Açık Arttırma Hakkında Görüşleriniz

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve buzmavi tarafından 1 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. buzmavi

buzmavi User

1. Oyun geliştiricimiz RickDekard sizlere gelecek (yada gelmesi düşünülen) yenilikleri hızlıca forumdan (İngiliz Forumundan) aktarıyor Sorularınızı cevaplıyor

Burdan sizlere RickDekard açıkladığı darkorbit yol haritası hakkında bilgileri hızlıca aktaracağız Tartışmaya katılıp bizlere görüşlerinizi bildirebilirsiniz bundan memnuz oluruz!
    İlk Tartışacağımız konu Açık Arttırma sisteminde düşünülen değişiklikler hakkında , aşağıdaki linklterde bu değişiklikler hakkında ipuçları verilmiştir linkleri, okuyarak görüşlerinizi bu konudan paylaşabilirsiniz

https://board-tr.darkorbit.com//threads/darkorbit-yol-haritas.2208/#post-7435
    https://board-tr.darkorbit.com//threads/darkorbit-yol-haritas.2208/#post-7436

Son düzenlenen: 1 Ocak 2014
  2. lf4 ve havoc gelmiyor ama geri kalanlar ara ara konulacakmış demek. Acaba tüm uri ile satın alınanlar mı acaba? Valla yazık olmuş uri ile item satın alanlara. Çok tutarsız bir karar bence. (Not: Aegisim falan yok, taraflı düşündüğümü sanmayın).Daha önce bunu kamikazede de yaşamıştık, epey bir oyuncuyu oyundan soğutmuştu o hareket. Bari şöyle bir karar izlensin. "Uri ile satın alınan yeni ürünler mininum 1 yıl içinde alışverişe düşer, payment ürünler yada tesadüfi ürünler ( lf4 ve havoc- hercules tasarımı ) hiç bir zaman açık artırmaya düşmez" gibi bir karar alınsa, en azından oyuncu da ne yapması gerektiğini bilir.
    Ayrıca eskiden konulmuş olsa belki anlarım ama SKYLABtan sonra millet credits zengini olmuş. eskiden 100.000.000 kredi yapmak bir olayken, şimdi 1milyar kredi yapılabiliyor. ha tabi herkes yaptığı için de açık artırmadaki fiyatlar da zibilyonları :) buluyor.
    Neyse, herkese geçmiş olsun yada hayırlı olsun diyelim.

Son düzenlenen: 1 Ocak 2014
  3. buzmavi

buzmavi User

Zaten şansa bağlı olan lf4,havoc,hercül,saturn v.b eşyalar açık arttırmaya çıkması planlanmıyor açıklamada bu belirtiliyordu

4. aegisim sperheadım var cok kotu bır karar bızım gıbı urı ıle alanlar ıcın bıze kıyak gecılmelı bır tasarım fılan verılmelı yada bısey ypılmalı ben 300000 kusur urıyı pazar yerıne koyuACAK dıye saymadım .

5. Sayın adminim, yanlış anlamışsınız beni. Elbette payment ürünler çıkmıyor,onu ben de biliyorum. Demek istediğim şuydu kırmızı ile yazdığım cümlede. "Eğer "sadece" uri ile alınacak bir ürün sürülürse oyuna, bu ürünün ...... süre sonra alışverişe de düşecektir, bilginize" demesi daha doğru olur bigpointin. Böyle bir bilgiyi deklare etmeli bence. En azından müşteri memnuniyet ve güveni için.
    Örneğin beni ele alalım. Ben daha önce 2. seviye kamikaze almıştım, üzerine de 6 aylık vip -ki daha önce hiç almamıştım- bir ay kullandık kullanmadık, kamikazelere soğuma süresi eklendi ( eskiler ve siz de hatırlarsınız bu olayı). ondan sonra da ben 5 ay boyunca -vipliğim olmasına rağmen- oyuna girmedim. belki ben uri sorunumu çözüp, payment ürünlere yönelecektim o zaman kimbilir. neyse konumuz bu değil. Mesele şu; ben şu an diroitlerden "kalp" tasarımı almaya niyetlendim ki, iyi ki de niyette kalmış, yoksa benim 100bin uri uçup gidecekti. Şimdi ben bunu ihaleden credits ile çekecem, öyle yada böyle alacam ben onu ihaleden. Anlatmaya çalıştığım bu aslında, darkorbit ve dolayısıyla da bigpoint güven kaybetmekten başka bir şey yapmıyor bu hareketlerle.( tekrar hatırlatayım : Aegisim falan yok ) Üst tarafta dediğim gibi yaparsa güven kazanır. Tabii beni buradan duyarlar mı onu da bilemem.
    Ben de bundan sonra neye yönelirim, ya o uri ile kapı yaparım yada geliştirmelerimi fullerim. nasıl olsa onların ihale gelme gibi durumu yok. yok değil mi? :)

6. Buzmavi Bilgin varsa Bilgi verirmisin ? Aegis Hangi Gün Hangi Saat Cıkacagından

7. O da bilmiyor bence. Çünkü önce bir test serverine konulacak ürünler, gelen tepkiler ve yorumlara bakılarak yapılacak. İngiliz forumunda da bu yazıyor.

