Arkadaşlar kısa bir sorum olacak

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve RAMMFİRE tarafından 20 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. RAMMFİRE

RAMMFİRE User

300 uridyumun %30indirimi nekadar yapar ona göre bir hesaplama yapıcamda

not :kabul ediyorum matematiğim gerçektende çok kötü

arkadaşlar aslında soracağım soru tam olarak şu bende şuanda 30 arge var

ek olarakda 121 tane dosyam var

şimdi ben 4 tane daha arge yapmak istiyorum toplamda 34 argemin olmasını istiyorum yani 30 argeden sonraki 4 arge olması için gereken toplam dosya sayısı 2429 fakat bende 121 tane dosya var 2429 dan 121 i çıkarırsak 2308 dosya eder

2308*300=692400 bin uridium yapıyor yani şuanda 4 arge için 692400 uridiuma ihtiyacım var diye bir sonuç çıkıyor.Fakat bende %5 vip indirimi + %25 indirim paketi ylen toplamda %30 indirimim var fakat 1 günlük dosyası 300 uri yapıyorsa %30 indirimle bu sonuç kaç çıkar onun hesaplamasını merak ediyorum ya bana 300 urinin %30 indirimlisi kaç eder onu söyleyin yada direk ihtiyacım olan uriyi söylersenis sevinirim.

umarım derdimi anlatabilmişimdir :D

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 20 Şubat 2014
  2. kartal2670

kartal2670 User

merhaba RAMMFİRE ,

kendine haksızlık etme aslında matematiğin bayada iyiymiş dostum , soruna gelirsek senin hesabına göre sana 692400 uri lazım , indirim paketi ve vip indirimini düşersek geriye 484680 uri kalır ...

kolay gelsin iyi oyunlar dostum :)

3. RAMMFİRE

RAMMFİRE User

bende şimdi öyle yaptığımı fakettim aslında çok sağol çok iyi oldu demekki %30 indirimle toplamda yaklaşık bi 200 k uri kaar ediyorum

ek olarak birde şunu sorucam şuanda 4 tane havocum var sence bu uriylen zetaya basıp havoclarımı fullemeyemi çalışim yoksa argeyemi yatırayım ? oyundakilerin çoğu pala toplayarak kapı yapıyor o yüzden kapıya basmamak daha ağır basıyor ama bir yandanda havocum olmasını istiyorum. Diğer taraftan düşünürsem argede önemli birşey

4. kartal2670

kartal2670 User

dostum ikiside olmazsa olmaz denilebilecek bir ihtiyaç , bana göre arge daha önemli ben önce argemi tamamlamıştım , şimdi havoc yada LF4 eksiğimi tamamlamak için kapı yapıyorum ama sana göre havoc daha önemli olabilir ve önce onları tamamlamak istersin orasına sen karar vereceksin ...

(birde her yaptığın kapıda havoc yada LF4 çıkmıyor tamamlamak uzadıkca uzuyor bunuda göz önünde bulundur bence )

5. Nefes

Nefes User

Merhaba

Yazdıklarınızı okudum ve benim düşünceme göre argeniz yeter düzeyde çünki bendede 30 arge var ve bana yetiyor çünki ben sıralamaya oynayan birisi değilim ve 692bin uride az değil sizin havocunuz eksikmiş ben yerinizde olsam havoçlarımı tamamlamak için kullanırdım tamam uri basmak insana biraz zor geliyor ama pala toplamakta ayrı bir işkence diye düşünüyorum en son 1 ayda hiç aralıksız pala toplayarak 11 bin pala toplamış ve kapıya basmıştım eğer uriyi alacaksanız havoclarınızı tamamlamak için kullanabilirsiniz geminizi güçlendirmek adına buda bir adımdır KARTAL2670 arkadaşımızın düşüncelerine katılıyorum.

Soeunuzu yeni başlayanlara alıyorum çünki diğer üyelerimizde size fikirler verecektir diye düşünüyorum ona göre kararınızı verirsiniz.

Son düzenlenen: 20 Şubat 2014
    kartal2670 bunu beğendi.
  6. RAMMFİRE

RAMMFİRE User

Çok sağolun düşünceniz için doğru söylüyorsunuz sonuçta sıralama oynayan bir insan değilim bana 30 arge yeter. Fakat bu 30 argeyi nasıl dağıtmalıyım en iyi sonuç için ?

bende şu şekilde dağıtılmış

gemi gövdesi I 2/2
    mühendis 1/5
    Kalkan enerjisi 5/5
    kelle avcısı I 2/2
    gemi gövdesi II 3/3
    Roket uzmanı 5/5
    Isı Ayarcısı 1/5
    Kalkan sıklığı 5/5
    Ayarcı 3/5
    Kelle avcısı II 3/3

Sizce dizilimim doğrumudur yanlışmıdır ?

ek olarak ısı ayarcısına verdiğim 1 argeyi keşke vermeseydim diyordum

7. MadForeigN

MadForeigN User

300 uridium'un %30 indirimli hali 210 uridiumdur kardeşim. İyi oyunlar...

8. kapıya uri basma. 200k uri ile kaç kapı açabilirsin ki ??
    pala topla senin için daha iyi olur. o 200k uriyi lf4 ve/veya iris geliştirmesine harcayabilirsin

9. Nefes

Nefes User

Merhaba

Ayarcıyıda 5/5 yaparsanız daha etkili vurabilirsiniz bence gayet iyi dağıtmışsınız kendinize göre.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.