Ban Sonrası Oyuna Dönüş

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve DarwinTR tarafından 3 Aralık 2023 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. DarwinTR

DarwinTR User

Geliştirici ekibin unity'e geçmesi her şeyi çözer anca bunun imkansız olacağını düşünüyorum sıfırdan oyun yapmak gibi bir şey sanırım, böyle bir çalışmaları var mı?

2. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Sonuç olarak belli bir zaman alacaktır o ayrı konu fakat adobe epey zaman önce Flash Player'ın fişini çekeceği tarihi duyurmuştu. Bir çok şirket bu zaman içinde geliştirme-geçiş vb şeylerin hazırlığını yaptı hatta bazıları daha flash player bitmeden geçişlerini tamamladı.

Yanılmıyorsam yine böyle 2019 sonlarına doğruydu ve indirmeli sisteme geçildi. O zamanlar en kısa zamanda Unity Player'a geçileceği gibi şeyler söylenmişti. Fakat geldiğimiz noktada hemen hemen 4 yıl geçmesine rağmen beta versiyon bile ortada olmadığına göre benim pek umudum kalmadı. Sanırım şirket unity player'a geçiş maliyetinin altına girmek istemiyor. Bu düzende nereye kadar giderse ve ne kazanırsak mantığı hakim gibi geliyor. :)

DarwinTR ve Qerin bunu beğendi.
  3. dostum gemım 2009 dan berı tr3te aktif illegal hiçbirsey kullanmadım 45 pro goli plusı da daha yenı aldım :D prolar 17lwl ama ne hikmetse modullerle bile 700 800k çakamıyorum. oyunu brakmanın eşiğindeyım. (ful çift vs invoke den çöp düşüremıorum mesela)

4. DarwinTR

DarwinTR User

Muhtemelen böyle kalacak oyun ve devam edecek. Can sıkıcı nokta (benim için) port atlarken oyunun donması, confi değişiminde ayrı bir kanser donma olayları. Eskiden böyle şeyler hiç yaşamıyordum.

5. smoonrise

smoonrise User

Etkili olup olmayacağı hakkında kesin bir garanti veremem ama bazen bilgisayardaki ekran kartı gibi donanımların driver sürümleri güncellemeleri gibi etkenler bazen oyun içi ayarları bozabiliyor eğer yakın zamanda başladı ise sorunlar bir ihtimal bunlardan kaynaklı olabilir ve aşama aşama güncelleyip yada format atıp yeni temiz kurulum ile denemeler yapılabilir nadiren bios sürümü güncelleme veya internet bağlantıların ağ bağlantılarının güncel sürümleri veya chipset güncellemeleri çözebiliyor sorunları ama kesinliği yok .

Ara sıra kasma donma lag zorlanma veya olan uzun süredir bu halde bir sorun ise modem yada internet sağlayıcı kaynaklı ping veya hız sorunu olabilir . laptop ise başka internet ile deneme yapılabilir veya başka bir bilgisayar ile deneme yapıp donanım sorunu mu ? alt yapı sorunu mu ? modem sorunu mu ? bakılabilir hatta imkan varsa başka modem ile şuan aktif kullandığın bilgisayardan deneyebilirsin birde mümkünse eternet kablo ile bağlan stabil olması için netinin bu önemli .

DarwinTR bunu beğendi.
  6. DarwinTR

DarwinTR User

en iyi pc'ye ve internete sahip olan bir çok oyuncuda bile bu problem meydana gelmekte. Sanırım yazılımsal problemler var yada sunucu trafiği yemiyor belki.

7. smoonrise

smoonrise User

Kendi tecrübelerim üzerinden yazarsam eğer , zamanında iş yerimde yeni evlecek bir elemandan kendine özel topladığı ve çok özel ayarları olan bir bilgisayar aldım ve hem video çekip hem oyunu oynadım savaştım kasıldım gayet iyi durumdaydı sonrasında mecburen 1-2 kez format yedi ve o eski performansı kalmadı ama sadece video çekerken oyunu kaliteli oynayamadım video kapalıyken gayet iyi durumdaydı ve bu büyük banlama sonrası kalabalık zamanlarda space v.s zamanı herkesin hile bu adam dedikleri derece rahat oynuyordum , kovaladıklarım portalı benden sonra atlıyorsun benden önce çıkıyorsun diye bana hilediyorlardı , savaşırken kaçamıyoruz ama sanada yetişemiyoruz diyorlardı ( Bir kısım oyuncu tabiki hepsi değil ) o zaman ttnet 35 mgbit ve zyzel modemim vardı .

Sonra o bilgisayarın en az 3 kat daha iyisini aldım ve şuan aynı şikayetleri ortalama 7-8 yıldır bende diyorum yetişemiyorum veya kaçamıyorum ve portallar çok geç atlıyor bildiğin çay demle izle portalı atlayacak diye dizi film gibi , kablonet 100 mgbit ve onların verdiği modem var
    ( 1-2 ay önce sözde en son modem dediklerini yine son model dedikleri ile değiştirdiler :D:p artık ne kadar inandırıcı gelir bilmem ama hala bir umut son model bu değil daha yenisi vardır o daha iyidir diyorum kendime )

Oyunculuk süremde birçok oyuncu ile bunlara yabancı server Türk ve yabancı oyuncu dahil hatta jackpot kazananları dahil sohbetim oldu video çeken ve sistemini paylaşanlar dahil analiz ettiğimde bir net çıkarım yapamadım ve bunu merkezinde bildiğini sanmıyorum :) ama genel olarak intel ve ttnet alt yapı ile üst seviye modemi eternet kablosu ile kullanımda sanırm bir fark oluşması mümkün emin değilim ama en azından bana psikolojik olarak öyle geliyor , merkez ne dediğinden çok mevcut yaşananların önemli olduğunu geçmiş zamanda gördük tavsiye edilen sistem gereksinimleri veya onların normal yada yeterli dedikleri kriterler ya ülkemizede geçerli değil tutmuyor yada başlarından atmak için gerçekliğini kanıtlaması zor varsayımlar ile oyalanıyoruz .

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download İçerisindekileri sil .
    Arama kısmına '' çalıştır '' yaz enter .
    - %temp%
    - temp
    - Prefetch
    - Recent
    İçerisindekileri sil.
    bunlar olmaz ise;

Arama kısmına '' cmd '' yaz enter .
    - ipconfig /release
    - ipconfig /renew
    - ipconfig /showclassid
    - ipconfig /setclassid
    - ipconfig /displaydns
    - ipconfig /flushdns

Bunlarıda bir dene , cmd komutları karışık gelirse y.tube videoları vardır işlemler ile alakalı bakabilirsin .

Son düzenlenen: 30 Aralık 2023
    DarwinTR bunu beğendi.
  8. DarwinTR

DarwinTR User

Merhaba,

Değerli yorumun için teşekkürler. 60 fps üzerine çıkamamak ta başka bir problem sanırım grup savaşlarında 2D modunda oyunum gidiyor ki oldschool oyuncuyum 3D'yi mecburi son 1 yılda oynuyorum zaman zaman.

Şimdi sadece "%temp% bölümünü silip oyunun hızlanmasını umut ediyorum. daha iyi fikri ola nvarsa yazsın bana intel işlemci kullanıyorum eski nesil ve tüm çekirdeklerini çalıştırmaya ayarladım.

Hızlandırma için başka fikri olan var mı?

Son düzenlenen: 31 Aralık 2023
    smoonrise bunu beğendi.
  9. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Dediğim gibi. Unity Player geçişi bir maliyettir. Oyunu al otarafa koy olarak olmuyor maalesef. Bunun için yeni ekip gerekir. Tasarım,kodlama vs derken ortaya epey bir maliyet çıkıyor. Tahminen şu an sahibi olan çinli YooZoo firması bu masrafın altına girmek istemiyor. 3-5 ne gelirse kapanana kadar kendi yağımızla kavrulalım şeklinde düşünüyorlar gibi. :)

10. .Hakan.

.Hakan. Guest

Merhaba,

Oyuna hoş geldiniz. :p
    Size bol şans diliyorum.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.