Bağlantı sorunu

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve Neos37 tarafından 3 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Neos37

Neos37 User

İş yerindeyken çalıştığım firmanın bilgisayarıyla darkorbite girmeye çalıştığımda oyununun giriş ekranı yükleniyor ancak bağlantı statüsü ekranında " bağlantı kuruluyor lütfen bekleyiniz " kısmında kalıyor. Bilgisayarın teknik özellikleri ve internetin kalitesi oyun için fazlasıyla yeterli. Farklı tarayıcılarda girmeye çalıştım, tarayıcı ayarlarını değiştirdim, istemciyi indirerek ordan açmaya denedim ancak oyun hep aynı yerde kalıyor ve açılmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim, yardımcı olabilir misiniz?

2. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Öncelikle konu başlığınızı düzenledim. Sorununuzla ilgili olarak şu çözümleri denemenizi öneririm;

Disk Temizleme Aracı Kullanmak
    Gereksiz dosyaları temizlemek için en kapsamlı ama süreci uzun olan bir yöntemdir. Bu işlemi ilk defa yapacaksanız sabırlı olmanızda fayda var. Disk temizleme süresi bilgisayarınızın performansına göre değişiklik gösterebilir. Windows 7’de Başlat menüsüne tıklayınca gelen, Windows 8’de farenizi ekranın sağ üst köşesine çekince ortaya çıkan, Windows 10’da Başlat simgesinin yanında bulunan arama seçeneğine tıklayıp “Disk Temizleme” yazmalısınız. Arama sonucunda çıkan disk temizlemeye tıklayarak aracı başlatınız.

Açılan ekran sürücü seçiminizi soracaktır. “C” klasörü seçili olduğundan emin olduktan sonra “Tamam”a tıklayın. Tarama tamamlandıktan sonra karşınıza bir pencere açılacaktır. Çıkan sonuçların hepsine tik işaretini koyup silebilirsiniz.

Temp ve %Temp% Komutları
    Temp dosyaları bilgisayarınızda bulunan geçici dosyalara verilen addır. Bu dosyalar içinde bulunanları her zaman silebilirsiniz.

Yapmanız gereken Windows + R tuşlarını kullanıp Çalıştır’ı açmak ve temp yazıp tamam'a tıklamak. Açılan penceredeki tüm dosya ve klasörleri seçerek hepsini silin.

İşlem tamamlandıktan sonra tekrar çalıştır komutunu açın ve bu sefer %temp% yazarak tamam'a tıklayın. Buradaki tüm dosyaları seçerek silin.

Web Tarayıcısı Önbelleğini Temizlemek
    Kullandığınız tarayıcının önbelleğindeki tüm küçük resimleri, web sitesi önbelleklerini, çerez dosyaları, tarama geçmişini temizlemenize olanak sağlamaktadır. Bu işlemi yapmak kullandığınız tarayıcıya göre farklılık gösterebilir. En yaygın kullanılan tarayıcılardan biri Google Chrome'da yapmanız gereken Ctrl + Shift + Delete tuşlarını kullanmaktır. Açılan pencereden zaman aralığını belirleyip istediğiniz seçenekleri işaretleyerek silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sorununuz çözülmezse supporta başvurarak herhangi başka bir sorunun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

İyi forumlar.

Minerva bunu beğendi.
  3. Neos37

Neos37 User

önerileriniz için teşekkür ederim, önbelleği temizledim ancak sorun çözülmedi. Diski temizleyip tekrar deneyeceğim

.Hypnos. bunu beğendi.
  4. smoonrise

smoonrise User

Daha önce işyerinden oyunu oynamış biri olarak şirket bilgisayarlarında bilgi işlem tarafından koruyucu programlar olabiliyor java yada flashplayer engelleyen yada tarayıcı özelliklerini kısıtlayan , aynı şekilde netin bağlantısı üzerinden bazı kısıtlamalar olabiliyor Eğer imkanın varsa laptop ile sadece iş yeri netine bağlanıp açmayı dene eğer açarsa şirket bilgisayarları korumalı demektir eğer açmaz ise yine netinde bir koruma vardır . Ama asıl çözüm bilgi işlem sorumlusu yada personelinde bence işyerinde özelliklede iş yerine ait bilgisayarlar ile iş harici ilgilenmek iş akdini fes eder tazminatsız kovulabilirsin haberin olsun şirket art niyetli davranırsa eğer aynı şey kendi bilgisayarının kullamında geçerli olur laptop ile giriş denerken .
    birde eğer şirkete ait koruma programı yok ise virüs programı üstünden de açılmamasını sağlıyor olabilir .

Neos37 bunu beğendi.
  5. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Sorun çözülmediyse lütfen Support Takımımız ile iletişime geçiniz.

İyi Forumlar.

.NARSİL. bunu beğendi.
  6. Neos37

Neos37 User

İnternet üzerinden bir kısıtlama yok anladığım kadarıyla şirketin koruma programı oyunun açılmasını engelliyor. Bilgi işlemdekiler muhtemelen çözümü biliyordur ama bu konuda yardım istememi hoş karşılamazlar.

7. smoonrise

smoonrise User

Haklısın hoş karşılamazlar daha hatta daha önce yazdığım gibi durumlar ile karşılaşabilirsin ama iş yerinden oyuna girmek istiyorsan laptop ile deneyebilirsin yada ilk denemeyi işyeri wifisinden telefonuna Puffin tarayıcısını indir yanlış hatırlamıyorsam hem anasayfa hemde gemi sayfasını açıyor telefondan bir sorun olmaz ise kendi laptop ile işyerinden oyuna girebilirsin ama dediğim gibi iş yerinin bu bakışı önemli işinden olma riski var kanunen özünde telefon kullanımında var ama işyerinin bu kural üzerinden işlem yapıp yapmayacağı bunu aleyhine kullanıp kullanmayacağı önemli daha çok bunlarında tahlili sende ortamın durumuna göre karar ver dostum .

8. emperyan

emperyan User

Ya allah rızası için her önünüze gelene bunu yolluyorsunuz bunu supportta attı bana hiç işe yaramıyor biraz gerçekçi çözümler için araştırma yapsınlar ya.

9. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Bireysel sorunlarda sorun genellikle önbellek ve çerezlerden kaynaklandığı için bu çözümü sunmaktayız. Farklı bir sorununuz varsa zaten bu çözümlerin işe yaramaması normaldir. Kendi sorununuzu çözmediği takdirde çözümü gerçekçi saymamak sizin kendi tercihinizdir. Konuya gerekli cevaplar verildiğinden kilitlenmesi uygundur.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.