Öneri 3. Parti Programlar

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve STEIN tarafından 8 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Böyle bir şey olmalı mı ?

1. Evet, olmalı.

oy sayısı 6
    60,0%
  2. Hayır, olmamalı.

oy sayısı 4
    40,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. STEIN

STEIN User

Merhaba. Uzun süredir düşündüğüm ve konusunu hazırlamaya vakit bulamadığım konuyu şuanda açıyorum. Önerim 3. parti program kullanımı ve haksız kazançlar hakkında. Her geçen gün Darkorbit için 3. parti programlar programlanıyor ve paylaşılıyor. Benim yaptığım bu öneri hayata geçirilirse oyunda kullanılan 3. parti programların kullanımı " yok " denilebilecek kadar azalacaktır.

Şimdi geçelim öneriye ;
    Darkorbit hesabımıza giriş yaptığımız da oyunu oynayabilmemiz için bir pencere açılacak ve bu pencere 3. parti program kullanımını tarayacak bir programı otomatik olarak kullanıcının bilgisayarına indirecek. 3. parti programlar yani buna bir genelleme yaparsak " BOT " diyebiliriz. " Bot " programları görsel görüntüleri işleyerek hareket eder ve işlem yapar. Programın amacı: bigpoint tarafından hazırlanacak bu program, bilgisayarı tarayarak oyun içerisinde görüntü işleyerek çalışan programları tespit etmek ve eğer bilgisayarda bot bulunursa sistem tarafından otomatik olarak bann cezası verilmesi. Haksız kazancı engellemek için sert kurallara başvurulacak ve sistem tarafından yapılan işlemler asla geri alınmayacak. Bu sayede hile kullanımları en az duruma gelecek ve daha adaletli bir oyun ortamı gelişecek.

2. Bu konuyu zamanında ben yazmıştım 3 sene önce hala yapılmadı...

Öyle olursa zaten oyunda oyuncu kalmaz %90 oto kullanıyor :D

3. STEIN

STEIN User

Adaletli oyun için buna gerek var bence tamamen şahsi görüşüm, Darkorbit'te bunun farkında fakat o kadar çok program kullanan var ki mücadele etmek zor oluyor bence.

4. KIRMIZI.

KIRMIZI. User

Merhaba,

Konuya anket eklemelisiniz anket eklemeyi bilmiyorsanız bizden yardım isteyebilirsiniz.

Anket eklenmemesi halinde konu 24 saat içinde kapanacaktır.

İyi forumlar.

5. %90 3 part zaten banlanma yerine oyun açılmayabilir hile varken bazı oyunlarda giremiyorsun mesela ama kotu yani var hile olmasan bile bazen hile sanan ooyunlar var reset atmak gerkiyor pcye inşallah bole bişi olmaz ise tam destek .

6. STEIN

STEIN User

Anketi ekledim.

Kurulum ile olmayabilir. Oyun içerisine entegre yapılabilir. Bu öneri çok farklı şekillerde geliştirilebilir.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 8 Ocak 2017
    KIRMIZI. bunu beğendi.

7. Bunun için bilgisayara erişim sağlaması yani sistemi anti virüs gibi taraması gerekir bu dediğiniz yine indirmeyle olur.

8. STEIN

STEIN User

Tabii ki fakat benim anlatmak istediğim olay şu ; Programın bilgisayar üzerinde erişim sağlaması ve oyun içerisine entegre edilen sistemin tarama yapması. Gayeleri aynı. ;)

9. 4646tek0

4646tek0 User

dark bunu neden yapsınki..bir kısmını kendisi üretiyor yada birşekilde destekliyor..gelin global avrupa1 eic şirketi x2 haritasından otomatik yaratık kesmeler başladı artık x3 ve x4 e yayıldı gün geçtikçe sayı artıyor ve buna dur diyen yok neden denmiyor çünkü dark destekliyor.millet görsün nasıl olsa ban almıyolar desinler ve kullansınlar bizde toplu temizlik yapalım...şimdi çıkar admin yada cm ler bir oyun şirketi böyle bişey yaparmı kendi kuyusunu kazarmı der..bende evet yapar derim ve aksinede asla ikna olmam..sistem taramasıymış.10 yıldır aynı teraneler sistem isterse yakalar istemezse yakalamaz..adam kutuya atıyor bikaç kere kesiyon caza alıyon..sebep neden oto toplayan gemiyi kesiyon o bizim baştacımız dokunamazsın..bırakın arkadaşlar güzel fikir daha öncede güzel fikirler sunuldu ama hiçbirini kale almadılar..fikir havuzunda onlarca konu hayata geçti güvenlik ve illegalle mücadele konusunda açılanların hiçbiri rağbet görmedi..nedenini siz düşünün bakalım...

10. Oyun kurucuları senin benim düşünmediklerimi düşünüyorlar, 3 parti programmış çartmış curtuş hepsini biliyorlar zaten bazen kötü olana göz yummak lazım ;) yöneticiler bilir. Her neyse şimdiye kadar burada bir anket hazırlanıp oylandıktan sonra gerçekleştiğini hiç görmedim yine de denemiş oldun, gölü mayala ya tutarsa misali ;)

11. DraydiBoy

DraydiBoy User

Özet: olmaması gerektiğini düşünüyorum. -1

Buradaki çelişkiyi söylemek isterim programları taratmak kolay eyvallah gelelim programın buglarına :)
    1- USP atıp hileyi açarım bot tararken çıkartırım
    2- mause um x7 makro yapar gene kullanırım :)
    3- bilgisayarı taraması yaklaşık yarım saat sürer bu da oyuna girme isteğimi öldürür millete 1 terabayt hdd var onun hepsi dolu olan var ki bu dosyaların büyüklüğüne göre değişecek :)
    4- kesinlikle ama kesinlikle bilgisayarımda taratma yapmasına izin vermem antivirüs programlarına bile güvenmiyorken bigpoint e mi güveneceğim kesinlikle hayır oyum
    5- bu kodlamayı yapmak if, or, else den olmuşmuyor detaylı bir tarama demek daha fazla masraf daha fazla para kaybı daha fazla oyuna gelebilecek güncellemelerin gecikmesi demek manasına geliyor

bu konu hakkında oyum olumsuz bilgisayarı taratması özellikle benim özel alanıma giriyor dosyalarıma bakıyor falan filan şimdi dersen ki hile falan kullanıyorsun o zaman ondan bu kadar olumsuzsun konuya bu ne olur 1.6 oynayanlar bilir "sxe" adlı bir program var belki onun tarzında bir program ile yapılabilir fakat "sxe" adlı programın hile geçirilen tarzı da var her ne olursa olsun hiçbir sistem tam korunaklı olmaz her zaman bir açık her zaman bir bug her zaman bir hata illaki çıkar :) neyse uzun lafın kısası
    Oyum Olumsuz -1

Edit: Birde sistem tarafından atılan bir ban bir bakıma yapay zeka ban atımı tarzında olacak bu yanlışlıkla ban atması demek oyuncu kaybına yol açar

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 10 Ocak 2017
  12. STEIN

STEIN User

Allah ıslah etsin seni :D Bu cevabınıza çok güzel bir açıklama yapardım fakat şuan o kadar vaktim yok. İyi forumlar. :)

13. DraydiBoy

DraydiBoy User

yorum cevap bekliyorum lütfen ama :)

14. bişi dicem ama sizce darkorbit 15dk içinde butun ilegaleri banlayamazmı ? ama oyuncu kalırmı ? ilegal bu oyunda olmak zorunda .

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.