Duyuru Ayarcı Argesi Önemli

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 18 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Merhabalar arkadaşlar burada ki yöneticiler ayarcının vuruş hasarına etkisi yok desede aslında var;

Nasıl mı var ?

Ayarcım olmadan önce gemim pusatda çifte + sepromda + Hedefleme cpu %50 + burguda x4 ile maksimum =64 k gördüm

Ayarcıya 2 arge bastım üstüne yine yukarıda ki yazdıklarımın aynısını yaptım X4 ile burguda = 73-78 k maksimum gördüm.

Yani şöyle oluyor ki ayarcı argesi vuruşu kritik olarak etkilemekte.

Ayarcı argeniz yoksa kritik yüksek vuruşları sistem atmanızı miss olarak engellemekte.

umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 18 Şubat 2016
  2. Mantıklı. Gizli özelliklerinden biride böyle sanırım :)

3. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

benimki 5/5 ama hala misliyorum :)baska seylerde etkilidir belki + verdiginiz.vurus farki bakmadim hic .petim bile arada missliyor benim.

4. Ayarcı arge özelliğindeki belirtilen detay zaten lazer salvolarınızın boş hasar bizim miss dediğimiz olay yani bunun şansını aza indirmektir vuruşa yansıma ise ayarcı gemide ve konfigürasyonda bulunan her lazer ekipmanı için ayrı ayrı işlemekte gemilerimizin belirli vuruş aralığı vardır bunun temel etkisi boş atışlar oluşturur her lazer in ayrı ayrı mis vurma ve başarılı vuruş yapma çetelesi mevcuttur sistemde belirli bir alt seviyeyle üst seviye arasındaki değişimin asıl sebebi budur böyle olmasa lf 4 200 hasar ibaresinde bulunun 200 ü her seferınde vuracak olursa zaten vuruş aralığınızın en üst seviyesi bu şekilde alınmış oluyor gelelim ayarcının bunlar üzerindeki etkisine.

Ayarcı adlı arge özelliğinde bu lazerlere artı bir vuruş hasarı vermiyor elbette ancak boş vuruş olasılığını düşürdüğü için gemindeki her lazer ekipmanı için bu olasılı ayrı ayrı işlendiğinden ötürü doğal olarak miss vuruşlar azalıp damage üst sınırınız artıyor olay bundan ibaret hasar özelliği vermesede geminin potansiyel üst hasar aralığını arttırıyor.
    İyi forumlar dilerim.

5. Ki zaten bende diyorum ki sistem ayarcı olmadan kritikleri miss saymakta.

Ayarcı argeside geminin vurabileceği kritik vuruşları aktif hale getiriyor yani ekstradan vuruştan bahsetmiyorum.

6. Yok aslında tam olarak öyle demeyelim çünkü sistemin getirdiği bir kısıtlama yok yanlış anlaşılabiliriz kritik vuruşların miss çekmesi gibi bir durumdan öte şöyle birşey den bahsedeyim sana örneğin pld 3030 roketlerini biliriz ne kadar çok mis vurduklarını da biliriz hepimiz :D ancak kendinizde deneyebilirsiniz ateş ettiğiniz npc veyahut yaratık far ketmez isabet oranını kendınız de geminin hareketleri ile bir nebze olsa artırabiliyoruz veyahut savuştura biliyoruz gemi hareketsiz haldeyken ateş ettiğiniz npc veya düşman roketleriniz ve lzerleriniz çok daha az miss vurur ancak saldırıa bulunduğnuz hareketli bir hedef ise sıyrılma avantajı sağlayarak roket ve lazer vuruslarında boş geçme şansını artırıyor darkorbit 3d olmamamısına rağmen bu ve buna benzeri çok püf noktası olan bir oyun bunlar tecrübeli oyuncular tarafından öğrenilmiş ve kimselere çaktırmadan kullanılan yöntemlerdir ve daha çok bilmediğimiz ince detayların olduğu kesin.

Konumuza gelincede miss atış demek karşıdaki hedefin atışlarımızdan tamamen sıyrılması demek bunun belirli bir yüzdesi mevcuttur sistemde bu yüzdeyi azaltmak için ayarcı kullanırız ve diğer lazerlerimizede etki ettiği için yüksek damage aralığımız yukarda da bahsettiğim gibi artabiliyor ancak vuruş aralığınızda bir değişme olmaz sadece yüksek hasar potansiyelinize etki ediyor. ayarcı konusu açılmışken yanıltma manevrası yeteneklerinden de bahsetmemiz gerekir bu yetenek de tıpkı ayarcı gibi işlemekte ve bize ateş eden düşmanlara karşı daha çok sıyrılma olanağı verip üzerimize gelen miss vuruş yüzdesini artırmaktadır.

Bu konun açılması çok iyi olmuş senide tebrik ederim dostum bilinmeyen veya eksik bilgilere sahip olduğmuz şeyler eminimki daha ço vardır senin bu konuyu ele alıp bilgilendirmeye çalışman açısından sana da teşekkür ederim.

D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R bunu beğendi.
  7. ayarcının vuruşa etkisi dolaylıda olsa vardır şöyle izah edeyim.ayarcı vuruşun mis geçmesini önler bunun artısı nedir her salvoda örenk 35 lazer diyelim arge verilmeden her salvoda 3 4 lazerin mis geçtiğini düşünün vuruş otomatikman düşer ama arge verdiğinizde 3 4 lazer yerine her salvoda 1 2 lazer mis geçtiğinde haliyle en alt ve üst vuruşlarıda etkiler.zaten burada bir durum daha varki oda biz her salvoda attığımız misler görünmüyor arada bir görebiliyoruz..hatırlarsanız eskiden attığımız misler tıpkı yediğimiz gibi değişik renkte idiler artık öyle değil karşı tarafa verdiğimiz hasarı gösteren isabet değeriyle attığımız misler aynı renkte oldu..bunun amacıda sonzamanlarda artan misleri kmufle etmek olsa gerek..

8. Dün 3. Ayarcıyı bastım gemi 2-1 de idi gemimin canı fulldu 210.000 k dp 110.000 k kalkan vardı

Argeyi basınca birden dp 175.000 e düstü kalkan 75.000 e düştü yavaş yavaş tamir olup yine yukarıda ki sayıya ulaştı.

Arkadaşlar benden demesi argelerin gizli pasifleri var.

GREED bunu beğendi.
  9. Ayarcıyı 5/5 yapmak şart ;)
    bende 3/5 ama 4/5 yapmak isterim :(

10. Seprom bekliyorum 2 arge basacam :)

11. Sen onu yazarken 4/5 yaptım :)

12. Eğer kalkan enerjisi ve gemi gövdesi varsa argeyi resetleyip öyle uygulamış olabilir.
    Ben dün 5/5 yaptım ama zetada pek dikkt etmedim argeye :D

13. bilgi veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.bu bilgiler sayesinde kaçınma manevrasının gizliden önemini kavradım.kaçınma manevrası hakkında sürekli kafam karışıktı.boşamı değilmi diye.ben cevabımı aldım.arkadaş isterse konunun kilitlenmesi uygundur.
    keyifli forumlar.

14. Bir mod bu konuyu konuşmacı köşesine taşıyabilir mi ?

15. GREED

GREED User

O değilde keşke vsyi sende ayarcı yokken atsaymışız :D

16. Mert bence sus 2 0 avans verdik size zaten :D

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 22 Şubat 2016
  17. GREED

GREED User

Neden 3 olmasın :rolleyes:

18. Bak o gün insta kullanmadım savaş fabrikası pet kamu vs kullanmadım bir sonra ki eğitimlerde tam güç kullandırtmayın bana ;)

Biliyorsun aşırı güç kullanınca ne olduğunu :)

19. GREED

GREED User

Tamam aldım mesajı :p

20. Olabilir. Olmayabilir de. Darkorbit'in hesap/pasif etki sistemi üstü kapalı bir sistem. Oyuncuların keşfetmesi gerekiyor , bu yüzden olur mu olmaz mı ben yorum yapamayacağım.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.