2 Nisan 2014 itibariyle Genel İşletme Şartlarında yapılacak değişiklikler

Konusu 'Kurallar' forumundadır ve Kaptan06 tarafından 24 Mart 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Kaptan06

  Kaptan06 User

  Uygunluk (Ambargo uygulanan ülkelerdeki hesapların iptali)

  S: Genel İşletme Şartlarında belirtilen kısıtlı ülkelerden birinde yaşıyorum. Neden artık Bigpoint oyunlarını oynayamıyorum?

  C: Belki biliyorsunuzdur, Bigpoint sunucuları ABD ve AB'de bulunuyor. ABD hükümetinin, AB'nin ve bazı AB ülkelerinin politik yaptırımları ve/veya ambargoları nedeniyle, Bigpoint artık buralarda hizmet veremiyor.

  her ne kadar belirtilen ülkelerin tamamına ABD, AB veya üyeleri tarafından ambargo uygulanmasa da, tüm Bigpoint oyun ve ödeme sunucuları bir ana veritabanına bağlı ve bu nedenle yasal olarak tek bir sistem olarak ele alınıyor.

  Bu yüzden ve belli bir bölgedeki sunuculara erişimi kısıtlamamızı sağlayacak makul bir sistem bulunmadığı için, hem ABD hem de AB sunucularındaki hizmetlerimize erişimi durdurmak zorundayız.

  S: Bu durumdan kaç oyuncu etkilenecek?

  C: Etkilenen her oyuncu bizim için çok değerli olmakla beraber, belirtilen ülkelerdeki oyuncu sayısı her oyun için sadece birkaç yüz ila birkaç bin seviyesinde.

  S: Etkilenen oyuncular tazmin edilecek veya en azından üyelik ödemeleri iade edilecek mi?

  C: Yeni GİŞ yürürlüğe girdikten sonra ödemiş oldukları abonelik ücretlerinin kalan kısmını iade edeceğiz.

  Uygunluk (Sözleşmeye Dayalı Yükümlülüklerin Devri)

  S: 18 yaşımı doldurduğumda otomatik oloarak bu Genel İşletme Şartlarına tabi olmam ne anlama geliyor?

  C: 13-18 yaş arası oyuncuların, oyunlarımızı sadece yasal vasilerinin (örneğin, ebeveynlerinin) izniyle oynayabileceğini belirten bir kuralımız her zaman vardı.

  Yapılan tek değişiklik, bir kişi 18 yaşını doldurduğunda Genel İşletme Şartlarından kaynaklanan hak ve yükümlülüklerin vasiden kişinin kendisine devrolacağı yönünde.

  Yani, 18 yaşında ve böylece çoğu ülkede geçerli olduğu şekliyle "yasal yükümlülük yaşında" değilseniz, yasal vasiniz oyunlarımızı oynamanızı onaylamalıdır. Artık, 18 yaşınızı doldurduğunuzda otomatik olarak bu Genel İşletme Şartlarını kabul etmiş sayılacaksınız.

  SEPA

  S: SEPA nedir ve ne işlevi vardır?

  C: SEPA (Tekil Euro Ödeme Bölgesi), bankaların ödeme prosedürlerini tekdüze hale getiren bir sistemdir. Banka kodları, hesap numaraları ve benzer ülkeye özgü uygulamalar yerine, IBAN (Uluslararası Banka Hesap Numarası) kodları kullanılan tek bir sistem vardır.

  Bu, sadece abonelik almışsanız veya farklı tekrar eden ödemeler yapıyorsanız (Premium gibi) sizi etkileyecektir.

  S: 5 günlük bildirim süresi nedir?

  C: SEPA, hesabınızdan tahsilat yapmadan birkaç gün önce ödeyen tarafa bilgi verilmesini zorunlu tutuyor. Bu, aboneliğinizi iptal etme imkanı tanıyacağı için gerekli.

  S: Ne yapmam gerekiyor?

  C: Tek yapmanız gereken, doğru IBAN kodunu (yeni "banka kodu" ve "hesap numarası") kullanıp kullanmadığımızı kontrol etmek. Bunun dışında, sizin yapmanız gereken bir şey yok.

  Kullanıcı yükümlülükleri

  S: Bir oyuncunun Genel İşletme Şartları ile Davranış Kurallarına bağlı kalmak zorunda olması normal değil mi?

  C: Elbette normal. Biz bunu Genel İşletme Şartları içinde vurgulamanın daha iyi olacağını düşündük. Bazen bu kuralların dışına çıkıp hesaplarını kapattığımızda şaşıran kişiler oluyor.

  Yükümlülükler

  S: Bunun ne anlama geldiğine dair bir örnek verebilir misiniz?

  C: Mesela, bir oyuncunun forumda telif hakkı ihlali içeren bir video yayınladığını düşünün. Bir avukatın da bundan bizi sorumlu tutup konuyu mahkemeye taşıdığını. Ancak telif hakkını biz ihlal etmediğimiz için, bu davaları ihlalde bulunan kullanıcıya yönelteceğiz.

  Ayrıca, kendimizi savunurken herhangi bir masraf yaparsak, bu masrafların da telif hakkını ihlal eden kullanıcı tarafından ödeneceği anlamına gelir.

  S: Bu, telif hakkı ihlalleriyle mi sınırlı?

  C: Hayır. Bu, yasal soruşturma doğuracak her şeyi kapsar.

  S: Yani, artık herhangi bir Bigpoint sitesinde hiçbir yerde video paylaşamayacak mıyım?

  C: Hayır. Ancak, videonuzun herhangi bir yasayı ihlal ettiğini fark edersek, kaldıracağız.

  Genel

  S: Genel İşletme Şartlarını kabul etmezsem ne olur?

  C: Bu Genel İşletme Şartları yürürlüğe girdiğinde, bunları imzalamamaya karar verebilirsiniz. Ancak bu durumda, oyunu oynamaya devam edemezsiniz.

  Resmi olarak itirazda bulunmak isterseniz, itirazınızı posta yoluyla Lüksemburg ofisimize gönderebilirsiniz.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.