Aegis Elite vs Hammerclaw Hangisi?

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve (¯`»[ŚŢ.ÐяèaмèŖ]«´¯) tarafından 16 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Aegis Elite vs Hammerclaw Savaşının Galibi kim olmalı?

1. Tabi ki Aegis Elite

42,1%
  2. Soru mu bu, elbette Hammerclaw

57,9%
  1. Canım uzay pilotu arkadaşlarım, her tamirci ruhlu Darkorbit oyuncusunun ikilemde kaldığı yerlerden birindeyim. Gelin hep beraber bu konuya kafa yoralım.​

Biliyorsunuz ki Modül'ler çıktı mertlik bozuldu. Şu an sadece güncel etkinlik ile alınan Aegis'e yarayan %10 npc hasarı modülüm var. Aegis elit gemim de mevcut ve hali hazırda Hammerclaw için 450 oil de <3

Sizce bu yaman, çetin savaş girdabından, Hammerclaw mi galip çıkmalı yoksa Aegis Elite mi?

Forumda kısa bir gezintiden sonra 2 Geminin de ortak sahip olduğu yeteneklerle ilgili şöyle bir bilgi edindim ve kıyaslama yapalım beraber (Hatalı ise lütfen uyarın düzeltelim yine);

DP Tamiri:

Aegis Elite için;
    Saniyede 20.000 darbe puanı yeniler ve 5 saniye sürer. 90 saniye soğuma süresi.Dost oyuncuya 40.000 darbe puanı yeniler.

Hammerclaw için; 6 saniye boyunca 25.000 can verir ve 2 dakika 20 saniye soğuma süresi vardır.

Kalkan Tamiri:

Aegis Elite için; Saniyede 15.000 kalkan yeniler ve 4 saniye sürer. 30 saniye soğuma süresi. Dost oyuncuya 25.000 kalkan yeniler.

Hammerclaw için; 3 saniye boyunca 40.000 kalkan verir ve 1 dakika soğuma süresi vardır.

Tamir Birimi:

Aegis Elite için; Saniyede 20.000 darbe puanı yeniler ve 15 saniye sürer. 2 Dakika soğuma süresi.

Hammerclaw için; Tamir Birimi yeteneği 10 saniye boyunca 17.500 can verir ve 2 dakika 40 saniye soğuma süresi vardır.

Evet, gelelim kuru fasulyenin faydalarına; 2 Lazer slotu fazla ve 1 Jeneratör slotu eksik, canı fazla Hammerclaw mı; yoksa emektar dert ortağı Aegis Elite mi?

Tecrübe kokan deneyimlerinizi, fikirlerinizi ve en önemlisi güncel bilgilerinizi bu konu altında paylaşırsanız sevinirim. 2020 yılı için bu soruya cevap bulmuş oluruz. Hadi yorumlara :)

2. Besyokar

Besyokar User

Hammerin modülsüz ekstra %25 DP ve modülü %15 dp %15 kalkan ve %7 hasar modülü ile birlikte oyum tabii ki hammerclaw aegise gelen %10 hasar zaten sadece npc ama hammerclaw hem iki lazer slotu fazla hem dpsi fazla hemde hasar modülü hem pvp hem pve oyum hammerclaw

3. Modüller olunca ben de Hammerclaw diye düşünüyorum. Ama modüller eksik iken Aegis Elite daha bi baskın gibi geliyor sanki. Hammerclawın yetenek süreleri de çok fazla, forumdan araştırdığım bu rakamlar doğru ise yetenek konusunda Aegis Elite daha iyi gibi duruyor. Değerli fikirlerin için teşekkürler bu arada <3

Edit: Hammerclawın kalkan modülü yok ama sanırım, sadece hasar ve DP modülleri var. Bulamadım kalkan modülünü forumda

4. Besyokar

Besyokar User

Agatus etkinliğinde hem aegis hem hammera vardı kalkan modül tabii etkinlik sorunlu olduğu için ben dahil çoğu kişi modülü alamadık ayrıca yetenek güçlendiricileriyle süreyi kısmak mümkün geminin dlb siz neredeyse 1 milyona yakın dp si oluyor spartanlarla

5. Aynen aynen şu sözde HP-link verdikleri etkinlik. O kadar kötüydü ki, hafızamdan bile silmiş durumdayım. İnşallah oyuncuların birşeyler elde edebildiği bir etkinlikte gelir tekrar.

6. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Öncelikle konu başlığınızı daha uygun şekilde düzenledim ve konunuz gerekli bölüme taşıdım. Açıkçası ikisi de oynamayı sevmediğim gemilerdendir. Biri hantal biri vuruşu az geliyor, bu konu hakkında oyuncularımızın tecrübelerini paylaşmasını beklemeniz daha hoş olacaktır.

İyi Forumlar.

7. Öyle bir yere taşıdınız ki, buraya bir ben uğruyorum bir siz sayın Titan. Konu başlığı da çok kötü değildi ya, burada konu açarken smokin giyme ihtiyacı hissettirmeyin insanlara :)

Edit: Ve konuşmacı köşesine uygun bir konu olduğuna emin misiniz? Genel kısıma daha uygun gibi geliyor bana

Edit 2: Bot, bug, sitem konularının yerine daha güzel bir konu olabilirdi. Hevesim kırıldı :(

8. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Konu başlığınız güzeldi kötü demedim ki sadece kısalttım :) Konuşmacı köşesine alma sebebim kendi yorumlarınızı ve arkadaşlarımız tarafından gelen yorumları daha tatlı tartışma ortamı olması için aldım :)

Yo hiçte bile kırılmasın niye kırılıyo ya kırılmaz o ben inanıyorum Aegis meraklı birileri Hammerclaw meraklısı birileri gelirrrrrrrrrrr

İyi Forumlarrrrr.

9. Besyokar

Besyokar User

O zaman size ebedi kapı diyeyim belki bu gemiler hakkında fikriniz değişir modum :D

10. hammercılav aegisten daha üstün bir gemi özellikle hammere yüzde 15 hp yüzde 15 kalkan modülü de var kendiliğinden yüzde 25 bonus da veriyor hasar olarak yüzde 7 lik dmg mtc total modüllerle bu özellikler bulunuyor yüzde 7 hasar yüzde 15 dp yüzde 15 kalkan

11. Ben dp tamiri için solace diyorum. :cool:

12. belirtmem gerekirse hammerin dp si citadan sonra oyundaki en fazla olan gemi hammerdir yüzde 15 hp modülü +yüzde 25 hp gemi özelliği + SHDBACH ( yüzde 15 kalkan ) +DMG MTCH (yüzde 7 hasar) tüm özellikleri şuanlık :)

solace tabiki o konuda rakipsiz

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 16 Ağustos 2020
  13. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Forumda flood yapmak yasak olduğu için mesajlarınızı birleştirdim. Bundan sonraki mesajlarınızda dikkat etmeniz gerekmektedir.

İyi forumlar.

Luminous bunu beğendi.
  14. Luminous

Luminous Guest

ben hammerclaw diyorum ve usuulca gidiyorum :p

Delipaltalı35 bunu beğendi.
  15. Tecrübem var mı bilmem ben :D Ama şöyle söyleyim , ben bu sayborg hammerclaw ve mimesis üçlüsü gelmeden önce sürekli aegis elite kullanıyordum , çok severek kullandığım bir gemiydi . Hammerclaw geldikten sonra aha destek gemisi diyip onu da aldım , o günden beri sanırım hiç aegis elite kullanmıyorum . PvE konusunda bir şey demiyorum ikisi de kendisini ve takım arkadaşını yeterince koruyabiliyor , ama PvP'de uzun süren savaşlarda aegis elite en az hammerclaw kadar iş görebiliyor , bekleme süreleri arasında epey bir fark var . Ama kısa süren savaşlarda hammerclaw bir tık önde oluyor . Ama asıl olay ne biliyor musun , asıl olay o hammerclaw'ın pasif DP bonusu . Üstüne bir de DP modülün var ise , ciddi anlamda muhteşem bir tanklığa erişiyorsun .
    En sevdiğim ikinci gemi diye demiyorum , hammerclaw alırsan pişman olmazsın ( ayrıca çok şirin görünüyor , o kadar simetrik ki insan baktıkça mutlu oluyor )

