Bağlantı Sorunu ve Kasma Sorunu Yaşayanlar

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve buzmavi tarafından 11 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. buzmavi

buzmavi User

Oyun sizde neden kasıyor sorunu anlayabilmemiz için bize şu bilgileri vermeni rica ediyoruz

1•Kullanıcı ID
    2•Gerçekleşen olayın tam olarak nasıl olduğunu anlatınız (sunucu ve harita bilgilerinide vererek)
    3•Hamleleriniz arasında herhangi bir fark edilebilir gecikme var mı? (Tuşa basmak, mauseu tıklamak, saldırı başlatmak, kapıdan atlamak vs.vs.vs.)?
    4•Ekranınızda atlama fark ettiniz mi? (Oyuncu gemileri veya düşmanları ekranın bir ucundan diğer ucuna sıçrıyor mu?)
    5•Nasıl bilgisayarlarınız var? (işletim sistemi, işlemci detayları, grafik kartları)
    • •Eski bilgisayarlar daha sorunlu olabiliyor.
    • •Eğer "onboard" ekran kartı kullanıyorsanız ve yüksek görüntü kalitesiyle oynuyorsanız performans berbat olur.
    6•Nasıl bir internet bağlantısı kullanıyorsunuz? mobile/GSM/UMTS/LTE, evlerindeki wifi dan mı bağlanıyorlar, kabloyla mı, hangi tip DSL e sahipler?

7•Neredesiniz Büyükşehir mi, yoksa kasaba gibi bir yerdeler mi?Örneğin Avustralyadan Avrupaya mı bağlanmaya çalışıyorlar? Japonyada olup, Batı Amerika ya bağlanıyorlar?

8•Hangi zamanlarda performans sorunu yaşıyorsunuz Gün içinde haritalar kalabalık olduğunda mı, yoksa geceleri yanlızken mi donma yaşanıyor?

• •Saldırı zamanında uzun mesafeli bağlantı kullanırlarsa, durum kötüleşir.

™ŁΞYS™®, Rehber ve Nefes bunu beğendi.
  2. modum ttnet 8 mb hızım var kablosuz bağlanıyorum bilgisayarım özellikleri i5 işlemci var 6 gb ram var 2 gb ekran kartı windows 7 işletim sistemi leptop bu şekilde olduğu halde oyun yinede kasıyor kasmalarda oyunda çok kişi olduğu zaman etkinlerde kasyır toplu savaşlarda kasma var ekranda atlama oluyor porttan atladığım zaman gemi kendi kendi açlıyor hamlelerimde kapıdan atlayınca mini harita geç geliyor vs vs

3. SakinOl

SakinOl User

belki internet alt yapısı belki başka birşey bilmiyorum ama
    oyunda bulunan çoğu kişi şuanda chat üzerinden bu sorunu bildiriyor

4. ÇORBACI

ÇORBACI User

Bugüne adar sorunum yoktu ama bugün öğleden sonra oyuna girememeye başladım oyunun ana sayfası gelse bile oyun sayfası açılmıyor yada açılıyor ama oynarken donuyor ayrıca dikkatimi çekti oyun donduğunda oyunun forumunada girilemiyor

5. Merhaba ,

Türkiye'den yurtdışına çıkışlarda sorunlar yaşanabiliyor. Yani merkezi yurtdışında olan sitelere yavaş giriliyor yada girilemiyor. Tahminen böyle bir durum var çünkü online tv izliyorum her hangi bir sorun yok fakat forumda yavaşlık var ve geç açılıyor.

İyi forumlar.

6. Kıyamet modum şu anki oyuna girememe veya donma hatalrı tamamen yapılan etkinliklerden kaynaklanıyor çünkü benim pc min hiç donmaması gereken şartlara sahip

7. sadece bugune has bir durum değil yaşanan sıkıntı , yaklaşık 2 gündür 10-15 dkka savaşıp gemiden çıkmak durumunda kalıyorum çünkü ikide bir savaşın ortasında oyun gidiyor . gidiyordan kasıt hiçbir sıkıntı yokken bi bakıyorsunuz pet arkalarda kalmış(haliyle gemide orda kalmış) ema ların geç atılması insta , x4-x6 geç olması. mesela 2 kişi ts den konuşarak savaşırken benim oyun dondu(bağlantı kopmuyor ama hiçbirşey yapılamıyor) bu sırada ts de soruyorum sıkıntı yok diyorlar o arada kesiliyorum . bundan 10 dkka sonra diğer arkadaş aynı olayı yaşıyor bu sefer bende bir sıkıntı yok . chat konusuda var ama chat açık gezmediğim için ne zaman geliyor ne zaman gidiyor bilemiyorum en son bugün öğlen 2 civarı gittiydi chat .

