Agatus Etkinliği Birleştir Sorunu

Konusu 'Teknik Etkinlik Konuları' forumundadır ve 61_ELMACILAR_54 tarafından 27 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. Merhaba arkadaşlar ve sayın yetkililer,

  Bu konuyu daha önce de açtım fakat gerekli adımların atılmamasından ötürü bu olay "gerçek" anlamda bu konuyu değiştirme yetkisine sahip birine iletilmeden ya da bu yetkiye sahip birinin bu konu hakkında mantıklı bir açıklaması (talebini şu yüzden gerçekleştiremeyiz gibi) bana ulaşmadan yardım istemeye devam edeceğim. Bu önerim öncelikle şahsımı ilgilendirmekte fakat bunun yanında gelecekte oluşabilecek gereksiz sıkıntıların önüne geçebilecek bir öneri. Herkesin bildiği üzere gemilerde "DP Link" aşırı düzeyde önemli bir PET modülü ve geminin değerini gücünü belirleyici bir faktör. Ben bir beceriksizlik sonucu bu modülü sattım. Şu an "Agatus Kırılması" etkinliği her geldiğinde karşıma çıkıyor ve oradan onun akik yoluyla alamıyorum. Sebebi ise bu tarif ile daha önce "DP Link"i almış olmam. Bu tarifin bir kere kullanılabilir olmasına ben bir anlam veremiyorum. Oyunda aktif gemiler arası ticaret olsa anlarım stoklanıp ticaretinin yapılmasının önüne geçer. Böyle bir durum söz konusu olmadığı için bu tarifin bir kere kullanılabilmesinin amacı tam olarak nedir? Bunun değiştirilmesi ve her etkinlik geldiğinde bu tarifin tekrar kullanılabilir olması mantıklı olacaktır diye düşünüyorum.

  Ek olarak da bunun bir hata olduğunu düşünmemin sebebi de agatus etkinlik sayfasında DP Link için etkinlik başına 1 kere diye yazılması halbu ki her etkinlikte elde edilmiyor, oyun boyunca bir kere elde edilebiliyor. (Link Paylaşımı Yasaktır)

  Saygılar.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 30 Aralık 2020
 2. çok geçmiş olsun kardeşim maalesef oynadığımız do olunca bu saçmalıklarda herdaim oluyor 1 kere elde edilebilen bir ekipmanı neden satabiliyoruz gelde anlat bir anlam ifade edermi bilmiyorum ama sonuna kadar haklısın ve yanındayım bu konuda.
   
  61_ELMACILAR_54 bunu beğendi.

 3. Sayın yetkililer, beni neden kimse umursamıyor? Neden sorunumun saçmalığı ve gerçekliği sizi harekete geçirmeye yetmiyor? Bir kişinin sorunu diye umursamıyor musunuz?
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 30 Aralık 2020
 4. oben

  oben User

  boşver kardeşim zaten oyun bitmiş kapanması yakındır kapanmasada oynanacak halimi kaldı unut gitsin bence değmez bu oyuna.
   
  61_ELMACILAR_54 bunu beğendi.
 5. Bu benim gözümde çok büyük bir hata , bu şekilde mağdur olman trajikomik olmuş . Destek ekibine yazmaktan başka çaren yok , bu durumunun telafi edilmesi gerekir . Bol şans , destek ekibinin bu tür konularda ne kadar yetkisi oluyor bilmiyorum .
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 30 Aralık 2020
  61_ELMACILAR_54 bunu beğendi.
 6. Yetkileri kesinlikle yok ama işin komik tarafı şu, yetkisi olan kişilere iletebilecek şahıslar kendileri iken bunu yapmaya tenezzül etmiyorlar ki sayın Paradoks adminimiz kendisinin bir şey yapamayacağını ve Saimon'a sormamın belki bir fayda sağlayabileceğini söyledi. Kendisi ile iletişime geçtiğimde (Saimon) benimle resmen dalga geçti, forum ve support yoluyla derdimi anlatmaya çalıştığımı fakat kimsenin yetkisinin yetmediğini söylememin ardından. "Doğru adımları izlediğiniz için yani forum ve support'a başvurduğunuz için teşekkür ederiz! Burası maalesef destek kanalı değil, Discord." gibi bir ifade kullandı.

  @.Paradoks. sayın Adminim, konuyu gördünüz mü? Herhangi bir yorum yapmayı düşünüyor musunuz bu konu hakkında?
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 30 Aralık 2020
 7. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Öncelikle ilerleyen süreçlerde belki gemiler arasında ticaret uygun görülecektir bunu kesin olarak bilemeyiz. Sonuçta bu bir uzay oyunu. Ancak belirttiğiniz durumu düşünürsek; yaşanan durum bir sorun olabilir. Her etkinlikte 1 sefer üretilmesi gibi bir durum olması gerekiyorken sizin durumunuz Agatus etkinliği adı altında 1 defa üretim hakkı tanınmıştır. Yani aynı malzeme tekrardan üretilmeye mahsus değildir. Yapılan açıklama ise "Etkinlik Başına Bir kez" olmasına rağmen böyle bir durumla karşılaşmaktasınız. Sorun raporlara eklenilmiştir.

