Banlamalar Hakkında Bilgi

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve _NoWoмєηNoCЯY_[ΛГMΛ] tarafından 5 Haziran 2023 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Üst üste gelen Bot banlamalarının hakkında bir duyum var yabancı server forumlarında darkorbitin kendi istemcisi dışında Chrome, mozilla, opera maxton vesayre tarayıcılardan girenlerinde bu taramada bot olarak algılanarak banlandığı böyle bir saçmalık olabilir mi şimdi mantıken bakıyorum klanımızda bot-tutucu kullanmayıp banlananlar var buda demek oluyorki bu doğru Darkorbitin ban muhabbeti muz cumhuriyetinden farksız demek ki
   
 2. smoonrise

  smoonrise User

  Ben çok uzun zamandır tarayıcı üzerinden giriş yapıyorum ve hiç uyarım yok , hatta amd sorunu olmadan önce bile forum kullanmak için yine tarayıcıdan giriyordum , birçok defa yazdım burada yetkililere tam anlamı ile asla yasak demediler zaten ama önerilmiyor diye açıkladılar , bende birçok kişiye istemci açılmama sorunu yaşadıklarında son karar kendilerinde kalmak kaydı ile tarayıcıyı tavsiye ettim forumda , o söylentiler tarayıcıdan illegal açmak mümkün diye yazmışlar ama kendileri kullanmadığı halde stroke mind ve savaşlarda hades dönerken klanlarındaki hileciler ile aynı grupta olmayı hesaplamamışlar sanırım veya yasak olduğu halde hesap ticareti yapmayı , benim banlamalar sonrası modların yazdıklarından çıkardığım sonuç bunlar ne kadar doğru ne kadar yanlış ilerde elbet ortaya çıkar .

  Tarayıcı gireceklerde kimseden dosya indirmesinler yada karışık birçok ayar yapmasınlar tarayıcı üzerinde maxthon5 ile tek adımda yapsınlar kullansınlar en güvenilir olan şuan bu videoları y.tubede var .
   
 3. 3. parti olarak geçiyormuş tarayıcı o yüzden problem bro yabancı forumlarda bu şekilde geçiyor
   
 4. smoonrise

  smoonrise User

  Yabancı forum dediğim resmi orbitin ülke takımı forumları mı ? eğer öyle ise bizim forumda suç var hiçbir zaman yasak demediler tarayıcıdan giriş için , ne zaman sorsam hesap güvenliği için önerilmiyor dediler hatta kişi söylemeyim ama forum modlarından bile tarayıcıdan giriş yapan var , eğer bir örnek gerekiyorsa birde ben varım işte kanlı canlı örnek , istemci çıktı çıkalı 3 aydan fazla kullanmadım lag donma kasma kitlenme kapanma ne ararsan var sonra zaten amd ekran kartlarında kapanma sorunu başladı çok uzun zamandır taraycudan giriş yapıyorum 1 uyarım dahi yok , bana çok altı dolu bir iddia gibi gelmedi 2 mod ve ben ban almış olmamız lazımdı bu banlamaların en az 1 tanesinde , merkeze hiçbir konuda güvenemediğimiz için kesin konuşmak pek istemiyorum malum kendi kural ve kaidelerini sürekli kendi ihlal eden bir firma burası bakalım görelim ilerde ne olacak .
   
  ALUCARD-BeRsErK bunu beğendi.
 5. Gelecek cevap belli, banlamaları merkez ekip yapmaktadır, bizim müdahale şansımız yok.
  Ancak oyun istemcisinden değil de tarayıcıdan girildiği için ban atıldı ise, durum çok vahim demektir. Banlara af gelsin o zaman.
   