pc bilgileri i5 4440, 16gb ram ,hd4850 ekran kartı(dark için yeterli bence) ,sistem w7 pro, net ttnet 8 mbps , bağlantı ethernet kablosuyla , yer istanbul, sıkıntı zamanı 2 gündür baskın için girdiğim öğle ve akşam vakitleri

8. tabutçu99

tabutçu99 User

10mps internet hızı 4gh ram 936 gb hardisk 32bit işletim sistemi intel i3 var halada kasıyor yeter aartık pc yi parçalamamak için kendimi zor tutuyorum ama hala kasıyor kapıdan atladıgımda kendi ekranımda kapının dibindeyken başkalarının ekranında haritanın ortasında gorunuyor bu herkezde var adam haritanın ta .... sında hala bana vuruyor ekranda bile gorunmuyor yeter artık şuna bi çozum bulun ekran kartınada nerden bakılıyor bilgi versinz iyi olur

ORION1025* bunu beğendi.
  9. SakinOl

SakinOl User

chat sorunu yaşıyorum sürekli bağlanıyor yazıyor sizlerdede mevcut mu

10. Vitamin

Vitamin User

11. chat gitti chat sorunu hergün olmaya başladı yetkililerin dikkatine

12. Vitamin

Vitamin User

Benim pc beni bugüne kadar beni hiç üzmedi ne istediysem yaptı takla at dedim takla bile attı ama kırılmadı hiç küsmez bana,arada az şekerli kahvenin şekerini fazla kaçırsada sonuç itibari ile memnunum galiba sorun oyun kaynaklı

13. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

kasma orta halde tr1 ama adamlar durduk yere skıyor sonra cıkıs alıyor takılıyor sanırım birde chat yok bombos siyah hic bir yazi yok sabah beri boyle ,arkadas pencereside onlinelari gostermiyor arada 1-2 kisi gidiyo geliyo gibi aslnda cogu online olsada ....durum bu pc cerez alakası yok teknik sorun var.

14. tabutçu99

tabutçu99 User

dakorbıt te zenten herzaman sorun oldu olmaz olsun bole oyun herzaman bi sorun vardır 1 allahın gununde bile sorun olmadıgı gun yok da yok

15. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

tabutcu cık kardesim sende ya oynama az kasıyor genel sorun var diyoruz kasilmaya urasiyon tabi patlarsin hem ne bu kufur ediyorsun birde DO istermi boyle olsun senin kufurlerini gormek zorunda degiliz kapa pc ni duzelince ac bukadar basit

16. weblamer1

weblamer1 User

dun geceden beri bende giremıyorum baska hesapla gırıyorum baska servere ama tr4 de baska hesaplada gıremıyorum sorunun oyunda oldugunu kabul edin insanların pc lerine ve baglantılarına hata bulmakdan vazgecın artık bundan daha agır oyunları bile sorunsuz sekıldeoynarken darkorbşt gibi bir oyun hata ustune hata verıyor sorun oyunun kendinde oyuncularda değil gıremıyorum dun aksamdan berı heryere gırıyor ama darkorbite gırmıyor budamı pc den kaynaklanıyor yada baglantımdan?

17. natali05

natali05 User

tr4 de baglanmıyor niçin baglanmıyor int1 e hemen gırıyor ama tr4 de baglanmıyor sorunmu var gene turk serverlernde

18. sayın modlarım bu donmalar kasamalar anasayfanın gitmesi falan yaklaşık 1 haftaya kadar bu şekilde bunun hakkında açıklama falan gelecekmi acaba oyun falan oynuyamıruz valla ??

19. Bende Başla yazısı çıkıyor sonra bağlanıyor diyor diyor diyor diyor diyor ama bağlanamıyor. :S

20. *TONİGHT*

*TONİGHT* User

şuan bir sıkınt 5 saniyede bir ciddi donma var oyunda ilk defa böyle gördüm oyunu :(