Öneri 55. Arge

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve RΛ¢ØN™»C★« tarafından 5 Mart 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

55. Arge olmalımı?

1. EVET

70,8%
  2. HAYIR

29,2%
  1. Arge sistemi çıkalı baya zaman oldu fakat 50. arge'den sonra bir artış olmadı. Artık 55. arge yapma zamanı geldi diye düşünüyorum. 55 arge olması oyunun çok dengesini bozacağını zannetmiyorum. Eminim ki benim gibi senelerdir hala 50. argede olupta on binlerce boşta araştırma dosyası bekleyenler vardır. Eskiden arge dağıtmak çok zordu ama şimdi kolay yeni başlayan insanlar bile fazla zorluk çekmeden 24-29 arge olabiliyorlar... Çünkü zeta var kapı çifteleri var. Bundan dolayı 55. argeyi abartı bulmayı düşünen var ise rica ediyorum böylede düşünsün...

55. argeye kadar gereken araştırma dosyaları şöyle;

51. ARGE 3504 Araştırma dosyası
    52. ARGE 3907 Araştırma dosyası
    53. ARGE 4511 Araştırma dosyası
    54. ARGE 5316 Araştırma dosyası
    55. ARGE 6322 Araştırma dosyası

Gibi olabilir diye düşündüm. Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum :)

2. oben

oben User

sanırım bu anket daha öncede açıldı ve kabul görmediği için arşive kaldırıldı bu neyiz ısrarı anlamadım ama bence biraz daha beklemek lazım sırf birikmiş dosya var diye yeni başlayanlarla arada uçurum oluşturacak özelliklere sahip olmak pek mantıklı değil onlarıda düşünmek lazım.

ERDALBAGGAL bunu beğendi.
  3. Dostum sen ne yaşıyorsun aklında? Ne ısrarı? Bu konu daha önce açıldığında forum moderatörünün verdiği cevabı ve ne için kilitleyip arşive kaldırdığına bakmadın mı? Forum kurallarına uygun açmadığım için uzun süredir forumda olmadığımdan yalnış bir şekilde açtığım için kaldırıldı ve bende konuyu tekrar açtım bu 1.si tamam mı güzel kardeşim.

2. İse yeni başlayanlara uçurum olacak diye bir şey yok 50. argeden 55. argeye çıkmak oyunda aşırı derecede dengesizlik asla ve asla sonuç doğurmaz ve yeni başlayan arkadaşlarımız'da hep geride kalacak değil elbet onlarda eninde sonunda 50. argeye ulaşacaklar ve elbette 55. arge olsun isteyeceklerdir

4. Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarına uygun olarak açtığınız için teşekkür ederim, şu andan itibaren konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca konunuz an itibari ile Güncelleme ve Fikir Havuzu İndex konusuna da eklenmiş bulunmaktadır. :)

İyi forumlar.

5. #Avicenna

#Avicenna User

çok mantıklı buldum umarım yaparlar

6. Ben size teşekkür ederim. Kusura bakmayın uzun süredir hem oyunda hem forumda olmadığımdan dolayı böyle hatalar yapabiliyoruz :) Neyse ki düzelttik :)
    Desteğin için teşekkür ederim :) 55. arge oyunda dengesizlik çıkarmaz zaten 50. argeye kadar savunma ve saldırı olarak en önemli şeylere dağtılıyor geriye toplama v.b. kalıyor e buda dengesizlik çıkarmaz herhalde :)

.Mephistos. bunu beğendi.
  7. öncelikle konuyu artıladım

Arge yetenek sıfırlama bedeli sabit 5k uridium + 5 gün veya 7 gün olarak düzenlenmeli

Ful + ful dediğimiz gemi ise neredeyse bütün arge yeteneklerini açabilmeli ve böylece
    5 gün bekleme angaryasında kurtulabilmeli.

böylelikle yeni başlayan oyuncular için de daha adil bir sistem olur.

edit: seprom işi aklımdan çıkmış hesaplamadım ama sıfırlanan argeyi yeniden dizmek 7 günden uzun sürer sanırım. Dediğim sistemde seprom olayı kalkmalı tabiki
    arge daha işlevsel ve stratejik hale getirilmeli.

Son düzenlenen: 8 Mart 2021
    RΛ¢ØN™»C★« bunu beğendi.
  8. #Avicenna

#Avicenna User

oyuna dengesizlil gelir diyen eminim oyuna girmeyip sadece bot kullanan insandır yoksa oyunu bilen bir kişi bunu söylemez. zaten oyunda aşırı bi dengesizlik var argenin bunu daha da hatsafhalara çıkaracağını hiç sanmıyorum.
    hatta yeni arge özellikleri bile eklenebilir kapılar için arge vs gibi

RΛ¢ØN™»C★« bunu beğendi.
  9. oben

oben User

oyunda dengesizlik oluşturmaz diyenler eminim uriyi krediyi dosyayı botla kasıp konuşan insandır yoksa sen zaten ful olmuşken argesi olmayan birisine oranla savunmanı ve hucumunu artırman oyuna yeni başlayanla arandaki uçurumu hayli artıracağını görmeyecek ne engel olabilirki botla kasıl yan gel yat oooh ne rahat.

10. Böyle olmasını bende çok isterim. Güzel düşünmüşssünüz + verdiğiniz içinde ayrıyetten teşekkür ederim. Sizde kendi fikrinizle ilgili konu açarsanız mutlaka + vereceğim :)
    Desteğiniz için çok teşekkür ederim :)
    Kardeşim bu nasıl bir düşüncedir Allah aşkına ? Şimdide botçu mu olduk gözünde ? İnsanları neyle suçladığına dikkat edeceksin! Elinde kanıtın varsa buyur gel sun yoksa iftira atmaya hakkında olmaz. Seninle tartışıp polemiliğe girmeyecem bu güzel konumun kapanasına hayatta değmezzz

11. oben

oben User

bak yukarıda alıntı yaptığım 2 mesajı kıyasla azıcık objektif olabileceksen 2 mesajıda alıntıyla koydum oraya konuna karşı çıkmayıp çıkanları botculukla suçlayan kişiyede aynı tepkiyi verebilecek dürüstlükte olabilsen keşke evet itham gibi görünsede aslında bu bir yorummuş bende diğer mesajla ilgili şikayet oluşturdum ama oyuncu yorumu olarak algılandı senin tarafındansa hiç görülmedi ama aslında ikiside aynı itham değilmi taktir izleyip konunun içeriğine vakıf olabilecek kapasitede olanların ben bişey demiyorum daha.

12. epochdas

epochdas User

kendi de diyo oyuna uzun zamandır girmiyorum argeler birikti haha,e tabi birikir senin yerine çalışan sistem var.

oben bunu beğendi.
  13. Dostum kendine gel oyuna uzun zamandır girmediğim çok doğru çünkü 4 yıldır cezaevindeydim 4 yıl boyunca bilgisayar kendi kendine çalışıp hesabımı bota mı attı ? Adminler diledikleri gibi inceleyebilirler bilip bilmeden konuşmayasın!

14. Merhaba,

Konu içeriğinde tartışma çıkarmamanızı birbirinize karşı saygı çerçevesi içerisinde forum kurallarına uygun olarak konu içeriğinden sapmayacak şekilde yorumlar yapınız. Aksi halde Cezai işlem uygulanabilir, konu kilitlenip arşive taşınabilir.

İyi Forumlar.

RΛ¢ØN™»C★« bunu beğendi.
  15. Sayın modum, Bir kaç kişi konuma zahmet edip gelmiş usulünce adabıyla yorum ve fikrini tabiki herkes paylaşsın ama rica ediyorum bilip bilmeden insanları bot kullanmakla iftira atmasınlar. Ve sizden de rica ediyorum bu tür sebeplerden benim konumu kapatmayı düşünmeyin. Ben haddimi aşıcak bir şey yapmadım. Size de iyi görevler...

16. Merhaba,

Bu sadece bir uyarıydı dikkate aldığınızı görmek beni mutlu etti, Diğer taraftan amacı dışına çıkmadığı sürece buradaki konuları kilitleme taraftarı değilim gayet yararlı konular.

İyi Forumlar.

Sayfayı Paylaş