BAN DALGALARI ÇÖZÜM MÜ ?

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve •●MaÐøX●•DO●•«-✘. tarafından 29 Kasım 2023 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. 2023 yılının başından beri birçok ban dalgası yarattınız bir sonuç elde edildimi hayır al bu yazıyı yazmama neden olan şey tutucu ve tren tr5 sunucusunda oynuyorum bugun ban dalgası oldu akıllanmışlardır dedik durum hiç degişmemiş ya arkadaş ban dalgası yapmak yerine başka çözümler üretemez misiniz böyle yapınca herşey düzeldi mi sanıyorsunuz şurda 1 saat oyun oynayalım dedik haritalar tren ve tutucu dolu yazık gerçekten sizler böyle yaptıukça bunları kullanan kişiler daha özür dileyerek söylüyorum daha çok azıyorlar daha beter hale geliyorlar
    general rutbesindeki adam arkasına 4 gemi baglamış üzerine tutucu açmış bl haritasında geziyor amaç ne nedir yani böyle yapınca kendilerini oyuncu mu ilan ediyorlar kime neyi kanıtlamaya çalışıyorlar bu bir savaş oyunu kesilmekte var kesmekte var yani normal olarak oynamak çok mu zor yazık gerçekten o kadar yasaklama dalgasına ragmen bir çözüm yoksa yapılan herşey önemsiz kalıyor

2. usta sen oyun oynamana devam et 2014de 6 yıl oynadım hiç ban yemedim.sonra botlar yüzünden bezip bırakmıştım.botlar ban yiye yiye bi anda full ve rütbem general olmuştu tr4de .dürüst oynayan kazanır.hile kullananları anlamıyorum hiçbirşeyi kendileri apmıyor herşeyi botlar yapıyor ne zevk alıyorlar.ben tr5de şuan kıdemli uzay pilotuyum benim hesabım baki kalacak ama yüksek rütbeli botlar bigün mutlaka oyun dışında kalacak.

3. Tr4 te güçlü klanların hepsinin treni var. Biz nasıl katılacağız acaba bl de. Tc nova vm ekip hepsinin trenleri var. Ekip pek güçlü değil ama tren yapınca tek atıyorlar. Uzaktan görüyorum o mesafeden tıklayıp kesiyorlar. Tebrik ederim bunları. Bizde yapalim madem. Kuraldisilik kural olduysa bizde uyalım

4. hancıbey

hancıbey User

herkese kolay gelsin
    bot kullanan ve tutucu kullanan arkadaşları anlamıyorum . nasıl bir hırs var.
    şu soruyu sormak istiyorum.
    hesabı bot kasıyor , adam kesmeyide beceremiyorlar ki onuda tutucu ile yapıyorlar yada tren kullanıp yapıyorlar. peki oyun hesabını oynayan arkadaş senin görevin ne burda sadece adam keserken gemiyi ileri geri götürüp getirmek mi ?
    çünkü herşeyi programlar yapıyor sana gerek yok git oynama yada bot kullanıp banlanınca gelip tantana yapıp kafamızı şişirmeyin yani...

5. smoonrise

smoonrise User

Malum sitenin istatisiklerine göre '' eğer doğru ise '' TR5 de 25 TR3 de 33 TR4 de 11 hesap ceza almış , merkezin 10 yıla yakındır aralıksız süre gelen illegal ile mücadele fiyaskoslarına bir yenisi eklenmiş durumda , yine eğer yanılmıyorsam bu cezalar sadece yapışık sanal zeka ile oynayanlara verilen cezalar , illegal gemi kasan botçular ve işaretçiler kamufle görenler x4 rsb karıştıcılarına bug cezalarından kaçanlara v.s. ceza hala yok !

Son yıllardaki homurtuları kesip PARA akışını tekrardan canlandırma amaçlı sınırlı sayıda bir banlama yapmışlar , eski düzene yaniğ illegal ile maduriyetlere devam mesajını evirip çevirip yeniden ısıtıp oyuna ekliyorlar Yazık bu ticari ahlak hiçbir oyun firmasında yok .