8. bence ihaleye çıkmasında mantıklı bir neden vardır herkez ön yargılı davranmadan önce test serverini beklemeli ve görmeli derim demekki darkorbit in aklında yeni fikirler varki ageisi vb. ürünleri açık artırmaya koymaya karar vermişler uridumla alan kişilere gelince bende citiel aldım gecemi gündüzüme katarak durmadan kasılarak zar zor 300.000 uri yaptım aldım ageis alan kişiler sizinde illaki eksikleriniz vardır citieli almamışsındır onu alırsın snein içinde fenamı olur ?

9. Bence güzel bir yenilik. Yetenek gemisi ve tasarımların , uçuş düzenlerinin ihaleye gelmesi kredinin önemini bir kez daha açığa çıkartacağı için bence çok iyi olur. Bu tür ekipmanlar kredi ile alınırsa uridium argeye ve özellikle öğe geliştirmeye kullanılacaktır. Bu da kredi ve uridium arasında dengeli harcama olacaığını gösteriyor. Mesela benim full gemim var, 24 argeyim 8 iris 1 aips diroitim ve 13 LF-4 üm var. Uridiumu öğe geliştirmeye kullanmayı tercih ediyorum. Klansız olduğum için gemimde 500 milyon kredi birikti ve cephane dışında harcadığım bir yer yok. Açık arttırmada olmayan ekipmanlar ticarete sunulursa, uridiumu öğe geliştirmeye kullanırken, kredi ile de uçuş düzeni gibi ihtiyaçlarımı karşılarım. Bence gayet faydalı... ;)

10. Aegisin gelmesini çok isteriz bazı arkadaşlarım 250 bin uriyi kasamıyor....

11. aegis gelsinde urıyle alan arkadaslar ( bende dahıl ) bıze ne olucak bence bunu dusunun .. :..

12. takemyhard

takemyhard User

acemi uzay pilotları aegisle gezmeye başlayacak haritalarda...:) bide darkorbitin zararına bakarmısınız...ihaleye çıkacak diye kimse uriyle aegis almıyor...

13. KOMUTAN

KOMUTAN User

Yeni başlayanların kullandığı gemilere de tasarımlar olsa onlarda başlarda gelişirken sıkılmazlar bence.

14. açıklamada aegis ve diger eşyalar konulacak diyo. lf4,havoc vs onlar değil tabi. uçuş düzeni falan vs onlar ihaleye konulacak. ama önce test serverinin açılıp geri bildirim alınması lazım. bnce gayet güzel olur. aegisin ihaleye gelmesi

15. Aegis in gelmesi iyi mi deseem kötü mü desem bilemedim. Bir taraftan oyuncular kolay gelişebilecek diğer taraftan çoğu kişi Aegis olup üstümüze binecek. Yani ben biraz kararsız kaldım açıkçası.

Diğer gemiler (Spearhead - Citadel) de geliyordu değilmi ?

16. evet bnce geliyor. açıklamada öyle yazıyor ama bilemem yani yılbaşından sonra diyorlardı 2015e gircez daha gelmedi :),

17. Dur bismillah daha 2014 e yeni girdik :D

Spearhead çok pahalıya gitmezse TR4 de belki alabilirim aslında :)

18. bnde de var 2. hangarda sperhead mavi kutudan çıkmıştı allah seni inandırsın o kutudan çıktıgı günden beri gemiyi kullandıgım gün sayısı 5i geçmemiştir. 5 lazer 100k dp var hiç bi halta yaramaz. yetenekleri var diye de sakın urini boşa harcama. sperhead yerine ticaretten vega al daha iyi valla

19. Öyle demee :) Spearhead'e LF3 - B02 koyup geliştirdin mi çok süper olur. Ayrıca ArGe den Gemi gövdesi ile 165.000 DP yapılabiliyor (Gerçi vengeance da 210K felan oluyor ama neyse) 2.hangarım olsa %100 alırım ben :D

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.