Geri bildirim Anti-Cheat Clienti

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 21 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Olsun mu

1. Evet

2. Hayır

Sonuçlar sadece oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere bu oyun tarayıcı oyunu hileler daha aktif fakat benim bir fikrimmvar bu bot olayını tamamen kaldıracak fakat RİCK DEKARD ve ekibinin fikrimi düşünmesi gerek.

Şimdi arkadaşlar fikrim şu:

Oyun yine tarayıcıda oynanacak fakat ufak bir eklenti kuracağız bilgisayarımıza. Bu eklenti bilgisayara kurulmadan açılmayacak oyun (aynı tarayıcıda flash olmadığı zaman oyunun açılmadığı gibi)

Şimdi gelelim asıl noktaya:

Bu kuracağımız olan ufak boyutlu eklenti BİLGİSAYARDA ki çalışan HİLE yazılımlarını tesbit edecek ve yazılım tesbit edilirse oyun crash hatası verecek bu kurduğumuz eklenti kaldırılsada oyun açılmayacak.

Ancak hileciler hileyi kapadığı zaman oyunlarına devam edebilecekler.

Peki bu eklenti nasıl çalışacak ?

İşte cevabı:

Arkadaşlar bildiğiniz üzere anti virusler virusleri tanımak için virus motorlarında her virusun bir imzasını taşırlar.

İşte bu kuracağımız eklentide hilelerin imzası bulunacak ve hile tesbit edilirse yukarıda ki gibi oyun açılmayacak.

Ayrıca bu yazılım oyun supportuna şüpheli hile durumlarını ihbar edecektir yani adam hile açtıysa supportun incelemesi için bunu mail olarak supporta yollayacak ve support inceledikten sonra gerekli işlemi uygulayacaktır.

Arkadaşlar fikrim bu yöndedir.

Oyun yönetimi İSTERSE EASY ANTİ cheat adlı firimayada başvurabilir.

Son düzenlenen: 22 Ekim 2015
  2. Önce banlasınlar sonra bunu yapsınlar. Hakkıyla oynamayanlar cezasını çekmeli.

3. nanno112

nanno112 User

Bence bu etkili bir yöntem olabilir.

Neticede adamın oyunla bağlantısı kesilecek ve oyuna giremeyecek. Tabi ancak hileyi kapatır oyunu eliyle oynamaya devam ederse oyun açılacak.

Konu sahibi konuyu düzenler.

4. İllegal yollarla gelişenlerin ban alması gerekiyor.

Fikri biraz geliştirirsek aynı şekilde olacak ama hile veye illegal kullanmaya çalışanların oyuna girmemesi değilde merkeze rapor olarak gitmeli ve incelenip ban alması daha doğru olur. Bot kullan diye zorlayan yok dediğim gibi olmalı.

5. Yarın güncelleme gelecektir lütfen sabırlı olunuz.

6. GREED

GREED User

Cidden bota bir çözüm lazım yapılabilecek bir şeyse yapılması gereken bir yenilik olumlu.

7. Arkadaşlar lütfen desteği esirgemeyin yarın dediğim gibi güncelleme olacaktır sabırlı olunuz.

mert sen neredesin aga ?

8. olması lazım fakat DO yapmaz adamlar botculardan para alıo

9. DraydiBoy

DraydiBoy User

konuna olumlu oy vermem imkansız benim bilgisayarımdaki dosyalarımı gözden geçirecek yani her seferinde sisteme bilgi gidecek buda benim dosyalarımın güvencesi olmaz Kesinlikle Oyum Olumsuz şimdi dersin antivürüs kullanmıyor musun kullanıyorum fakat antivürüs bilgisayar üzerinde bu tarayıcı üzerinde güvencesi yok !

10. tamamda bilgisayarı izlemeyecek sadece AV gibi hile varmı diye bakacak özelini karıştırmayacak.mesela bot programı açık bilgisayarında bu kurduğumuz yazılım bot yazılımını algılayınca oyun kapanacak.ki zaten pc ni izleyemezler izlerlerse bu adli bir şuçtur.

Bilgisayarla aran iyi değilse senin böyle bir cevabı vermeni normal olarak karşılarım ama bilgin olduğu halde böyle diyorsan boş bir cevap atmışsın.

Yorumuna saygılıyım fakat bu dediğin şey olursa oyun davalık olur.

Oyun tarayıcı üzerinde olabilir anti virusler internetten gelebilecek yazilimlari siteye girmeden engelleyebilirler uyandırayım.

Sadece bu hile yazılımlarının imzalarını arayacaklar. Bu dediğim şeyi avlerde yapıyor senin düşüncene göre avlerde pc yi tehlikeye atıyor ?

Son düzenlenen: 21 Ekim 2015
  11. GREED

GREED User

Eyw hatrımı soran çıktı daha gelmedim ama inşallah yakın zamanda sizin klanınıza istek yollayacağım

12. DraydiBoy

DraydiBoy User

bilgisayarla aram iyi bilgisayar okuyorum hatta bu yorumu da zaten nasıl yapılıp nasıl programlandıgı konusunda az cok bir bilgim var antivürüsler tarayıcıları kontrol etmiyor sen her bir siteye girdigin anda site bilgisayara ufak tefek cerezler indiriyor virüs programıda da bunu kontrol ediyor örnek verirsek bir siteye girdigin anda otomatıkmen birşey indirir ya hani indirmeye başladıgı anda vürüs programı bunu tarıyor ve sonucu bize bildiriyor yani işin kısası ne olursa olsun tarayıcı destekli konuya evet diyemem. yakın zamanda darkorbit indirmeli olacak diye bilgim var o zaman zaten diger oyunlarda olduğu gibi acılmadan önce hile tasaması yapabilir ona bir şey diyemem
    başka bir konu acarsan botlara karşı konu hoşuma giderse sonuna kadar desteklerim.

13. Bir yerde yanlışın var Anti virüslerde pc yi izlemektedir bende bilişim okumaktayım.

Sen nasıl zannediyorsun internet sitesine girerken avler virüsleri engelliyor ? Başkaların bilgisayarlarında ki bilgileri depolamaktalar.

Bulut teknolojisi denen bir şey var. Sitelerde ki ve pc de bilinmeyen virüslerin hızlı tanınmasını sağlayan şeyde bulut teknolojisi AV firimaları bilgisayaları gizliden incelemekte bu sayede AV motorları güncellenmekte çünkü diğer sürümlerde bu virusleri yakalayabilsin diye.

yani bilinmeyen virusler ve yazılımlar bu şekilde güncelleme olarak gelmekte anti viruslere.

Ki benim dediğim sistem bir çok ünlü oyun firiması tarafından kullanılmakta özellikle STEAM VE EA gibi.

Sen gerçekten pc de ki bilgilerinin hepsi özelde sırf senin görebildiğine cidden inanıyor musun ? Sanalda olan her şey herkes tarafından okunabilir illede internet bağlantasına gerek yok adam makinana uydudan bile bağlanır (şimdi ki teknoloji ile)

Sanal alemde güvenlik denen bir şey yoktur bunu unutma her şey kırılır isteseler micfosoftu 1 saate tamamen kitlerler.

Şunu da eklemek isterim AV motoru gibi çalışacak tarama yapmasına gerek yok sadece açık olan programlarda veri tabanında ki HİLE yazılımlarını analiz edecek veritabanında ki yazılım oyuncunun makinasında varsa oyun açılmayacak bu kadar basit. Bu bir çok oyundada kullanılıyor.

14. fikrine katılıyorum
    bir çok oyunda hileyi gerçek anlamda olarak engelleyen sistemler var daha oyuna girişte tarayıp oyuncuları oyuna bağlayan kaliteli yazılımlar.
    bigpoint gibi bir firmanın böylesine ucuz bir şekilde hileye maruz kalması çok saçma geliyor.
    bütün oyun firmaları artık steam'de toplanmışken bigpoint neden steam 'e katılmıyor ?
    Çok önceden söylediğim bişey geldi aklıma darkorbitin hileyi engellemeyi istemediğini söylemiştim(doğru söylemişim)

15. Abi sakin olun :D Yazılımın bütün pcyi taramasına gerek yokki sadece yürütülen uygulamalara detaylıca bakması fazlasıyla yeterli olacaktir :)

16. Zaten bende onu diyorum arkadaşa anlatamadım bir türlü :D

TheDarkMen_2 bunu beğendi.
  17. Güncelleme derken konuda değişiklik yok başka bir şey için mi söyledin?

18. Güncelledim.

Yarına sarktı diğer konular pek zamanım yok daha GÖKMEN admine " Buzul Fırtınası Harekatı" hakkında bilgi vereceğim onuda yarın veririm artık bu saate konular için görsel hazırlamam gerekecek bunuda PS 4 ve GİMP kullanarak yapmam gerek (PS4 daha kurulu değil hocadan aldım onuda yarın kurarım artık)

Bu konu güncellendi arkadaşlar. Yarın veya pazar görsel atabilirsem atarım.

19. Benim fikirde eklenmiş süper olmuş. Oy verdim şimdi.

20. Konuyu beğendim +1
    Pc'ye yüklenebilir versiyonu(Client) çıktığında HackShield gibi program eklenebilir ve HackShield etkin olmadığında oyunu açmayacak şekilde yapılabilir :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.