Öneri 100 Yıl chat ban affı

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve JOHNJONES tarafından 26 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

100 Yıl chat ban affı yapılmalı veya ceza 6 ay ile değişmeli mi?

1. AF GELMELİ

41,8%
  2. 6 AY İLE DEĞİŞMELİ

20,9%
  3. HERKES CEZASINI ÇEKSİN

37,3%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. JOHNJONES

JOHNJONES User

Selamlar son zamanlarda benim ve bazı arkadaşların muzdarip olduğu 100 yıl ban olayına değineceğim. Ben bu ceza olayının ya kısaltılması en fazla 6 aya indirilmesi ya da herkese bir defaya mahsus toplu aff verilmesini ankete koyuyorum. teşekkür ederim.

2. Phoenix

Phoenix Guest

Merhaba,

Madem af veya değişiklik istiyorsunuz, hesabınızın chat sistemine neden süresiz kapandığını, hangi GİŞ kuralını ihlal ettiğinizi de forum kullanıcılarına açıklamak istermisiniz?

Sonrasında bu ankete devam edelim derim.

iyi akşamlar.

3. DraydiBoy

DraydiBoy User

@Phoenix admin adalet dağıtıyor :p
    ben şahsen kendi chatim de ırkcılık veya siyasi düşünceyi oyuna katan kişiyi 2 gün 2 hafta veya 2 ay sonra da olsa o adamı chat sekmesinde görmek istemem -1

JOHNJONES bunu beğendi.
  4. JOHNJONES

JOHNJONES User

Elbetteki açıklayayım.. Hesabım satılmadığı halde el değiştirmediği halde yazılanlara bakılarak 100 yıl ban verildi sizce bu bir adalet sistemi mi? bence bu bir adalet değil.. Yani bir adam suç işlememiş ortada birşey yok ve siz ceza kesiyorsunuz... tamam böyle birşey için ceza kesecekseniz de bence 100 yıl chat ban için uzun bir süre... bana göre eğer o hesap el değiştirdiyse veya ip numarası değiştiyse bir şekilde takip edilir öyle ban verilir. Bence arkadaşın dediği gibi oyunda ırkçılık, küfür vs yapanlara caydırıcı cezalar verseniz oyun herkes için daha güzel bir hale gelir...Ben demek istiyorum ki bu kural ancak oyuncuları serverden kaçırır.. caydırıcı olmaz... Ayrıca kızmanızı gerektiren bir durum yok ben burda bir fikir sundum isteyen beğenir isteyen beğenmez o kadar basit...

Son düzenlenen: 27 Şubat 2019
    Spinaci ve DaglıAcS bunu beğendi.
  5. Dostum ben bu banın yazdığınla alakası olmadığı düşünüyor , chatte sağlam bi itişme kakışma olmuşa benziyor . Şayet öyleyse 100 yıl abartı olmakla beraber 1 yıl yeterli olacaktır kanımca . Ama eğer dediğiniz gibi bir durum varsa bu konu hakkında ss yle beraber supportla görüşmeniz daha iyi olacaktır.

JOHNJONES bunu beğendi.
  6. JOHNJONES

JOHNJONES User

öncelikle bu konu üzerine cevap yazan admin ve oyuncu arkadaşlara teşekkür ediyorum. Konu için farklı görüşleri barındırsak da herkesin kendine göre haklı olduğunu düşünmekteyim öncelikle bunu söyleyeyim. ikinci olarak oyunda ciddi anlamda öyle bir tartışmaya girmedim. Durum anlattığım gibidir. Ancak 100 yıl chat ban cezası gerçekten çok fazla bunun sadece düzeltilmesi veya azaltılması noktasında hem benim hem de benim gibi arkadaşların mağduriyetinin giderilmesi için böyle bir konuyu açmış bulunmaktayım. Kesinlikle dediğiniz şeylere ben de katılıyorum küfür, ırkçılık, bir insanın kalbini kırmak bunlar güzel şeyler değil. Ben bu oyunun daha iyi yerlere gelmesini isteyen biriyim yoksa neden açayım ki böyle bir konu. umarım kısa zamanda bu 100 yıl chat ban için güzel birşeyler düşünülür.

