Öneri Astrobiyolojinin altın çağı

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ☆☆FЄTİH☆☆ tarafından 24 May 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Yeni bir düşmana ne dersin ?

 1. Bırakın gelsin.. gel hele gel gel

  oy sayısı 138
  89,0%
 2. Ben low yaparım hacı yorma beni...

  oy sayısı 17
  11,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Merhaba Uzay Pilotları,

  Acil bir duyuru ile bu haberi sizlere ulaştırmam gerekiyor. Şirketimizin bünyesindeki astrobiyologlar evrenin uzak bir köşesinden gelen sinyallerin zeki bir yaşam formuna ait olduğunu belirlemişti. Bilgi diğer şirketler ile paylaşıldı. Bu durumda insanlık için beraber çalışma teklif edildi. Yola çıkan 3 şirketin birlikleri 150.000 ışık yılı mesafeyi geliştirilen yeni teknolojilerle kısa sürede kat ederek sinyalin geldiği koordinata ulaştı. Bölgeye ulaşan kamufle birlikteki astrobiyologların ilk mesajları devasa bir koloninin uzayın bu köşesinde milyarlarca yıldır gözden ırak bir şekilde evrimleştiklerini ve akılalmaz güçlü bir yapıya ulaştıklarını anlatıyordu.

  Ancak beklediklerinden daha güçlü bir savunma ile karşılaştılar. Hayatta kalan son pilottan alınan mesajda acil takviye birlik gönderilmesi belirtilmişti. Öldürülen birkaç yaratıktan elde edilen bilgiler teknolojik ve biyolojik olarak çok işimize yarayacağa benziyor.

  Bu saldırının Gazisi olan pilot son enerjisinin büyük bir kısmını fedakarca davranarak kamufle yeteneğine harcadı ve bölgenin geniş bir taramasını yaptı. Son mesajın yanında bölge hakkında geniş bilgiye sahip bir de ek geldi.

  Şimdi Şirketlerde OHAL ilan edildi ve bütün pilotlar bu yeni yaratık türünü bizim üzerimize gelmeden bulundukları koordinatta yok etmek üzere eğitime alındı. Kısa süre sonra bölgeye büyük çapta bir saldırı gerçekleştirilecek sen de bu savaşta yanımızda olmalısın şirketin ve insanlığın sana ihtiyacı var.

  Unutma ! sen yoksan bir kişi eksiğiz. Ateşleyeceğin her lazer ve roket kullanacağın her özellik bizi bir adım daha zafere yaklaştıracak.

  Haydi ( Pilot Adı ) seni bekliyoruz !!!  Saldırı Kodu : LAZARUS
  [​IMG]
  Bölgeden elimize ulaşan tek görüntü​


  Detaylar :

  Bölgedeki 3 yeni tür keşfedildi ve hemen bir sistematikleştirme yapıldı.

  UBER seviyesindeki yaratık # ULTİO # (Yunan mitolojisi : İntikam Tanrıçası )

  Hayat Puanı 3.000.000
  Kalkan 2.000.000
  BOSS seviyesindeki yaratık # ERESBOS# ( Yunan mitolojisi: Karanlık Tanrısı)

  Hayat Puanı 1.700.000
  Kalkan 1.500.000
  NORMAL seviyedeki yaratık # THANATOS # ( Yunan mitolojisi : Ölüm Tanrısı)

  Hayat Puanı 900.000
  Kalkan 800.000
  Unutmadan : Yaratıkların bulunduğu bölgeye ulaşmak için HiperUzay teknolojisi kullanıldığı için herhangi bir porttan koordinatları belirterek değil sadece atlama kuponunuzu kullanarak geçebilirsiniz. İnsanlık için geri dönüşü olmayan bu bölgeye yardıma gelecek cesaretin var mı ?
  [​IMG]
  FORUM DEĞERLENDİRMESİ İÇİN AÇIKLAMA:

  Arkadaşlar konu hakkında birkaç açıklamam var
  # Haritaya atlayınca geri dönüş portu yok giriş portu da yok atlama kuponu ile giriyorsunuz. Patlayarak çıkabilirsiniz. Giriş için atlama kuponu gerekli.

  # Yaratıktan 75 milyon adet bulunacak. Bu sayı 75 bin adete ( toplam yaratık populasyonunun % 10'u ) kadar patlatılacak, azalan yaratıklar bölgeyi terk edip kolonideki birey sayısını klonlama ile çoğaltarak geri gelecek. anlayacağınız harita bazen boş olabilecek. Saldırıya koruma bölgesi haritada 24 gemi olana kadar olacak 24 kişi limitine ulaşınca yaratıklar fark edecek ve saldırıya geçecek.

  # Yaratıkların diğer özellikleri DO tarafından belirlensin.

  # Haritaya erişim uzun aşlama CPU ile atlama kuponu kullanılarak yapılacak bu yüzden herhangi bir harita ile bağlantısı olmayacak ve yıldız sisteminde diğer haritalardan ayrı olarak gösterilecek.

  [​IMG]
  Eksik veya " hacı şu da olsa iyi olur " dediğiniz şeyler varsa yorumlayın lütfen.

  ________________________________________
  Güncelleme 1.0: Yaratıklardan güçsüz oyunculara destek amaçlı olarak 1 hafta süreli LF3 ve kalkan bu koordinatlarda imha edilen yaratık enkazlarından çıkan yeşil kutulardan verilebilir. Böylece bu oyuncular kısa süreliğine de olsa vuruş güçlerini arttırabilirler. 1 hafta için de 1.500 Uri riske atılır mı orasını bilmiyorum.

