Ban İşlemleri hakkında

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve ℓαηeт tarafından 6 Ocak 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. ℓαηeт

ℓαηeт User

gecenlerde gostermelik ban atildi galiba simdi ban dalgasi bittimi hersey cözüldümü oyunda bilen varmi

bu ban yada gis dedikleri bot yada tutucu ya gecmiyormu ? etiniz oyuna nasil ban atiniz anlamiyorum adamlar hala siralamada ben size birsey soyleyim oyuna girmeyecem bir daha bu son yazisim

bence gis kuralin isimi
    para kurali yapin

iyi oyunlar yaziklar olsun ya etiniz oyunun icine

2. Amiral34

Amiral34 Guest

Merhaba,

Cezalandırma işlemleri merkez ekibin elindedir, kendileri bir ban dalgası daha geleceğini söyledi.

Oyunu bırakmak sizin kendi kararınızdır, bu durumu duyduğuma üzüldüm.

İyi Forumlar.

3. UCB

UCB User

merkez ekip 3-5 kişiyi göstermelik banlaması komik cidden nasıl bir adalet anlayışına sahipler anlaması güç ve attıkları banlarda şp 0 yapmışlar 1 hafta ban adamların kastıgı rinuks takip cephane milyonlarda ban yiyenler seviniyor 1 hafta yedim diye :D 1 tane adam akıllı ban atıcak onuda 1 ay bekliyor öyle atıyor attıkları banda ban değil anlaşılan artık bu oyunun pili bitti bot bug gemi bağlama otomatik tıklama gibi şeyler bitmicek sanırım

4. Artık eskisi gibi ban işlemlerinin üstüne düşülmüyor arkadaşlar malesef durum bu. Bakın bug, hile falan nasıl tespit edilir bilmiyorum anlamamda ama bot yakalamak için bana yetki verseler 2 ay içinde serverimde bot kullananların %99 unun (%1 lik kısım gözden kaçabilir belki) hesabını kalıcı olarak kapatırım. Tespit etmesi çok ama çok kolay. Haritada malum davranışlarından dolayı tespit ettiğim botun bilgilerine girip emin olmak için oyun süresine, npc imha puanına, düşman tarafından imha edilmesine ve seyir defterine bakmam yeterli.

1 yıllık bir hesabın 5000 saat oynama süresi varsa, 2000 kere düşman tarafından imha edilmişse, 5-10 milyon npc imha puanı varsa ve en önemlisi de avel gibi devamlı mordonu saimonu dönerek kesiyorsa ve seni gördüğünde veya sıktığında portala topukluyorsa bu bottur yani , bunu tespit etmek çok mu zor.

Bunları herkes biliyor ama uygulama yapılmıyor artık. Önceden adminler haritalarda gezerdi ve banlama yetkileride vardı. Benim haritada son gördüğüm admin yaklaşık 1,5 yıl kadar önce 1-BL de hayaligenç di. O da öylesine takılmaya çıkmıştı sanırım.

Herkes supporta bot , bug , hile gibi konulardan şikayetini belirten ticket atsın (tabi çok kişi atacağını sanmıyorum işlerine gelmeyecek çünkü), biraz bunaltın burdan yazmakla sonuca ulaşılmıyor çünkü burdaki adminlere yetki vermiyorlar.

5. kaptan34

kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

Aynı adminim aynı yetkim var; supportu yoğunlaştırmak çözüm değil. Zaten ileteceğim bilgiyi şahsen DO takımına ben ilettim. Bundan ötesiz zaten yok.. Support işlem yükü artar insanlara cevap verme süresi uzar.
    Oyuncu mu bot mu anlama işlemi oldukça kolay; banlama yetkisinden çok çözümleme yetkisi vermeleri bana yeterli olurdu.

6. Şimdi şurayı anlamadım. Sizin banlama yetkiniz varda banlamıyor musunuz ? Yoksa sadece sorunu veya sorunlu oyuncuyu bildirme yetkiniz mi var ?

7. Eskiden banlama yetkisinin sizlerde olmadığını sadece merkez ekipte olduğunu ve bunun üstüne banlama yetkisinin kendinize verilmesini talep ettiğinizi söylüyordunuz. Şimdi ise banlama yetkisinin tek başına yeterli olmadığını üçüncü parti yazılım sorununu çözmek için önemli olan yetkinin çözümleme yetkisi olduğunu mu ima ediyorsunuz? Ayrıyeten yukarıda ki arkadaşımın da belirttiği gibi şuan da Türkiye ekibinde banlama yetkisi bulunmakta mı, bulunmakta ise kimlerde bulunmakta? Türkiye ekibinde banlama yetkisi bulunan kişilerin isimlerini veremiyorsanız sayılarını söyleyebilir misiniz? Türkiye ekibinde banlama yetkisi bulunan kişilerin sayısını bizimle paylaşamıyorsanız bu kişilerin şuan da hangi konumda bulunduklarını bizimle paylaşabilir misiniz?

Sorulan soruların ivedilikle cevap verilmesini tarafımca arz ediyorum.

Son düzenlenen: 6 Ocak 2022
  8. Merhaba,

Türkiye takımında 3. Parti yazılım ve Bug kullanımını banlama yetkisi ne yazık ki mevcut değildir. Sadece bildirmekle yükümlüyüz.

Öncelikle Türkiye Takımında 3. parti yazılım ve bug kullanımını banlama yetkisi yoktur.
    Sorduğunuz soruların hepsi gizli bilgidir sizleri rahatlatmak için zaten yeteri kadar kuralları esnetiyoruz.

İyi Forumlar.

9. kaptan34 sanki benimde banlama yetkim var demiş gibi anladım ben o sebeple sormuştum. Yoksa zaten biliyorum sizde yetki olmadığını.

.Mephistos. bunu beğendi.
  10. Merhaba,

Sanırım net açıklayamadım kendimi,
    İfadesi gayet net açıklıyor sanmıştım.

Kısaca kimse bir şey ima etmiyor sorunun çözümü için çözümleme ban değilde çözümleme yetkisinin yeterli olabileceği belirtiliyor.

İyi Forumlar.

11. BUKANN

BUKANN User

bot ve bug banlaması yapamıyorlar. dolandırıcılık pushing gibi suçlarda yetkileri var galiba

12. Sayın @.Mephistos.,

Türkiye takımında üçüncü parti yazılımları ve bug banlamalarını yapabilmeniz için gerekli yetkinizin bulunmadığını anladım lakin sorduğum soruyu biraz daha açıklayayım.

Forumda daha öncelerde verdiğiniz cevaplar banlama yetkisini merkez ekipten istediğinizi, banlama yetkisini aldığınız zamanda ise üçüncü parti yazılımların önüne Türkiye takımı olarak geçebileceğiniz izlenimini oluşturdu. Şimdi ise @kaptan34'ün vermiş olduğu cevap doğrultusunda Türkiye takımına banlama yetkisi verilse bile üçüncü parti yazılımların önüne bu şekilde geçilemeyeceğini banlama yetkisinden çok çözümleme yetkisinin daha fazla işlevsel olacağı izlenimini oluşturmuştur. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Türkiye takımının merkez ekipten istediği yetki tam olarak nedir? Türkiye takımının her bir üyesi merkez ekipten üçüncü parti yazılım ve bug kullananları banlama yetkisi adı altında kendisine özel yetki isteyebiliyor mu? Gibi soruların ortaya çıkmasına sebebiyet vermiştir.

Oyunun gelmiş olduğu bu noktada ise benim de bu oyunun bir oyuncusu olarak bu soruları sormam ve yetkililerden şeffaf cevaplar almak görevim haline gelmiştir.

13. titans___

titans___ User

konuyla alakasız olucak ama bu ulrin solaris tasarımı hakkın da bilgi almak istiyorum şimdi psiycho solaris ile amor solaris tasarımları var ayır ayır özellikleri var şimdi bu ulrin tasarım alıp kullanırsak hangisinin özellikleri kullanılıcak yoksa ikisininde özellikleri kullanım dışı mı kalıyor ben de protegit 35000 lik de kami atarken kullanıyorum varsa solarisi diye chat de çok sordum da geri dönüş alamadım chat de kimseden daha yeni birilerini gördüm bayadır girmiyorlarmış öyle biraz kullandık bende DP modülü de olduğu için baya da güzel işime yarıyor ABG ve EBG kapısında çoklu NPC keserken özellik açıp kısa sürüyor.

14. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :D:D
    Hayırlı işleeerr :p

15. UCB

UCB User

Takım liderinin illaki banlama yetkisi vardır bence sonuçta takım lideri bir gece ansızın tr serverlerini gezse böyle botlara yat aşşa diyip permayı vurup vurup geçse ne güzel olurdu :D ama biz onu göremicez muhtemelen çünkü bunu yapacak böyle biri yok ah takım lideri ben olacaktımki herşeyi kılıfına uydurup botları vurup vurup geçerdim :D dinsizin hakkından imansız gelir hesabı :D

16. Amiral34

Amiral34 Guest

Merhaba,

Buyrun davetlisiniz.

https://board-tr.darkorbit.com/threads/moderatoer-ler-araniyor.160876/

İyi Forumlar.

17. kaptan34

kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

Merhaba,

Şimdi botları buldum ve banladım. Bu bir çözüm olur mu sizce? Bunun kalıcı çözüm olması adına detaylandırarak arka planda işlem yapabilecek bir yetki vermeleri gerekiyor.
    Bot // Bug banlaması haricinde diğer ban yetkilerine sahibiz. Oyuncu bot mu kullanıyor merkez diyor ki bu senin sorunun değil ben bulup banlarım. Oyuncu seprom bugu mu yapmış kapı gibi kayıtlar önümde neye bakacağımızı çok iyi zaten biliyoruz. Bunu belirtiyoruz ama yoook sizin gözünüzden kaçabilir. Gibi gibi durumlar can sıkıcı.
    Şimdi detay belirtemiyorum; 1. onaylayan kişiler farklı 2. inceleyen ve iki taraflı onaylar da farklı (denetim mekanizması bozulmaması adına bir kişinin onayı veya 3 kişinin onayı yeterli değildir.) -> ICM iletilir. Detaylandırılarak ceza onaylanır.
    Hayır mesajınızda;
    Bu durum support takımını yorar. Raporlama işlemi yapıldıktan sonra tekrar tekrar aynı mesajlar gelmesi durumunda Support Takımı yeterli performans gösteremeyecektir.

Evet açıklama budur. Yani adam gelip benim resmi kabul ettiğim bölümlerde kural ihlali yaparsa cezası fazlasıyla uygulanır.

Evet, banlama yetkisi bana göre önlem değil. Şimdi oyuncunun hesabını bottan kapattım. 1 Ay sonra Oyuncu farklı hesapla tekrardan geldi girdi yine bug/bot kullandı yine kapattım. Devamlılık zorluk çıkartır. Çözüm veya detaylandırma gerekiyor bu durumlara.
    Şimdi ülke takımlarına banlama yetki talebimiz zaten biliniyor. Benim demek istediğim şu; siz birikimsel yazılım kullanıyorsunuz. Kodlarında ki hata şunlar diye eklerim. Tespit edebilecek sistem de budur. Bu kodlamaları 1 saate yazabilecek kişiler var çok basit işler bunlar. Bence işi bilene yazılımsal müdahale versinler müdahale etsinler. Onun dışında:

Gönüllü olarak yardım ediyorsak gönüllü olarak yazılımları da düzeltebiliriz. :) Burada ahım şahım bir durum zaten yok. :)

Genel olarak yetki: BA/STL/CTL/TL ünvanını bulunduran kişilerde bulunmaktadır. ICM bu kadronun genel denetleyicisidir. En son onay mekanizması.

Yani gece gece bu konu neden bu kadar düşünülmüş anlayamadım.

En yeterli cevap zaten oyuncu arkadaşımız tarafından verilmiş:
    En son kelime ne olur; yetki var ama kullanım yetkisi yok orada kapı gibi yapılan işlemler kaydı tutuluyor neye göre ban atıyorsun denetleyen kişi bunu görmeyecekmi? Bu takıma yönelik ithamları çürüten bir durumdur zaten de işte insanlar anlayamıyor..

İyi Forumlar Dilerim.

.Mephistos., BUKANN ve -UZMAN_ADAM- bunu beğendi.
  18. UCB

UCB User

Teşekkür Ederim fakat adaletin olmadığı bir oyunda yetkili olmak istemem adaleti sağlayamadıktan sonra mod olmanında bir anlamı yok bence ICM felan olucaksam ozaman kabul ederim çünkü ozaman adaleti ben sağlayacağım :D

19. Amiral34

Amiral34 Guest

Kolaya kaçmak güzel buyrun başlayın ICM de olursunuz. Önünüze direk hazır olarak ICM yetkisi verileceğini düşünmüyorsunuzdur umarım :)

BUKANN bunu beğendi.
  20. smoonrise

smoonrise User

( Yanlış anlaşılma varsa lütfen düzeltin )

Meşhur loglar oyunun ilk gününden beri kayıtlı sözünden esinlenip soruyorum , merkez bot kullananları tesbit edebiliyor ama engelleyemiyor olduğu için ban vermiyor engelleme kısmını çözdüğü zaman ban vermeye başlayacak ?
    Eğer yukarıdaki yazdığım doğru ise ismi japon klima markasına benzeyen botu server birleşmesi sonrası yaptıkları banlamayı nasıl ve neden yapmışlar aceba ... zaten bir kısmınıda hatalı banladık diyip geri açtılar hatırlayanlar vardır .
    Şimdi biz merkez engelleyebilene kadar bekleyecek miyiz bu süre 5 yıl oldu neredeyse , hangi firma sırf hileyi engelleyemiyor diye ceza vermeden bekler bu süreyi yada engelleyecek kadroyu oluşturmak için bekler .

Bot konusu tamam . Peki buglar ve cezaları ; en son ebg bugu ceza aldı ve yanlışsam düzeltin yine beni 1 hafta ceza ve tp cezası verildi , ebg de sadece tp mi alınıyor rinuks takipçi şp kasılmıyor mu ? hem 1 hafta uzaklaştırma nedir ? bu konuda neye sığınacaklar engelleme konusu olmadığına göre bug konusunda ... O elindeki loglarları kullanıp önce en eski cezası verilmeyen bug sanırım ( daha eski cezası verilmeyen bug bilen varsa yazsın ) hp - sonda - magma lazeri elde etmek için lazım olan kaynakların bugları serverlar birleşmeden önce pet lazerlerine kadar fulleyenleri banlasınlar sonra cezası verilmeyenleri sırası ile günümüze kadar versinler ...

Yukarıda yazan arkadaşa katılıyorum ve bende geçmiş bir konuda yazmıştım bunu ; Bu kadar kasıtlı bilerek isteyerek adaletsiz yönetilen bir oyunda yetkili olmak asla oyunculara yardım ile açıklanamaz yada benim nazarımda kabul görmez ... Belki vardır içerinizde bu oyun firmasında tecrübe geliştirip daha büyük firmalara geçmek isteyen bunun için azim eden onlara saygı duyarım , kariyer meslek yada gelecek planlaması için sadece profesyonel düşüp çalışıyor ama oyunculara yardım için kısmı artık beni rahatsız ediyor ... Burada kullancıların emekleri zamanları ve özellikle PARA ları suistimal ediliyor göz göre göre , oyunun sağlam işleyen hiçbir yanı kalmamış durumda bot bug tutucu bir yandan lag donma kasma bir yandan yani devenin hikayesi gibi '' nerem düzgün ki '' misali olmuş .

Oyun 15 yıllık 3/2 si hile hurda illegal ile geçmiş yazıklar olsun ne diyim ki başka .

***S.T.E.A.L.T.H*** bunu beğendi.