Ankete katılır mısınız? pro lazeri vs lf4

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve 1feder tarafından 27 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Hangi Lazer?

1. Prometheus

oy sayısı 78
    84,8%
  2. LF4

oy sayısı 2
    2,2%
  3. Kararsız LF4

oy sayısı 2
    2,2%
  4. Geliştirilmiş LF4

oy sayısı 10
    10,9%
  1. 1feder

1feder User

Arkadaşlar ya bilmiyorum ama benim hesapta lf4 takılıyken sanki daha cok vuruyodu ve o zamanlarda hesabım bu kadar iyi değildi bence bu pro lazerleri pek bi işe yaramıyor ne düşünüyosunuz.

2. -İDALI-

-İDALI- User

Prometheus lazerinin daha fazla güçlü olduğunu tartışmaya gerek bile yok bence.

3. ateistkeci

ateistkeci User

LF-4 lazeri geliştirilmemiş haliyle 200 kadar hasar çıkartabiliyor, Prometheus lazeri ise geliştirilmemiş haliyle 210 hasar çıkartabiliyor ve ek olarak her 5 saniyede bir kere 200 hasar vurabiliyor,

5x200=1000 LF-4'ün 5 saniyede vurabileceği hasar,

5x210+200=1250 Prometheus lazerinin 5 saniyede vurabileceği hasar,

Aslında durum gayet açık :)

kAnUNi bunu beğendi.
  4. 1feder

1feder User

Ya 4 saniyelik iş varsa :D ayrıca bence geliştirilmiş lf4 ler daha guclu cunku onları birleştimek falan daha zor şahsen daha guclu olur, pro kasmak kolay

5. ateistkeci

ateistkeci User

Geliştirilmiş LF-4'lere bakınca da bir tık öne geçiyordu oyuna girip şimdi hesaplamasını yapayım :)

LF-4 Yansıma/Magma Sondası 230+5 hasara sahipler yani 235 hasar anlık,

Prometheus lazeri 210 ve 5 saniyede 200 ek hasara sahip, 200/5=40 yani anlık hasarı 40 ediyor,

210+40=250 yani genele baktığımız zaman yine Prometheus lazeri çok daha avantajlı hale geliyor :)

6. 1feder

1feder User

vaybe oyunda bu konuda bi dengesizlik var ama geliştirilmiş kasmak daha zor, teşekkür ederim.

7. ateistkeci

ateistkeci User

Geliştirilmiş kasmak aslında kolay, geliştirilmiş LF-4 gününde Lambda yaparak düşürme şansın var :p

8. Bende prometusları kasmak için uğraşanlardanım ama hep acaba magma yada yansıma sondası filan dahamı mantıklı diye düşünüyordum beni aydınlattığın için teşekür ederim hocam pro kasmaya devam :D

9. legendw.

legendw. User

40 anlık hasar tamamen yanlış bir bilgidir. 5 sn de bir ekstra 200 hasar bölünmüyor saniye başına.

ÖRneğin Magmanın 16 lv hali 247 temel hasar yapıyor ki pvp de +5 de eklenince 252 temel pvp hasarı yapıyor. Bu arada lf4 lerde kararsızlık olmadığı için sabit atış yapıyorsunuz. Ama Prometheus lazerlerinde %25 kararsızlık var.16 lv geliştirilmiş prometheuslar 225 temel tasara sahip olurlar. Yani %25 kararsızlık ile 168-225 hasar vurabilirsiniz. Her 5 sn de bir eklenen bonus 200 hasar da bu 168 min vuruşa denk gele de bilir. Sonuç olarak Magma' nın önde olduğu aşikar.

10. ateistkeci

ateistkeci User

LF-4'lerin de sabit hasarı yok. Geliştirmesi olmayan bir LF-4 ile en az 186 hasar gördüm,

LF-4 En yüksek ve en az hasarları;

Buradan anlayacağımız üzere LF-4'ün kararsızlık oranı var.

Prometheus lazeri 5 seviye geliştirmeli en yüksek hasar(Ek hasarıyla birlikte)

LF-4 Yansıma Sondası 5 seviye geliştirmeli en yüksek hasar(Ek +5 PVE hasarı)

Kısacası hiçbir lazerin tam bir kararlılığı yok, hepsi fazla veya az vuruyorlar :)

VALEYARD bunu beğendi.
  11. legendw.

legendw. User

Prometheus daki kararsızlık kararsız lf4 den sonra en yüksek olanı.Ayrıca saniye başına en yüksek hasarı gelişmiş lf4 ler veriyor.

Son düzenlenen: 27 Ocak 2020
  12. 1feder

1feder User

işte aradığım mantık ve cevap süpersin. Ve 5 saniyede bir 200 vuruyosa onu yine o son vuruşu ıskalaması da var miss yani bunuda hesaba katmak lazım ...

13. VALEYARD

VALEYARD Guest

Merhaba,

Şuan en güçlü kullanışlı lazer prometheus lazeridir. Her 5 saniyede bir 200 fazla vuruyor. Son vuruşun miss olmasını düşünecekseniz sabaha kadar işin içinden çıkamazsınız.:)

İyi forumlar.

14. Arkadaşlar Prometheus lazerlerinin blacklight haritalarında 3.5x vurması bile yapmanız için bence yeterli :D

VALEYARD bunu beğendi.
  15. ateistkeci

ateistkeci User

O da var tabii ki :D

16. MrWho

MrWho User

bence bu yanlış pro lazeri daha kolay elde ediliyor geliştirilmiş lf4 ise gerek 400 dosya istemesi gerek tetrahın khylon falan bence elde edilmesi daha zor(lambda hariç ki kaldırılabilir oradan düşme şansı) yani şunu dicem daha zor olan daha değerli olmalıdır acizane görüşüm ama şimdi hangisi daha iyi lazer derseniz el mahkum pro lazer

17. 1feder

1feder User

ben iddasına girerim dediğine de katılıyorum şimdi gümüş mü daha ucuz altın mı hangisi daha değerli en basiti, oyunun bi bildiği var demekki

18. 4 saniyelik işin olsa bile prometheus lazerinin bonusu sanılanın aksine 5.saniye de değil 1.saniye 6.saniye 11.saniye diye gidiyor yani ilk vuruş bonuslu her türlü prometheus döver.

Modum küçük bir düzeltme eğer son vuruş miss olursa o vuruşu kaybetmiyorsunuz bonus vuruş hakkı bir sonraki vuruşa devrediliyor yani asla bonus hasarı kaybetmiyorsunuz.

vDimitri ve Saldırı-Hattı bunu beğendi.
  19. 1feder

1feder User

böyle bişey varmı emin misiniz?

20. Merhaba,

Konuyu uygun bölüme taşıyorum.

İyi Forumlar.