  İyi Forumlar.
   
 8. Teşekkürler, daha önce de önerilere eklenmişti ama sonuç alınamadı. İlginiz için teşekkür ederim ve konunun takipçisi olacağınızı temenni ediyorum. İyi günler.
   
 9. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Merhaba,

  İlk olarak bu durumu haftalar önce ilettim, kendisi bunu Oyun Tasarımcısına sorduğunu ve aldığı cevabın bunun bir hata olmadığı yönündedir. Yani bu durum bir hata değildir, kasti olarak böyle yapılmış bir uygulamadır.

  Zaten son mesajınızda yazdığınız gibi Saimon ile DC üzerinden yaptığınız yazmışmayı okumuştum. Kendisi bunun bir hata olmadığını yönünde cevap verdiğini hatırlıyorum.

  "Etkinlik Başına Bir kez" ifadesinin de hata olmadığı kanısındayım. Çünkü etkinlik "Agatus Kırılması" ve her ay (genellikle) 2 kez gelen onun sürümleri. Bu doğrultuda bir sorun görümüyorum.

  @_-Thanatos-_ ;)
   
  _-Thanatos-_ bunu beğendi.
 10. Olaya bakış açınız gerçekten inanılmaz sayın Admin. Saimon hata olmadığını söylemedi, yukarıda belirttiğim şekilde cevap yazdı ve sorunumu okumadı ya da dinleme gereği de duymadı. Sorundan bihaber yani kendisi. Oyun tasarımcısının da kafasından böyle bir şey yaparken ne geçtiğini çok merak ediyorum, kendisi ile muhatap olma şansım olsa herhalde yüzüne sorardım bu nasıl bir mantık, amacı ne ya da böyle olmasını gerektiren bir durum mu var diye. Benim asıl komik bulduğum da ortada garip bir durum olduğu aşikar, başka hiç bir modülde olmayan bir durum tek bir modülde söz konusu ve siz bunun gerçekten aslında öyle olması gerektiğinin çıkarımını yapıyorsunuz. Oyun tasarımcısının umursamayıp başından savmak için böyle karar verildiğini söylediğine adım gibi eminim. Kodlama olarak da birkaç dakikalık bir çalışma ile düzeltilebilecek bir şeye kasti olarak yapıldığını iddia edip konuyu kapatmak gerçekten üzücü. Düşünüyorum, düşünüyorum ama aklıma birden fazla kez almamın sebebiyet verebileceği bir problem gelmiyor. Gerçekten bu durumu önemsiyorsanız bana bir tane bilir kişi buna bu sebepten böyle karar verildi diye bir açıklama yapsın ben de lafı yiyip oturayım ve hesabımın çöp oluşunu kabulleneyim.

  Şunu da belirtmek isterim ki sizin olaya tutumunuz muhtemelen bu durumun iletiliş şekline bile etki ediyor. Adminlerinin düşüncesine önem veriyordur diye düşünüyorum bu oyunun yapımcıları fakat adminin de bu konuda onların tarafında olması durumunda benden yana bir karar alması ya da yardımcı olması mümkün olmayacaktır diye tahmin ediyorum.

  Tekrar etmek istiyorum ki yılların emeği, bu kadar güzel bir hesap "gerçek" anlamıyla "çöp" oluyor sırf bu saçmalık yüzünden. Bu konuda bir şey yapılmayacaksa ya da gerekçesi bana açıklanmayacaksa bu oyunu bir daha da oynamayacağım ve çevrem'de de bu mağduriyeti anlatacağım.

  Saygılar.
   
 11. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Ben bu durumu sorun diye rapor ettim. Bildiğiniz düz oyun sorunu diye. Aldığım cevap bilgisini sizinle paylaştım. Oyun Tasarımcısının kararı bu yönde imiş. Belki de siz değildiniz ama başka bir oyuncu sormuştu bu soruyu Saimon'a ve bunun bir hata olmadığını DC da belirtilmişti.
   
 12. So
  Sonuç olarak şu an kendimi tekrar ifade etmemin bir anlamı var mı? Bu konuda bir işlem yapılacak mı? Yapılacaksa geri dönüşünüzü bekliyor olacağım yoksa da dönüş yapılmayacağını ve bu konunun peşini bırakmam gerektiğini söyleyip açtığım konuyu kapatabilirsiniz. Teşekkürler.
   
 13. Terör kapısını bekleyeceksin mecburen.
   
  61_ELMACILAR_54 bunu beğendi.
 14. Terör kapısının olayı ne hocam? Terör kapısından elde edilebiliyor mu DP Link?
   
 15. Kapı sonunda random atıyor eğer değişiklik olmazsa ,birleştirir gelmeden önce ilk ordan almıştım
   
  61_ELMACILAR_54 bunu beğendi.
 16. Tamamdır teşekkür ederim, umarım bana da denk gelir öyle bir şey. :)
   
 17. .xNarkozx.

  .xNarkozx. User

  aynı sorun bendede var kımse çözum bulmuyor darkorbit amacı oyuncalrı daha nasıl iyi oynasınlar diye değilde daha nasıl mağdur edeyim yapısındalar en iyisi oyunu bırakmak paradoks dedği gibi
   

Sayfayı Paylaş