  Güncelleme 1.1: geribildirimler sonucunda 75 milyar yaratık adedi 75 milyona çekildi ve yaratıkların haritayı terk etme sayıları toplam nüfusun % 10 u olarak belirlendi. Yani 7.500.000 yaratık kalana kadar savaşaklar. Kimse neslinin tükenmesini istemez değil mi ?

  Güncelleme 1.2 : Gelen bazı öneriler ile yeni bir uygulama geliştirdim.
  Keşfedilen koordinatlara yapılan saldırılar sonucunda bölgeyi kısa süreliğine boşaltan bu yeni düşman türü geri geldiğinden ana Ekranda bir uyarı mesajı belirecek " Galaksinin Koruyucuları Şimdi Yine savunma vakti hemen geminin başına geç ve ekiplere destek ol ! " Ana sayfanın arka rengi saldırı olduğunu belirtecek şekilde renk alacak.


  Güncelleme 1.3 : Ve bütün bu çatışmalar sonucunda en fazla düşman yok eden her şirketten 1 oyuncuya toplamda 3 oyuncuya "Galaksi Koruyucusu" ünvanı verilecek.


  Güncelleme 1.4 : Bu esrarengiz alanda yoğun çatışma altında kalan ve haftalardır kendilerinden haber alınamayan cesur Pilotlarımız geri döndüklerinde Muharebeden geri kalan ganimetten büyük bir bilgi ve eşsiz elementler elde ettiler. Teknoloji Fabirakalarında Bilim insanları buldukları bu elementleri ele geçirdikleri yeni bilgiler ile nasıl kullanılacağını öğrenerek Yeni Nesil Silah LF4 geliştirme şansına sahip oldular. Eeee Bu cesur savaşçıları bir şekilde ödüllendirmek gerekiyordu.
   
  Son düzenlenen: 4 Kasım 2015
 2. Yunan Tanrı-Tanrıça isimleri değil de daha çok Uzaylıca düşünmelisin bence.

  Mesela ;

  1.Uzaylı [Normal] : Rednex
  2.Uzaylı [Boss] : Reddox
  3.Uzaylı [Uber] : Radnex

  Veya

  - Krijen
  - Kriten
  - Kraiten

  Veya şimdiki Parazit Etkinliğinde olduğu gibi ;

  - Gygerthrall
  - Gygerim

  (Geiger cihazından geliyor Gyger ismi)
   

 3. charmander
  charmelion
  charizard gibi mi :D
   
 4. Bilemem :/ :D
   
 5. peki genel olarak düşüncen nedir ? ankete de katılır mısın ?
   
 6. Bu sanırım Cubikon Graveyard gibi bir harita Atlama CPU ile gidiyoruz. Direk mi yoksa Cubikon Graveyard gibi 250/1 sistemi mi var ? İki türlü de güzel bir map beğendim.

  Buna özel görevler de eklenebilir.
   

 7. Uzun atlama CPU takılı ise ve uzun atlama kuponu var ise atlanıyor. Kupon yoksa atlama da yok. Yıldız haritasını açınca karşımıza çıkan haritaların bir köşesinde hiçbir harita ile bağlantısı olmayan bir koordinat gösterilecek kırmızı yanıp sönen. harita üzerine tıklayıp atlayacağız.

  Hatta onun görselini hazırlayıp ekleyeyim

  Yıldız sistemi görseli eklendi.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 24 May 2015
 8. ÇORBACI

  ÇORBACI User

  Hikayeye bayıldım oyum olumlu.
   
  ☆☆FЄTİH☆☆ bunu beğendi.
 9. teşekkür ederim. :)
   
 10. Yeni yaratık ve haritanın olması iyi olur fakat bu düşünceyi biraz daha geliştirmeli ve herkesin faydalanması yönünde düzenleme yapman gerekiyor yoksa haritadan yararlanamayanlara haksızlık olur.
   
 11. Herkesin faydalanması derken ?
  CPU ve atlama kuponu sahibi olmak burası için temel ve basit gereksinimler.
  Bölgeye geçme leveli yazmadım dikkat ederseniz. 24 kişilik bir kalabalıkta minimum 3 tane grup kurulabilir.
   
 12. 10 numara 5 yıldız
   
  ☆☆FЄTİH☆☆ bunu beğendi.
 13. teşekkürler...
   
 14. decwert

  decwert User

  10 numara 5 yıldız
   
 15. Teşekkür ederim abi..
   
 16. WolfWar

  WolfWar User

  Güzel bir portal ve güzel bir hikaye olmuş eline sağlık. Bir de yunan tanrı isimleri yapman iyi olmuş oyunda ki bir çok galaksi kapısında da var zaten (kronos, hades vb.) .
   
  ☆☆FЄTİH☆☆ bunu beğendi.
 17. Güzel olur bence ama benim işime yaramaz LoW da daha 1 yaratık kesemedim :D ama yaratıklar kesilince ne verecekler? bu arada o resimleri neyle yaptınız?
   
  ☆☆FЄTİH☆☆ bunu beğendi.
 18. Teşekkür ederim.
  Şunu belirteliyim buraya "portal" ile ulaşmıyoruz atlama kuponu ile ulaşıyoruz. :) isimleri öyle yazdım ama böyle bir sistem kabul edilse de DO yönetimi kendine göre isimler belirleyecektir. Özgün olarak yapmazlar sanırım :D

  Yaratıklarda DP ve Kalkan dışında bir değer belirtmedim çünkü DO yönetimi kendisine göre bir değer atayacaktır. İlk iki fotoğrafı Google dan aldım son fotoğrafı kendim photoshop ile yaptım.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 27 May 2015
  TheGameR159 bunu beğendi.
 19. Davy_Jones

  Davy_Jones User


  Woooow Müthiş hazırlanmış güzel bi fikir :)
   
  ☆☆FЄTİH☆☆ bunu beğendi.
 20. Teşekkürler Davy...
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.