Öneri 1 kereliğine mahsus sunucu değişimi

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve Spinaci tarafından 22 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Server degisim hakki

1. Evet

86,7%
  2. Gerek yok ya

13,3%
  1. Spinaci

Spinaci User

Merhabalar;

Görüyorsunuz ki TR sunucularındaki sadece kendine özgü bu lag durumu resmen ibretlik. Acaba ******'in 2018'deki yaşadığı host yeri sıkıntısına benzer bir sebep mi diye düşünüyorum ama o bir tarafta kalsın...

Genellikle anketler oyun yönetimince hiçbir şey ifade etmese de bulunduğum komünitenin nabzını tutmak, istediğim birşey.

Bahsettiğim bu kronik soruna ekleme olarak, bence oyundaki her kullanıcıya yönelik bir ücretsiz sunucu değişimi hakkı bulunmalı. Tabi zaten gemisi bulunan sunucular dışında.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 22 Ocak 2019
    akdumanv bunu beğendi.
  2. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

Bu konuya benzer konular daha önce de açılmıştı fakat yeteri kadar destek alamamıştı, o konuları bulup destek verebilirseniz daha hızlı ilerleme göstereceğiniz kanaatindeyim. Ayrıca konunuz yeterli desteği alırsa bizler de raporlarımızda yer vererek destek olmaktan mutluluk duyarız.

İyi forumlar.

_ALPHA_ ve Spinaci bunu beğendi.
  3. BETERBÖCEK

BETERBÖCEK Guest

Merhabalar,

Sevgili @Manitu Moduma ek olarak şunu da belirtmeliyim: Hesap taşımak öyle kolay bir iş ve yazılım değil. Sunucu birleşiminde bile çok fazla hata ve aksaklık yaşandı ki bu sizin dediğinize göre daha kolay. Benim kanımca bunu daha fazla teknik probleme sebep olmaması adına yapacaklarını sanmıyorum.

İyi forumlar dilerim...

_ALPHA_ ve Spinaci bunu beğendi.
  4. Umarım olur.

5. imkansız gibi bişey

6. tr de oyuncu kalmaz :D

7. Bu sefer tüm serverler gider lagdan :)

8. BuRHaN-61

BuRHaN-61 User

ağız tadıyla oyun oynayamıyoruz yıllardır

9. -İDALI-

-İDALI- User

Teknik olarak imkansız değil. Zorluğunu bilemem ama darkorbitten yüzlerce kat daha komplex (itemleri, skilleri,karakterleri,npcleri,haritaları) olan oyunlarda server değiştirme hakkı var. Ama ben de böyle birşeye izin verileceğini sanmıyorum.

10. Konu baya eski ama bende bir görüşümü paylaşmak istiyorum,

Bazı oyunlarda server değişimi, oyun içi gerçek para ile satılan madenlerle bile yapılıyor, ben bu oyunların ismini veremiyorum yasak olduğu için,

Fakat o oyunlarda bile server değişimi sanki destek satın alıyormuşuz gibi yapılıyorken,

Darkorbitte nasıl bu kadar zor ve imkansız oluyor anlamadım,

Sonuçta cc dilini yeniden tasarlamıyorsun, windows 11 çıkarmıyorsun yeni bir işletim sistemi geliştirmiyorsun ki dünyanın en zor yazılım işi yeni bir işletim sistemi yapmaktır,

Bence server değişimi dediğiniz kadar zor birşey değil,

OLD_Darko-92BİT bunu beğendi.
  11. tr1 deki gemiyi globale almak mı mükemmel olur :)

12. akdumanv

akdumanv User

Geçişler tümden değilde dolu olan serverlerden boş olan serverlere doğru yapılırsa hem boş sunucular canlanır hemde dolu sunuculardaki donma lag tarzı problemlere bir nebze çözüm olabilir. Kısmen de olsa destekliyorum bu konuyu

13. azkaban

azkaban User

Lag sorunu globaldede aynı durumda, eternalda saatlerce oyuna giremedik, yani tr'ye özgü bir şey değil arkadaşlar, bu oyundan yani darkorbitten kaynaklı malesef. Lag yüzünden kaybettiğim haklar için defalarca supporta yazdım ama bizi tiye alan yok, bana verdikleri cevap; çerezleri temizleyin falan... iyide bu sorun sadece bende değilki! tüm arkadaşlarımda, tüm oyuncularda ve tüm serverlarda aynı sorun var. lag olmasa en üst seviyeye gidebilecek tecrübede bir oyuncuyum, 2006 dan beri oynuyorum, haklarımızı talep edincede yapabileceğimiz bir şey yok cevabını alıyoruz, iyide sizin göreviniz bizim sorunlarımızı çözmek, çaresiz kalmak değildir. server geçişi değilde önce varolan oyunu oynanır hale getirsinler.

14. Şunu kabul edelim dark. eskisi gibi değil ve olmayacakta. Gerekli yatırımı alamadığı için sürekli aksaklıklar oluyor. yani anlayacağınız para yok ve bu oyun düzelmeyecek. kendinize başka uğraş alanları bulmanızı tavsiye ederim.

15. tr serverini direk terk ederim keşke gelse böyle bir değişiklik. Bu tr adminleri gibi sorumsuz değillerdir diğer serverler buna adım gibi eminim

16. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Kurallar gereğince darkorbit oyunundan başka bir oyuncunun oyunu bırakmasını istemek yada önermek yasaktır. Lütfen dikkat edin sizi sadece uyarıyorum.
    Bizlere karşı bu gareziniz neden açıkçası anlayamadım. Bizler geminize mayın mı attık ne yaptık eğer bunun içinse kusura bakmayın tüm takım arkadaşlarım adına özür dilerim. Ama başka bir şey yani Chat, Forum ve son olarak Support ekibimiz sadece kuralları uygulamak dışında yaptığı bir şey yok sizlere sadece gönüllü olarak hiçbir maaş beklemeden yardım ediyoruz. Elimizden gelen herşeyin fazlasını yapmaya gayret ediyoruz. Görevlerimizi yapmadığımızı düşünüyorsanız bir kanıt göstermenizi istemek durumundayım. Lag problemlerini sadece Türkiye sunucularında olduğunu düşünüyorsanız rica ediyorum başka sunuculara da bakın. Türkiye ekibinin yani sizlerin sadece ismini gördüğü takım arkadaşlarımın nasıl canla başla sadece merkez ekibe lag problemleri çözülsün diye çabaladıklarını gördüm sizlerin böyle davranması bizleri sadece kırıyor. Ayrıca sizi bunun için uyarıyorum Tekrarında caza alabilirsiniz.

İyi Forumlar.

OLD_Darko-92BİT ve ateistkeci bunu beğendi.
  17. türkıye cumhurıyetınde zgür dusunce anayasal hakdır sizi cok asar bunu yasaklamak bunuda hıc bır platform kurum yasaklamayaz

Saldırı-Hattı bunu beğendi.
  18. nobleturk

nobleturk User

aga globalde sıfır lag verin şu değiştirme hakkını trye döneni N/A

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 25 Nisan 2020
  19. Aynen öyle.

Kim böyle bir kural koymuşsa yasalara aykırı. Her isteyen her istediği kuralı koyamaz ve bunu sözleşme adı altında imzalatmaz. İmzalanmışsa bile geçersizdir. Bunu daha önceden de söylemiştim.

Ayrıca ben 2013'te bu forumda oyunu bırak o zaman diyordum ve uyarı da almıyordum. Bu da nereden çıktı?

Sayfayı Paylaş