Öneri 2D Çok Hatalı ve Yenilenmeli

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Ŧ®_GID£®LI_LΛZΣΓLΞΓ tarafından 26 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

2D Yenilenmeli mi?

1. Evet

97,1%
  2. Hayır

2,9%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Şu sıralar 2D'de çok sorun var ve bu sorunların düzeltildiğini hiç görmedim. Bir sorun örnek verirsek;
    Bazı Ayarlarda Sorun Var
    Oyun efektlerini orta düzey yaptığımız halde Ultra efektlerin çalışması, kargo ve kutuların düşük ayarda hareketli çalışması ve oyun müziğinde sorun

Optimizasyon Sıkıntısı
    2D'nin optimizasyonunda sorun var, oyun açılışında kasmalar, konfi değiştirme vb.

2D görüntü bakımından kalitesizleşti, renkler soluk, gemilerde piksel piksel gözüküyor. Eski ekranda böyle sorun yoktu. Çok canlıydı. Kaliteliydi.

Ek: Kargo ve avantaj kutularının hareketi düşük ayarlarda durdurulamıyor.

Bu yüzden 2D'nin yeniden yapılması taraftarıyım. Sizlerinde desteklerinizi bekliyorum :)

"Saimon Saldırısı" etkinliğinde etkinlik kutularının sadece 3D sürümde gözükmesi 2D'nin önemini azaltmakta.

Son düzenlenen: 17 Ocak 2017
  2. Aslında 3D'nin kasması gerekirken bu oyun nedense her işinde ters :D

2D berbat durumda.

3. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

destekleyelimde ,3 d cok guzel ama neden gecmeyi tercih etmiyonuz.

4. 3D güzel, kullanıyorum ama 2D'yi daha çok seviyorum.

*55terminatör55* bunu beğendi.
  5. Bu oyunda alışkanlıkları tersine çevirmek biraz zor oluyor 2D ile oyuna başlamış oyuncu 3D yi pek kabullenemedi heleki ilk zamanlarında ancak güzel verimli çalışan bir pc niz var ise 3D yi öneririm daha stabilize geliyor bana. Aslında gelmeyin 3D ye demem lazım 3D motoruna ne kadar az kullanıcı o kadar rahat oyun gibime geliyor :D bencillik yapmayım dedim gelin gelin deniz cok güzel :D

6. 3d istasyon çok çizgifilm gibi görünüyor sanki :D
    2d yi ilerde kaldırmazlarsa iyidir

7. 2d nin kasmasının en büyük sebebi şudur:

Kaplamalarda ki detaylar.

Bu detaylar o kadar çok iyi yapılmış ondan dolayı kasmakta.

Dikkat ederseniz efektler ve gemilere çok iyi bir görüntüye sahip olduğuna şahit olacaksınız.

3d de kaplamalara daha az önem verilmiş onun yerine dalgalanma sağ ve sola yatma efektlerine önem verilmiş.

8. Eski ekranda öyleydi, şimdide öyle ama görüntü kalitesi düştü. Gemi ddönüşlerinde 1 kaplama yok, düzeltilmedi.

9. 2D'de ki bir kasma sebebi de oyunun kodlarından kaynaklanması..

Herneyse.Herkesin Bilgisayarı 3D'yi desteklemiyor.Burası kesin.Ama 2D'nin de dengesiz oluşundan oynanmıyor.

+1

10. Oda bir etken fakat kaplamalarda var.

11. Alp0915

Alp0915 User

benim bilgisayar özellikleri yetersiz olduğu için 2D 'de oynayabiliyorum bncede düzeltilmeli oyum +1

12. Merhaba ,

Oyunu oynarken hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz ? Tarayıcıdan tarayıcıya göre oyun performansı v.b. şeyler değişebiliyor.

İyi forumlar.

13. Evet var.Ben de başka bir etmeni yazdım :)

14. Oyun ne zaman düzgün oldu ki ?

Test serverinde geri dönüş yazıyoruz ama boş yani.

Adamlar bugları ayıklamadan ekliyor oyuna...

15. EgitBaBa

EgitBaBa User

bence 3d deki dinimışr tasarımı yenilenmeli 2d ye benzer olmalı hiç güzel gözükmüyor 3d de :)

16. GREED

GREED User

Açıkçası bu aralar kalkan sıklığı fullemeye başladım bu yüzdne 2D ye geçeceğim ve net çok yavaş :) Yani +1 :)

17. 2D'ye geçiş yaparken Kalkan Enerjisiyle, Kalkan Sıklığının yerlerine bakmayı unutma ;) O da oyun hatası :)

18. 2D bencede yenilenmeli destekliyorum . Fakat 3D de iken oyun daha iyi performans veriyor ama bu tarayıcıdan tarayıcıya çok fark ediyo

19. 3d sadece oyun kasmadığından dolayı güzel başka hiçbir yanı güzel deil.3d yapıp tüm ayarları endüşüğe çekince bile 3d nin genel yapısından olsa gerek aşırı derecede efekt oluşuyor dalgalanmalar uzaklaşma yakınlaşma gibi durumlar olduğundan sorun oluyor.işaretlemede sıkıntı oluyor oyuncuyu bir görüyorsunuz yaklaştığınızda bazan küçülüyor bazan yaklaşıyor sıkıntı oluyor.birde teknoloji kullandığım zaman özellikle enerji transferi kendi kalkan ve dp değerlerimi görmeyi bırakın aldığım hasarı bile göremez oluyorum.sanki 2d yi biraz arka planda bırakıp oyuncuların kendiliğinden vazgeçmeleri isteniyor gibi bir durum söz konusu..bana göre 2d oynamak isteyenlerde düşünülmeli sorunlar giderilmeli.
    birde bende farklı bir sorun söz konusu hesabımı google chromede 3 d yapamıyorum chrome bugün güncelledim hala aynı sorun var.diğer tarayıcıda 3 d ye geciyorum chromeye geçtiğimde otomatik 2d oluyor ve bilgisayarım donanımı yada flash playerin güncel olmadığından dolayı 3 d kullanılamaz hatası alıyorum..oysa aynı pc diğer tarayıcılarda sıkıntı yok chromede sorun var nedeni ne olabilir bilen varmıdır..

20. Maxthon tarayıcıyı tavsiye ediyorum choreme de oyunu en dusuk ayarda oynuyordum gene kasiyordu sonra yandex e geçtim biraz daha iyi oldu oyun gene dusuk ayarda kasmadan 2D deydi sonra maxton tarayıcı önerdiler kullanıyorum ve 3D de en yüksek ayarda oynamama rağmen 35 40 fps oynuyorum 2D de aynı en yüksek ayarda kasmiyor bi deneyin derim

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.