ateistkeci (Tufan:) )

Konusu 'Kim kimdir? Oyuncu' forumundadır ve ateistkeci tarafından 21 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Ben de zengin olmak isterim tabi. :p

2. ateistkeci

ateistkeci User

Hepsi kapitalist düzenin suçu işte hep :(

3. Şu anki en iyi düzen kapitalizm. Sosyalizm, kömünizm gibi diğer ekonomik fikirlerin hepsi çöktü çünkü. :)

4. ateistkeci

ateistkeci User

Liderlerin yanlış yönetimleri sonucu çöktü ama :) hem kapitalizm sadece insanları sömürme üzerine kurulu hani :D

5. Quenn

Quenn User

Ben erkeklerin mutlaka bekar evi diye nitelendirilen kendi başlarının çaresine bakmayı öğrendikleri şeyi yaşamaları gerektiğini düşünüyorum (kızlarda evde sorumluluk alarak öğrenmeliler yan gelip yatınca ilerde onlarda zorluk çeker)
    Kendi yemeğini kendin yapabilirsin unutma her evde yemek yapan kadınlar var ama en iyi aşçı olarak dunyada erkekler sivriliyor, eşin yemek yapamayabilir sen yapabilirsin yada ev işlerini de ortak yapabilirsiniz bunlar artık aşılmış şeyler diye düşünüyorum :)

Aşktan kapitalizme nasıl geçtiniz anlayamadim :D
    zenginlikte görecelidir
    sağlıklı mısın +1
    Yaşadığın bi çatı var mı +1
    Karnın tok mu +1
    Giyecek buluyor hatta dolabindan sevebiliyor musun +1
    Darkorbit oynayabiliyor musun +100 (zamanın var demektir, hobin var demektir, oynayacak ekipmanin var yada ulaşabiliyorsun demektir)
    Daha birçok şeyde sayılabilir
    Bunlardan biri yada birkaçı eksilince zenginliğini farkediyorsun ama insanoğlu aç gözlü hep daha fazlasını ister :) sizin zenginlikten kastınız para biliyorum ama ne bilim para olupta harcamayan çok kişi var mesela alanyada herkes arsa zengini ama hala gidip pazarda maydanoz satıyor vb zengin insanlar bence varyemez oldukları için zenginler kazandıklarını harcamayip biriktire biriktire zengin oluyorlar garip geliyor bana o_O
    Minimalist yaşamı benimseyebilsek kapitalizm ölür ama herkese göre değil bu malesef :rolleyes:

VELİBİNALİ bunu beğendi.
  6. ateistkeci

ateistkeci User

Devrimi yapmak için kapitalizm nefretini aşılamamız gerekiyor her yerden geçeriz :D

Yaptığın zenginlik listesini fulledim :) zenginim ve mutluyum demek bu :))

Minimalist yaşasak bile biz herkes kabullenmez dediğin gibi :( minimalist küçük şeylerle mutlu olan insanlar olsak dünyada sorun kalmazdı :'D

Quenn bunu beğendi.
  7. Emin ol bazı insanlar sömürülmek isterler. Gönüllü köleliği arzu edenler olduğu gibi. Şimdi biz bunlara sömürülmeyeceksiniz, köle olmayacaksanız dersek şiddetle redderlerler. O yüzden onların bu durumuna devam etmesinde sakınca görmüyorum. Biz kendimiz için sosyalizm yapabiliriz ama bunu başkasına davet etmek gereksiz geliyor. İşte kapitalizm de burada başlıyor. Bireycilikle. Sömürülmek isteyeni sömürmekle bir sakınca görmemekle. Ama elbette sömürülmek istemeyen de sömürüye zorlanıyor. Başta da dediğim gibi kendi sosyalizmimi burada kurabiliriz.

Ben öyle bir insanım. Kafam dağınık ya da kafam birden çok şeyi aynı anda düşünüyor veya bağlantı kurmayı seviyorum. Artık hangisiyse bilemem. :p

8. ateistkeci

ateistkeci User

O halde odamda sosyalizmi ilan ediyorum! Herkes birbiriyle eşit haklara sahip olacak :D

Quenn bunu beğendi.
  9. Odandaki sosyalist tavrını her durumda koru ama önce kendin için. :p

10. Quenn

Quenn User

odandan kasıt kendi odan mı yoksa bu başlığın altı mı :D
    eğer burasıysa burayı daha çok sevdim :)
    şaka bi yana sosyalizm bile ütopya gibi geliyor kapitalizmin yanında :(

11. ateistkeci

ateistkeci User

Koruyacağım ve yayacağımdan emin olabilirsin yoldaş!
    Burası benim odam :) burası artık sosyalist bir konudur :p

Ütopya Komünizm, o da tüm dünya sosyalizmi kabul etmeden olmayacağı için :( ancak Sosyalizm hala bazı ülkelerde zorla olsa da devam etmeye çalışıyor; zorlanmalarının sebebi de kapitalist dünyada sosyalizmin tek başına yaşayamaması :( sosyalizm tüm dünyanın birlikte direniş içerisinde olması demek ama şu an bu imkansız :(

Quenn bunu beğendi.
  12. Themis.

Themis. Guest

Merhaba,

Ne yazık ki burası sosyalist bir oda değildir. :D Kurallar gereği Forum içerisinde siyasi vb. konuları tartışmak/konuşmak yasaktır. Lütfen bu konuşmanın devamını getirmeyiniz.

İyi forumlar.

Quenn bunu beğendi.
  13. ateistkeci

ateistkeci User

Kusura bakmayın modum o konudan uzaklaşıyorum ve tekrar demokratik bir konu haline getiriyorum burayı ayrıca uyarı için teşekkür ederim :)

14. Quenn

Quenn User

Basıldık :D :p
    Eh o zaman bi çay ısmarla da içimiz ısınsın :) hiç misafirperver değilsin bah kuru kuru sohbet :p

15. ateistkeci

ateistkeci User

Hemen getiriyorum çaylarrrrr :D

Quenn bunu beğendi.
  16. Quenn

Quenn User

@ERDALBAGGAL basabilir şimdide çay erdalbaggalda içilir diye :D

17. ateistkeci

ateistkeci User

Bakkalım çay getirse bize keşke :(

Quenn bunu beğendi.
  18. Manitu

Manitu Guest

Çay varsa ben de varım :D

19. ateistkeci

ateistkeci User

Olmaz mı modum böyle çernobilden gelme çayımız var :))

20. sosyalist keci,sen simdi frigyalilardan baslar modern kapitalcilere kadar savas acarsin gibime geldi.bol sanslar. şampiyon cimbom