Spinaci bunu beğendi.
  7. DraydiBoy

DraydiBoy User

Tamamda chatden ban yeme sebebini daha tam anlamış değilim başka biri carına girdi yada carından başla biri mi konuştu bundan dolayı mı ban aldın

8. SiMSeK53TR

SiMSeK53TR User

Bir oyuncu yüz yıl chat banı alıyorsa kesinlikle haklı bir neden vardır ve cezaların bu şekilde verilmeye devam etmesinin doğru olduğunu düşünüyorum.

hunttress ve perperok bunu beğendi.
  9. Phoenix

Phoenix Guest

Arkadaşlar,

Size bir hatırlatma yapayım, hesap satışı veya teşebbüsü ( ki müdehale etmez isek satılacağı kesin ) GİŞ anlaşması gereği yasaktır ve sonucu sözleşme fesihidir. Yani hesap kapatmadır. Açılmamak üzere..... Bunun yerine bu tarz girişimlerde biz chat sistemini kapatmayı tercih ediyoruz, gerçekleşir ve tarafımıza ispatlanır ise sonuç malum.

Sevgili JOHNJONES ;

Kızmadım ama kinaye ettiğim doğrudur, Sizinde kabul ettiğiniz üzere Chat logunuzda açıkça satış girişiminiz olduğunu görüyorum, arzu ederseniz burada yayınlayabilirim. Birde bizim sistemlerimizde buna teşebbüs ediyorsunuz... Manidar...

Savınıza da şöyle bir benzetme ile cevap vermek isterim, biraz uç noktalarda bir benzetme ve örnek olacak ama umarım konu hakkındaki düşüncelerimi net anlatabilir;

Türk Ceza Kanunu Md. 35 der ki;

Kasten adam öldürmeye teşebbüs suçunun cezası 9 yıldan 15 yıla kadardır. Cezanın uygulama süresi meydana gelen zarar ve tehlikenin ağırlığına göre belirlenir. 10 yıl mı 13 yıl mı ? vb...

Türk Ceza Kanunu Md. 81 der ki;

Adam öldürme suçunun cezası kasten işlendi ise ceza müebbet hapistir.
    Adam öldürme suçunu ihmalen veya kaza ile işlediyseniz 20 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası dır.

Türk Ceza Kanunu Md. 82 der ki;

Adam öldürme cezasını planlayarak, canavarca hisle veya kanunda yer alan diğer hususlar ile işlerseniz ceza ağırlaştırılmış müebbet hapistir.

Yani;

Siz bizim gözümüzde şu an teşebbüste bulundunuz, eğer izin verseydik teşebbüsü gerçekleştirecektiniz ve diyorsunuz ki benim cezamı azaltın veya kaldırın vb...

O zaman diyorum ki Hukuk sistemimizde yukarıdaki veya benzer diğer suçlara yönelik teşebbüs cezaları kalksın ama fiil gerçekleşirse ceza verelim. Yani adam öldürmeye teşebbüs edene dokunmasınlar ama öldürürse dokunsunlar.

Allah korusun ya kurban sizseniz, yakınınız ise... Ne düşünürsünüz o salınan kişi ve sistem hakkında?

E o zaman ne anlamı kaldı o cezanın, siz paranızı aldınız gittiniz, alan adam başlayacak bize yazmaya, siz haksız kazanç sağlamış olacaksınız vb.... Bir görseniz ne biletler geliyor bu şekilde bize...

Umarım biraz anlatabilmişimdir, sizin gibi bu fiili işleyen kişileri cezalandırmazsak ve bu ceza ağır olmazsa zaten suyu çıkmış olan bu işin nasıl önüne geçmemizi bekliyorsunuz?

Arkadaşlar;

Açık ve net olarak iletmek isterim, geçmişte neyin ne şekilde yapıldığı beni pek bağlamıyor. Burada yönetim Artemis nezdinde bendedir ve bu tarz cezalarda kimse kusura bakmasın gerekeni yaptım, yaparım ve yapacağım.

Bu ve benzeri konulardan dolayı oyuncu taklidi yapan bazı şahıslar (JOHNJONES siz lütfen şahsınıza alınmayın) oyundan uzaklaşacak mı, elbette, kendilerine hayatlarında başarılar dilerim.

