edenler için de bir külfet oluşması gerek haritalar arasındaki denge için.

8. Jesqoum

Jesqoum User

Fikir güzel. olabilitesi yüksektir. Destekliyorum :) Fikrine Sağlık Mesut Başkan :)

9. ZIPPIR

ZIPPIR User

emeğine saglık guzel fikir

10. Sennar23

Sennar23 User

güzel fikir inşallah daha fazla destek alırsın

11. iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim fikir gerçekleşmese bile desteğiniz beni mutlu ediyor :)

12. pallas nedir yaa :DD

13. bence pallas değilde çöplerden direk palladium çıkmalı interseptör hariç çünkü bunu kolay yoldan kazanmaya çalısanlar olacaktır

14. konunun tamamını okuduğunuzda göreceksiniz ki PALLAS Zeka Tanrıçası Athena'nın bir diğer adıdır.

Palladium ise tanrıça Pallas'ın Truva'yı koruyan heykelidir. bu bilgiler vikipedide vardır. bir yerden uydurma değildir :)

çöplerden direk palladium çıkarsa

1- işin kolayına kaçmaya olanlar olucak ve senin kestiğin annihilörün battlerayın çöpünü çalacaklardır. o yüzden Pallas direk imha eden oyuncuya geçer dedim konuda

2- 5-3te palladium toplamanın külfeti 5-2 de takas edilmesidir. direkt palladium düşse kimse 5-2den çıkmaz ambar sorunu da olmadan direkt takas eder. o yüzden demişim ki pallas 5-2de değil x-1 haritalarında takas olur. aradaki dengeyi kurmaya çalışmışım.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 7 Şubat 2014
    fenerbahçe1907 bunu beğendi.
  15. ilk olarak çalıp çalmamaları onlara kalmış çünkü - şeref iecekler yani çalacaklarını sonmıyorum v dediğin 5-2 doğru onun içinde şu 5-3 deki yaratıklarında adı gg kapılarındakler gibi olbilir mesela {Baracuda}m3 gibi

16. Jesqoum

Jesqoum User

düşman oyuncudan çöp çaldığın zaman - şeref yemiyorsun diye biliyorum ben kardeş

17. KARANLIK

KARANLIK User

Ben destekliyorum.Gerçekten konuya emek verilip elinizden geleni yapmışsınız.Konu daha yeni bakalım ilerleyen zamanlarda nasıl destek alacak.Gerekli desteği alırsa bizde gereken işlemi yaparız :)

18. teşekkürler modum gerekli destek derken ölçü nedir tam olarak hangi şartları sağlaması lazım :)

19. KARANLIK

KARANLIK User

Bu haftalık incelemeyle belli olur bir ölçüt yok.

20. Narquilla

Narquilla User

dallas koysaydın daha iyidi

Drowhake bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.