Destek 100 yıl chat banı hakkında

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve ERDALBAGGAL tarafından 18 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Öncelikle konu kesinlikle 100 yıl bannı olanlar açılsın falan filan ile alakalı değil çünkü biliyorum ki bazi kişiler gelip yine yok küfür edenlerin hesapları açılmasıni, yok 100 yıl çok ağır suçlara veriliyor gibi klişe laflar edecek,

Sadece şunu söylemek istiyorum son günlerde formu inceliyorum ve inanılmaz derecede 100 yıl chat bannı artışı bulunmakta, inanılmaz derecede

Eskiden sadece çok üst düzey suçlara ceza verilirken,(BKNZ:GEMİ SATIŞI, NİCKİ TELEFON NUMARASI YAPMA HİLE BOT ÖVGÜSÜ GİBİ GİBİ)

Şimdi ise gemi nickinden küfürden bile direkt tak diye 100 yıl bann atıyorlar,

Bunları kafamdan atmıyorum forumda gördüklerimi söylüyorum,

Acaba darkorbit oyuncuları oyundan kışkırtmak ve oyundan uzaklaştırıp oyunu bir an önce kapatıp kurtulmak için mi böyle yapıyor :))? diye düşünüyorum.

2. Katılıyorum size.
    Benim de banım yok ama çok da büyük olmayan 1 cezaya 100 yıl verilmişse 1 yıl olarak düzenlenmesi oyuncular açısından daha iyi olabilir.

ERDALBAGGAL bunu beğendi.
  3. uninstable

uninstable User

Bir geminin neden dolayı ceza aldığını yalnızca o geminin epostası ile sahibi olan kişi bilir küfür etmiştir her değere kadar ama size veya ortamda iken gelir gemim nick den ban yedi der o yüzden de 100 yıl ban cezasının asla değişmemesi gerekmektedir ki zaten değişmeyecektir.
    Hatta bot bot diye chatte soranların "kullanıyorum" diyenlerin de aynı şekilde ceza alması gerekir.
    Hatta ve hatta şu oto click olayının haritalara çıkarılacak özel npcler veya gemiler ile kolayca tespit edilip hesapların kapatılması gerek ama yazılım ekibi çörek börek kurabiye yiyor anlaşılan.
    PVP etkinliği bitti ve forumda oto click konuları da bir anda bitti.

4. Kesinlikle 100 yıl nedir 1 yıl olsa anlarım.
    Bak burada haklı olduğun yerler çok var, madem küfürden 100 yıl bann alınıyor, dediğin gibi chatte itiraf eden adamın da 100 yıl bann alması gerekir,

Bak hani şu olay var ya bot vs bannlamalarını ülke takımları yapamaz anca merkez yapar, vs artık bu klişe öyle bir ilerlemiş ki yani adam chatte ben bot kullanıyorum yahu dese bile ceza almıyor peki neden almıyor???

Mesela gemisi satılık yazanların 100 yıl bann aldıklarında genellikle şey derler işte kuzenim yazmış o yazmış bu yazmış.

Adminler ne diyor hemen hesap size aittir, biz kimin yazıp yazmadığını kontrole demeyiz, ve bann haklıdır,

Bu mantıkla, o zaman chatte bot kullandığını itiraf eden adamların da 100 yıl bannlanması gerekir aynı mantık??

Ama gelde anlat...

Ahhh almanyada olsam neler yapardım da dua etsinler türkiyede yaşıyorum ve türkiyenin resmi bir''''OFİSİ' yok...

Oyunda haksızlıklar adaletsizlikler diz boyu.. anlatmaktan bile sıkılıyorum artık,

Yani aslında konuyu dağıtmamak lazım ben sadece şunu dile getirmek istemiştim son zamanlarda 100 yıl bann olayı ileri derecede fazlalaştı gelen geçen 100 yıl bann yiyor yata atılıyor,

Sadece bunu dile getirmiştim. Kimsi tersini söylemesin

5. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Chat banlamalarında son zamanlarda yapılan herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. Uygunsuz pilot profil ismi nedeniyle atılan chat cezaları kullanıcı profil ismini değiştirip Support Ekibi'ne bilet oluşturduktan sonra kaldırılmaktadır. Cezanın süresinin uzunluğu kullanıcının gerekli isim değişikliğini gerçekleştirmesi, gerçekleştirmiyorsa da chati kullanamaması içindir.

Geri kalan cezalar geçmişte de uygulanıyor olduğu gibi devam etmektedir. Son zamanlarda artış gördüğünüzü belirtmenizin sebebi ekibimizin çok fazla banlama yapıyor olması nedeniyle değil, bu şikayetlerin artması nedeniyle sizin öyle yorumlamış olmanız nedeniyledir. Banlamalar ve süresi artmadı, sadece şikayetler arttı.

Kurallar ve ihlalinde alınacak cezalar sabit ve kimse için de esnetilemez. Bunları bilmiyor olmak da ceza almayı engellemiyor. Keşke her kullanıcı bilinçli bir şekilde kuralları okusa ve ihlal olabilecek davranışlardan kaçınsa da banlama yapmak durumunda kalmasak bizler de.

Tekrar belirteyim, uygunsuz pilot profil ismi nedeniyle chat cezası alan oyuncuların cezası bu isimleri değiştirip Support Ekibi'ne yazmaları durumunda kaldırılmaktadır.

Umarım açıklayıcı olmuştur cevabım. Gerekli cevap verildiğinden konunun kilitlenmesi uygundur.

İyi forumlar.

Themis. ve Luminous bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.