Banlanma Hakkında Önemli

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve erkan*_*Silver tarafından 16 Mart 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Merhaba benim anlamadığım. Daha önce obsidiyen bugu yapıp banlanan şerefi ve elindeki malzemeler silinen bir hesap tekrar mı banlanacak ? Aynı suçtan 2 kere ceza verilmesinin mantığı nedir ? Adminler mantıklı bir cevaplandırma yaparsa sevinirim.

2. oben

oben User

bunun nesi garipki 1 kere yapmış ceza almış durmamış birdaha yapmış tekrar ceza alacak anlamadığın ne var bunda.şimdi adam bie suç işlemiş yargılanmış ceza almış yada cezası birdaha suçu işlememk koşulu ile tehir edilmiş ama denmişki bak bir daha suça karışırsan bu verilmeyen cazayıda kat kat çekersin oda akıllanmamış tekrar yapmış ozamanda ilk affedilen cezayıda misliyle çekmiş.şimdi adam bir cinayet işlese cezasını yatsa ömür boyu istediği kadar aynı suçu işleme hakkınamı sahip oluyor.yok yok sen yine anlamadın sanırım.

3. tilkel06

tilkel06 User

Tekrar yapmaktan dolayı ceza almayacaklar. Yapmış oldukları ve cezasını aldıkları bir bug için tekrar ceza alacaklar.

Ama burası Darkorbit yani burda mantık aramak büyük bir mantıksızlık olur o yüzden tamam deyip geçmek lazım. Yani 6 ay önce yapılan bug'dan adamın şerefi sıfırlandı falan, adam 6 aydır şerefini kastı gemisini kastı hoopp yönetimin canı istedi diye 'sen eskiden bi bug yapmıştın biz sana cezasınıda vermiştik ama canımız sıkıldı biz sana bidaha ceza vericez haha' deyip banlamasını gayet normal karşılamalıyız. Çünkü burası DARKORBIT.

4. CLAY*

CLAY* User

Merhaba,

Peki neden bugu yaptı? sonuçta oyunu kötü kullanmak yasak değil mi? ben bir problem görmüyorum, hesapları kalıcı kapanmalı ama kalıcı kapatmıyorlar. GİŞ kuralları gereği bu tarz buglar veya oyun açıklarından yararlanmak zaten başta yasak.

Yasak olduğunu bildiği halde, oyun açıklarından yararlanıyor. Bunun üzerine başkalarının hakkına giriyor, emeğiyle kasanların! Neden bu bugu yapan hesaplara yasak verilmesin ki?

Buna ek olarak oto kullananlarında yasaklanmasını bekliyorum.

5. oben

oben User

yani yetersiz görülmüş verilen cezalar öylede olsa bu anlaşılır bir durum yapmasalarmış.

6. #Avicenna

#Avicenna User

belli ki sen o dönem bugu yapanlardan birisin yoksa bu kadar alınmazdın. bugu yapıp milletin emeğini çalarken iyi cezaya gelince ufak bi cezayla kurtulmak iyi olsa gerek. ben yönetim ekibinde olsam fantazi olsun diye bug yapan hesapları 1 ayda 2 ayda bir bu şekilde sıfırlardım.

^KATİL^^MELEK^67^ bunu beğendi.
  7. Merhaba,

Evet ceza alan hesaplar tekrardan kısa süreliğine kapatılacaktır.

İyi Forumlar.

8. ebedi kapıda şeref yaratıgını resette tekrar tekrar kesip şeref kasanlara noldu pek kıymetli admınler buna çare bulamadılar mı yoksa bu açıgı kullananlar admınlerin kankaları ortakları yada ts arkadaşları mı ki bu kadar uzun sürdü albaylıga 7 milyon vardı şimdi kurmay binbaşına 2 milyon kaldı o kadar yazdık foruma supporta noldu halen cevap yok bir karşılıgı yok yazıl çok yazık

TTJ-CEO bunu beğendi.
  9. #Avicenna

#Avicenna User

banlama olmadı galiba :D yada yeni kurulan 3-5 hesap kapatıldı sadece

10. tilkel06

tilkel06 User

Yönetimin bugu yapanları sınırsız banlaması da(eğer banlasalardı) anormal bir durum değil. Çünkü bug giş kurallarına aykırı buna bir itirazım yok. Fakat burda 6 ay önce yapılıp cezası 6 ay önce verilmiş bir bugdan dolayı tekrar aynı cezayı vermek mantıksızdır. Böyle canları istediğinde gemi kapatmakla sadece oyuncu kaybederler. Sizin gibi 8 iris olup 9. iris olmak için 1 ay uğraşan tayfa'da 'aaa bugmu varmış iyiki banlanmış çok iyi olmuş hepsi sınırsız kapatılsın' falan der burda. Tabii sizin yıllardır banlanmayan botlardan ve daha kaç tane daha tespit bile edilememiş buglardan haberiniz bile yok. Siz 9. iris için 1 ay, 10. iris için 2-3 ayınızı harcayın boşverin bunları araştırmayı.

2 ayını harcayıp sonunda 10. irisini alabildin mi arkadaşım?:D:D:D

Ben o dönemden daha önce oyunu bıraktım. Bu ban dalgasından da arkadaşım sayesinde haberim oldu. Gelip forumda yazılanlara ve oyunun durumuna bir bakıyım dedim fakat hala durum aynı. Burda 8 iris tayfa 'iyi ki banlanmış bidaha banlayın falan yazıyor' adminler yine otomatik cevaplar veriyor. Herşey aynı, sadece eskisinden biraz daha berbat bir halde.

11. smoonrise

smoonrise User

Umarım istikrarlı olarak devam eder bu cezalar , gönül isterdiki aşama aşama ağırlaşsın cezalar ve sonra tamamen kurtulalım bu bug yapan kişilerden . Merkez yarım bıraktığı cezalarıda unutmaz umarım GG bugu yapanların Şp silmemesi ve eternal bug yapıldı dediklerinin 1 hafta hesaplarının kapanmaması gibi mesela...
    Geriye muhtemel 10 küsür ( 15 den fazla küsür derken 20 lere yakın ) bug için verilecek ceza kaldı ama bundan daha önemli sorun bence bu ara ne bot ne bug en önemli sorun hile ... uzaktan tutma - kamufle görme hileleri artık aldı başını gitti savaşlarda oluşturduğu maduriyet bi yana etkinliklerde bile yaratık tutmaya kullanılıyor orada bile madur ediliyor oyuncular acil bir çözüm lazım .

12. TTJ-CEO

TTJ-CEO User

Eternal de destek bugunun cezasını 1 haftada verdiniz şakır şakır. Bu resette şeref yaratığını çift kesen adamların cezaları niye gelmiyor arkadaş ? Adam 500 e geliyor günde 2 defa kesiyor. Orta modüllü ephonlu bir gemide her kesişte 4.6 Milyon civarı rütbe alıyor. Çarpı 2 . Adam günlük 10 milyon rütbe kasıyor .Ben paramla %50 şerefte alsam görevde yapsam adama yetişemiyorum. Eternal bugunu yapan kişilerin cezası ne zaman kesilecek ?

**ShApLy™**[ßĪĿØ] bunu beğendi.

13. ---"Çünkü bug giş kurallarına aykırı buna bir itirazım yok."

öyle mi keşke bunu için de bir konu açsaydın. desteklerdik yani:)

---"Böyle canları istediğinde gemi kapatmakla sadece oyuncu kaybederler."

Evet zaten oyuncular böyle adaletsiz banlamalar yapıldığı için oyunu bırakıyor hep:(

---"Siz 9. iris için 1 ay, 10. iris için 2-3 ayınızı harcayın boşverin bunları araştırmayı."
    Siz derken? Sen nasıl elde ettin?
    Eğer siz 9. irisi tamamladan oyunu bıraktıysanız ne ala olması gerekeni yapmışsınız, tebrikler.

size Bot, bug yaptınız demiyorum ancak
    yapanlar oyundan bu kadar bıktıysa ve saçma buluyolarsa pc lerini gece gündüz yormasınlar ve
    bu saçma oyunu bıraksınlar

Ben zamanında 2-3 ayımı harcamış ve aldığımda baya bi sevinmiştim
    olması gereken de budur. Bunlar tartışılır ancak hile yapma sebebi değildir bahanedir
    MMO oyunu nedir nedir neden oynanır bilmeyen insanlar çok görüyor 2-3 ayı.

Ayrıca Botlar ne zaman türedi acaba? O zamanlar Zeus ve Apis(9,10. iris:D) var mıydı?

böyle adeltsiz bir ortamda yıllardır bot, bug yapmayan oyunculara çok büyük bir haksızlık yapılmış, şimdi ufacık bir adeletsiz(evet aynı suçtan 2.kez cezalandırmak yanlış) banlama yapılınca ağlanıyor hemen. az bile.

aynı kişileri yaptıkları farklı hilelerden de banlayabilirlerdi;
    botlara da ban gelse, obsidyen bugu yapanların hepsi de dahil banlanacak eminimki

14. tilkel06

tilkel06 User

Diğer yazdıklarına cevap vermekle uğraşamıyacağım sadece şunu merak ettim.

MMO oyunu neden oynanır? Bir tane oyun eşyası(Zeus) için aylarca robot gibi sürekli aynı şeyi yapmak yani aylarca amele gibi x-7 de tallon veya x-6 da cubi kesmek için mi?:D:D:D

15. oben

oben User

aldım arkadaşım aldım apocalips açtım tüm cıktı yaşasın emekçilerin kardeşliği ama emin ol bu saatten sonra ban olmuş olmamış hiç umrumda değil olmasın daha iyi geciken adaletin vur ensesine şamarı.

16. #Avicenna

#Avicenna User

o adamların 8 iris kalmasının sebebi sen, senin arkadaşların ve sen ve senin gibi düşünen oyunculardır. yaptığınız her türlü bug oyunda yaptığınız hileyi bugu yapmayan oyuncuların binlerce adım önüne geçmenizi sağlıyo. o adam 8 iris yapana kadar kadar sen iris apis zeus derdinde olmuyosun bile. sıfırdan bi hesap açsan bile o adamın önüne geçersin yaptıklarınla.
    bugün senin kafanda bi adamla karşılaştım. kamuyum adam uzaktan sıka sıka geliyo kaçtım. pm atıyo kaçma vs atalım diyo utanmadan. ben x4 atıp rsb basana kadar adam rsb atar ema atar insta atar 3 kerede keser beni. demem o ki eliyle oynayan bir kişi sittin sene bot bug yada program kullanan birine yetişemez.

17. aylarca robot gibi tallon kesmek diyince içimi baydın şimdi bak:D
    oyunu zevkli hale getir, müzik aç, muhabbet et sıkılrsan kutu topla,sürekli etkinlik geliyo zaten oyuna
    hiç olmadı bi süre oynama offline oyuna geç. 1 sene oynayıp bırakacağın oyular değil bunlar.

bu yazdıklarım hilesiz, bugsız, lagsız bir DO için geçerli:):rolleyes:. senin dediğin oyun sistemiyle ilgili çünkü, bunlarla değil

mmo oyunları böyle işte, sizi fps oyunlarına alalım anlık zevk verir:D

eskiden bigboylu(goli olsun ve yüzbaşı olsun önemli değil örnek verdim) flaxlı binbaşılar vardı
    zeusları yoktu yazık:D (yeni açılan global PvE sunucuda böyleydi. ilk hafta tabi :D)
    şimdi herkes ful bunu düşün(sadece bot yüzünden değil ama büyük payı var)

ve yukarıda da dedim zeus yokken bot vardı:cool:
    insanlara anlatamazsın en kolay yoldan rakiplerini geçmek ister oyunun zorluğu ile alakalı değil her tür oyunda var bunlardan.
    oyunların güzel tarafı ise emek verip rakiplerden farklı olmak falan oysaki

iyi oyunlar herkese:p

18. Mineral

Mineral User

Hak yemenin yumuşatılmış hali her oyunda var zaten mi oluyor yeni oyun sisteminde.Oyun kuralları ap açıkken bu kadar rahat üyelikler geliştirilmesi nasıl meşru olabilir.Bu tip destekler oyunun global carinde üstü örtülü reklam ve satışı yaptığını üstü örtülü yapanlarla dolu bu primdaslar ve ortakdaşlarin ne veni dolar nede gözü.Güzelim insanlarımızı bu yollarla resmen hırsızlığa ortak ediyorlar.Cok yazık.Alti üstü oyun değil bu yapılanlar.

19. Banlama mı ? :)

Bunlar mı banlama ? Bunlar mı ceza ? :D :)

1 haftalık askıya alma sonra tekrardan hesaplar aktif olacak.
    Kesintiler bir çoğunu yine etkilemez çünkü normal olarak oynamıyorlar. :)

20. Karaca76_5

Karaca76_5 User

kimse ceza almadı galiba :D

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.