Öneri Anti Şok Kalkanları

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve ASİL-DENİZCi tarafından 3 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce gerekli mi?

1. Kesinlikle

42,1%
  2. Olabilir

23,7%
  3. Gereksiz

34,2%
  1. Merhabalar;

Oyunda savaşların kısa sürdüğü ve ilk saldırıyı yapanın kazandığı bir gerçek. Bu gerçeği biraz değiştirmek için yeni geliştirdiğimiz AS-01, AS-02, AS-03 kalkanları sunuyoruz.

ÖZELLİKLER

- Her kalkan 15.000 kalkan gücüne sahiptir.
    - Kalkan yayılımı %80'dir.
    - Kalkan başına %2 yenilenme bonusu verir.
    - Kalkan başına şok emme bonusu %2'dir.

Kalkanın çalışması 3 aşamadan oluşur.

- Şarj
    - Deşarj

- Soğuma

ŞARJ

Kalkan soğuma ve deşarj süresinde olmadığında üzerine gelen hasarın %50'ini 3 saniye boyunca absorve eder. 3 saniye sonunda kalkan gelen hasarla şarj olmuş olur.

DEŞARJ

Şarj olan kalkan absorve ettiği hasarın %20'sini her saniye gemiye yansıtır. 5 saniye sonunda absorve ettiği tüm hasarı gemiye vermiş olur.

SOĞUMA

Deşarj evresinden sonra kalkan 10 saniye soğuma süresine girer ve bu evrede standart kalkan gibi çalışır.

Kafanızda canlanmadı mı? Örnek ile açıklayalım.

500.000 Darbe puanınız ve 1.000.000 Kalkanınız olduğunu varsayalım. Bir gemi size aniden kamufle açıyor ve 100.000 vuruyor. İlk 3 saniyede size 300.000 hasar vermiş oluyor. Bu üç saniyede kalkan hasarın %50'sini emer ve geri kalanı normal kalkan gibi çalışarak üzerine alır. Bu 3 saniyelik şarj süresi bittikten sonra emdiği 150.000 hasarın her saniye %20'sini gemiye yansıtır. Yani şarj süresinden sonra 5 saniye boyunca her saniye 30.000 hasar alacaksınız. Bu deşarj evresinde normal kalkan gibi çalışır. depoladığı hasarı verdiğinde kalkan soğuma evresine girer ve 10 saniye boyunca normal kalkan gibi çalışır.

NASIL ELDE EDİLİR?

Birleştirme kısmından şu tarif ile alınabilir.

- 5000 Seprom
    - 10 BO-02
    - 10 FS-03
    - 15.000 SAB-50

- 20 EMP-01

Bilgi: Her kalkanda %50 hasar absorve etme bonusunun üstüne +%2 eklenir. Örneğin 5 kalkan koyduysanız bu hasar emme bonusları %60 olur.

Bilgi: Her kalkanda kalkan dolma süresi %2 kısalır (Füzyon gibi)

Bilgi: Diğer kalkanlar ile birlikte kullanıldığında geminizde ki Anti Şok kalkanlarının oranı kadar bonuslarından yararlanırsınız. Yani 10 BO-02 koyup 5 AS-03 koyarsanız sadece Anti Şok kalkanlarının sağladığı kalkan değeri üzerinde özellikler çalışır.

Bilgi: Kalkanın 3 çeşidi var ve her çeşitte özellikler düşükten güçlüye doğru artar. Yani kredi ile alınabilen şekli, uridium ile alınabilen şekli ve birleştirme ile alınan şekli vardır.

Kalkanın asıl amaçladığı ani saldırılarda ve yüksek hasarlarda size tepki süresi kazandırmak. Birisi size hasar verdiğinde ilk 3 saniye hasarın %50'sini emerek size karşılık verme imkanı tanıyor. 3 saniye sonunda ise emdiği hasarı geri veriyor.

Hatalar ve geliştirmeler için önerilerinizi sunabilirsiniz.

Spinaci bunu beğendi.
  2. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarına uygun olarak tekrar açtığınız için teşekkür ederim, şu andan itibaren konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca konunuz an itibari ile Güncelleme ve Fikir Havuzu İndex konusuna da eklenmiş bulunmaktadır. :)

İyi forumlar.

3. evet dün konunuza yazarken kapandı :D şimdiye nasip oldu, verdiği kalkan miktarı çok suan bile halkada çift kalkan güçlendiricyle 1.5 m civarı oluyr kalkan böylece 2 mılyon olur, o yüzden kalkan miktarının düşürülmesi şart kalkan ve halkaya karşı güçlü olan kullanabilen nerdeyse tek secenek olan güvenin olayıda direk dpye vurması ve ani hasar cıkısı siz dolaylı yoldan diyorsunuz ki anlık hasar yemeyi düşürerek halka playin counteri olmasın :D akla mantıga yatıyor mu sizce ?

4. nezaman gelecek peki bu kalkan ?

5. Teşekkür ederim ederim, konuyu kaldırmadan sadece anketi düzenleseydiniz çok daha hoş olurdu ama ziyanı yok :)

Tam olarak anlayamadım son dediklerinizi ama eğer Güve işlevselliğini yitirir diyorsanız kalkan değerinin Güvede bir önemi yok aslında. Şöyle ki 315.000 temel darbeye sahip bir geminin kalkanı 1 milyondan fazla ise kalkan bitmeden can bitmiş olacaktır. Hasarı emme konusu ise alınan hasara etki etmiyor sadece zamansal olarak ilk 3 saniyeyi sonraki 5 saniye üzerine yayıyoruz.

Kalkan değeri biraz fazla ayarladım çünkü geliştiremeli bir kalkan 11.500 kalkana sahip zaten bu kalkanlar da %30 daha fazla güce sahip onlara göre. Oyunda Prometheus ile zaten lazerlerin ortalama hasarları %20 civarı arttı bunu dengelemek adına bence kalkan güçleri arttırılmalı.
    Çok büyük bir ilgi olmadıkça gelmeyecek bu sadece bir öneri ve fikir :)

6. e öyle diyorsunuzda darkorbit oyuncularının % kaçı aktif olarak forumu kullanıyo bunun farkındamısınız bilmiyorum,söylediğiniz gibi zaten savaşlar çok kısa sürüyor 5 saniyede tüm olaylar bitiyo zaten ilk kamuflajı açan direkt kazanmış oluyor, birsürü yeni lazer geldi gemiler 200.000 dmg den aşağı vurmaz oldu fakat gemiler bu hasarları kaldırmıyor direkt patlıyor okadar siliah getirileceğine bi kalkan daha mantıklı olurdu oyun çıktığından buyana aynı kalkanla oynuyoruz

7. Dediğiniz şekilde düşündüğüm için bu fikri fikir havuzuna açtım. Umarım bu veya buna benzer bir şey gelir ki oyuncular streuner gibi tek yemekten kurtulur.

8. peki bu kalkan işi nezaman netleşir

9. şöyle demek istiyorum arkadaşım halka ile oynayan insanların işine yarayacak birşey ve oyunda kalkan degeri artmamalı daha fazla zaten kendinde yazmıssın dp kalkandan önce biter halkayı engelleyen tek durum güve ile vurulması durumudur, ancak diyorsn ki kalkan hasarın ani verilmesini engelliyor yani, güvenin etkisini azaltıyor ben mi yanlıs anladım bilmıyorum ama o durumda gemiye verilen hasar diyelim ki 500 bin hasarı yemıyceksın ve 5 saniye boyunca 100k 100k olarak zamana baglı bir şekilde yiyeceksin ve bu kalkandan gidecek halkayı çok üstün kılar ki şuanki durumu öyle sayılır kalp ucus düzenini bitirdi sayılır

10. mevzu zaten savaşların uzaması,oyunda yetenek yok halkadaysan güvede patlıyosun kalpteysen burguda,geç tıklayan patlar

11. Evet doğu anlamışsınız ama 5 saniye içindeki hasar normal hasar gibi dağılacak yani sadece kalkana gitmeyecek. Kişi güve ile vuruyorsa 5 saniyedeki hasar yine aynı güve gibi etki edecek.

Bilmek imkansız bu aşamada.

Son düzenlenen: 3 Nisan 2019
  12. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,
    Rica ederim, maalesef konu açıldıktan sonra bu ayarlar değiştirilememektedir. Bu nedenle konunun bölüm kurallarına uygun bir şekilde tekrar açılmasını talep etmiş bulunmaktayım.

Bu bir remi paylaşım değildir, sadece ASİL-DENİZCi arkadaşımızın oyunda görmeyi istediği bir fikirdir. Bu fikrini bizlerle paylaşmak istedi ve bizler de burada yeterli desteği alırsa Merkez Edibe raporlayacağız. Tabi ki yine nihai karar merkez ekipte olacak, bu nedenle böyle bir kalkan gelir mi gelmez mi bilinmez. :)

İyi forumlar.

JohnShepard ve .Paradoks. bunu beğendi.
  13. Açıkçası oyunda olan bir özelliğin değerlerini biraz yükseltip önümüze yeni bir şeymiş gibi sunmayan nadir fikirlerden biri hoşuma gitti ancak bence bu ekstra bir özellik olarak gelmeli yani saldırı anında direkt aktif hale gelmek yerine oyuncu bunu kendisi aktifleştirmeli ki biraz olsun yetenek de işin içine girebilsin. Zaten birleştirme ile yapılan halini elde edebilmek için belli bir seviyede olmak gerekiyor. Bu seviyede de hiçbir oyuncu tepki veremeden patlamıyor. Tabii bu sürede dahi tepki veremeden patlayabilen oyuncular vardır ama bence onlar zaten patlamalı diye düşünüyorum. Ayrıca demek istediğiniz şey şu şekilde daha mantıklı olur gibi ilk 3 saniye boyunca Kalkanlar gelen hasarın %80'i yerine %90'ını absorbe eder.(aslında söylediğinizle aynı şeye denk geliyor ama bu hali terim olarak daha doğru) Ayrıca oyunda bu kalkanları kullanmak şu haliyle pek mümkün değil gibi çünkü saldırı anında hasarı tam olarak hangi kalkanın aldığını hesaplamak oyun için çok zor bir şey mesela şu anki B02 ve AS kalkanlarını aynı anda kullanacak bir oyuncu yeteri kadar AS kalkanı takmamışsa ve 3 saniyeden önce AS kalkanları biterse tam olarak oyunun nasıl bir tepki vereceğini kestirmek biraz zor. Bunun çözümüyse dediğim gibi bunu aktif bir yetenek olarak kullanabilmek Bu yetenekse gemide AS kalkan jeneratörleri dışında başka jeneratör olmadığında çalışabilmeli bir nevi RPG oyunlarında sıkça gördüğümüz set eşyası mantığında ancak belli şartlar yerine geldiği zaman gerçek gücünü ortaya çıkarmalı.

Son düzenlenen: 10 Nisan 2019
    .Paradoks. bunu beğendi.
  14. Öncelikle düşünceleriniz için teşekkür ederim. Absorve oranını biraz az seçtim çünkü canı çok az bir oyuncuyu da kurtarmak istemedim sonuçta birinin canı çok az ve kalkanı varsa ani bir saldırı ile kesmek mümkün olmaz bu da biraz oyun akışını değiştirir insanları sinir edebilir.

Evet karışık bir dizilim olduğunda hesaplamak zor olabilir ama bunun hesaplanması biraz kafa yorma ile ile mümkün. Bu kalkanlara erişebilenler birleştirme için biraz yüksek hesaplar olabilir ama uridium ve kredi ile de iki alt versiyonun olacağını söylemiştim. Bunların yanında özelliğin istenildiğinde kullanılabilmesi fikri düşünülebilir.

JohnShepard bunu beğendi.
  15. Kalkan oranı konusunda bir sorun yok zaten oyuna gelirse yine dengelemeler yapılır geliştiriciler tarafından. Sadece %50'sini absorbe eder demek aslında absorbe miktarını düşürüyor çünkü zaten normalde %80 absorbe oranına sahip bunu %10 daha arttırmak demek istediğiniz ekstra %50'lik absorbeyi yine sağlıyor yani aslında aynı şey.

16. Burada sanırım bir karışıklık var. Absorveden kastım kalkan yayılımı değil yani şuan ki kalkanların 8/92 hasar oranından bahsetmiyorum. Absorve olarak bahsettiğim şey kalkanın üzerine gelen saldırının ne kadarını depoladığı. Tabii işin aslı biraz daha karışık işliyor kalkan %80 yayılıma sahip ve şarj süresinde kalkan üzerine gelen hasarın %50'sini emiyor. Bu hasarın %20'si zaten darbeye gidecek ve kalan hasarın %50'si depolanacak sonuç olarak efektif depolama konuda verdiğim örnekteki gibi 300.000 hasar geliyorsa 150.000'i absorve eder şeklinde olmuyor. 300.000 geliyorsa bunun 60.000 darbeye gidecek (arge ve droit düzenlerini katmıyorum) kalan 240.000'in yarısı absorve edilecek.

Umarım doğru anlamış ve anlatabilmişimdir. Anlatamadıysam da buradayız konuşur anlaşırız elbet :)

Güncel :)

Sayfayı Paylaş