16. ikiside var bende ama aegis elitin modülleri var hammerclaw boşta modüllü denemek daha nasip olmadı ama şahsen aegis elitte ayrı bir olay 1v1 lerde hatta ikiside full+full olmazsa 2v1de doğru zamanda doğru şeyleri kullanırsan kesemeyeceğin gemi yok hatta kendi kaleminden bir kaç tık gemileri bile kesmene adamları çıldırtmana yetiyor :D blde kasılırken bile şahsen dönmüyorum aegis elitte konfiyi ayarlıyorum skil süresi zaten kısa tık tık açılıyor keyfe keder kasılıyorum pişman olmayacağın gemilerden aegis eskiden oyunu bırakmadan öncede kullanırdım hala iyi ama altını çizerek söylüyorum hammerclaw modüllerim yok modülsüz arasıra girip onuda oynuyorum lakin oyun artık biraz modüllere dayalı olduğu için modülsüz gemiyi pek tasvip etmiyorum

militaryship-3 bunu beğendi.
  17. Aegisciyim her zamanda öyle kalacağım bigpoint ne yazık ki saçma sapan para kazanma stratejileri yüzünden Aegisi kullanılmaz hale getirdi , bu gelen hammerclaw resmen benim saturn aegis , citadel , spearhead konumda ki güncellemelerdi alıp değiştirip yeni gemi çıkarttılar.

Hammerclaw Aegisin bir tasarımı olsaydı bence yine iyi olabilirdi hatta bunu elde etmek için belli kapılardan montaj parçaları toplayıp şans ile yapsak mükemmel olurdu ama yapmadılar indoctrine oil diye bir zımbırtı çıkardılar ilk zamanlarda yapması zordu şimdi ise uri çekene veriyorlar :)

Aegise %10 npc hasarı çok lazım ya ! Ne işimize yaraycaksa artık onun yerine PVP + NPC hasarına çevirseler daha iyi olacak ama yok be arkadaş ! Aegisi kullanılmaz hale getirdiler.

%10 NPC 10 lazer slotu için ne kadar etkili olabilir birde NPC üzerine ?

Aegise +1 jerenatör yuvası , +2 lazer slotu getirilmesi gerekli bu gemi çok zayıf kaldı %10 npc hasarı için ben neden Aegis kullanayım yaratık kesmek için ? Yaratık kesmek isteyen venom alır , pusat alır , cyborg alır gider takılır burgu ile full avcıda.

Gitti güzelim gemi Bigpointin saçma sapan politikaları yüzünden... Üzülmemek elde değil.

18. öyle deme o kadarda kötü değil şahsen %10 npc hasarı aegis elit için iyi üstteki mesajımda belirttiğim gibi keyfe keder kesiyorum yaratıkları hiç kaçmıyorum yaratık kesmek için ideal lakin dediklerine katılıyorum + lazer slotu veya jeneratör yuvası gelse efsane olur veya daha farklı modüller eklense aegis için tadından yenmez ailenin emektar çocuğu uçarı kaçarı yok ne zaman derde düşsem gel kardeşim der sarılır kollarını açar aegis :D

19. Birbirinden değerli ve güzel yorumlar için teşekkürler. Şunu anlamış oluyorum, modüller full ise hammer iyi, hammerde modül yoksa aegiste varsa aegis iyi. Teşekkür ediyorum <3

En sevdiğin birinci gemi hangisi acaba, Aegis Elite mi :p

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 20 Ağustos 2020