Ban Sonrası Oyuna Dönüş

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve DarwinTR tarafından 3 Aralık 2023 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. DarwinTR

DarwinTR User

Merhaba uzay pilotları,

Ban dalgası sonrası oyuna tekrar dönüş yaptım. Foruma gelip bir göz atmak istedim 8 aydan sonra yeniden oyundayım umarım her şey istediğimiz gibi olur.

TR1-5 sunucusundayım.

iyi oyunlar.

2. Ban dalgası hiç bir işe yaramadı, yaramayacak. Hala botlar, hala tutucular ve hala trenler devam etmekte. Adamlar malum server kiralama yapıp, sıfırdan gemi kasıyorlar, gene trene atıyorlar. El mi yaman bey mi yaman görüyoruz.

3. DarwinTR

DarwinTR User

farkettim. tren gerçekten işi bozuyor. el emeği gemiler artık kalmadı. yok mu böyle namuslu bi server yabancı da olsa oraya gideyim?

titans___ bunu beğendi.
  4. öyle bişe yog aga !

5. Ben 4 ay önce küresel pve serverinde hesap açıp sıfırdan başladım. Yalan yok daha tren görmedim (ya da bana denk gelmedi) ama bot dersen malesef burada da aynı. Zaten pvp koruması olduğu için rahat rahat farm yapıyorum istediğim gibi takılıyorum. Serverdeki tek saçmalık pvp etkinliği olduğunda burada da aynı kurallar uygulanması (adı pve server sözde!). Sende solo takılmayı seviyorsan tavsiye ederim ama pvp ciysen tavsiye etmem.

Schwan bunu beğendi.
  6. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Banlamalar kesin olarak süresiz olmadığı sürece pek bir caydırıcılığı olmuyor. Yani kaybettiklerini hatta fazlasını ilk fırsatta tekrar toparlıyorlar. Diyelim ki işte hesap kapatıldı. Bu kişilerde tek hesap olmuyor. Biri ikisi kapansa diğerleri kapanmıyor. Diyelim ki tek hesap vardı kapatıldı. Yenisini açıp o hesapta kapanana kadar bir çok kişiyi mağdur etmeye devam ediyorlar.

Çözüm daha sık tarama ve tespit ettikleri hesapları belli periyodlarda sık sık banlamaları lazım. :)

Schwan bunu beğendi.
  7. kardes bende tr1 de oynuyorum hale trenciler hala tutucular var niye geldinki .DDD

suan BL gel bak :DD

8. _Blade_

_Blade_ Guest

Merhaba,

Herkeste olduğu gibi zaman zaman bu durum bizim de canımızı sıkmakta, biz de sizler gibi bu oyunun birer oyuncuları olarak elimizden geleni yapıyoruz, ban yetkisi merkez ekibin elinde olduğu için anlık olarak trenlere ve 3. parti yazılım kullanan kişilere müdahale edemediğimizi hatırlatmak isterim fakat kesin ve sürekli olarak raporlandıklarından emin olabilirsiniz. O an için aksiyon alamasakta zamanı geldiğinde gereken cezaları alacaklarından emin olabilirsiniz. Gerekli ekran görüntüleri ile karşılaştığınız durumları siz de supporta iletebilirsiniz

MUSLİM.Bey bunu beğendi.
  9. civanhan

civanhan User

merhaba bende video koleksiyonu var rütbeli gemilerin tr5 için konuşuyorum attım ban atan nerde
    atmıyorlar.

10. smoonrise

smoonrise User

Öncelikle belirtmek isterim ki şimdi yazacaklarım TR ekibine değil ama iletişim kurulabilen birim olduğu için imkanlar içerisinde foruma yazabiliyoruz ondan sebeb forum üzerinden merkeze yönelik yazıyoruz ...

En son ceza verilmeyen bug yanılmıyorsam serverlar birleşmeden öncesiydi magma - sonda - hp lfleri elde etme , sonrasında bunları 20 level yapma bugu , bunlar yıl kaçtı o zaman çin firması satın almışmıydı oyunu bilemiyorum bilenler kendi muhasebesini yapsın ...

Botların yeniden türeme başımıza bela olma zamanıda hemen hemen aynı , isimleri farklı farklı oldu zaman içerisinde ama 10 yıl oldu yada 10 yıla yakın botların hakimiyeti oyunda ...

İllegal işaretleme ve 8li yapuşuk gezenlerin arasında çıkış yılı farkı var ama net zaman bilemiyorum fakat bu ikisinde en az 5-6 yılı var sanırım tabi buna kamufle görme / otomatik hastalık ile lazeri rsb x4 atmayıda ekleyin siz ...

Bu çinli firma ne zaman aksiyon almayı planlıyor ? sınırlı sayıda sadece yapuşuk gezenlere verdiği ceza ile mi düzeni sağladığını yada illegali durduğunu sanıyor ? bu sorular gibi birçoğunu yazabilirim ama biliyorum ki cevaplar asla sizde değil ve er yada geç ceza alacaklar bütün loglar elimizde kayıtlı gibi açıklamalar artık havada kalıyor dilek olay 10 yıla yakın zamandır durmayan illegal için bu vaatler inandırıcı gelmiyor , banlama yaptık diye övünüyorlarsa illegal tutumaya devam bota devam birkaç yapuşuk hesabı banlamak ile oyuna düzen gelmiş olmuyor , sözlerim TR ekibine değil ama aksiyon alınıyor alında alınacak derken 10 yıl geçti halen tam çözüm yok bu hesapların torunlarımı hilesiz oyunda oynayacak ...

B.A.T.T.I.C.O.N bunu beğendi.
  11. DarwinTR

DarwinTR User

Şimdi daha iyi anladım ki Bölge ve server yöneticilerinde problem yokmuş... Merkez yönetim hala yanlış politika izliyor....

12. 73mugtar

73mugtar User

eskısı gıbı dıtrıotlerı patlar halı getır bot olmaz :)

EFEM-06 bunu beğendi.
  13. Hysteria

Hysteria User

Dostum umarım her şey gönlünce olur ama olmayacak gibi ban dalgaları pek işe yaramıyor sanırım :oops:

14. bota atanlar geçmiş olsun onlar legal gibi oldular.
    ama trene atanlara bir çözüm kesin bulunmalı yıanın başını küçükten ezmeli misali çünkü önüne geleni silip süpürüryorlar.millete oyun oynatmıyorlar! bu çok önemli botlarla bişekilde yakalayabilirsen oynarsında tren silip süpürüyor.
    geçenlerle özellikle iki tren klan GALA ve Fark klanı galadan 8 gemi bir tren yapmış Fark klanı belki 20 gemi belkide komple klan 2 veya 3 tren yapmış GALA klanını perişan etti x1 haritasında.
    ee bunu gören tek tük gemiler bunlar nasıl olsa banlanmıyor bizde grup tren yapalım kasılalım nasıl olsa banlanmıyolar rahat rahat gezdikleri halde demezlermi. ki bu olaydan sonra 2 3 gemi klanlı veya klansız gezeni gördüm.ve bu çoğalır bence.
    kaldıki gemim ful olmasına rağmen bu illegal oyuncular benim iki katım dmg vuruyolar.nasıl olduğunu bilmiyorum.yada benim gemim cezalı az vuruyor.ponex keser gibi kestiğim zayıf gemiler kuvetlensede benim gibi olurlar ama beni geçtiler şimdi ponex keser gibi beni kesiyolar:)))

15. smoonrise

smoonrise User

Haklısın , eğer ellerinde yeterli imkanlar yok ise ve tek tek ele alacaklar ise öncelik kesinlikle yapuşuk olanlar ile illegal işaretçiler olması lazım , bir önem sırası aciliyet sırası söz konusu olunca en büyük maduriyet önceliği oyunu hiç oynanmaz hale getiren bunlar olması lazım , zaten fark edilldi ise ne botlara ne işaretçilere ve kamufle gören otomatik rsb x4 atanlara ban gelmedi , oyuncuların videoları ile yaptıkları geri dönüşlerden gelen banlamalar oldu yanılıyorsam kusuruma bakmasınlar çin ile bir kriz çıkarmak istemem :p:D o eskiden söylenen afilli kelimelerin bir anlamı olmadığı o zamanda belliydi şimdi kanıt gibi oldu ellerinde varsa bile bir işe yaramıyor o loglar onları kullanacak ne çalışanları nede tarama yapacak sistemleri yok :rolleyes: esas olan nedir bilmiyoruz gibi geliyor ama sanki bana ya para uğruna dokunmuyorlar yada az önceki nedenler ile zaten dokunamıyorlar yani banlamıyorlar / banlıyamıyorlar fikri oluşuyor insanda .

Fazla vuruş son zamanda çok yazılmaya başlandı ; şimdi kimsenin gemisini ve oyun ile ilgili bilgisini bilemiyoruz zaten sürekli değişen bir oyun deneyimide söz konusu , biz eskiden kalanlar bildiği eksik argeli gemilerde vuruş miktarları rakamsal olarak aşırı yüksek çıkar ama bu yükse vuruşlu gemilere bende denk geldim ve full + full yakın gemim millet gibi bug ile 20 lvl yapmadığım için eksiklerim var sadece , rakamsal olarak bakmadım ama tek vuruşda eriyen konfi ile toplam dp üzerinden bakınca ilginç bir rakam vurması lazım gelir , bu konudan önce daha büyük ve uzun zamandır devam eden sorunlar olduğundan dolayı pek takılmadım , birkaç teorim var bununla ilgili 1 yine bug yada oyun açığı bulmuş olabilirler / 2 otomatik karıştırmada zaten hastalık lazerini rsbyi x4 ayarlayan bir sisteme kadar gelmişler sanırım rsb yi öne çekip ilk atışı yapıyor bonus ile x4 birleştiriyor olabilir / 3 zaten eski zamandan ceza dahi verilmeyen - verilemeyen birleştir buglarında modül elde etme bunları değiştirme imkanı ile en yüksek değerlerdeki modülleri alan bazı gemiler var , şuan için aklıma gelen bunlar ama esas gerçek merkezin elindeki Loglarda vardır diyorum torunlarımız bunu öğrenir artık ;):)

16. DarwinTR

DarwinTR User

Merhaba

Herkes çok değerli öneriler yazmış hepinize çok teşekkür ediyorum. Benim önerim aktif olarak admin gemilerinin sahada dolaşması ve oyuncuların bunu görmesidir. "Admin haritada dolaşıyor" paniği ile herkes 3. parti yazılımları bırakıp elle oynamaya başlar.

İkinci tavsiyem ise saatlik gemi yasaklamalarının gelmesi olabilir.

17. kurallar tamam ama yasaklar oyunu bozar.saatlk yasak zaten uzun süre oynandığında uriler düşüyor fazla adam kestiğinde ki kesebildiğimiz botlar zaten onunda haberi bile yok kesildiğinden 6 sefer kestikten sonra ödül vermiyor fazla kessen cezası var bence bu cezalar oyuncuya cezada botlara mükafat bunlardan vazgeçilmeli bence.fazla kapı yapmayanlar millet çok kapı yapıyor diye kapı yapanlara sınır getirilsin diyenleri bile gördük bu forumda.millet kendi kendine ceza kesmeyi ne çok seviyor gerçi yapamadığı için yapanları çekemediğinden istiyor ya neyse.
    botlara gelince botlar ancak ve ancak bütün gemiler özelliklerine göre eşit olursa ve abuk subuk geliştirmelere abuk subuk rakamlı parçalar istenmezse ve bu istenen parçalara herkes eşit bir şekilde ulaşabilirse botlarda heralde biter.insanlar yetişemediği için botunu proğramını kullanıyor.
    ayrıca farklı şirketlerin aynı klanda toplanmasıda oyunun düzenini bozuyor.iyi düşünülürse demek istediğim anlaşılır .

18. 82LiLeR

82LiLeR User

hiç bir şekilde baan lar fayda etmiyor oyunda 2 üç günde 22 sıra birden gerilemişim daha banlar açılıyor gibi geldi bana

19. DarwinTR

DarwinTR User

şu driotlerin hasar olma olayı yeniden gelseydi bir çok sorun ortadan kalkardı...

20. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Bir çok gemi için sence droitlerin hasar alma olayı geri gelmesi caydırıcı olacak mı? Droitler hasar alırken bile patlayan droitleri 1 günde yine alıyorlardı. :)

En büyük caydırıcılık ; sık sık tarama yapılması ve gerçekten düzgün bir tarama yazılımı geliştirilmesi gerekiyor. Tespit edilen hesapların da yok 1 hafta yok 2 hafta yok TP / ŞP silinmesi vs gibi değil doğrudan süresiz bir şekilde kapatılması gerekiyor. :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.