Öneri Bakım ve Giriş Problemlerinden Önce Test Serveri

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve polatalemdar311 tarafından 19 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Normal sunuculardan bağımsız test serveri bakımlardan önce açılmalı mı?

Anketin kapanma tarihi 19 Mart 2021.
 1. Evet iyi olur stres atmış oluruz.

  84,6%
 2. Hayır böyle iyi

  15,4%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Oyunda her gün bakım yada giriş problemleri olmaktadır.

  Mecburen bizlerde oyunun açılmasını beklemekteyiz.

  Bunun yerine test serveri açılsın orada isteyen istediğini yapsın.

  Diğer sunuculardan bağımsız çalışması lazım test serverinin.
   
 2. Olması gereken oyun sunucularının ve ya en ufak çaplı çalışanının görevinden tutun en önemli ve kilit noktalarla ilgilenen yazılım çalışanlarının ilgilendiği konulara kadar doğru düzgün yapılması, bakımların ve iyileştirme çalışmalarının bir anda sabah duyurulup oyunun en aktif saatlerinde yapılmak yerine en boş saatlerinde yani gece 4 ile sabah 8 arasında gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Olması gereken; ''Arkadaşlar biz bu oyunu doğru düzgün değil ilerletmek, yürütemiyoruz bile, buyurun test sunucusunda biz uğraşırken vakit geçirin'' olmamalıdır. Olması gereken Bigpoint TR ekibindeki en yetkili adamın bile oyunun gerçek yetkililerinin yanında bir hiç gibi kalmaması, oyuncular ile iletişimde olanın piyonlar değil, vezirler olmasıdır. Bir oyun şirketi tam olarak Bigpoint'in yaptığı gibi batabilir. Kısa olması gereken düzgün ve planlı çalışanların yanı sıra, bu oyuna üçüncü parti yazılım yazan yazılımcılar kadar yetenekli yazılımcıları işe almaktır. Çevremde bu oyundaki bütün bot kullanıcılarını tespit edip banlayabilecek bir yazılım yazabilecek birsürü insan var. Bigpoint bu oyun için son 3 aydır çok büyük yanlış adımlar atıyor, sonları hayır olsun.
   
 3. oben

  oben User

  kardeşim söylediğin bir anlamda doğru ama tam sonuç vermiyor zira test serverinde test edilen bir çok etkinlik daha öncede oyuna getirildiğinde faklı tepkiler verdiğini gördük şahit olduk mesela enfeksiyon etkinliği terör kapısı gibi.bu bence tam bildiğim bir konu değil ama oyun alt yapısı ve veri tabanıyla ilgili sorun zaten yetetsiz olan alt yapıya bir yeni server daha eklersen olacağı bu işte benim düşüncem bu yönde.
   
 4. Themis.

  Themis. Guest

  Merhaba,

  Konunuz Bölüm Kurallarına uygun olmadığından dolayı kilitlenip arşive taşınmıştır. Bölüm Kurallarına uygun olarak yeni bir konu oluşturabilirsiniz.

  Ayrıca forum içerisinde kullanmış olduğunuz usluba dikkat ediniz, "Tags" bölümünde ki uslup bozukluğunuz sebebiyle hesabınıza gerekli cezai işlem uygulanmıştır.

  İyi forumlar.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.