Bug / Oyun hatasi Aim CPU 02 çalışma hatası

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve My-Memorys-Remains tarafından 7 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. biliyorsunuzki prometeus lazerleri %80 lik bir doğruluğa sahip yani 5 te 1 ıskalama şansları var, ayarcı argesini fullerseniz %25 doğruluğu arttırıyor; sıyrılma argelerine vermemiş gemilere, pld yememişseniz, gemi özelliği kullanımamışsa (mimesis) ve NPClere karşı %105 gibi bir doğruluk ile ıska atmıyorsunuz.
    npc keserken cpu acık kalmış (bu arada başkalarıyla vs savaş yapmadım sadece kasılıyordum) ve farketmeden çok fazla xenomit tüketmişim, ancak şöyle bir durum var aim cpu ıskalamayı %50 azaltır diye biliyorum,ki ben zaten %105 doğruluğa sahipken kullanılmamış olması gerekiyor, ancak xenomit yemiş bu hatayı birkaç kez yaptığım için artık yazmam gerektiğini düşündüm , aim cpunun argeyle çalışmasında sanırım bir hata var bunu bildirmek istedim
    NOT: arkadaşlar hayır yaratıklara miss atılmıyor (arge ile) :D şimdi bunu yazanlar olacak eminim onlar gelmeden yazayım köşeye dedim

2. o hesap öyle değil, senin %80 den kalan %20 miss için %25 ayarcı etkisi %4 + %80 yapar geiye %16 kalır onunda %50 si %8+%84 %92 yani asla %100 e getirilemez miss atmama olayı. hesaplar sürekli arta kalan miss miktarının % si olarak + etki yapar. bir oylun yarısını gidersen ve sürekli kalan yarıyı gidecek tekrarlar yaparsan yol hiç bitmez öyle düşün. hep bir miktar yol kalır önünde.

3. Lyngvia

Lyngvia Guest

Merhaba,

ModernKöle'nin de dediği gibi oranlar toplanarak değil birbirine göre eklenerek ilerler. Yani %99.999 ıskalamayı azaltabilirsiniz ancak %100'e asla ulaşamazsınız.(%100 ıskalamama garantisi veren eşyalar gelirse hariç tabiki).

İyi forumlar.

.Paradoks. bunu beğendi.
  4. bence siz bu durumu yanlış bilmektesiniz çünkü npclere karşı lazer atışım hiç sekmemektedir. zaten bu yüzden not olarak belirttim :D arkadasım miss atmıyorum npclere :D anlayın işte, ama mesela bir gemiye vururken dikkat edıyorum arada miss atıyor hatta bazen art arda atıyor. aim cpuyuda bunun için takıyorum savas esnasında acıyorm kapatıyorum ancak bazen acık unutabiliyorum
    ayrıca oyundaki bazı yüzdeler birbirine eklenmektedir diye biliyorum mesela bir kaç yerde hesap yapılırken gordum mimesis yıldız ucus duzeni ve yanıltma manevrası birbirine eklenerek yapılan bir hesaptı

Spinaci bunu beğendi.
  5. Labirent

Labirent Guest

Merhaba,

Karşı oyuncunun arge geliştirmesi sizin miss vurmanıza neden olur. Bunu anca bu şekilde tarif edebiliyoruz.

İyi forumlar

.Paradoks. bunu beğendi.
  6. bugun yaptığım deneme sonucu aim cpunun çalışma sistemi şu şekildeymiş, miss atmasa bile cpu acıkken her düz vurusunuz, xenomit harcamaktaymış miss atıp atmaması önemli değilmiş, kapanabilir

Manitu bunu beğendi.
  7. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

Zaten CPU tanımında şu ifade geçmektedir;
    Dolayısıyla her miss atışınızda 10 Xenomit harcar ve miss i engeller değil, her atışta 10 Xenomit harcar. İsteğiniz üzerine konu kilitlenmiştir.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.