Öneri Anti Bot Önerisi

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve ARCHERGZİRO tarafından 27 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Bot kullananlar için kayıp sistemi gelmeli mi?

 1. Evet

  50,8%
 2. Hayır

  49,2%
 1. Sürekli aynı şeyleri tekrarlayan botlar mevcut. Bir botu ne kadar kesersek keselim tekrar devam ediyor. Kayıp sistemi işe yarayabilir. Örneğin sürekli imha olan bir gemi %5-%10 hasar düşüşü yahut şeref düşüşü, hız düşüşü gibi bazı eksi durumlarla karşı karşıya kalırsa bot kullanımı azalabilir.
   
  Agır_TR ve _-Thanatos-_ bunu beğendi.
 2. ateistkeci

  ateistkeci User

  Bu durumda güçsüz gemilerde sürekli patlamaları durumunda zarar görecekler
   
 3. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Konunuzu bölüm kurallarına uygun bir şekilde oluşturduğunuz için teşekkür ederim. Konunuz indeks bölümüne eklenmiştir.

  İyi Forumlar.
   
 4. Agır_TR

  Agır_TR User

  Bence bu hasar olmaz busefer vs atan birisinin hasarı düşer bence her 10kesimede 21seviye üstü için geçerli şerefinden %1 oranında şeref düşmesi daha kötü zarar verir. aynı olay tecrübedede geçerli botun önüne geçilir ama yapcaklar gibime gelmiyo çünkü bigpoint her ay 50tl garanti para alıyo buseferde kimse bot kullanmıcak oyuna ayda bir giren olcak paket alımları düşecek olcak gibime gelmiyor büssürü nedeni var
  eger olursa bigpointte umut var demektir :D
   
 5. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Bence de konu içeriği biraz daha ayarlanması gerekiyor. Mesela belli bir zaman aralığı kesilme aralığı vs. "Bence"
   
  ARCHERGZİRO bunu beğendi.
 6. Agır_TR

  Agır_TR User

  güzel konu açmasını bilen varsa ona devredelim güzel güzel yapsın bence
   
 7. Konuda yazan bir kaç ceza caydırıcı olabilir fakat daha yenilikçi fikirler gerekiyor. @ateistkeci nin dediği gibi yeni başlayan oyuncular bu durumdan etkilenebilir.
   
 8. Agır_TR

  Agır_TR User

  onlar etkilenmesin diye 21 seviyeden sonrasına düşüş getirilmesi lazım
   
 9. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Konu sahibine uygundur. Ancak oyuncu yorumları ile birlikte geliştirilmesi gerekiyor.
   
 10. ben bu duruma katılmıyorum. şimdi 21 lvl 'e kadar o adam yine kulanır ve kullanmayan insanlardan daha üstün duruma gelir. 21 lvl' den sonra zaten o adamın kullanmaya ihtiyacı kalmaz. hadi lvl olayını kaldıralım hepsi için azalma olsun bu sefer de rütbe için oynamazlar kullanan herkes fuller, böyle bir uygulamadan sonrada üst rütbe kullanmaz yerini korumak için, fakat acemi uzay pilotu gelir albay keser. yani önmli olan dengesizliği gidermek. bot engellenecekse rütbeyle tp ile vs olacak iş değil. alt rütbeden, üst rütbeden fark etmeksizin tesbit ettiğin herkese basıcaksın banı oyuncu kullanmaya korkacak, başına geleceği bilecek ki önü alınsın bu işin. oyuncu gözüyle inceledik şimdi yapımcı gözünden inceleyelim olayı :) Bu adamlar oyun oynansın kazanç sağlansın gibi bir çok nedenle oyuncuya muhtaç. hadi diyelim böyle bir uygulama yaptılar 100 oyuncunun 30 u devam eder 70 i bırakır oyunu. her oyuncu kaybı kazanç kaybı olarak görülebilir. bunuda göze alırlar mı bilmiyorum. ama bundan 10 sene önceki darkorbite geri götürelim seni desinler koşa koşa giderim. botun,açıkların olmadığı bir oyunu herkes zevkle oynar çünkü herşey adildir. belki böyle bir uygulamadn sonra oyuncu sayısı 70 düştüyse 100 artacaktır..
   
  Agır_TR bunu beğendi.
 11. kalkması gereken bişey ama öncelik olarak tutucu ve görücü programların bir tık gerisinde kalıyor oyunu oynatmayan onlar adam toplu savaşta grubun içinde beni tutabiliyor bi tuşa basıyor kesiyor beni bu oyunculuk değil hele bi kalksın ak kara belli olucal inş. :)
   
 12. hepsi aynı kategorinin içine giriyor
   
 13. Agır_TR

  Agır_TR User

  eski sunucu olsun ben bile başlarım ozamanlar uzayda hayat vardı goli gören kendinden geçiyodu :D
   
 14. :D 90m basıpta alamadığım günleri bilirim ben :D irisler falan 100m basardık almak için şimdi ise 1 günde hepsini alıyorsun.
   
 15. kesinlikle olmalı
   
 16. TersLale

  TersLale User

  Bot kullanan hesaplar doğrudan silinsin. Bununla uğramaya ne gerek var :D
   
  CzRєкѕoℓo™[11LF4] bunu beğendi.
 17. Sizin Kafalar uçuyor SANIRIM Darkorbitte bir çok yanlış gördük bir çok insanın emeğinin 5dk da silinmesinide gördük ancak siz hala oyunu oynayanları çekemediğinizden ve becereriksizliğinizden o olmasın bu olmasın Yok şunlar silinsin falan diyorsunuz Bu oyunu 12 13 yıl oynıyan insanlar var oyunu bir hayat gibi görenler var Onların emeklerini hiçe sayıp böyle bir laf atıyorsunuz Ama ileriyi düşünmüyorsunuz hiç Pekala Her yere yazılar yazın Onun bunun emeğini sildirin Haklı haksız siliceklerdir DARKORBİT EKİBİ BUNU YAPAN Bir takım zaten ama azıcık para ver bak önüne neler seriyorlar Siz hala garibanın ekmeğine göz dikin ayıp
   
 18. emperyan

  emperyan User

  Önerin nedir ?
   
 19. Oyunu normal bir şekilde BİLEĞİ ile oynayana bişey demiyorlar ki bot kullanlara söyleniyor bunlar sen neyi nasıl anladın anlamış değilim

  botu engellemenin tek çözümü platform değiştirip anti-cheat getirilmesidir. Başka türlü engellenecek bir durumu yok.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 4 Kasım 2020
  ateistkeci bunu beğendi.
 20. Aslında çok basit yakalama yöntemi var. Admin gemileri çok hızlı ve güçlü. Kamufle alıp düşman haritalarında gezerken eğer kendisini küçük haritada görüp (daha normal haritada görünmeden) hızla portala topuklayan gemi %100 bot tur. Yine admin ezik tabir edilen gemiyle düşman haritasına girsin yakaladığı full tabir edilen spartanı tam prosu tam bir gemiye sıkmaya başlasın eğer o gemi karşılık vermeden topukluyorsa %100 bot tur. Yine haritalarda (tamamında) kamufle olarak admin gemisiyle gezsin. Eğer bir gemi tek atışta kesebileceği lordakia veya saimon vs. bir yaratığı kaçarak uzaktan kesiyorsa ve bunu hep tekrarlıyorsa %100 bot tur. Bu hesaplar incelenir belirli kriterleri karşıladığı tespit edildiğinde DİREKT OLARAK HESABI KAPATILSIN. Öyle şeref tecrübe silmeyle olmaz bu işler.
   
  Dekon bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş