Bağlantı sorunu ile ilgili ilk açıklama

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve Prometid tarafından 30 Mart 2024 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Prometid

Prometid User

Bağlantı sorunun 18. saatinde İngilizce forumda ilk açıklama yapılmış;

Merhaba Uzay Pilotları,
    Bu sadece neler olup bittiğine dair hızlı bir açıklama.
    Son birkaç aydır, özellikle çoğu oyuncunun çevrimiçi olduğu hafta sonları ve tatil günlerinde DarkOrbit web sitesini ve oyun sunucularını hedef alan DDoS saldırıları yaşıyoruz. Platform ekibi çok sayıda koruma mekanizması uyguladı, ancak saldırılar gelişmeye devam ediyor.
    Bu konuda çalıştığımızı ve mümkün olan en kısa sürede hizmeti yeniden başlatacağımızı temin edebiliriz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.
    DarkOrbit Ekibiniz
    KAYNAK

TR|SUBUTAY bunu beğendi.
  2. noktakoyam

noktakoyam User

yaw ddos değil, etkinlik var diye adamlar yüzlerce bot atıyor. ddos sanıyorlar. kayıt paralı olmalı ya da event zamanı kapatılmalı

3. TR|SUBUTAY

TR|SUBUTAY Board Administrator Team Darkorbit

4. oyuna giriyorum bir donuyor ve bir daha girmiyor kaç gündür. Programları sildim java vs yeniden yükledim düzelmiyor. Genel bir sorun mu var, ben mi böyle bir sorun yaşıyorum, tam da çifte kapı ve uzay yumurtalarına denk geldi

5. osm_23

osm_23 User

her hafta sonu aynı muhabbet kaç haftadır hafta sonu bi oyun oynayamadık gitti

6. 2 günlük zararın karşılığında ne vericekler cok merak ediyorum kesin yine : 500 gg + 5 yeşil anahtar + 500 de polikrom mu ? çektiğimiz boosterlar ve etkinlik ödemeleri ne olucak ..

7. MRSAFAK

MRSAFAK User

arkadaş ne bitmez çileymişsiniz her etkinlikte durmadan saldırılar var deyip duruyorsunuz her seferinde bir bahane her etkinlik bir ızdırap madem bu kadar saldırıya maruz kalan bir oyun sitesi o kadar da güvenlik yazılım programları var ya da güvenlik açıklarınızı tespit edip tedbir alın bu kadar zor mu sizin için yeter be yeter biz şikayet etmekten utanıp yorulduk ama sizde tık yok

8. civanhan

civanhan User

yine oyuna giremiyoruz atlama cpu ile atladığın an bağlanmıyor... lütfen düzeltin .. para verip katlayıcı alıyoruz .. katlayıcımız boşa gidiyor . bot kullananları harita görüyoruz. adamların hiç sorunu yok .. biz düzgün oynamaya çalıştıkca bir sorun bir sorun lütfen düzeltin maduriyetimizi giderin

9. çekin fişi artık bıktık ya

xxlordxx70 bunu beğendi.
  10. arkadaşlar darkorbite kocaman bir alkış alalım lütfen 2 gündür bi oyunu düzeltemediler ve niyetleride yokmuş

westerya, xxlordxx70 ve sakıncalı07 bunu beğendi.
  11. noktakoyam

noktakoyam User

telafi için haber var mı

12. Evet darkorbit yetkililerinden telafi için bir açıklama bekliyoruz aman diyim telafi açıklaması için tekrar ddos saldırısı olmasında

westerya bunu beğendi.
  13. admin kardeş üç gündür oyuna giremiyorum yükleniyor diyor kalıyor nedendir indirim çektik iki katı çektik çözüm nedir .yakacam gemiyi ensonunda
    :))))

14. ByBozok

ByBozok User

oyun halen yok

15. ya adam akıllı gibi düzeltin oyunu yada kapatın milletin verdiği katlayıcı parasına yazık değilmi yakışıyor mu sizde 18 tl veriyor 10 milyon oyuncu var oyun adam akıllı gibi çalışmıyor siz yatın bizde yatıralım oh ne güzel beleş para geliyor

16. Teror etkinliğinde katlayıcım vardı, etkinlikte kullanamadım hata vardı. Supporta yazdım sağolsunlar ilgilendiler, 1 ay sonra katlayıcı verildi ama hiç bir işe yaramadı. Çünkü etkinlik çoktan bitmişti ve katlayıcılık bir etkinlik yoktu. :D
    Ama ne yapalım , seviyoruz bu oyunu :)

Çok bir beklenti içinde olmayın, haaa iyi bir telafi verirlerse ne ala, vermezlerse yine oynuycaz...

17. Prometid

Prometid User

Forum yetkilimiz eminim bu yazılanları, mağduriyetin telafisi kısmını iletiyordur. Fakat herkesin bu konuyu Supporta yazması da bir yönden, muhatap bulamadığımız şu sıralar yararlı olabilir.

18. Eskiden 5-2 haritasına bağlanabiliyorduk, artık o da yok :(

Merak ediyorum: Neden Ddos denen saldırıyı yapıyorlar? Darkoşla alıp veremedikleri nedir?

19. YΛNIK

YΛNIK User

kaç gündür bağlanmıyor özür olarak bedava vip ve indirim istiyoruz.

**YASİN-MUSTİ** bunu beğendi.
  20. hala girilmiyor sacmalık 2011 den beri oynuyorum yazık oldu güzelim oyuna