Öneri ArGe Konfigürasyonu

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve ALDEBARAN. tarafından 19 Nisan 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Arge Konfigürasyonu özelliğini gelmeli mi ?

1. Evet

83,3%
  2. Hayır

16,7%
  1. ALDEBARAN.

ALDEBARAN. User

Dostlarım merhaba,

Arge puanlarının sınırlı olması sebebiyle arge puanı dağılımlarını çok yönlü yapamıyoruz. Savunma argeleri(Yetenek ağacındaki üst sıra) genellikle tüm oyuncuların ortak olarak kullandığı argeler sabit olarak kullanılıyor ama toplayıcı ve saldırı kısmına geldiğimiz zaman ikisinden birine ağırlık vermemiz gerekiyor.
    Benim önerim ArGe Konfigürasyonu adında yeni bir özellik olucaktır.
    ArGe konfigürsayonu nedir;

ArGe konfigürasyonu gemide ki konfigürasyon mantığıyla her seferinde arge sıfırlamamıza gerek kalmadan belirli şekilde düzenlediğimiz arge dağılımlarını ihtiyaç durumunda kullanabilmemizi sağlayacak olan konfigürasyon seçeneğidir.

ArGe konfigürasyonunu hazırlamamız için bize 3 farklı konfigürasyon hakkı verilmesinin yeterli olacağını düşünüyorum.

ArGe Konfigürasyonunun geçişleri gemilerdeki gibi 5 saniye aralıklarla değil 12 veya 24 saat aralıklarla geçiş olmasının yeterli ve oyun için savaşlardaki dinamiğini etkilememesi açısından önemli bir durum.

Bu şekilde bir özelliğe neden ihtiyaç duymamızın sebebi oyunda yeni gelen etkinlikler ve görevler sonucunda sürekli farklı tarzda arge dağılımlarına ihtiyaç duyuyoruz. Örneğin Chromin etkinliği için bağlayıcı ışın büyük bir öneme sahip veya Galaktik çekişme gibi pvp bazlı etkinliklerde full savaş argesi bize daha çok avantaj sağlar her ay gelen etkinliklerde sürekli olarak arge sıfırlanması mantıklı değil çünkü arge sıfırlamak zaman ve uridium kaybı.

Bazı görevler özellikle 100 yeni görevdeki 10'un katı olan görevler ve Black light görevleri Yüksek şeref veriyor Acımasız I ve Acımasız II argeleri Şeref ağırlıklı görevlerden kazanç sağlamamız için önemli ama savaş esnasında 6 arge puanı kayıp sağlıyor.

Bu öneride çözmeyi amaçladığım sorunlar;
    Arge sıfırlamak her seferinde katlanan bir maliyeti olan ve skylabtaki seprom üretiminin kısıtlı olması nedeniyle uzun süren bir durum birçok oyuncu daha öncesinde yaptığı yanlış arge dizilimleri ve çok sayıda sıfırlama yüzünden sorun yaşıyor.

Farklı Durumlarda örneğin Savaşlarda, etkinliklerde ve görev bitimlerinde argelerimizden olabildiğince fazla fayda sağlamak.

Konu geliştirilmeye açık lütfen fikrinizi belirtmekten kendinizi alıkoymayın :)

Konu hakkında öneri ve görüşlerini bildiren, okuyan herkese teşekkür ederim.

Son düzenlenen: 23 Nisan 2021
  2. Sqweegell

Sqweegell User

Arkadaşlar artık yeni özellik önerisi yapmayı bırakın bence adamlar var olan sorunları çözemiyor yeni özellik nasıl getirsinler?

3. ALDEBARAN.

ALDEBARAN. User

Oyunda uzun süredir devam eden sorunlar var ve bir sürü yenilik geldi. Var olan özelliğin geliştirilmesi adına öneride bulundum oyundaki sorunlar için bizim ve forum yöneticilerinin elinden bir şey gelmiyor o yüzden oyundan daha fazla keyif almamız için elimizden geldiğince oyuna katkı sağlamaya çalışıyoruz oyunun geliştirilmesi için fikir sunmakta katkı sağlama durumuna dahil olduğunu düşünüyorum.

militaryship-3 bunu beğendi.
  4. Ben açıkçası oyuna ilk başladığım dönemlerde ar-ge senin anlattığın mantıkta olur diye düşünmüştüm , bence de böyle bir yenilik getirmeleri şart . Dediğin gibi 24 saatte 1 değiştirme imkanı tanınması bence de mantıklı olurdu . Oyun ar-ge konusunda hiç affedici değil zaten , her sıfırlamada maliyeti artıyor . Ar-ge konusunda daha gevşek olmaları gerekir , +1 .
    Söylediğinin aksine , sorunlar devam ederken yenilik / etkinlik getiriyorlar , o yüzden güncelleme ve fikir havuzunu aktif tutmak iyi olur . Çok az da olsa gerçekleşen fikirler olmuştu .

ALDEBARAN. bunu beğendi.
  5. .Mephistos.

.Mephistos. S-Moderator Team Darkorbit

Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarına uygun olarak açtığınız için teşekkür ederim, şu andan itibaren konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca konunuz an itibari ile Güncelleme ve Fikir Havuzu İndex konusuna da eklenmiş bulunmaktadır. :)

İyi forumlar.

ALDEBARAN. bunu beğendi.
  6. [rüya]

[rüya] User

bunun için forumda yeni başlayanlar bölümünde arge demo adlı yardımcı bir script mevcut oldukça kullanışlı tavsiye ederim.

7. kesinlikle destekliyorum .

ALDEBARAN. bunu beğendi.
  8. ALDEBARAN.

ALDEBARAN. User

Merhaba konuyu bir kez daha okumanızı öneririm yukarıda bahsettiğim gibi bu öneride bulunmamın ana sebebi argelerden olabildiğince fazla fayda sağlamak ve bu faydayı sağlarken tekrar tekrar arge sıfırlamamak içindir yani arge demo adlı script açtığım konuyla muadil bir çözüm sunmuyor.

Örneğin pvp bazlı bir etkinlik geldiği zaman 2-3 toplamda 5 arge puanı isteyen Acımasız(şeref) argesi veya uzaylı avcısı(npc hasarı argesi) neden lazım olsun onun yerine Mayıncı I-II, Patlayıcı Uzmanı argelerini kullanmak daha mantıklı olacak. Arge puanının 50 adet ile sınırlandırılması oyuncuları belirli yönde arge dağılımına yönlendiriyor Kabaca bunlar; Saldırı Savunma ve Toplayıcı argeleri

Arge sıfırlamak maliyetli(her seferinde x2 sıfırlama ücreti) ve zaman kaybı(skylabta ki seprom üretiminin sınırlı olması sebebiyle ) olduğu için hızlı ve ucuz çözüm olarak bu öneride bulunmak istedim değerli yorumun için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş