Öneri Aegi̇s Ve Hammerclaw Güncellemesi

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve -soytarı_kral- tarafından 23 May 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce Aegis ve Hammerclaw yetenekleri güncellenmeli mi

1. EVET. KESİNLİKLE GÜNCELLENMELİ

84,6%
  2. HAYIR BÖYLE İYİ

15,4%
  1. Aegis ve Hammerclaw gemileri bildiğiniz üzere can ve kalkan basma yeteneğine sahipler.

Aegis gemisi yetenekleri ve süreleri ;
    1 dp tamiri : 7 saniye geçerli toplam 140.000 darbe puanı tamir eder kendisini, dost birimi 7 saniye geçerli toplam 280.000 darbe puanı tamir eder.
    2 kalkan tamiri: 5 saniye geçerli toplam 75.000 kalkan tamir eder kendisini, dost birimi 5 saniye geçerli toplam 125.000 kalkan tamir eder.
    3 tamir birimi : Şamandıra atar ve etrafta bulunan dost birimlere dp tamiri yapar.

Hammerclaw gemisi yetenekleri ve süresi;
    1 dp tamiri : 6 saniye Pilota toplamda 150.000, dost gemilere 300.000 tamir eder.
    2 kalkan tamiri: 4 saniye Pilota 80.000, kalkan seçilen dost gemiye verilen kalkan 128.000 tamir eder.
    3 tamir birimi : 15 saniye kendine ve alandaki dost gemilere 375.000 dp tamiri yapar.

ÖNERİM:
    BİZ BU GEMİLERİ KULLANIRKEN HASARIMIZIN AZALDIĞINI (dezavantajı) AMA BUNUN YANINDA CANIMIZIN ARTTIĞINI VE YETENEKLERLE CAN TAMİRİ YAPTIĞINI(avantajı) BİLİYORUZ.
    Çoğu gemide modüller ve argelerle artık çok daha fazla dp ve kalkan gücüne sahibiz. Bu gemilerin kalkan tamir miktarları savaşta yada yaratık keserken hiç bir işe yaramıyor. Örneğin solace gemisi yetenek bastığında anınca yüzde 35 can geliyor. ama hammerclaw yetenek bastığında tamir süresi 6 sn ve daha az oranda can dolduruyor. Zaten savaşta 6 sn çok uzun. Yani demem o ki bu iki geminin en azından can yenilemede kullanılan bir yeteneğini geminin maksimum can oranına (mesela canının yüzde 40 ı) göre doldurması. Aynı zamanda yeteneğin aktif olduğu süre kısaltılmalı altı sn yerine 4 sn olabilir. Yada en kötü canını da kalkanını da dost birimi doldurduğu gibi kendine de aynı oranda tamir ve kalkan yüklemesi yapabilmeli.

2. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Öncelikle başlığınızı düzenledim. Forum kuralları gereğince büyük harflerle yazı yazmak yasaklanmıştır. Bir daha ki konu açışınızda lütfen buna dikkat ediniz. :)

Ayrıca, şu andan itibaren konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca konunuz an itibari ile Güncelleme ve Fikir Havuzu İndex konusuna da eklenmiş bulunmaktadır. :)

İyi Forumlar.

Luminous bunu beğendi.
  3. AmiDalaaa

AmiDalaaa User

yıllardır can basan bi nevi tamirci gemileri oynayan biriyim fakat son zamanlarda malesef 6/7yıldır oynadıgım oyun zevkimi düzenimi deiştirmek zorunda kaldım nedenmi ?

aegis hammer malesef yetersiz
    1. aegis zaten şu şartlarda kullalmıcak kadar kötü darbe basması cook az gelen modüller gemiyi kaldıracak + bi özellik deil
    2. hammer ise bi ara güzeldi şamandırası 10 saniye boyunca 25.000 darbe doldururken peki noldu hızını 1 birim artırdılar 7.500 can her saniye başına azalttılar 17.500 olarak ayarladılar sonra naptılar solaceye hız modülü getirdiler :)
    3. oyunda bir dengesizlik söz konusu diyerek gemilerin özellikleri kısıldı yetenekleri solaceninde can basma yetenegi kısıldı fakat sonra 100.000 darbe puanı artınca solace % deye göre can bastıgından + ya gecti yetmedi vuruş kalkan her türlü modulle desteklendi ve şuan oynana bilen tek gemi haline geldi buda aegis ve hammeri bitirdi malesefki :(

benim düşüncem şudurki acilen Hammer için + slot ve günümüz solace hızına eş deger olması bastıgı özellikler bir yetenek gemisi ve tamir destek gemisine göre ayarlanıp tekrar dizayn etmeli bu tür gemiler yetenek işidir iyi kullanan bir oyuncu sıradan golilerle eş deger olmamalıdır
    ve görüldügü üzere Temir gemisi jenatör kalkan+hız yönündne kızılmış lazer sayısı olarak azaltılmış modüller yönünden geride kalmış
    ve kısa savaşlar dönemindeyiz 10 saniye bi alanda durupta saniye başı 17.500 can toplamda 175 k alacak bi düzende degiliz
    tamir gemisi diyoruz kendine bastıgı can bir solaceden azken buna tamir gemisi adını neden verdigimizi ben bile anlayamadım :)

4. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

@___*ENES*___ Lütfen kısa yorumlardan kaçınınız. (up, +1, -1, olumlu +1, olumsuz -1 gibi)Aksi devamı halinde caza alabilirsiniz.

İyi Forumlar.

5. Aliens

Aliens User

Bence geminin özelliği şu şekilde değişmesi gerek:

DP Tamiri:

6 saniye boyunca her saniye geminin mevcut azami DP miktarının %4.5 kadarını onarır. Grup içerisinde veya seçili müttefik geminin ise saniye başı %5.5 oranında onarım yapar.

Kalkan Tamiri:
    4 saniye boyunca her saniye geminin mevcut azami kalkan miktarının %7 kadarını onarır. Grup içerisinde veya seçili müttefik geminin ise saniye başı %8 oranında onarım yapar.

Tamir Birimi:
    15 saniye boyunca menzili içerisindeki tüm müttefiklerin ve sizin azami DP miktarının %10 kadarını onarır. Her onarım dalgasında yetenek menzili x0.5 kat artarken onarım miktarında da %0.5 güç kaybeder; en son tamirini ise başlangıç menzilinin x7.5 katı ötede gerçekleştirebilirken gücü sadece %2.5 olur.

Bence bu şekilde hem gemiler kullanışlı olacaktır hem de Tamir Birimi gibi işlevi büyük ama oyunun şuan ki durumuna uyumsuz olan yetenek kullanım menzilinin yüksekliği sebebiyle savaşlarda bu destek gemisine daha geniş bir savunma şansı tanır.

Bunlar benim şahsi fikrim, ne düşünürsünüz bilmiyorum elbette.

-soytarı_kral- bunu beğendi.
  6. Tek sıkıntı o değil ki bu yeteneğin uzun sürmesi de sıkıntı. Solace 1 saniyede can basarken bunda bekleniyor. Hammerclaw tam tersi mantıkla olmalıydı, ageis ile aynı canı kalkanı basmalıydı ama kısa sürede.

7. Aliens

Aliens User

Şimdi mesajımı dikkatli okursan oranları % cinsinden verdim; bu seni daha dinamik koruyacaktır. En sondaki Tamir Birimi ise zamanla genişleyen ama bunun karşılığında güç kaybeden bir koruma mekanizması içeriyor. Şimdi geminin 3 farklı onarım yeteneğinin olması şayet Solace gibi anlık çalışırsa diğer tüm gemilerden ezici üstünlüğü alabilir. Ama mevcut hali de çok yetersiz. % olarak değişirse o oran çok daha tatminkar olacaktır.

8. bence aegisten bir tık i,yi olması güzel. ama aegis ve hammerin can basma sürelir solacenin can basma süresi yanında solda sıfır kalıyor. bu yüzden aktiflik süreleri kısaltılmalı can basma oranları artırılmalı cana oranla basmalı :)

ZamanınEfendisi[TR] bunu beğendi.
  9. hummer güncellenmeli fakat aegis böyle kalmalı diye düşünüyorum

10. Aegis ve hammerclaw ile ilgili açılmış tüm fikirlerin destekçisiyim. Bu oyunda tamirci gemisi olarak geçen bu güzel gemilerin bu kadar pasif durumda kalmaması gerekiyor. Yeteneklere özellikle güncelleme ihtiyacı hisseden hammerclaw birleştir kısmında verilen 450 oili hakedecek konuma getirilmeli

-soytarı_kral- ve Saldırı-Hattı bunu beğendi.
  11. TersLale

TersLale User

Yüzdeli daha iyi olur gibi. Citadele 1 milyon darbe puanı yapıp yara bandı gibi can almak üzücü.

12. Hammerclaw üvey evlat statüsünden çıksın da yüzdeli mi olur, rakamlı mı olur bilmiyorum :)

13. çok haklısın oilinmi hak etmiyor. güncelleme ile güçlendirilmesi gerekiyor. hız ve yenetek bakımından.

14. Umuyorum ki gerektiği değeri görecektir bu gemiler :)

Sayfayı Paylaş