B.A.T.T.I.C.O.N ve hancıbey bunu beğendi.
  6. Galiba öyle... Ben pve serverde oynuyorum ve her 10 online oyuncudan 9 u bot. Yalan yok tren henüz görmedim (gerçi BL de takılmıyorum). Ve ne bu banda ne de önceki banda bu pve serverde 1 kişi bile banlanmadı !

7. tr4 an itibari ile 4 4 de kesileceğini anlayan anında illegal tu tucu ya geçiyor haritanın yrısından görüp geliyor biz adam gibi puan kasıp zevk almaya çalışırken küfürbaz haydoya çıkıyor adımız ama sisteme ve adminlere bu sefer güveniyorum ki banlamalar daha gelecek inaşşalah sıralamada 4 kişi var net emin olduğum savaşırken apaçık belli ediyorlar bugün bir şey farkettim sanki bir hile daha ilave etmişler oyun tamamen gidiyor 2 3 saniyliğine internet falan değil yalnız karşı tarfda bir duraksıyor herşey donuyor tabi kesen taraf belli

8. seyfo123

seyfo123 User

hile kullanan 10 20 gemiyi süresin banlasalar bak yapan olurmu 3 gün ban alıyorlar şeref puanları siliniyor adam atıyor bota 3 günde geri alıyor onlar için sorun degilki oyuna yeni başlıyan oyuncular bakıyor biz boşa para verip zaman harcıyoruz bırakıp gidiyorlar siz hala bu hile hurda kullanan oyunculardan medet umuyorsunuz banlayın gitsin

9. ban dalgası çözüm eğer yönetim 2013 teki gibi güçlü bir ban dalgası yaparsa oyundaki botçuların yüzde 90 ı botu bırakır.öncelikle darkorbit bir miktar paradan yoksun kalabilir ama doyundaki botsuz hilesiz dürüst bir oyunu gören yeni oyuncular sayesinde tekrar eski güzel günlerine dönebilir..ama yöetimin cesur bir karar alıp bunu yapması gerek tabi ki..

Haaa.. bu arada 2013teki ban dalgası nemiydi..bilmeyenler için yazayım.oyundaki hemen hemen bot kullanan her oyuncunun gemisi bir hafta kapalı kaldı ve sonrasında bütün arge puanları geliştirmeleri sıfırlandı ve şöhret puanlarının yarısı silinmişti..

yine böyle cesur bir karar bekliyoruz sizden darkorbit yönetimi..

B.A.T.T.I.C.O.N ve FlamesLordTRR bunu beğendi.
  10. Altına imzamı atarım.

11. haklısın da oyunda zaten oyuncu aktifligi düştü 2013 yılındaki oyuncu aktifligi ile 2023 deki aktif sayısı aynı degil yani şöyle diyim 2013 de sadece tr1 de aktif 2 k oyuncu vardı şuan tr1-5 de toplasan 100 oyuncu yoktur bl haritalarına giriyorsun diyelim şimdi 20 gemi var o 20 gemiyi yöneten sadece 2 kişi çunku hepsi 1-2 kişiye ait hesaplar tren yapıyorlar senin ddigin gibi yapacak olurlarsa oyunu bitirecek adım olur oyun yönetiminin yapacagı tek şey oyunu indirile bilir yapıp bot ve hilelere daha sıkı önlem almak olur şuan oyun indirilir degil sadece tarayıcıyı indirip oynuyorsun gibi bişey bu diger türlü bunun hiçbir zaman önüne geçemezler istedikleri kadar yasaklama yapıp ceza versinler

12. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Banlamalar caydırıcı olabilir işe yarayabilir fakat Darkorbit'in uyguladığı şekilde değil. Yok şunlara şöyle ceza yok bunlara böyle ceza vs vs olduğu sürece bu olaylar bitmez. Bir çok online oyunda hile kullanan kişiler/hesaplar tespit edildiği zaman süresiz kapatılıyor. Darkorbit olarak eğer tespit edilen hesapları kesin olarak sürezi kapatmaya başlarsa ve bunu devam ettirirse bir yerden sonra kimse hile kullanmaya devam etmez. Çünkü bir yerden sonra bilirler ki her an pat diye hesapları tamamen kapatılır. :)