 6. evet resmi darkorbit forumu yabancı serverlerin tabi ki çünki tr de sana cevap verebilcek bir admin yok. Hepsinin cevabı yoruma dayalı veya resmi merkezden böyle deyip kapatıp geçiyorlar konuyu. Tr adminlerinin bir yetkisi yok son zamanlarda admin bile yok farkındaysanız
   
 7. smoonrise

  smoonrise User

  Yabancı server ile TR server takımı aynı yetkilere sahip bir farklılık yok , işleyişte oluşan gecikmeler etkinlik bildirimi yada diğer bildirimler açıklamalar dil çeviri geçikmesi gibi durumlardan , forumun en kalabalık zamanı adminlerin sayısı en kalablaık zaman bile yabancı forumlar yakın halde çevirip paylaşan forum kullanıcıları oluyordu bunun temel sebebi hep çeviri , bence yabancı forumdakiler yorum katmışlar olaylara ve onlarında forumlarında kullanmadığım halde ceza aldım diye foruma yazanlar oldu ise onlara cevap olarak yazılmış olabilir resmi bir bilgi olsa merkezden gelen banlama üzerine oldukça zaman geçti bu zaman zarfında illlaki bizede açıklama yapılırdı geç olsada , zaten en başta kendi forum adminleri sonra kullananlar ile gruba dahi girmeyen bende ban alırdık , kesin emin değilim bu oyun için asla kesin emin konuşmak mümkün değil maalesef bu tarayıcıdan girişe hem banlama geleceğini sanmıyorum hemde bu geçmiş banlamalarda ceza alanlar içerisinde bundan ceza olduğunu düşünmüyorum , bakalım ilerde ne olacak .
   
 8. sen pek birşey bilmiyorsun o zaman dostum yabancı adminlerin yetkisi var tr adminlerine güven olmadığı için yetkileri yok iyice bi araştır bu konuyu
   
 9. smoonrise

  smoonrise User

  Varsa senin bir bilgin paylaş bizimle dostum , bizde burada yazılanlar kadar biliyoruz bize aktarılanlar kadarını biliyoruz , yabancı forumları çok iyi takip eden bir kitle vardı zamanında bu forumda hatta gelecek yenilikleri neredeyse %90 bilen yada bilenlerin yayınladıklarını buraya aktaran bir kitle vardı o zamandan beri kimse yabancı forumda TR forum göre yetkileri daha fazla demedi , ama sen fazla diyorsan birkaç örnek ile sahip olduğun bilgiyi bizimle paylaşırsan sevinirim böylece bizlerde bilgilerimiz güncellemiş oluruz , bunlar için ekstra bir araştırma yapacak kadar bunu hak edecek kadar hiçbir şeyin merkezinde değil bu oyun , ben sadece forumdaki konuşmalar üzerinden elde ettiğim çıkarımları yazdım bir kesinliği olduğunu iddia edemem ama mevcut konu için dediklerim istisna olması zor ben gözden kaçmış olabilirim belki ama tarayıcı kullanan kendi yetkilisi var illaki başka kullanıcılarda vardır benim gibi 1 uyarı bile almamış tarayıcı kullanıcıları , diyorum hiç kullanmadım ben ban aldım ama diyenleri çoğu algı peşinde geri kalan için kendi kullanmasa bile hades stroke mind savaş için illegal ile oynayanların grubuna girecekleri zaman bir daha düşünmeleri gerekiyor artık birde eğer adminlerin yorumlarını yanlış anlamadım ise hesap ticareti artık eskisi gibi çok güvenli değil gibi ellerindeki hesaplara dikkat etmeliler .
   
 10. KARDEŞİM KONUYU SAPTIRMAYIN ADMİN HARİCİ BİLGİSİ OLMAYAN YAZMASIN LÜTFEN
   
 11. TR|SUBUTAY

  TR|SUBUTAY S-Moderator Team Darkorbit

  Bu bir hurafedir. Bazı ban alan kullanıcıların kendilerini aklamak için yaptığı yöntemdir. Böyle bir durum olsa buradaki çoğu tarayıcıdan giren oyuncular banlanırdı.
   
 12. Bunun nedeni çok basit. Botların aslında gömülü bir internet tarayıcısı var. Her internet tarayıcısı sunucu ile iletişime geçmek için bir HTTP kodu üretir. Agent kodu dediğimiz bir koddur. Siteye kendisini maxthon, chrome veya edge olarak tanıtır. Adamlarda bunu bildikleri için oyun istemcisinin verdiği kod dışında olan kullanımları bot olarak algılıyorlardır bu normaldir. Çünkü 3. parti yazılımı yapanlar chrome veya explorer motoru üzerine yapıyorlar popüler olduğu için.

  Nereden biliyorsun diyeceklere, bilgisayar programcısıyım.
   
  -UZMAN_ADAM- bunu beğendi.
 13. Siz bile emin değilsiniz Siz bile varsayımla konuşuyorsunuz.
  Artık daha eminim bu olay gerçek. DODGEVİPER arkadasın dediği gibi darkorbitin kendi tarayıcısı hariş girişler algılanıp banlanıyor
   
 14. smoonrise

  smoonrise User

  Forum eskisi kadar kalabalık yoğun ve etkileşim içerisinde değil o nedenle sayı az gibi gelebilir ama tarayıcıdan girişi uzun zamandır yani yıllardır yapmaktayım ben dahil birçok kişide böyle burada yazan sayısı az diye bu kişiler az sayıda değil , tarayıcıdan giriş yaparken değil 8 kişi yapışık gezenlerin grubuna girerken düşüneceklerdi ceza alanlar illegali kullanmıyordum ama nimetlerinde faydalanıyordum diyemedikleri için tarayıcıdan giriş yapanları banlıyorlarmış demek kolaya kaçmak bana 1 uyarı dahi gelmedi diğer bir örnek tarayıcıdan giriş yapan forum yetkiliside hala burada aktif cezası yok konuya yorum yapan açıklayan kişide istemcinin uyum sorunları sebebi ile tarayıcıdan giriş yapacak ilerleyen zamanda başka konu içerisinde buna karar verdi yani ceza alanlar ilk olarak hesap ticareti yapıp yapmadıklarına emin olsunlar ikindi olarak klan arkadaşı ittifak klan diyip grubuna dahil oldukları kişilerin bir illegal kullanıcısı mı değil mi ona baksınlar .
   
 15. senin derdin ne ? zoruna giden ne ? uzatma kardeşim yazma benim konumun altına her defasında aynı şeyleri papağan gibi tekrarlıyorsun
   
 16. smoonrise

  smoonrise User

  Bence yanlış sorular soruyorsun sen ! senin esas amacın nedir onu sorgulamak lazım sanırım ?

  Sen edindiğin bir bilgi hakkında foruma konu açtın bende yorum yazdım , senin bilginin çok sağlıklı olmadığını bir kesinlik içermediğini bizzat kendim üzerinden başkalarına atıf yapmadan verdim sonrasında forum admini üzerinden atıf yaparak örnek verdim ama sen inat ile kendi bilginin doğruluğunu savundun , konuya yetkili cevap yazdı ama onunda yazdıklarını değil kendi bilgini doğru sayıyorsun , şimdi sinirlenip bizim yazdıklarımıza neden bu tepkileri veriyorsun hem kullanıcı olarak hem yetkili olarak tevatür o yazılanlar diyoruz .

  Hem kullanıcılar yorum yazmasın yetkili cevap versin istiyorsun ( tarayıcıdan girşi yapan bir oyuncu olduğum için yazdım yardımcı olmak aydınlatmak için konu hakkında bizzat kullanıcı olduğum için tarayıcıyı ) ama TR yetkilileri bilgi sahibi değil zaten yetkileri bilgileri yok diyip onlardan konu için bilgi talep ediyorsun biraz sencede mantık hatası oluşmuyor mu ?

  Üslubunda tavrında hoş değil dostum cevaplar yeterli gelmedi diye yada hoşuna gitmedi diye bu şekilde yazmaman lazım buyur konu senin olsun .
   
  Son düzenlenen: 7 Haziran 2023
 17. yazdıklarını okumadan cevaplıyorum yazma kardeşim
   
 18. kaptan34

  kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Tartışma ortamı sebebi ile konu kapatılmıştır. MX5 kullanan ve sistem tarafınca bot olarak algılanan hesap bulunmamaktadır. Opera ve Chrome tarayıcısında harici bir bağlantı ile giriş yapan oyunculardan banlama olmuş olabilir. Ancak şimdiye kadar hesabının 3. parti programa bulaşmadığını söyleyerek support birimine gelenleri incelediğimiz zaman;

  Kendi belirttikleri hesaplarda 3. parti program olmadığını düşünseler de kesişen diğer hesaplarında fazlasıyla illegal sorunlar mevcuttur.

  Konunun kapatılması uygundur.

  İyi Forumlar Dilerim.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş