Baş Yapımcıdan Söyleyişi

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve ORION tarafından 28 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Bence de kendimizin önceden ayarladığımız konfigrasyonları kaydetme seceneği olmalı.

Yani zaman kaybı olmadan konfigrasyonumuz hazır olmalı.

Geliştirme olayı gayet hoş güzel

Desteklerin süresinin artması gayet iyi olur dıye düşünmekteyim.

Fakat şöyle olsa daha iyi olur diye düşünmekteyim: Hangar düzenleme için her haritada saldırıya korumalı bir hangar düzenleme binası olmalı böylece oraya gidip hangarımızı oyun içinden değiştirebiliriz ve oyuncuların istasyona dönme zorunluluğu ortadan kalkmış olur.

Ben bir şeyler daha eklemek istiyorum:

Oyun indirilebilir hale getirilmeli , Günlük giriş bonusu aylık giriş bonusuna çevirilmeli , oyuna yeni haritalar eklenmeli , etkinliklerde ki kutuların içinden artık r310 eco 10 gibi saçma cephaneler çıkmasın 5-10 gg + emp-01 koyulmalı etkinlik kutularına. Bir de şu hile kullananları oyundan temizleseniz çok güzel olacak.

2. KAMİKAZE

KAMİKAZE User

bence 10 kez daha oku:)çalışma süresi diyor;)

WolfWar bunu beğendi.
  3. WolfWar

WolfWar User

Fark ettim zaten (çaktırma) :D

KAMİKAZE bunu beğendi.
  4. #tOrk#

#tOrk# User

çok yerinde bir öneri, destekliyorum.

hangi güçlendiricinin aktif olduğunu gördüğümüz pencerede süreyi de yanına yazabilirler.. nasıl ki roket ince ayarında dakika saydırıyorlarsa bunu da yapabilirler..

KAMİKAZE bunu beğendi.
  5. -UZMAN-

-UZMAN- User

Merhaba,

Arkadaşlar yazıdaki doğru yerlere odaklanmanız amacıyla şu sorulara da yanıt verirseniz sevinirim. Bu sayede bu sorular netlik kazanmış olur. Yapımcı abimiz bunları merak etmiş :)

Bunlar önemli yerler. Tabi bu yazıyı tamamen okuyup bize bilgilerinizi sunmalısınız. Shawn Lord'un dediğini unutmayın Türkiye serverlerin de ki oyuncuların fikirleri oyuna harika şeyler katıyormuş :) :cool::cool:

İyi Forumlar.

6. Mr.User

Mr.User User

Her serverin ihalesine son 5 dakka son 3 dakka gibi oyun sayfasına uyarı yazısını istiyorum.

ihaleyi beklerken oyuna dalıp üzerinden 15-20 dakka gecmesiyle fark etmekden bıktım:)

[_NIGHTSTALKER_], KAMİKAZE ve WolfWar bunu beğendi.
  7. WolfWar

WolfWar User

Yalnız değilsin onu bizde istiyoruz fakat sitenin alt yapısı buna engel oluyor :(

8. Modum fikrimizi söyleyeceğimiz belli bir tarih sınırı var mı? Konuyu okuyacak zaman bulamadım da :)

9. NoMasteRs

NoMasteRs User

Merhaba.
    Gemi donanımının oyun ekranı içinden ayarlanması gayet güzel bir yenilik olmuş.
    Buna bağlı olarak destek sürelerinin %20 artması iyi düşünülmüş ki zaten bir gemiyi dizmek 10 dk almıyor.
    Geliştirme yaparken beklediğimiz sürenin kalkması iyi fakat, sadece %100 olarak yapılması olmamış.
    Ayrıca bir kaç fikrimide söylemek istiyorum.
    Skylap ile ilgili değişiklik gelmeli. Değişen oyun koşullarında Seprom kapasitesi gerçekten yetmiyor. Örneğin ; Vip olanların Skylap'ında seprom kapasitesi ve üretim hızı 2 katına çıkarılsın. Tabi bu fikir geliştirilebilir Vip olmayanlar içinde.
    Son olarak bu kadar yeniliğin olduğu bir oyunun artık indirilebilir ve daha rahat şekilde oynanması sağlansa ne güzel olur. :)
    Kolay gelsin Modum.

10. -gemi2012-

-gemi2012- User

arkadaşlar önceden olan bir özelliği sanki yeni keşfetmiş gibi sunuyorlar daha önceden oyun ana sayfasından oyundan çıkış yapmadan yada hangara gitmeden istediğin konfiyi yapabiliyordun kaldırdılar şimdi oyun ekranına ekleyeceklermiş ne fark edecek oyun ekranından ekipmana girmek için yeni bir pencere açılacak gerek yok bence eskisi gibi istediğimiz zaman ana sayfadan konfi yapabilirsek bu oyun ekranını gereksiz bir fazlalıktan kurtarır herşey oyun ekranına taşınırsa biz hangi ekranda oyun oynayacağız ama burada fikir beyan etmenin bir anlamıda yok nasıl olsa darkorbit bildiğini yapacak yine bizim elimiz ve ağzımız yorulacak :)

11. ÖMER.E

ÖMER.E User

1)Arge dağılımı için seprom ihtiyacının kalkması gerek bence
    2) seprom miktarı yetersiz kalıyor üretimin ve deponun artmasını düşünüyorum günlük 4.5k seprom yetersiz olur 45k lazer vuruşu açıkçası savaşta benim için yeterli değil
    3)Oyundaki nerdeyse herkes tüm kapıları yapacak güçte belki saatler sürer belki 15 dk ama yapabilirler bu sürede çok fazla seprom kaybı oluyor tıpkı UBA(normalde siliniyor bu değerler kapıda tam tersi olacak ) da olduğu gibi kapıya girildiğinde ROKET-LAZER-KALKAN beslemeleri sepromlu olup B01-B02-B03 hasar-kalkan-dp desteğinin gelmesi gerektiğini düşünüyorum kapının verdiği ödüle ek bi etkisi olmayacak ama gereksiz zaman kaybını önleyecektir

Dikkate alınırsa güzel yenilikler yaşanabilir..
    Teşekkürler

12. hersey cok güzel de su oyun artık client olsun yetti artk

13. Konu sabite alınmamış altlarda kalıyor bu sebeple.

14. 1. Test sunucusunda da denemiştim. Son derece kötü bir sistem. Onun sadece ve sadece x-1 x-8 ve 5-2 haritalarında görünebilmesi gerekiyor ve ana sayfadaki hangardan kalkmaması gerekiyor. Ana sayfadan kalkmasına kesinlikle karşıyım.

2. Bu sistem ana sayfadan kalkmaması koşuluyla gelirse (inşallah öyle olur) destek sürelerinin uzatılmasına da karşıyım.

3. Geliştirmelerde belirli oranda % kullanabiliyoruz. Ben %20 lik denemeyle geliştirme yapmış biriyim. Bunun kaldırılmasına karşıyım. Geliştirmelerde belirli bir sürenin olması gerekitğini düşünüyorum ve geliştirme maaliyetlerinin KESİNLİKLE DEĞİŞTİRİLMEMESİnden yana olduğumu belirtmek isterim.

4. Oyuna giriş yapmadan önce envanterimi düzenlemek daha iyi performans almamı ve süre konusunda oyun ekranı kapaıyken daha hızlı envanter yönetimi yapabiliyorum. Ana sayfadan kaldırılıp x-1 x-8 gibi haritalara yerleştirilecek olursa oyuna girmek zorunda kalacağım ve normalden daha fazla kişi hangarda olacağından ekstra performans kaybı yaşayıp envanter dizimimin süresi uzayacak. Bu da oyuna yenilik değil zarar verici bir nitelik!

İstemcideki Donanım hakkındaki tek olumlu yorumum Filtre konulabilmesi. Bana kalırsa Envanter yönetimi ana sayfada kalmalı ve yenilik olarak Filtre özelliği getirilmeli.

Ayrıca test sunucusunda denediğim bir negatif durumdan bahsetmek istiyorum. PET Protokol slotuna aynı malzemeden max 1 adet konulabiliyordu. Umarım böyle bir saçmalık olmaz.

Son olarak oyun ekranında son tıkladığımız pencere parlak yanarken diğer pencerelerin sönük kalmasına değineceğim. Bunu oyuncu isteğine göre ayarlar a eklemeli olduğunuzu düşünüyorum.

Sonuç olarak ben bu fikirlerinizin %90 ına karşı olup, bu yenilik diye tabir ettiğiniz kötülüklerin gelmemesinden yanayım.

Görüşlerim bu şekildeydi,
    İyi forumlar.

15. Mαтαdor

Mαтαdor User

Arkadaşım önce okuduğunu anlamayı öğrenmelisin ondan sonra fikrini paylaşabilirsin. 1. ve 4. maddelerin yapımcının dedikleriyle uyuşmuyor.

16. destek uzatılmasına karşıtım envanter sekmesine girince sure durabilir çunku sıralamalar uçuyor .

konuyu tam anlamadım çok duzenli yazılmış sanırım :)
    test serverden bildiklerimi yazayım hangar gene ana sayfada olmalı
    pet max 1 protokol eklenme saçmalıgı kaldırılmalı 6 radar var tazminat isteriz sonra :)
    ana harita x-1 x-8 5-2 sadece hangar dizilmemeli saldırıya korumlaı bolge aktif olunca dizebilelim :)

17. En son ki cumlende sozu gecen olayı adamlar zaten yapıcaklar saldırıya korumalı her yerde konfi dizilebilecek.

18. UBA Arenada bir sıkıntı var.Sürekli aynı adamlarla kaşılaştım, Pushing omuş meğerse ve bundan dolayı gemim banlandı.Lütfen bunuda göz önüne alınız.

19. Konudaki düşünceleri sırasıyla yorumlama zamanı geldi. :)

Öncelikle,

Anladığım kadarıyla hangara gitmeden bile ekipman dizilebiliyor. Bu durum çok iyi olur, ekipmanı oyun içerisinde görmek ve değişiklik yapabilmek işimizi kolaylaştıracaktır. Korsan haritasında geri dönüş portalları ve atlama cpusu çalışmadığı için hangarın ana sayfadan kaldırılması sorun olabilir. Çözüm olarak hangarı ana sayfadan kaldırmamalılar veya korsan haritasında geri dönüş için portalları aktif hale getirmeleri gerekir. (Yani 5-3'den 5-2ye dönüş portalı)​

İkinci olarak,

Desteklerin süresi artması iyi olur. Oyunda zamanın nasıl geçtiğini fark etmiyoruz bile bazen sohbete dalıyor ve desteğin süresini boşa harcamış oluyoruz. Ekipman dizerken sürenin durması konusunda bazı arkadaşlar iyi fikirler bulmuş. Ekipman penceresini açtığımızda süre durabilir, hareket edince ekipman penceresi kapanırsa istismarı engellemiş olursunuz.​

Üçüncüsü,

Geliştirmenin ekipmanlar ile aynı pencerede olması, sadece %100 olarak geliştirme yapmamız ve geliştirme süresinin kalması işimizi kolaylaştırıp süreden tasarruf etmemizi sağladı. Hatta geliştirme indiriminde bu durumdan daha çok kâr edeceğimizi düşünüyorum. Geliştirme ücretinde 5-6k artış olmuş deniliyor, bu ücretin daha fazla artmadan böyle kalması iyi olur.​

Son olarak,

Oyun indirmeli olacağı için sanırım ana sayfadaki bütün özellikler oyun ekranına alınacaktır. Eğer indirmeli hali oyuna özel tarayıcı gibi sekmeli olacaksa oyun ekranına eklenebilecek önemli ve sık kullanılan bazı özellikleri söyleyeyim. Dükkan, Skylab ve Açık arttırma yeterli olacaktır, zaten dükkan için kullanılacak slot bulunmakta fakat ana sayfada işliyor bunu oyun ekranına aktaracağınızı düşünüyorum.
    Bazı beğendiğim fikir konusu bulunmakta bunlarda oyuna eklenirse iyi olacaktır.
    • P.E.T Yakıtı Kredili (Yakıt kredi ile satılınca peti daha aktif ve rahat bir şekilde kullanabiliriz)
    • Savaş Puanı Sistemi (Daha adaletli bir UBA için, oyundaki gücümüzü puan olarak görmek için ve yeni başlayan oyunculara birazda olsa kasılmalarına imkan sağlamak için yararlı olacaktır)
    • Yaratık Uridiumları Artırılmalı (Parası olan katlayıcı çekip sürekli pvpde veya normal haritada kutu toplamakta uzaylı kesmek pek kazançlı olmadığı için uzaylıların uridiumları artırılmalı. Bazı bot kullanımı da uzaylıların yetersiz uridium vermesinden kaynaklandığını düşünmekteyim)
    Bu güzel yenilikler için ve düşüncemizi öğrenmek istedikleri için Dark Orbit ekibine teşekkür ediyorum. Umarım beklediğimiz sonucu alırız.

yılmaz749749 bunu beğendi.
  20. Ben bu oyunu ilk halinden beri oynuyorum. İlk zamanlardan şuanki zamana kadar cok ilerleme oldu. Ancak iyi yanlarıda var kötüde mesela eskiden ekipman düzenlemesini oyundan cıkmadan her hangi bir yerde yapabiliyorduk. ve bu değiştirildi. Şimdi ise oyun üzerinden değiştirilcek. Bence alıskın olduğumuz yine arka ekran dursun ama hızlı olması icin yinede oyundada olmalı. Ve en önce oyunun ram ve işlemci kullanımı düzelmeli bir ara cok düzgündü ama yine kötü oldu belirli süreden sonra oyunda takılmalar vs olmaya başlatıldı. Bence güzel olur. Ama ram ve işlemci dengelenmeli. Kişinin pc özelliklerine göre ayarlar olmalı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.