Umarım kendimi ve ekibime verdiğim talimatı net bir şekilde ifade edebilmişimdir.

Bu vesile ile vakit ayırıp okuyan, dinleyen yorum yapan herkese teşekkür ederim.

iyi oyunlar dilerim.

Sevgi ve Saygılarımla

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 27 Şubat 2019
  10. JOHNJONES

JOHNJONES User

Adminim özellikle bu cevabınız için size çok teşekkür ederim. Zaman ayırıp yazdınız ve arkadaslar gerek ben faydalanmış oldum. Haklısınız sonuna kadar ancak durum su ki ben bu oyunu cok sevdigim için basından kalkmıyorum :) kardesim bırakmam için böyle bir isgüzarlıkta bulunmus. Ve sonucu böyle oldu. Ama gercekten cevabınız ilginiz alakanız bile beni cok sevindirdi. Haklısınız ancak ileride isteyerek veya istemeyerek böyle chat ban alanlara gercekten magdur olanlara aff gelir mi bilemem ama cevabınız beni tatmin etti siz ve bu konuyu merak edip konusan arkadaslara cok tesekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum.

Spinaci bunu beğendi.
  11. Phoenix bende 100 yıl ban yedim küfürden .Küfredeni banlarsınız buna eyvAllah ve sonuna kadar haklısınız. Ama aynı serverda kat kat daha ağır edenler 1 ay sonra chate giriyorlar. Madem yazdığınız kadar adaletlisiniz, konuştuğunuz kadar görevinize sadıksınız, ne kadar ağır bir şekilde küfreden varsa 100 yıl banlayın görelim. Burdan ahkam kesmekle olmuyor ..

12. DaglıAcS

DaglıAcS User

adaletmi düşünmek lazım :D

13. Viraaa

Viraaa User

beter ol.kimse kimseye durduk yere 100 yil ban vermez.

14. Cidden ben Darkorbit'te chat banı ile ilgili cezanın çok erken ve saçma verildiğini düşünüyorum. Afferdisiniz bipli bir şekilde bile, küfürü yazmadım 1 hafta ban yiyorum s**tir yazısı ve ardından gelen iq yoksunu kelimesi yüzünden ban mı atılır ? Resmen ağzımız bantlı bir şekilde bile chat'te konuşamıyoruz. Binlerce oyunda uzun süreli küfürü alışkanlık haline getirmiş kişiler ban yerken bu oyunda affedersiniz çık git 'LAN' desek 1 sene ban atacaklar. Biraz abartmışlar küfür meselesini'BENCE' .

15. Agır_TR

Agır_TR User

aynen oyle bu cezanın azalması sart bukadar fazla olurmu kafayımı yedınız azalsın olacak gıbı degıl ban yemedım ama bukadarıda fazla enfazla ban 1ay olur sız 100yıl nedır arkadas gülünür bu bana :D

16. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Aldığınız chat banının haksız olduğunu düşünyorsanız, support ekibine itiraz edebilirsiniz.

Üslubunuz ve noktalam işaretleri ile ucu açık mesaj yazmak konusunda sizi uyarmak zorundayım. Lütfen gelecek sefer bu hususu dikkate alınız.

İyi forumlar.

17. Tabi ki support ekibine itiraz ettim. Bana sürekli ezber cevabı atıyorlar . Aynı sunucuda kat kat daha ağır küfürleri edenler 1 ay içinde tekrar chate giriyorlar .Burda apaçık kayırma var ama sözde support ekibi standart cevabı yollayıp geçiştiriyor. Ne yazıkki chat adminleri ban atarken işlenen suça değil suçu işleyenin nikine bakıyorlar .Diyecek bir şey yok. Sadece yazık

18. benzales

benzales User

Banların haklı olduğuna eminim ancak 100 yıl yerine 1 yıl chat banı daha uygun olurdu.

19. deathstil

deathstil User

100 yıl chat banı olurmu yaw sayın gm oyunu bırakacak hale geldil böyle yapmayın sana zahmet açın şu banları

20. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Konunun içeriği ile ilgili detaylı biligiye sahip değilim. Bu nedenle yorum yapmam doğru olmayacaktır. Sorununuzu çözmek için tek yol, support ekibien şikayetinizi dile getirmeniz.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş